'ijk gepleegd door de beruchteGehr.Dr aldaar. De verwonde, die in levensgevaar verkeert, koerde geweld in een boomgaard en merkte kuiten komende, dat men bezig was peren v*n de boomen te slaan. Naderbij komende, w«rd hij met stokken zoodanig geslagen, dat hij voor dood werd binnengedragen. Naar aanleiding van bedoelde zware Uoishandeiing, verneemt de N. A. Ct. nog ket navolgende Maandag-avond sloeg de hond van den landbouwer Meijer aldaar hevig aan, waarop Meyer, vergezeld van zijn zoon, zich naar kuiten begaven en ontdekten, dat eenige Personen, die een klein hondje bij zich kadden, dat M. nog in de beenen beet, zich 'n den boomgaard bevonden en met stokken de peren van de boomen sloegen. Op hun nadering namen de dieven eerst de vlucht, doch kwamen dadelijk daarop terug, trokken eenige knuppels uit een heg en sloegen toen den ouden Meijer tegen den grond, waarop zij het op een loopen setten. De toestand van den gewonde, die '°or dood naar binnen werd gedragen, is koogst ernstig. Gister-middag heeft de rechter van instructie en de officier van justitie te Arnhem, vergezeld van de marechaussee te Zevenaar, ter plaatse een onderzoek iugesteld en verschillende getuigen gehoord. Ais verdacht van deze mishandeling is de gevangenneming bevolen van H., A, en O. D. te Didam. Naar de Zwolsche Ct. verneemt, is aan ®en driehonderdtal werklieden van de centrale werkplaatsen der S.S. te Zwolle met ingang van 1 Sept. 1.1. loonsverhooging toegekend. Evenals de schoenmaker Van Delft te 's-Hertogenbosch en de huisvrouw van zekeren Van der Heyden te Waalwijk, beiden thans in voorloopige hechtenis, zich voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch hadden te verantwoorden wegens heling" van gelden afkomstig uit den diefstal bij notaris Van de Mortel, in den nacht van 8 °P 9 Mei gepleegd j.l. gepleegd, toen ten nadeele van dien notaris een bedrag van ongeveer f5000 is gesloten, evenzoo zal zekere Descombes, lid eener internationale dieven bende en thans in thans in België gevangen, zich voor bet Hof van Assisen te Antwerpen hebben te verantwoorden over dan diefstal dier gelden, hem ten laste gelegd. Deze Descombes zou ook den hond van notaris Van de Mortel, die daags vóór den diefstal dood gevonden werd, hebben vergeven met een middel vkraaioogen" genoemd, en in de woning van Van Delft gelegenheid hebben gevonden om het terrein, waarop de diefstal heeft plaats gehad, te verkennen en te bereiken. Te Vlissingen is in beslag genomen de geheele inventaris van een fietswinkel, en de houder van dien winkel, een 23 jarig jongmensch, laatst werkman op de rijwielfabriek Fongers te Groningen, is aangehouden. Hij wordt verdacht van diefstal ten nadeele der firma Fongers. De gearresteerde is naar Den Haag over gebracht om met een opkooper aldaar, aan wien hij vermoedelijk reeds een partij rijwielbanden verkocht heeft, geconfronteerd te worden. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Donderdag 17 September 1903, 's namiddags 2 ure. Voorzitter: de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Secretarisde Gemeente-secretaris, de heer mr. F. N. V. Sickenga. Afwezig de heeren Van der Drift, Kranen, en P. C. M. Jansen, de beide eerstge- noemden met kennisgeving. Na vaststelling van de notulen uer vergadering van 1 September il. werd mededeeling gedaan van de Ingekomen stukken. Ingekomen zijn van Ged. Staten ver schillende missives, houdende beschikking op genomen Raadbesluitenvan B. en W. voorstel tot toetreding van de gemeente als gewoon lid tot de vereeniging tot uitgaaf der bronnen van oud -vaderlandsch recht idem om aan den heer J. van Dam eervol ontslag te verleenen als leeraar bij het Middelbaar en Hooger Onderwijs; id. om de verordening op de keuring van vleesch ongewijzigd opnieuw vast te stellen (visie); id. om de vrijgevallen jaarwedde van hoofd commies ter