Verkooping BENDER Co., VERKOOPING. B M Y 21KD, KRUIDKOEKEN, Ii DE KROES, 's-ilertogenboscli. Speculaas KRENTEKOEKEN, ooit onverhoopt een oorlog mocht dreigen, de zonen des volks als musscheu wenschte te laten doodschieten, daarbij tevens op merkende, dat de verdediging van het vaderland van Godswege plicht is. De minister van Financiën, zijne mede-onderteekemng van de memorie van antwoord verdedigende, kwam verder op tegen het verwijt van rusteloosheid en dat na de niet gesproken woorden van rechtvaardiging bij verschillende der betrek kelijke wetsontwerpen en spr. acht met verwijs naar de antecedenten van onvast heid van het vorige Kabinet, het verwijt der oppositie onbillijk. Met den neer Mees meent spr. dat ten opzichte van den finan- cieelen toestand voorzichtigheid^eboden is. Verder gaf spr. een exposé van den finan- cieelen toestand hierbij in sommige punten van den heer Mees afwijkende. De minister van Waterstaat beantwoordde ue opmerkingen over de bin- nenschipperij en over net gebeurde bij den bouw van het postkantoor te Leeuwarden. De herziening van het Wetboek van Strafrecht zal door een staatscommissie worden voor bereid; daarbij komt de kwestie van de binBenschipperij van zelf aan de orde; de Regeering zal de zaak van verscdillende zijden onderzoeken. Wat aangaat de Leeuwarder aanbeste ding, gaf de minister eenige inlichting over den loop der zaak. In het primitieve bestek lag een gebrek door vaststelling van een loon zonder er den plaatselijken werkduur bij te vermelden. De fout is later hersteld door verlenging van de overeengekomen arbeidsduur van 11 op 12 uren. Gaarne wil de minister overwegen of er voor 't vervolg in de bestekken een uniforme arbeids duur is voor te schrijven van 10 ure 's zomers en 9 uur 's winters, doch om de afstanden moet er verschil zijn. De Voorzitter, wyzend op het vier- daagsche toornooi, waarin 26 sprekers op traden, wees er op dat 24 December voor avond van Kerstmis de begrooting moet zijn vastgesteld en verzocht den sprekers zich te bekorten. De heer Staalman verdedigde zich tegen het verwijt van een verraderlijken aanval een schot in den rug spr.'s rede was vrij en open hij zegt der regee ring wat hij meent, in 't gezicht. Daarna beantwoordde spr. de sprekers, die hem hebben gegispt, de heeren Lohman, Brum- meikamp, Aalberse en Talma. De iuitenant-generaal, adjudant-generaal, chef vap bet Militaire huis van Hare Majesteit de Koningin en opper-ceremonie- meester van Hare Majesteit de Koningin, hebben de eer aan de te 's-Gravenhage en omstreken wonende dames en heeren, die voornemens zijn, wanneer Hare Majesteit de Koningin in de residentie zal zijn terug gekeerd, audiëntie of voorstelling aan te vragen, te verzoeken, zulks zooveel mogelijk reeds vóór den 18en December a. s. te doen. De aanvragen der dames behooren te worden gericht aan de grootmeesteres van Hare Majesteit de Koningin en die der heeren aan den heer adjudant van dienst van Hare Majesteit de Koningin, Paleis Noordeinde, te's-Gravenhage. Bij de op 19 dezer te houden feesten, ter viering van het 100-jarig bestaan van het huzarenregiment Koningin Wilheimina der Nederlanden, No. 15, te Wandsbeck, zal door H. M. de Koningin zich laten vertegenwoordigin door een missie, bestaan de uit den luitenant-kolonel jhr. van Tets, adjudant van H. M. de Koningin, en de lste-luitenants baron van Heemstra en jhr. van Reigersberg Versluys, ordonnans officieren van H. M. de Kouingin. Aan H. M. de Koningin is door te Ham burg woonachtige Nederlanders een adres gericht, waarin H. M. verzocht wordt ver andering te brengen in de wet op het Nederlanderschap, wat de bepaling betreft, dat Nederlanders, die in het buitenland Wonen, elke tien jaar eene verklaring heb ben ai te leggen, dat zij hun nationaliteit wenschen te behouden en anders hun Ne derlanderschap verliezen. De distncts-schoolopzieners in alle 3 inspecties hebben zich met een adres gewend tot H. M. de Koningin, houdende bet verzoek, dat het Hare Majesteit moge behagen de verhoogmg van hunne jaarwedde van f 2500 bruto tot ten minste f 3000 en de vergoeding van hunne reis en verblijfkosten naar de 2e klasse van het bij koninklijk besluit vastge stelde tarief in overweging te willen nemen. