En in dit somber oord, waarin geen straal des hemels meer valt, waarin de idealen der wereld de eene na de andere verdwijnen, worden arme zielen, ter prooi aan wroeging en wanhoop, vastgehouden in voortdurende ontrouw. Ziedaar wat de familie wordt, wanneer God er niet meer is om allen te vereenigen, te heiligen en onschuldige vreugde te ver schaffen. Vrijheid Betooverende leus voor hen, die van allen dwang ontslagen, hun hartstochten willen volgen, en om luim of gril dikwerf een band willen verbreken, die niet ver broken kan worden. De echtscheiding, de echtverbreking is iets, dat in de Kerk van Christus niet kan bestaan. Het huwelijk vormt een onver breekbaren band, een band alleen door den dood los te maken. Geen macht van kouingen of keizers kan losmaken of breken, wat God bevestigd heeft. Alleen de machtige wereldheerscher, de Dood, kan tusschen beide komen. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schiedam, 3 October 1903. Kamer van Koophandel en Fabrieken Gisteren-middag hield bovengenoemde Kamer onder voorzitterschap van den heer mr. W. H. Jansen vergadering. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Verschillende verzoeken om adhaesie aan adressen o. a. aan een adres van de ver eniging «Algemeen Schippersbelang" te Bruinisse aan den .Minister van W. H. en N., waarin wordt aangedrongen op het maken van een Rijksvluchthaven in het Noordoostelijk deel van den Stoofpolder te Bruinisse, en aan een adres van de Kamer van koophandel en Fabrieken te Zutphen aan denzelfden Minister, waarin zij Zijne Excellentie verzoekt het daarheen te leiden, dat In ieder verkooplokaal, waar sacharine of sacharrine houdende stoffen worden ver kocht of ten verkoop uitgestald, evenals op alle verpakkingen van sacharine bevattende artikelen, met duidelijke letters en goed zichtbaar moeten aangeduid worden de woorden: «sacharine houdende stoffen" of «sacharine werden aangenomen voor ken nisgeving. Tengevolge van een verzoek vao de Gede puteerde Staten der provincie Zuid-Holland om hen er mee in kennis te stellen in hoeverre het in deze streken gewoonte is, dat de handelskantoren ep Goeden Vrijdag al dan niet geheel of gedeeltelijk geopend zijn, welk verzoek verband houdt met het aan de Tweede Kanaer der Staten-Generaal aangeboden ontwerp van wet tot wijziging der artt. 154, 179 en 228 van het Wetboek van Koophandel, werd besloten Gedeputeerde istaten mede te deelen, dat de Goede Vrijdag in het district der Kamer over het alge meen niet als een feestdag beschouwd wordt en dat dan ook met enkele uitzonderingen op dien dag de fabrieken werken en de kantoren geopend zijn. Naar aanleiding van een reeds in een vorige vergadering ingekomen missive van den Minister van W. H. en N., waarin de Kamer werd uitgenoodigd om Zijne Excel lentie o. m. te willen mededeelen of zij de oprichting van een Bureau voor Handels- inlichtingen in het belang van handel en nijverheid wenschelijk en noodig achtte, Broeder Ik ben uw broeder niet meer. Ik ben uw rechter. Morgen zal ik voor je een plaats op een schip naar New York koopen ®n j® ®®h kleine som geven.. Daar zult gij trachten eerlyk te leven,.. Maar als voorwaarde wil ik, dat ge een anderen naam zult aannemen gij zijt niet meer waardig, dien van onzen vader te dragen. Tot zijn vrouw zij hij Als ik het goed beschouw, geloof ik, dat die villa toch niets voor ons was dat nietsdoende leven zou mij op den duur niet bevallen Ik zou mjjc kantoor te zeer nmssen Ik kan nog goed een jaar of vijf mijn werk doen. a^' ze' j°^rouw Bonardeau, ik kan nog goed zien te naaien als ik een bril opzet. De twee echtgenooten omheisden elkaar Voor de eerste maaal in hun leven gleed een traan over hun wangen. Dit was hun eemge droefheid over den vervlogen droom zoo ja, of dan de oprichting van particuliere zijde moest worden tot stand gebracht op den voet als door de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering van Nijverheid was ontworpen, eventueel met steun van de Regeering, dan wel van Rijkswege, besloot de Kamer op deze vragen te antwoorden, dat zij de oprichting van een Bureau voor Handelsinlichtingen, en wel van Rijkswege, als wenschelijk beschouwde. De Arbeidsbeurs. (Opgaat 3 October 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor het sigarenvak. id. voor de plakkamer van een sigarenfabriek, id. voor het rij wiel vak. Personen bekend met rijwielvak. id. voor vijl werk. Een schoenmaker (halfwas). Een schoenmakers jongen. Een bakker (halfwas). Een bakkersjongen. In een fabriek een jongen bekend met kleedennaaien, Een verver. Een schippersjongen. Een loopjongen voor manufacturenvak. Een boeren knecht. Een smidsknecht. Een kuiper (halfwas). Een jongen voor een moes tuin. Een leerling wagenmakerij. Een zakkenmaker noodhulp. Meisjes voor de chocoladefabriek. Een keukenmeid. Een dienstmeisje voor halve dagen. Aangeboden Arbeidskrachten, Timmerlieden. Letterzetters. Win kelbediende. Kantoorbediende. Distilla teursknechts. Boerenknechts. Tuiniers knecht. Koetsiers. Slagersknecht.