secretarie te verdeeleD, allen straks te behandelen. Verder zijn nog ingekomen van het vroeger medelid, den heer P. Brillenburg, mededeeling dat nu hij heeft opgehouden lid van den Raad te zijn, bij ook ophoudt lid te zyn van de commissie voor de fondsen der vernietigde gilden en verder dank be tuigend voor de welwillende woorden van den voorzitter aan zijn adres in de laatste raadszitting en voor de aangename mede werking der Raadsleden (applaus), aan genomen voor kennisgeving, wordende de benoeming van een nieuw lid van bedoelde commissie tegen de volgende vergadering aan de orde gesteldvan den heer C. Bethe, missive houdende mededeeling dat hij zijne benoeming tot leeraar in de Hoogduitsche laai aan de H. B. S. aanneemt, kennis geving adres van J. B. Lourens, ver zoekend afstand in huur van de bo venwoning aan de Nieuwe Sluisstraat no. 10, in handen van B. en W. gesteld om advies adres van het bestuur van het Volkshuis, dat het niet «teer wenscht gebruik te maken van het lokaal in de H. B. S,, aangenomen voor kennis geving, zullende de gemeente-begrooting 1904 met het bedrag der huur van gemeld lokaal, f 15, verminderd wordenadres van M. Oranje, verzoekend hem de strook grond voor zijne woning aan de Groene laan beschikbaar komend door de nieuwe rooilijn, in eigendom at te staan. De Voorzitter stelt voor dit adres in handen van B. en W. te stellen om advies, teneinde het in de eerstvolgende vergadering ter tafel te brengen, De heer Klein vraagt of dit adres niet nog heden kan behandeld worden. De Voorzitter zegt, dat dit adres nog in het geheel niet ter visie h®®" gelegen, maar vraagt of het voorstel—Klein ondersteund wordt. De heeren Beukers en Smit onder steunen bet. De heer Van der Schalk vraagt of er bij deze zaak nu zoo'n haast is. De heer De G r o ot zegt, dat wij in het geheel niet weten, welke belangen hier mee gemoeid zijn. De beer Visser zegt, dat adressant over dien grond zijn woning wil uitbreiden en dat voor het bouwen, met 't oog op den winter, iedere week er een is. De heer Ris meent, dat de toestand aldaar niet veel zal verbeteren als slechts een enkel strookje van den driehoek bebouwd wordt. De heer Visser acht 't een groote verbetering als de huizen daar, nu zaags- gewijze gebouwd, in rechte lijn komen. De Voorzitter brengt het voorstel Klein, tot dadelijke behandeling,instemming, dat aangenomen wordt met 10 tegen 7 stemmen. Aan de orde is nu toetreding door de gemeente als gewoon lid tot de vereeniging tot uitgaaf der bronnen van O u d-V aderlandsch recht. De heer mr. Jansen meent, dat de gemeente, niet een onderdeel (gem.-archief), dat geen rechtspersoonlijkheid heeft, tot de vereeniging moet toetreden. De Voorzitter zegt, dat hij oorspron kelijk ook zoo dacht, maar de archivaris verzocht, dat in navolging van andere archieven, ook het gem.-archief als zoodanig zou toetreden, opdat hij als archivaris zou kunnen correspondeeren. De heer mr. Jansen zegt, dat het Provin ciaal en Rijksarchief rechtspersoonlijkheid heeft; het gem.-archief niethet bezwaar van dr. Heeringa geldt niet, daar toch ook op de secretarie eenige correspondentie aan ondergeschikten wordt overgelaten De Voorzitter blijft het voorstel van B. en W. handhaven, maar brengt eerst het voorstelmr. Jansen in stemming, dat verworpen wordt met 11 tegen 6 stemmen Voor stemmen de heeren mr. Jansen, Honnerlage Grete, Lagerwey, Smit, Witt- kampf en Beukers. