r^. |T< °P'oopjes veroorzaakt door knechts P'aats voor de winkels der weigerachtige sP«kslagers. Bij Egmond is gestrand het Engelsche torlogsschip Landrail, van Yarmouth naar duiden. De sleepboot Cyclop, verleende assistentie. Bij hoog water is het schip ^sder vlot gekomen. Op de Oosterbegraalplaats te Amsterdam 's Zaterdag-namiddag een gedenkteeken °nthuld op het graf van wijlen den heer O' H. den Hertog, in leven lid der Tweede kanoer, raadslid van Amsterdam, arrondis- s®mentsschoolopziener, oud-hoofd eener °P®nb. lagere school en bekend wegens zijn ^«rkzaamheden op onderwijsgebied. Tegen de overeenkomst in, maar met toestemming van den aannemer, werd S'steren door de Wilhelminasluis te Zaandam geschut de schoener Regina. Voor het torst sedert jaren kwam dus weder een toeschip in de Achterzaan. Be kapitein dankt het schutten aan de Welwillendheid van den aannemer, maar todere schippers hebben zich te wachten v°or teleurstelling, daar de schutsluis nog toet open is. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft beslist dat een dhgeval, iemand 0ï«rkomea ia den schafttijd op weg van he fabriek naar huis, als niet in verband Stonde met de uitoefening van het bedrijf, Seen aanspraak geeft op vergoeding. De Amerfoortsche kermis heeft ook weer h't jaar een droevig einde genomen. Werd Zaterdag-avond reeds een burger, A., in de ^"nhemsche Straat ernstig in den arm S«sneden door een infanterist, tegen 12 uur 3 nachts stak de huzaar K. F. M. den burger Gerrit Hooft zoodanig met een mes m de borst, dat de long geheel doorboord Was en de dood vrij spoedig intrad. M. is afkomstig van Vaassen Een volledige beken tenis heeft hij nog niet afgelegd. Zondag avond is hij door de politie aan de militaire autoriteiten overgeleverd, terwijl het lijk van den verslagene naar het militaire hospitaal is vervoerd om geschouwd te Worden. Dezer dagen werd melding gemaakt van ton plan der Groningsche studenten om hij gelegenheid van de lustrumfeesteu in 1604 een maskerade te houden, waarvoor he Fritbjofsage tot onderwerp zou zijn Sekozen. Naar de Prv. Gr. Crt. verneemt, is dit bericht voorbarig en hangt het van allerlei toastandigheden af of deze sage wel het °nderwerp dezer maskerade zal zijn. Aan ten einde der gister-avond gehouden buitengewone raadsvergadering te Baflo toide de burgemeester Doornbos, dat hij to de ervaringen, in den laatsten tijd opge daan, besloten heeft als burgemeester ontslag ton te vragen. B. en W. van Venlo hebben aan den gemeenteraad doen toekomen een voorstel °m van wege de gemeente met voorschot ton het rijk arbeiderswoningen te bouwen to te verhuren. Deze gemeente is, zoo wij tos niet bedriegen, de eerste, waarin een toorstel van dezen aard wordt gedaan. Zaterdag te 12 uur had te Gorincbem de tothulling plaats van het monument van wijlen luit. Boldingh, die in Zuid-Afrika toeuveide. Het bestaat uit een monumentale bank, van granietsteen opgetrokken en gedeeltelijk gepolijst. Op de rugleuning staat«Gerrit Boldingh, geboren te Hoorn 22 April 1871, overleden *0 Dec. 1901 te Nauwpoort. Vertrok naar 'toid.Afrika medio Januari 1900gewond bjj Nauwpoort, Kaapkolonie, 16 December 1901. Eervol ontslag verleend als le luitenant bij het 3e reg. vest.-art. 10 Januari 1900' Verder een koperen schild, waarop het wapen van Nederland en Oranje-Vrijstaat voorkomen met eene symbolische voor stelling van de wederopstanding. De bank staat op het Westen van het karzerneplein. De plechtigheid werd begunstigd door prachtig weder. Door twee kommiezen zijn gisteren-nacht onder Rozendaal (N.-Br.) drie mannen op beeterdaad betrapt, bij het smokkelen van 300 pond suiker uit België. Sedert de verlaging van de suikeraccijns in België neemt het smokkelen van suiker aan de zuidelijke grenzen van dag tot dag toe. Op iederen zak suiker, dieu de smok kelaars veilig in Nederland kunnen brengen, winnen zij t 9. Brand. Vrijdag-avond om vijf uur verliet het gezin van de hoofd der school teGarnwerd (aan het Reitdiep) de woning om de familie te Zoutkamp gaan bezoeken. De kosterie werd dus gesloten om elf uur 's avonds bemerkte een voorbijganger niets bijzonders en om twaalf uur stond het gebouw in volle vlam. Bijna niets is van den verzekerden inboedel gered. De boeken der kerkvoogdij zijn verbrand. Vermoed wordt, dat inbrekers