— Kistenmakers. Ververs. Een hout- koopersknecht. Een loodgieter. Een jongen voor meubelmakerij. Personen voor lichte werkzaamheden. id. voor schrijfwerk. id. voor loopwerk. id voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak, kuipersvak, manufacturenvak, boekhandel en timmervak. Schoonmaaksters. Wasschen aan huis gevraagd. Een dienstmeisje voor halve dagen. Een dienstmeisje voor heele dagen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan 't commissariaat van politie een portemonnaie met eenig geld, een rozenkrans, een sleutel, een R. K. kerkboekje, een kinderlaarsje, twee kindermutsjes. Terug te bekomen aan onderstaande adressen een portemonnaie met eenig geld P. Vermeulen, Broersveld 15; een kinder zak J. Muis, Lange Kerkstraat 50een grijs konijnG. v. d. Berg. Rotterdamsche djjk 59een damesceintuurG. Marks, Hendrinastraat 21. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarin weder de opening van de bibliotheek der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo wordt aangekondigd. Ieder, die zich van degelijke, onderhou dende en bovenal onschadelijke lectuur wenscht te voorzien, raden wij aan van deze uitnemende gelegenheid gebruik te maken. Gisteren-namiddag 6 ure is Jan Scholte, wonende aan de Hoofdstraat, al spelende in de Voorhaven geraakt. Hij werd daaruit door een glasblazer met een baak gered. Ongedeerd kwam de knaap weer op 't ■droge, waarop hij naar de ouderlijke woning werd gebracht. Heden-ochtend 8 ure is brand ontstaan in de woning van D. Byl aan den Rotter- damschen dijk, doordat een zesjarig knaapje, terwijl de moeder even afwezig was, met lucifers speelde. Door een bewoner van hetzelfde pand werd de brand met emmers water gebluscbt. Eenig beddegoed alleen is verbrand. Niets was geassureerd. In het Ziekenhuis te Rotterdam is ter verpleging opgenomen de timmerman J. G. U., wonende Speelmanstraat no. 611 aldaar. Donderdag-avond trachtte hij aan de halte Schiedamschedijk, tusschen Vlaardingen en Schiedam, op 'n in beweging zijnde trein te springen, met 't gevolg dat hij missprong en een der wielen van den trein bem over den rechtervoet ging, die zwaar werd ver wond. Het stoomschip Maud Cassel zal na lossing van de lading ijzererts te Rotterdam in het dok gaan, opdat onderzocht kan worden of het stoomschip ook averij gekre gen heeft door het vastzitten tusschen de Konings- en de Spoorbrug. Sedert 1 Octobers is door de Rotterdam sche Tramweg-maatschappij een goede rentrein in dienst gesteld, vertrekkende 's morgens richting Rotterdam van Numans- dorp-Haven 78/4 uur en 's avonds van Rotter dam, aank. ongeveer 6 uur. Een groot gerief voor de reizigers, daar anders in de winter maanden nogal veel goederenvervoer plaats had, waardoor dikwijls vertraging ontstond. BINNENLAND. Donderdag werd uit Rostock gemeld De Groothertog van Mecklenburg, de prins der Nederlanden en hertog Adolf Friedrich hebben gisteren-ochtend een be zoek gebracht aan de Neptun-werf. Om twaalf uur werd in het groothertogelijke paleis een lunch voor 25 personen gegeven, waaraan ook de koning en de kroonprins van Denemarken deelnamen. Tegen half twee keerde het Deensche gezelschap terug aan boord van de Daneborg, De Groother tog, de prins der Nederlanden en hertog Friedrich deden hen uitgeleide naar den landingssteiger. Kort daarop stak de Dane- brog in zee, om langs Warnemiinde naar Denemarken terug te keeren. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Woensdag 7 Oct. e.k. niet plaats hebben. De begrafenis van den vice-president van den Raad van State, jhr. Schorer, zal a.s. Maandag plaats hebben te Heemstede. Het stoffelijk hulsel wordt niet per spoor doch per rouwwagen naar Haarlem vervoerd, terwijl de betrekkingen de reis per spoor zullen doen. De begrafenisstoet zal dan aan het station Haarlem worden opgesteld, ver moedelijk omstreeks 11 uur. Er is een openbare vergadering van de Tweede Kamer belegd tegen Dinsdag 6, 's ochtends om elf uur. Op den te Oud-Bejjerland gehouden anti revolutionairen partijdag voor het district Ridderkerk werd met algemeene stemmen een motie aangenomen«ingenomenheid betuigende met de indiening van een wets ontwerp ter verzekering eener