Bongeness gepasseerd, heeft men sedert oiets vernomen. Men vreest, dat het schip 'D de Noordzee in de nabijheid van de Hollandsche kust met een visschersvaartuig 'Q aanvaring is geweest, en beide schepen °iet man en muis zijn vergaan. De be banning van de Theodora bestond uit 16 koppen. Op den verjaardag van de Koningin wil ■fcon te Haarlem een bloemencorso houden. Rijtuigen auto's, motor- en gewor.e fietsen Hogen er aan deelnemen. Medailles en fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Het bloemencorso te Baarn gaat niet door w«gens gebrek aan deelnemers. In plaats daarvan komt 's avonds een vuurwerk. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is te Omuiden binnengeloopen met 9 zieken in het hospitaal, onder wie typhuslijders. De bemanning is wel. Het schip heeft in quarantaine gelegen, maar is vanmiddag daaruit ontslagen en naar Amsterdam °Pgevaren. De moord te Amsterdam. Het moet nu vaststaan, dat Luier van der Laan, bij zijn vlucht in het bezit was ven ruim veertig gulden. Van zich zelf bezat hij ongeveer twintig gulden, terwijl gebleken dat hij na den moord alle kasten en laden, waar hij kon vermoeden dat geld was geborgen, in huis heeft open gemaakt, hetgeen blijkt uit afdrukken van bebloede handen, die op verschillende meu- oelstukken zijn gevonden. Zooals wij van de familie vernamen, was een kastje f 17.50 aan rijksdaalders ge borgen en had het slachtoffer in haar portemonnaie ruim drie gulden, die eveneens 2Ün gestolen. Van den moordenaar bestaan geen por tretten. Alleen is Hendrik van der Laan in het bezit van een familiegroepje, gemaakt oor een fotograaf vóór zijn woning in de lebesstraat. °P dit groepje staat o. a. ztjn broeder Luier. Voor het oogenblik Waar de tentoonstelling van Nijverheid en Kunstindustrie te Groningen ondanks het niet zeer gunstige weer een onverwacht druk bezoek heeft gehad, daar heeft het Bestuur besloten den duur der tentoonstel ling nog te verlengen met het oog op de vacanties en dus in plaats van op 15 Augustus te sluiten op Dinsdag 1 September a. s., des avonds te 12 uur. Wegens den stand der Amerikaansche katoenmarkt, waardoor de prijs der garens VriJ aanzienlijk is gestegen, hebben verschil- J®r'de fabrikanten te Almelo en elders in Av»enthe besloten den wektijd op hun fabrieken te verkorten. Naar het Centrum verneemt, is de staking 'J den sigaren-fabrikant Aarts te Bergeik aan een arbitrale uitspraak onderworpen. Zooals men weet, staat deze, staking in Ve'band met het toetreden der werklieden lot een katholieke vereeniging, waartegen da patroon bezwaar maakte. Onweer. Gisteren, even na middernacht, barstte ®«n hevig onweder boven do gemeente Neuvenhorn los en sloeg de bliksem in bij den herbergier J. Bontkan, wiens woning, bidden op het dorp staande, spoedig in lichtelaaie stond en weldra een vuurzee geleek. Hoewel de spuit oogenblikkelijk was aangerukt, vermocht zij hiertegen niets en bepaalde men zich tot het spuiten der tegenoverstaande gebouwen. Zeer gelukkig was het doodstil en ontlastte zich een nieuwe stortbui, waardoor het gevaar voor de belendende en tegenoverstaande gebou wen, waarvan er één al in brand was geraakt veel verminderde en ten slotte geheel week toen kort daarop nieuwe hevige buien baren inhoud kwamen uitstorsten. Het gezin, dat in diepe rust lag, kon zich met moeite redden alle inboedel ging verloren. GEMESttl) XIEUWS. Woensdag wilde de voerman C. de Kort uit Herpt in het Bossche veld met kar, beladen met 40 H. L. cokes, uitwijken voor hooiwagens. Eensklaps kwam de stoomtram aanzetten, die de kar tot splinters reed. Voerman en paard bleven als door een wonder ongedeerd. Een eigenaardige wraakneming heeft te Zeelst (bij Eindhoven) plaats gehad. Een zekere persoon dreigde na een hevige woordenwisseling met vrouw v. G. aldaar haar huis af te breken. En werkelijk, de man hield woord. Na des nachts de vrouw en haar dochter uit het huis gejaagd te hebben, brak hij, geholpen door eenige vrienden, de woning tot den grond toe af. Dat dit brutaal stuk ongestoord kon uit gevoerd worden, vindt hierin zijn oorzaak, dat het huisje op een afgelegen gedeelte van het dorp stond. Terwijl de gebroeders De W., te Heteren, elkaar al stoeiend een geladen revolverfje wilden ontnemen, ging het wapen