hier aan het werk geweest zijn en hun daad door brand wilden verbergen. Gister-avond, omstreeks 5 uur, ontstond, te Amsterdam bij het aansteken der étalage verlichting, brand in den manufactuurwinkel van den heer H. Verheul, Kinkerstraat 322 hoek J. P. Heyestraat alhier. Gevoed door den licht brand baren winkelinventaris, tastten de vlammen weldra den geheeie winkel en de daarachter gelegen woonvertrekken aan. Dank zij de spoedige hulp der brandweer, werden de bovenverdiepingen echter ge spaard. De bewoners der drie étages hadden zich reeds voorat in veiligheid gesteld. Gisteren is gearresteerd en in het huis van bewaring te Zutphen voorloopig in hechtenis gesteld de 71-jarige weduwe Johanna Lieveustroo, in wier woning aan den weg Wichmond en Vorden de vorige week brand ontstond. Zij wordt verdacht den brand te hebben aangestoken, waardoor levensgevaar voor de andere omwonenden ontstond (Z. C.) tfEMESttl) ME UW 8. De heer R. te Wolvega (Fr.) een bekend handelaar in bitten, zou voor een boerenwa gen een hit afrijden. Het beest sloeg op hol en de heer R. werd daarbij gedood. Zondag-middag had tusschen Nunspeet en Elburg een automobielongeluk plaats. Een groote auto met de heeren B. en des. T., uit Deventer, een chauffeur en 3 dames, uitgeweken hebbende en weer in den goeden koers willende komen, kwam door te groote snelheid aan den overkant tegen een boom en in een half drooge sloot in de modder. Een dame werd uit het rijtuig geworpen en bezeerde zich nog al erg. 't Kostte haar drie boventanden, een ge scheurde lip, een gat in de wang en een buil voor 't voorhoofd. Na voorloopig, ze wilde niet anders, verbonden te zijn door den arts uit Elburg, wilden zij liever de reis naar Deventer voortzetten en daar de zaak au fond laten behandelen. De a uto had blijkbaar weinig geleden. Van de haringvisscherij is te Nieuwediep gisteren lek en met andere belangrijke schade binnengekomen de Scheveninger logger SGH 33, schipper J. Mos. Onder de Engelsche kust is het vaartuig in aanvaring geweest met den Vlaardinger logger VL 95, die het op sleeptouw nam en naar hier sleepte. Terwijl Zondag-avond de familie Haeser, Marmxkade 110, Amsterdam, uit was, wisten éen of meer inbrekers binnen te dringen. Met een beitel of ander scherp voorwerp werden kasten opengebroken en al de aanwezige gouden en zilveren voor werpen gestolen, alsook een sommetje geld, dat in een penantkast was weggesloten. De dieven hadden de lamp hoog opgestoken en zoo hoog opgedraaid, dat alles in de kamer door den walm met roet was bedekt' Vermoedelijk hadden z(j verwacht dat er brand zoh ontstaan. De diefstal is geschied tusschen 8 en 10 uur. De «Oude Majoor" voorspelt voor de ingetreden maand November het volgende Van 1 tot 7 November, droog frisch weer, met enkele graden vorst des nachts tegen den 5en of 6en, 8. 9 en 10 bewolkte hemel en regenvan 11 tot 16 over 't algemeen mooi, droog weder, met een temperatuur boven de normale, in 't bijzonder op den 12en en 15en, dat dus warme dagen zullen worden. Daarna mistig weer en afneming van temperatuurvan den 27en tot 30en, windvlagen, regenbuien en lichte toename in temperatuur. Twee broeders te Cortgene, die de vorige week des nachts met een lientbak aan het stroopen waren in een jachtveld onder Wissenkerke, werden daarbij betrapt door den rijksveldwachter Op den Brouw en een jachtopziener. De stroopers werden met dezen handgemeen, waarbij de jachtopziener een verwonding in het gelaat en de oudste der broeders een schot in het been kreeg. De getroffene is naar het hospitaal te Middelburg overgebracht, waar men trachten zal den kogel uit £le wond te verwijderen. De grootvorst Cyrilius van Rusland en zyn jonge vrouw, de groothertogin van Hessen, zijn gisteren nabij Krumfeld, in de omstreken van Coburg, met hun automobiel in botsing gekomen met het rijtuig van baron Dungern. De grootvorst en zijn gemalin en ook de baron kwamen er met den schrik en enkele lichte kneuzingen af. De koetsier van het rijtuig werd tegen den grond geworpen en zwaar gekwetst, het rijtuig werd verbrijzeld en de paarden sloegen op hol. De automobiel bekwam slechts geringe schade. Het huis No. 426 ia de elfde avenue te New-York is Zondag-nacht in brand geraakt. Een-en-twintig mannen, drie vrouwen en een kind kwamen >(n de