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Woensdag 9 December e.k. niet plaats hebben. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van Horlogemakers heeft aan de leden van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres verzonden, waarin bet hunne aandacht er op vestigt, dat het adres aan den minister van Binnen- landsche zaken, waarin verzocht wordt maatregelen in het leven te roepen om te komen tot eene wettelijk vastgestelde uni forme tijdsbepaling en in verband hiermede vermeerdering der tijdseinen, afkomstig van 's rijks sterrenwacht te Leiden, in verschil- lende kringen met instemming is begroet. Tegen de Drankwet. Een verslaggever van het Hbl. had ook nog een onderhoud met een distillateur te Schiedam, die met de levering in het binnenland minder van doen heeft dan met die naar het buitenland. Hij meende toch wel te moeten verklaren, dat van deze nieuwe Drankwet geen heil te verwachten is. »Voor den distillateur, zeide hij, zou het ontegenzeglijk van belang wezen ais een aantal opscure kroegen en clandestiene zaken, waarvan hij vaak meer last dan voordeel heeft, verdwenen, doch dat zal door deze wet niet geschieden. Wil men vergunningen opruimen, dan doe men dat door toe te staan, dat voor twee of drie oude vergunningen een nieuwe verkregen zal kunnen worden. Op die wijze zullen de tapperijen, die nu opeengehoopt zitten in de oude stadsgedeelten, verminderen en zullen de vergunningen verdeeld worden over de verschillende buurtendaardoor zuilen de clandestiene zicq verplaatst naar nog slechtere innemingen. Bovendien zal het gebruik van vervaiscnte jenever, van spiritus e. d. toenemen. Tegen dat gebruik van spiritus en metnyl zou meD reeds veel kunnen doen, bijaldien men bij de wet bepaalde, dat geen spiritus e. d. mogen verkocht worden daar, waar jenever wordt getapt. Op net platteland, waar de tapper dikwerf tegelijkertijd kruidenier is, wordt door den gozameiijken verkoop dezer zaken geducht met den drank geknoeid." In een strooibiljet, dat dezer dagen alom in den lande is verspreid, wordt geprote steerd tegen het streven om den alcohol- handel in één hand te brengen. Gevraagd wordt of net ook de bedoeling kan zijn van den Volksbond, vereemging tegen drank misbruik, »op te treden zooals in het Gothen- burger stelsel als Maatschappij (Vereemging) die de vergunningen in handen worden ge speelden dan naar willekeur die Maatschappij (Vereeniging) te versterken met het kapitaal van.de aandeelhouders in die Spiritus-Fa brie ken (waaronder veel groote mannen)." Ten slotte worden allen opgeroepen tot een protest, »De Verkiezingen zijn met meer verre, al heeft men bet ook zoo aange legd, dat bij de verkiezing van 1905 nog weinigen den druk zullen hebben onder vonden van de nu voorgestelde Drankwet, doe de oogen open en zie vooral toe, wie medegewerkt hebben tot Uwen ondergang en groote geldelijke verliezen ten voordeele van enkele". horloge. Opdat de bewoner hen niet zou kunnen overvallen, hadden zij van te voren de buitendeur met een touw stevig vastge bonden. De gemeenteraad van Haarlem heeft thans besloten aan perceelen, gelegen in de aan grenzende gemeenten, gas en electrischen stroom te leveren tegen den in Haarlem geldenden prjjs. Inbrekers hebben bij den houder van een huis met recht van wederinkoop, aan den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam, een ruit ingedrukt en ontvreemd een lade met f70, eenige gouden ringen en een gouden De nieuwe coupure van de Kromme Gouwe is eergisteren voor het verkeer geopend. De eerste reis werd gemaakt door de stoomboot Volharding VI, aan boord waarvan zich bevonden de commissaris der Koningin in deze provincie, leden van Ged, Staten, de hoofd-ingenieur en de hoofd opzichter van den Prov. Waterstaat, Het thans geopende nieuwe vaarwater mag een belangrijke verbetering voor de scheepvaart worden genoemd. Als binnen niet al te langen tijd een nieuwe spoor wegbrug de oude zal hebben vervangen, zal