at en drong het kogeltje den 24-jarigen J. in de zijde. De te hulp geroepen geneesheer vreesde, dat lever of nieren waren getroffen, zoodat de gewonde gister-midag naar Arnhem is vervoerd om daar een operatie te ondergaan. Woensdag-middag zou een deurwaarder, geassisteerd door een commissaris van politie, beslag leggen op den inboedel van een bewoner van de Marnixkade te Am sterdam, die zijne belastingschuld niet wilde betalen. Toen de deurwaarder en de com missaris van politie ter plaatse kwamen, vonden zij de straatdeur gebarricadeerd met allerlei voorwerpen. Om toegang te ver krijgen, begon men de ramen uit te lichten. De weerbarstige betaler, die nu bemerkte, dat het ernst was, betaalde daarop zijne belasting, natuurlijk verhoogd met de kosten. Dr. J. Th. De Visser predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente te Amsterdam, en lid van de Tweede Kamer, die de vorige week bij eer. fietstochtje in de nabijheid van Oosterbeek het ongeluk had te vallen, en bewusteloos werd op genomen, is thans, naar men verneemt weer zoo goed als hersteld. Iemand uit Hoorn, die zich in den laatsten trein van Alkmaar naar Hoorn bevond, had zich te slapen gelegd. Wijl verzuimd was hem te wekken, sliep hy gerust door, en ontwaakte eerst, toen 's nachts begonnen werd met het rangeeren van den trein. De reiziger stak eensklaps, tot groote verbazing van het personeel, het hoofd buiten het raampje met de vraag «Waar zijn we nu?" Spoedig was hij nu uit den coupé en vervolgde zijn weg naar huis. Woensdag-namiddag waren eenige perso nen uit Assen, rijdende per motorfiets van Haulerwijk naar Assen, getuige van een prachtig natuurverschijnsel, hetwelk hun echter veel schrik veroorzaakte. Even buiten Haulerwijk gekomen, te midden van een hevig onweder, zagen zij den bliksem eensklaps dicht bij hen omlaag slaan op een omheinig van prikkeldraad, om deze wel honderd meter ver te volgen en daarop in den grond te verdwijnen. Naderbij gekomen zagen zij, dat het draad over die geheele lengte met een zwarte laag roet bedekt was. sen aldaar, bij het afspringen onder de tram geraakt. Hij was onmiddelijk dood. De ongelukkige, laat, eene vrouw met acht kinderen na. De bankierfirma Razowitch en Gers, Rue Viviene te Parijs is brutaal opgelicht. Eergister-ochtend werd geen enkele brief ontvangen. Men ging op het postkantoor informeeren en daar werd medegedeeld, dat men, op verzoek der firma zelfs, blijkens een brief, alle postzendmgen had afgeleverd aan het «nieuwe adres" der firma op den boulevard Rochechouart. Men begrijpt, dat de man, die de postdirectie misleid heeft maar inmiddels de brieven der bankiers ontvangen aan het «nieuwe adres" niet meer te vinden was. Volgens een Hongaarsch blad zouden bij de legermanoeuvres in Bosnië, tijdens een geforceerden marsch van vijftien uur, negentien infanteristen zijn gestorven, terwijl veertig gevaarlijk ongesteld zijn geworden. Tengevolge van hitte en over vermoeidheid zouden 450 manschappen zyn neergevallen. De compagniën waren feitelijk gedecimeerd, aangezien men van een groot getal soldaten niet wist, waar zij gebleven waren. Op de stoomtramlijn van Antwerpen Hoogstraten (Breda) is Dinsdag-avond ter hoogte van Westma), de heer L. Matheeus- Maandag-morgen te 3 uur heeft men te Pontremoli (Toscane) een aardschok waar genomen. Te 5 uur herhaalde zich de schok waarbij enkele huizen werden beschadigd. Eer. andere echok is tegen 11 uur waar genomen, waarbij twee personen werden gewond. DeDzelfden morgen werden aard schokken waargenomen te Pistoia, Lucca, Pisa, Sauvaniats, Pontedera, Empoli, Ponto Maurizio, Ciavari, Lucea, Modema, Piacenza, Padua, Pavia en Turijn. De petroleumexploitaties te Balacliany nabij Bakoe (Rusland) staan in brand. 