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Den heer J. van Dam wordt met alge meene stemmen Eervol ontslag verleend als leeraar bij het M. O en H. O., met ingang van 18 Nov. e.k., of zooveel vroeger als met de belangen van het onder wijs is overeen te brengen. Het voorstel tot Verdeeling Jaarwedde van den hoofdcommies ter secretarie wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde is nu het Adres—Or a nj e tot afstand van grond aan de Groenelaan De heer R s vraagt of er ook niet van den buurman Maan een adres is ingekomen. De Voorzitter zegt, dat nog slechts éen adres is, maar als er een schaap over den dam is, volgen er wel meer. De heer Gouka zegt, dat door bebou wing het uitwendig aanzicht wel fraaier, maar de inwendige toestand niet beter zal worden; hij is er nog niet van overtuigd, dat verdere bebouwing van de Gorze gewenscht is en meent dat er veel meer reden is tot onbewoonbaarverklanng, want een groot gedeelte der woningen in de Gorze heeft permanent water onder den vloer. De heer Van Westendorp acht de opmerking van den heer Ris gegrond en meent, wij slechts het geheel moeten af staan, want als wij slechts een hoek afstaan, zal het overblijvende, tot niets dienstig, een plaats van vervuiling worden. De heer De Groot zegt, dat uit alles blijkt, hoe voorbarig deze behandeling is. Niet onvoorbereid kunnen wij dit zaakje afdoen tegenover het ondergeschikt par ticulier belang staat het veel grooter belang der gemeente. De Voorzitter doet het advies van B. en W. voorlezen en zegt, dat het streven is, het benutten te bevorderen van den grond, die, niet meer voor den openbaren dienst, alleen belang heeft voor den eigenaar die er op wil bouwen, en die dus te ver- koopen a fl per cent. De mr. heer Jansen vrees ook, dat wij met de kleine stukjes grond, vuilnis- hoeken, zullen blijven zitten. De heer Smit deelt die vrees niet, want als Oranje bouwt, zal zijn buurman moeten navolgen om niet in de schaduw van diens huis te komen. De heer R i s stelt voor, de verdere behandelingen uit te stellen tot de volgende vergadering, daarbij gesteund door de heeren Van der Sctiaik en Wittkampf. De heer Wittkamp wil aan adressant dien medeaeeien, dat de Raad wel wil verkoopen, als geheel de daar beschikbare grond kan worden afgestaan. De heer F au r e acht het niet gewenscht, de Raad vooruit eene beslissing te doen nemen. De Voorzitter beaambt dit er. zegt dat mededeeling van de reden van uitstel niet noodig is, daar de dagbladen de discussie in den Raad zeer goed weergeven De heer De Groot wil ook de noodige vrijheid voorbehouden wellicht komt men nog tot het inzicht, dat het beter is daar een plantsoen of tuinije te maken. Het voorstelRis, uitstel tot de volgende vergadering, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 11 tegen 6 stemmen. Tegen stemmen de heeren Bender, Van der Velde, Smit, Beukers, Visser, en Klein. Niets meer aan de orde zijnde, liep hiermede de openbare vergadering af, maar de Raad bieef nog geruimen tijd in besloten zitting bijeen om kennis te nemen van het plan tot uitbreiding dar gemeente genomen door de Kolfvereeniging »Schie- dam," welke het geluk had den Korpsprijs voor saijetten ballen te winnen. Daarvoor streden de heeren A. Wijsbroek, G. J. Vincent en M. J. Vincent, die respect. 120, 106 en 110 behaalden, te zamen alzoo het mooie getal van 336 punten. Bovendien won de heer G. J. Vincent met 51 punten een fraaie verguld zilveren medaille, uitgeloofd als serieprijs voor de t weede seriedoor »Alcmaria", Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer, aldaar. Deze wedstrijd, waaraan 180 kolvers deelnamen, viel samen met de viering van het 25-jarig bestaan der Kolfveig. »Recht door", en had daardoor een nog meer feestelijk karakter. Het was er zeer gezellig en geanimeerd, zoodat »Rechi door" alle voldoening heeft van de groote moeite en zorgen, aan de regeling besteed. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 17 Sspt. 1903 Otficieele noteenng van da Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Donderdag 17 Sept. MaurwuN f 9' per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Stemmins: sti Bond van Distillateurs: Moutwijn f 10i/s. Jenever f 14.50. Amst. proef f16. Prima Graanspiritus f 15f 15Vg. Spokum» f 0.90. Berujn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco i Rogge, p. Sept. Oct. (Spirit, p. Sept. Oct./Nov. 59. Mail 14.75 14.75 15.