de schipperij over het tot nu toe gebrekkige vaarwater waarschijnlijk geen reden tot klagen meer hebben. Te Bergen-op-Zoom zullen in 't garnizoen bij gelegenheid der huldebetuiging aan H. M. de Koningin-Moeder, groote militaire feesten gehouden worden. Aan de voorstel lingen zullen medewerken het geheeie otficierskorps, zoowel van artillerie als van infahterie, benevens alle militaire sportver- eenigingen. De baten zullen ten goede komen aan 't Oranje-Nassau oord. ADVERTENTIES. De Heer en Mevrouw BLAISSE—Duyn- stee bedankan voor de blijken van belang stelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden. Schiedam, den 5 December 1903. De uitdeelingslyst in het faillissement van OTTO LODE- WIJK JACOBS, reiziger en vleeschhouwer albier, is heden nedergelegd ter griffie der Rechtbank te Rotterdam en van het Kantongerecht te Schiedam, om daar 10 dagen te liggen ter kostelooze inzage der schuldeischers. De Curator, Mr. M. KAVELAARS. Schiedam, 5 December 1903. De Deurwaarder G. S. M0NTF00RT is voornemens, op Vrijdag li December 1903, voormiddags 10 uur, aan den Noord- molen, publiek a contant te verkoopen Eiken- en Grenen Binten, Ribben, Dak- en Vloer- deelen, Baddings, Rachels, Deuren, Ramen, Kozijnen, Brandhout, enz. Openbare Vrijwillige van Een WINKEL- en WOONHUIS met ruime Bovenwoning, met afzonderlijken opgang, open grond en erve, staande en gelegen te S c h j e d a m, aan den Dam nr.|46, kadaster Sectie A, nr, 296, ter grootte van 149 vierk. ellen. Grondbelasting f31.70. Aanvaarding bij de toewijzing. Betaling der kooppenningen op 4 Januari 1904. De veiling zal plaats hebben op Vrijdag 18 December 1903, des voormiddags te elf uren en de a f s I a g op Zaterdag daar aanvolgende, des avonds te acht uren, beide in het gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam; kunnende inmid dels het perceel bezichtigd worden op Woens- dag en Donderdag 16 en 17 December 1903, des voormiddags van 10—12 en des namid dags van 24 uren, op vertoon van een bewijs van toegang door Mr. H. M. C. POORT MAN, Notaris te Schiedam afgegeven, te wiens kantore aangaande de koopvoor- waarden inlichtingen te bekomen zjjn. Westvest 46. Koopen en verkoopen effecten. Verzilveren Coupons. Sluiten Prolongatiën. Incasseeren Wissels en Kwitantiën. Koopen en verschaffen Buitenlandsche Nemen gelden a deposito: met 1 dag opzegging a 21/2 °/o 14 dagen 3 voor 6 maanden vast 31/2 12 4 Openbare Vrijwillige De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz., te Schiedam, zal, bij veiling op Vrijdag 18 December 1903, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op den vol- genden dag, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw »M u s i s Sacru m", aan de Lange Haven te Schiedam, verkoopen I. Een PAKHUIS en erve, met beneden en bovenwoning, te Schiedam, aan de Hoofdstraat nr. 49, groot ongeveer 60 cen tiaren. Verhuurd voor 14.50 's weeks. Grond belasting i 15.83. II. Een WOONHUIS en erve, met vrije bovenwoning, nevens perceel I, nr. 51, groot 53 centiaren. Verhuurd voor f 3.75 's weeks. Grondbe lasting 115.81. Ill—IV. Vier (elk afzonderlijk te veilen) WONINGEN en erven met een gedeelte in een open plaats, te Sen ie dam, achter de perceelen I en II en door een gang uit komende aan de Hoofdstraat nrs. 531, 2, s en 4, te zamen groot 131 centiaren. Verhuurd voor 14.10 's weeks. Grond belasting 116.06. VIIVIII, Twee (elk afzonderlijk te veilen) WONINGEN en erven met open plaats en achteruitgang, te Schiedam, aan de Hoofdstraat nrs. 69 en 71, tezamen groot 108 centiaren. Verhuurd voor f4.— 's weeks. Grond belasting f 15.91, Aanvaarding dadelijk na de toe wijzing. Betaling op 11 Januari 1904, Bezichtiging op Woensdag en Don derdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbe wijzen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Nieuwstraat 30. Voor Den Bosch en Omstreken adverteere men bij voorkeur in het Katholiek Dagblad DE NOORDBRABANTER, Bureau havenstraat, 's-H ertogenbosch. VERKRIJGBAAR DAM IJ, Heden-ochtend 10 ure voortzetting, Wissels. ST.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3