Dagblad voor Schiedam en Omstreken. BLIND. 26sie Jaar£. Vrijdag 16 October 1903. No. 7727. Bureau Beterstraat 50. Telefoon Ne. 85. PK IJS TAH DIT BLAD» ▼oor Schiedam per 3 maandenf 1.50 Franco per post door geheel Nederland f - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER A DT ERTEITIËS: Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. OFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelei op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan de firma Daniël Visser Zonen en hare rechtverkrijgenden vergunning verleend is tot oprichting van een distil leerderij in het pand staande aan de Lange Haven no. 50, kadaster sectie C no. 1045. Schiedam, den 15den October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, V. SICKENGA. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen, dat vermits het deskundig onderzoek met be trekking tot de aanvraag van A. Blum om vergunning tot oprichting van een spiegel- lijstenfabriek en plaatsing van een gasmotor van 3 paardenkracht, in het pand staande aan de Schie no. 108, kadaster sectie A no. 969, nog met geëindigd is, hun College besloten heeft de beslissing over genoemde aanvraag te verdagen. Schiedam, den 15den October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, V. SICKENGA. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van C. Klein om Feuilleton. Naar het Duitsch van Wilh. Thal. 2) (Slat) Pierre Corlier las deze vraag op haar gelaat en antwoordde vlug «Hebt geen zorg lieve juffrouw, uw patroon *al wel een goed mensch zijn en uw sala ris zoolang uitbetalen, totdat u weer kunt zien. Dadelijk zal ik naar hem toe gaan en de zaak in orde maken". Weinige uren later keerde hij terug en berichtte, dat haar chef zich dadelijk bereid bad verklaard, haar plaats open te houden en de kosten der behandeling te dragen. Geregeld bracht hij haar weekloon, en alzoo was het zeer natuurlijk, dat hij Martha dikwijls bezocht. Ook zij was over deze kennismaking zeer gelukkig, want buiten Pierre had zij immers niemand op de wereld voor wien vergunning tot oprichting van een hout zagerij en plaatsing daarin van een gas motor van 3 paardenkracht in bet pand staande aan de Groenelaan no. 16, kadaster sectie L no. 1296, Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 29sten October a.s., des middags ten 12 ure, ten raadhuize ge legenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretaris der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15den October 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, V. SICKENGA. Aan da OPENBARE LAGERE SCHOOL C te Schie dam (hoofd de heer C. Kerdel) wordt gevraagd een Onderwijzer. Jaarwedde f 550. Deze jaarwedde wordt verhoogd: lo. met f50 telkens na drie, zes, negen en twaalfjarigen dienst bij het open baar of bijzonder onderwijs, hetzij in de gemeente hetzij elders en, uitsluitend voor bezitters der hoofdakte, nog bij vijftien, achttien en eenentwintigjarigen dienst; 2o. met f 100 bij het bezit of' na het'ver krijgen der hoofdakte3o. met f 5u bij het bezit ot na het verkrijgen eener afzonder lijke akte voor het handteekenen. Sollicitatiestukken in te zenden bij den Burgemeester vóór 25 Oct. a.s. ALGEMEEN OVERZICHT. 15 October 1903. Frankrijk en Italië. De komst der Italiaansche souvereinen te Parijs, die wijst op een geheeien omkeer in de betrekkingen tusschen Frankrijk en zij haar hart kon uitstorten. Zijne bezoe ken werden allengs langer en menigvulaiger en de vriendschappelijke sympathie, die eerst tusschen deze beide ongelukkige menschen had bestaan, veranderde langzaam in op rechte liefde, maar ook nu had hij het nog niet gewaagd, haar zijne verwonding te bekennen. Drie maanden zijn sedert voorbijnog altijd was Martha met genezenzij begon zich te verwonderen, dat haar chef haar altijd nog het loon uitbetaalde, zonder ook maar een keer naar haar welstand te in- formeeren.Een vermoeden der waarheid schemerde in haar op, en op zekeren dag verzocht zij hare hospita, naar den winkel te gaan en te informeeren hoe de zaak eigenlijk in elkaar zat. Toen Pierre Cor lier des avonds haar klein kamertje binnen trad, vond bij haar in tranen. «Ik weet alles," riep ze bem tegemoet »o, hoe edel en grootmoedig hebt u met mij gehandeld, maar bij God, u zult niet voor niets zulk een schuldenlast op u geladen hebbenzoo gauw ik miju oogen- licht weer gekregen heb, zal ik mijne schuld vereffenen." Italië, mag zeker wel het hoofdfeit van den dag heeten. De Italiaansche souvereinen zijn gisteren middag om 3.31 te Parijs aangekomen en ontvangen door den President en zijn echt- genoote. De President en de Koning drukten elkaar zeer hartelijk de hand. Daarna om helsden zij elkander. De President stelde de politieke personen in zijne omgeving voor, wien de Koning eveneens de hand drukte. De Koningin en mevrouw Loubet, Delcassé en Morin, onderhielden zich intus- Schen zeer beminnelijk. Voor het middagmaal op het Eiysée zond de Koning het grootkruis van de orde van St. Mauritius en St. Lazarus aan de voor zitters van