- 15.- 59l/s- 14.80 14.75 15.— 15.— Q i<aat8te Berichten. Door de arr. rechtbank te Rotterdam is Uitgesproken het faillissement van Jan Dijkstra, boekhandelaar Hoogstraat, 141 alhier, Rechter-commissaris is mr. Gratama, curator mr. D. Lodder alhier. Het fanfare gezelschap vOefening haar kunst", directeur de heer H. van Gent, heeft gisteren in den wedstrijd van fanfare- en harmonie-gezelschappen te Ammerstol, den 2n prijs, zilveren medailje, behaald. Een Scheveninger, die van morgen in een coupé van den trein aan het station alhier met een medereiziger aan het vech ten was, is door de politie er uitgehaald en naar het politie-bureau gebracht. In zake den noodlottigen twist tusschen Scheveningers alhier valt nog mede te deelen, dat de kogel in den arm van v. d. Zwan door dr. De Niet te Sehe- veningen is verwijderd. De dader A C. O. toonde na confrontatie met het lijk van den verslagene Bokhorst veel berouw en was zeer bedroefd. Het gerucht dat hij zich in het huis van bewaring te Rotterdam van het leven beroofde, is niet bevestigd. Bij de behandeling van de geloofs brieven van het nieuwbenoemde lid voor Sittard in de Tweede Kamer ontbraken de processen-verbaal der onderkiesdistricten, Deze zullen eerst worden opgevraagd, alvorens over de toelating van den heer Beckers te beslissen. Sport. Kolven. Aan den 18en Nationalen Kolf wedstrijd van den Nederlandschen Kolfbond, dezer dagen te Alkmaar gehouden, is ook deel- New-York. Amsterdam. 16 Sept. Rogge op lev. zonder noteering. 17 Sept. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 16 Sept. 1.95 cM. 17 Sept. 1.95 cM. Wisselkoer sen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.07 Disc. 4 pCt. Parys - 47.92^ 3 Antwerp. -47,77^ 3 WEEKMARKT TE DELFT 17 Sept. Op de markt van heden waren de veeprij- zen als volgtvette koeien le kwal. 1170 a 260 dito 2de kwal. f 110 a 160; kalf- koeien le kwal. 1160 a 240; dito 2e kwal. f 120 a 150vaarkoeien, le kwal. f 160 a 200; dito 2de kwal. 1100 a 140 vette kalveren le kwal. f 70 a 90 dito 2de kwal. i 38 a 60vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwa'. a 2e kwal. f a vette lam meren f 18 a 23; weilammeren f a - magere varkens f 25 a f 45biggen 13a 14; nuchtere kalveren f6 a 14 paar den f60 a 140; stieren 90 a 190, veulens fa rundvleesch 72, 62 en 50 c., vet kalfsvleesch 90, 80 a 65 c., schapevleesch - a —c., lamsvleesch 82a 70 c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 396 runderen, 13 paarden, 63 vette kalveren, 76 magere dito, 923 schapen of lammeren 242 varkens en 694 biggen, en 7 schapen buiten de hokken, 3 veulens. Ter graanmarkt van heden gedaan Jarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, 17.25 a 8.50 nieuwe do. t6.— a 8.— Westlandsche roode ris dito f7.50 at 8.25. Zeeuwsche en Overmaassche rogge 15.25 a f 6.—, nieuwe dito f5.25 a 6.—, n. wiutergerst f4.50 a f5.zomergerst f4.25 a 5.—. chevalier dito f 5.25 a 6.zware haver 14.a 15.50, lichte dito f 3.25 a 4.25, groene erw ten f7.— a 9.75, mesting f7.a t 7.75, paardeboonen f6.50 a 7.25, duiveboonen f7.50 a 9.— bruine boonen il5.a 19.— witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f7.— a 9.25 buitenl. hennepzaad 15.75 a 6.25, kanariezaad f 13.af 17. Granen. Onveranderd. De pry zen der boter waren heden le kwal. f 58, goede f 53 mindere 150 per l/« vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 592/8 en 66/16 vaten, wegende te zamen 12,500 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 17 Sept. Op de Veemarkt waren aangevoerd 200 Runderen, 200 Schapen, 20 Kalveren, Varkens. Men noteertRunderen Schapen 3/9 a 5/8, Kalveren 4 9a 6,0 I Varkans a -/. 15 Sept. 16 Sept. 17 Sept. 16 Sept.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3