vlammen om. De brand had 20 minuten geduurd. Het redden der vrouwen ging door noodladders nogal gemakkelijk, maar onder de mannen ontstond een vreeselijken strijd wie het eerst zou gered worden. De brandweer redde 60 menschende omgekomenen zijn meest Italianen. Uit Port Arthur wordt gemeld, dat twee daar gevestigde Japanners, een Chinees af schuwelijk mishandelden om hem te dwingen een schuldbekentenis van een gering bedrag te onderteekenen. Laatste Berichten. De Beursbrug is wegens reparatie heden nacht na 10£ ure gesloten. Naar aanleiding van het bericht omtrent een vechtpartij tusschen een patroon en een ontslagen bediende, schrijft aan de S. Ct. deze laatste, dat hij tot handtaste lijkheden overging, nadat hij een duw in de lendenen ontvangen had en dat hij ook geen enkel wapen heeft gebruikt. Te Rotterdam is heden officieel can- didaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in bet kiesdistrict Rotterdam V de heer mr. E- E. van Raalte, die, daar hij de eenige candidaat was, als lid der Tweede Kamer verkozen is verklaard. Provinciale Staten van Zuid-Holland namen heden bij acclamatie eene motie aan, goedkeuring hechtend aan het adres van Gedeputeerden tot H. M. de Koningin om Haar te wijzen op de nadeelen, welke land- en tuinbouw lijden van de Duitsche tariefwet. De motie spreekt het vertrouwen uit, dat de Regeering deze voor de pro vincie zoo gewichtige aangelegenheid zal behartigen. Uit de woning van den Japanschen gezant in de Rijnstraat te 's-Gravenhage was heden de vlag van dat rijk (de roode zonneschijf op een wit veld) ontplooid ter gelegenheid van den 51en verjaardag van den Keizer der Japanners. Burgerlijke Stand. Geboren: 1 Nov. Cornelis, zoon van J. H. C. Schulze en A. E. Trijsburg, Baan. Agatha Petronella, dochter van P. H. Bodde en A. Ballijns, Achter de Teerstoof. Leendert, zoon van J. D. Oaterholt en C. Nederveen, Hoofdstraat. Scheepvaart. Schiedam, 3 November. Vertrokken zeetjalk Veendam, kapt. E. Star, geiaden met ledige flesschen naar Londen, Visscherij-berichten. SCHIEDAM, 3 November. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de loggers SCH 253 Anna, schipper C. den Duik, en SCH 350 Petronella, schipper J. v. d. Zwan, beide voor de vijfde reis. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 3 Nov. 1903. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 3 Nov. Moutwijn f 9%. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f101/,. Jenever: f 14.50. Amst. proef f 16. Prima Graanspdutus f 16—f 16%. S 'okumo: fl.80. Berlijn. Spiritus in loco (Spirit, p. Nov. Dec./Jan. 51%. I Hamb. 14.80 14.90 51s/8. 14.90 15.- 17%- 17%. t) New-York. Maïs Amsterdam. 2 Nov. Rogge op lev. zonder noteering; 3 Nov. Rogge op lev. zonder noteering. Rynhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 31 Oct. 2.24 cM. 2 Nov. 2.13 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05 Disc. 4 pCt. Parjjs - 47.92 3 Antwerp. -47.82| 3£ VEEMARKT TE ROTTERDAM, 3 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 55 paarden, 1 veulen, 1 ezel, 505 vette runderen, 1489 magere dito, 187 vette kalveren, 83 nuchtere en 406 graskalve ren, schapen of lammeren, varkens 243 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 34 c., stieren 25 tot 30 c., kalveren 40 tot 50 c. per i kilo. Melkkoeien f 140 a 245, kalfkoeien f 145 tot t 305 stieren f 55 a 205 graskalveren f 25 a 90, pinken f 50 a 95, vaarzen f 70 k 140, alles mager vee; biggen f5.— a 15 paarden f 25 a 130. Nuchtere kalveren, slacht- f 8.a 12. fok- f 12 a 18. Aanvankelijk was de handei in beste spoeiingrunderen vlug, de koeien werden 3 c. boven noteering verkocht, de ossen konden, ofschoon zij eveneens boven noteering verkocht werden, dien prijs niet halen. Vette kalveren werden beter verkocht dan voorgaande weekoverigens had de handei door de hooge vraagprijzen een traag verloop. Op de magere markt was de handel slecht door grooten aanvoer en zeer weinig aankoopen voor België, in verband met den aanvoer van Amenkaansch slachtvee daar te lande, de vaarzen leden daar het meest onder. Op de botermarkt werden aangevoerd 41/8 en 39/16 vaten en 378 stukkeu 4 kilo. Prijs le kwal. f 60, 2e kwal. f 56,3e kwal. f52. Per 4 kilo 70 a 75 c. 31 Oct. 2 Nor. 3 Nov. 17%. 2 Nov.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3