de Kamers en aan de ministers Combes, Rouvier en Valié en, aan de per sonen in de omgeving van den President. Loubet zond op zijn beurt het grootkruis van het Eeriegioen aan generaal Morin, het grootolficierskruis aan generaal Brusati, b.et commandeurkruis aan de officieren en bet ridderkruis aan de overige personen in het koninklijke gevolg. Aan het middagmaal, waaraan natuurlijk de meeste van deze gedecoreerden met hun ordeteekenen aanzaten, bracht president Loubet een toost uit op koning Victor Emmanuel. Hij zeideFrankrijk begrijpt de beteekems van het bezoek van Uwe Majesteit, en ziet er een treffende uiting in j,van de nauwe overeenstemming die tusschen beide regeeringen, volkomen over eenkomstig de gevoelens en belangen van de twee volken, tot stand is gekomen. Voortaan kan men zeker zijn, dat de beide landen met wederkeerig vertrouwen bun nationale taak kunnen vervullen. Frankrijk begroet de komst van Uwe Majesteit met oprechte vreugde, welke verdubbeld wordt door de tegenwoordigheid van de Koningin. Loubet dronk ten slotte op de Italiaansche koninklijke familie en de grootheid en wel vaart van Italië. De Koning zeide in zijn antwoord De zoo beminnelijke woorden die u daar pas tot mij gericht hebt, vermeerderen nog de levendige voldoening die ik in dit oogenblik gevoel. De geestdriftige ontvangst, die de stad Parijs en geheel Frankrijk de Koningin en mij bereiden, heeft ons diep getroffen. Gelijk u, mijnheer de president, zie ik in die ontvangst iets meer dan louter een uiting van de uitnemende beleefdheid, welke een van de traditioneele deugden van de Fransche natie is. Met reden beschouwt Frankrijk mijne tegenwoordigheid in Parijs als de uitkomst van het werk van toenadering dat zoo gelukkig tusschen onze landen voltooid is. De belangen van Italië brengen het er toe om uit alle macht het behoud van der. vrede te wenschen, en de plaats die het in Europa bekleedt, stelt het in staat mede te werken door zijn houding tot de verwezenlijking van deze uitkomst. Op dat doel zijn mijne vurigste wenschen gericht, evengoed als de voortdurende po gingen van mijn regeering. Ik weet dat Frankrijk en de regeering der republiek in die gevoelens deelt. Ten slotte dronk de Koning op de welvaart en grootheid van Frankrijk. De gasten hoorden de toosten staano» aan. Daarna speelde de muziek der rep>. blikeinsche garde de Italiaansche Konings- hymme en de Marseillaise. Het diné eindigde om 9 uur. Na het diné onderhield de Komng zich met ver schillende personen, als de presidenten van de Kamers, met Combes, Delcassé en andere ministers, met Waldeck Rousseau, Mé Brisson, Freycinet enz. De Koningin .-pi a met de personen, die haar werden voorge steld. Om tien minuten voor tienen woonden de souvereinen, de president en mevrouw Loubet een spectacle-concert bij, ter hunner eer op het Eysee gegeven. Na de soiree onderhielden zich de souve reinen eik met den Italiaanschen ambas sadeur. Zij wenscnten de artisten ook geluk «Dat kunt u zeer gemakkelijk, wanneer U wilt." antwoordde hij op zacnten toon. «Hoe kan ik dat «Door mij te trouwen." «Dat kan u geen ernst wezen!" riep zij verbaasd. Toen hij echter zijne woorden herhaalde, begon zij te weenen en zeide ten slotte «Ik heb uw gezicht niet gezien, maar ik ben zeker, dat het de goedneid van uw hart weerspiegelt. Ik wil uw vrouw wel worden, maar op een voorwaarde." «En deze is «Dat wij met eerder gaan trouwen, al vorens ik weer ziende ben.". Deze woorden vervulden Pierre met groote smart en hij wenschte bijna, dat zij blind mocbt blijven, want hij kon de gedachte niet van zich verdrijven, dat zijn ntteeken haar afschuw kon inboezemen. «O, neen, neen," antwoordde hij op een ernstigen toon, «wij zullen zeer spoedig trouwen, waartoe nog langer te wachten 1" Doch Martha bleef onbuigzaam. «Neen, neen," antwoordde zij. «Ik wil U niet langer tot last zijnmocnt ik nooit geheel genezen, dan zal ik verdwijnen en gij zun nooit tets van mij hooren." Maar Martha voelde bepaald dat zij zöu genezen, en gat zich naar vermogen moeite, den twijfel van haar geliefde te verstrooien. Het was de eerste Zondag in Mei. Het voorjaar had de boomen en struiken met nieuw groen versierd, en de weiden pronkten onder den verwarmenden straal der heldere zon. Martha had Pierre beloofd, met hem een uitstapje naar buiten te maken, en hij sprak tot haar op innige smartelijken toon «Hoe jammer, dat je de schoonheid der natuur met kan bewonderenje zou dau niet langer talmen mij geiukkig te maken." Ik boor het gezang der vogels en adem den geur der bloemen," luidde het antwoord van het blinde meisje. Op zekeren dag zond Martha haren hos pita naar Pierre met het verzoek, dat hij haar zeer spoedig zou bezoeken. Met groote verwondering oem-ski* h toen hij het vertrek binnentrad, dat zij fi ver band dat zij tot nu toe had jedrageii, bad afgelegd. Toch geloofde hij, toen zij zich naar uem toeboog, een zekeren schrik in haar gelaats trekken te bemerken. NIEUWE SGHIEDA

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1