eigen orga nisatie van den landbouw", desniettemin «acht de motie het ingediende ontwerp onaannemelijk, zoo daarin niet de bepaling opgenomen wordt, dat de landbouwraden door en uit landbouwers worden saamge- steld". Van minister Kuyper was een telegram ingekomen van den volgenden inhoud «Voor belangstellend telegram mijn dank. Onze partijdagen wekken belangstelling, be zielen met den nieuwen moed en vuren aan tot verhoogd krachtsbetoon. Zij dit ook van uw partijdag de afgebeden vrucht." Miliciens, aan wie uitstel van eerste oefening is verleend, worden na afloop daarvan voor de toepassing van verschillende bepalingen der Militiewet geacht te beboeren tot de lich ting van het jaar, waarin hunne eerste oefening of hun werkelijke dienst is aange vangen. Wegens het te goede trouw achter blijven van miliciëns bij eene oproeping voor den werkeiijken dienst van de lichting waartoe zij overeenkomstig het vorenver- melde met betrekking tot die oproeping behooren, heeft nu de Minister van Oorlog aan de commandeerende officieren der korp sen verzocht door bijschrijving op den verlofpas de miliciens ten deze behoorlijk te doen onderrichten. Ook aan de burge meesters der gemeenten is hiervan kennis gegeven. Naar men verneemt, worden maatregelen voorbereid, waarbij de invoer van nikkelen en koperen vreemde munt aileen voor zeer kleine hoeveelheden vrij wordt toegestaan, en zulks in verband met het feit, dat daarin in de grensplaatsen een groo te handel wordt gedreven, zeer in het nadeel van de bewo ners in die streek. De directeur der Heidemaatschappij ver zoekt mede te deelen, dat de afvissching van de vischvijvers der maatschappij ie Ernst bij Vaassen zal geschieden op Dinsdag den 13 October e.k. des namiddags. Belangstellenden, die daarbij tegenwoordig wenschen te zijn, hebben dien dag vrijen toegang tot de terreinenen, die c.a. 10 minuten van het station Ernst zijn verwijderd. Er worden gevischt op éé.i- en tweejarige edelkarpers, snoekbaars en goudwinden. Met den gisteren aangevangen winter- dienst is aan het Hobbemaplein uit Den Haag een vaste halte ingesteld voor alle stoomtrams der H. IJ. S. M. tusschen de stations Den Haag en Scheveningen (ook voor die van en naar de Anna Paulowna- straat). Alleen de rechtstreeks tusschen Scheveningen en Rotterdanmjdende treinen stoppen aan deze plaats niet. Op plechtige wijze is gisteren-middag te 's-Gravenhage in de «Witte" het ge denkraam onthuld, hetwelk aan die sociëteit geschonken is door de leden ter herinnering aan het eeuwfeest, hetwelk een jaar geleden gevierd werd. Het raam is in renaissancestijl ontworpen door den architect J. Mutters Jr. en uitge voerd door den heer E. W. F. Kerling, beiden te 's-Gravenhage. Bij de aanbieding werd het woord gevoerd door den gep. schout-bij-nacht Lucardie de voorzitter van commissarissen, baron Snouckaert van Schauburg, dankte voor het huldebljjk. Te Hoorn is gisteren-nacht een brutale diefstal gepleegd in een goud- en zilver- winkel. Voor honderden guldens aan hor loges en parures is er gestolen. De politie is de daders nog niet op het spoor. De bestolene was tegen inbraak verzekerd. Tot de gestolen voorwerpen (een 78 in getal) behooren 18 horloges, t.w. 2 gouden heeren en 6 gouden dames-, 5 zilveren heeren- en 4 zilveren dames, 1 nikkelen heerenhorloge, alle romontoir-hologesvoorts voorwerpen vooreen bedelarmband; 2 zilveren oorijzers (Noord-Hollandsche model); 3 étuis met elk 2 gouden oorknoppen en 3 broches, 3 armbanden (granaatkorrel), 1 zilveren damesbeurs, een groot aantal broches, en eenige dames en heerenborlogekettingen. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. Een vraagstuk. \raag. Kan men bloedarmoede genezen alsmede ziekte voortkomende uit de armte van het bloed, zwakte der zenuwen AntwoordJa, op voorwaarde evenwel dat men het noodige hiervoor verrichte. Dit noodige is eenvoudig, dit bestaat alleen met de zoo gemakkelijke, zoo goedkoope en zoo werkdadige behandeling met de Pink-Pillen te volgen. Bewijs van het vraagstuk. Het is niet één bewijs dat wy kunnen geven omtrent de juistheid dezer oplossing maar duizenden. Gij hebt zeker reeds talryke attesten van genezingen gelezen die door de Pink-Pillen verkregen zijn geworden, gij zult er in den toekomst nog meer van lezen. Leest thans slechts bet attest gegeven door den Heer A. Henneman, te Heemskerk, prov. Noord-Holland. Genoemd Heer had ons een schrijven gericht omtrent de genezing van verschillende personen die op zijn aanraden de Pink-Pillen gebruikt hadden, o.a. mocht onze verslaggever van

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2