50 puiten en een petroleum-reservoir zijn door het vuur aangetast en vernield. Het vuur woedt ook in andere districten. De boor putten van de Nobelmaatschappij, van de Kaspinke mij. en andere exploitatie mijnen staan nog in volle vlam. Gebrek aan water en bluschmateriaal maken bet onmogelijk het vuur te stuiten. Men gelooft met brandstichting te doen te hebben. Te Willemstad, op het eiland Curasao, wordt in Februari 1904 een tentoonstelling gehouden omvattend niet alleen alle voort brengselen der kolonie in den meest uitge- breiden zin des woord, doch ook alle voor werpen 0f zaken, die geacht kunnen worden ®et den landbouw, de veeteelt, den handel of de nijverheid der kolonie in verband te staan. Be Boeren op de Bermuda eilanden, daar tijdens den oorlog gebracht, welke nog niet de verklaring van onderwerping aan het Engelsch gezag hebben geteekend, zijn uit hun kamp gejaagd en lijden groot gebrek. Be vreeselijke hitte in New York heeft een sterke buikloop-epidemie tengevolge gehad. Het sterftecijfer onder de kinderen werd zoo groot, dat de gezondheidscommissie zoo spoedig mogelijk vijftien artsen voor de armenwijk beschikbaar stelde, die de opdracht meekregen alle kleine kinderen in te enten. Bij duizenden werden de kinderen van de arme bevolking naar de hospitaalschepen en naar dezeebadplaatsen gezonden. Op een avond verlieten meer dan 30.000 menschen de stad om onder den vryen hemel aan het strand van het Coney-eiland te kampeeren. Australë, d. w. z. Nieuw-Holland, zal postzegels van dezelfde type voor de verschillende staten invoeren, alleen de staatsnaam onder het zinnebeeld van de Commonwealth zal het land van uitgifte aanduiden. Laatste Berichten. In de werkplaats van den beer S. aan de Noordvest zou een smidsjongen met een voorhamer voorslaan, keek echter daarbij een anderen kant uit en trof dienten gevolge den smid op het hoofd, die daardoor bloedend verwond werd. Het ongeval schijnt voor den smid gelukkig geen ernstige gevolgen te hebben gehad, zoodat hij kort daarna weer aan het werk kon gaan. (S. Ct.) H. M. de Koningin verleende hooge onderscheidingen in de Oranje Nassau-orde aan den Duitschen Regeeringspresident en de admiraals der Duitsche vloot, die H. M. te Delfzijl complimenteerden. Aan het hoofd der bibliotheek van de Tweede Kamer der Staten Generaal is gesteld een afzonderlijk ambtenaar met den titel van bibliothecaris. Tot bibliothecaris is benoemd de hoofdcommies ter griffie van de Tweede Kamer J. A. Jungmann, tot dusver tijdelijk werkzaam in de boekerij der Kamer. Men meldt uit Apeldoorn De heeren jhr. W. F. H. van de Poll, kamerheer-ceremoniemeester van H. M. de Koningin, W. P. van Hoogstraten, adjudant van H. M. de Koningin, en jhr. W. A. van Reijgersberg Versluys, ordonnans officier van H. M. de Koningin, zijn heden op het Loo gekomen om aldaar dienst te doen bij H. M. De Pauskeuze. Reuter seint heden uit Rome. De kardinalen gaan van middag om vijf ure in conclave. VisscUerij-beriehten. NIEUWEDIEP, 30 Juli, Heden werden hier door 22 korders 5 tot 30, 10 tot 60 midaelb., 10 tot 100 kl. tongen, 2 tarbotten, 1 tot 5 roggen, 2 tot 10 mandjes ki. schol en 1 tot 4 mandjes schar aangevoerd gr. tong gold 85 ct., middelb. id. 40 a 35 ct., kleine id. 15 10 ct., tarbot f 7 50 en t 6.50, rog f 1 per stuk, kl. schol f 2.50 k 11.75 en schar f 2 k 11.50 per mandje. Scheepvaart. Schiedam, 31 Juli. Aangekomen s.s. Oberon,kapt. C. Th. Poederbach,van Lissabon geladen met zouts.s. Holmside, kapt, John. J. Reed, van Newcastle geladen met steenkolen. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 31 Juli 1903. Otficieole noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 31 Juli. Moutwijn f 9.—per Hectoliter cont, zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f9'/s- Jenever: 113.50. Akst. proef f 15. Prima Graanspiritus f 15 f 151/,. Spoeling f 0 60. Berlijn. Parus. Hamb. Spiritus in loco Rogge, p. Juli I Aug. Spirit, p. Juli Aug./Sept. Maïs 15.25 14.75 15.- 15.— 591/,. 15.25 14.75 15.— 15.— Q New-York. Amsterdam. 30 Juli Rogge op lev. zonder noteering. 31 Juli Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 30 Juli 3.03 cM. 31 Juli 2.95 cM. Wisselkoersen te Botterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.06 Disc. 3 pCt. Parijs -48.3 Antwerp. - 47.85 3 CURECHEM-ANDERLECHT, 30 Juli. Heden waren aangevoerd 1443 stuks run deren, waarvan 404 ossen, 216 stieren, 823 koeien. Men betaalde voor ossen fr. 0.88 a 1.—, stieren tr. 0.78 0.90, koeien fr. 0.78 k 0.90 per kilo. eruat die fotografie bij de justie, die als wij goed zijn ingelicht, van het portret van Luier afdrukken wil laten maken ten einde deze met zijn signalement alom te verspreiden. Nv. N.) 30 Juli. 31 Juli, 29 Juli 59. 80 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3