Meesterknecht, te huur, Kerknieuws. Laatste Berichten. Ingezonden Mededeelingen. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Agenda Handelsberichten. Advertentie n. een R. K. MEISJE, A. C00L Mzn., vraagt een eerlijken die zijn vak goed verstaat. Te HUUR gevraagd liefst met Tuin. Landverhuizingen Mannelijk 1 naar New-York (N.-Amerika.) Bevolking op 31 December 1904 28289. Muziekschool. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorko mende advertentie van de afd. Schiedam van de Maatsch. tot bev. der Toonkunst, waarin wordt aangekondigd, dat de nieuwe cursus van de Mu ziekschool binnenkort weder zal aanvangen. De aanneming van leerlingen voor de zang-, piano- en vioolklassen heeft plaats op Donderdag 2 Februari a.s., des avonds 7 uur, boven de Beurs. Kamer van Arbeid voor de Alcohol-industrie. Wij mogen aannemen dat de Kamer van Arbeid voor de Alcohol-Industrie opgehouden heeft te bestaan, daar door de zorgen van den heer Th. Kudders, secretaris dier Kamer, Vrijdag jl. de Archiefkast met alle stukken en verdere beschei den, werden verzonden naar het ministerie van Binnenlandsche Zaken. De Kamer was daartoe uitgenoodigd bij schrijven van 30 December jl. door den Minister van Bin nenlandsche Zaken, terwijl daarbij tevens werd medegedeeld dat aan H. M. de Koningin het voor stel was gedaan tot opheffing van die Kamer. Gevonden Voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van politie een Prot. vragenboekje, sleutels en sleuteltjes, een courantenzak. Terug te bekomen aan de volgende adressen een kinderzak, T. J. Mackay, Zijlstraat 4een zakdoek met eenig geld, G. v. d. Zee, Hoogstraat '186; een kinder kousje en schoentje, wed. v. Noortwijk, Broersvest 173; een gekleurd hand schoentje, J. v. Katwijk, Kinderbuurt 16; een kousje -en sokje, H. ticholte, Zijlstraat 42een damesportemonnaie met postzegels enz., A. H. Nolet, Üverschieschestraat 57 een kruiwagen, A. v. Vliet, Broersveld 118; eeu rozenkrans, C. v. d. Mark, Louronstraat 18een kinderzak en 2 vrou wenschonen, J. Oranje, Broesveld '110°een gou den oorbelletje, B. Verkaaik, Buitenhavenweg 164 een pet, C. J. Witberg, Breedstraat 34. Op de maandvergadering van den Ned. R. K. Volksbond, die morgen-middag te half één ure in sMusis" gehouden wordt, zal door de zang-afdeeling »St. Cecilia" ten gehoore ge bracht worden Herinnering"Cantate van C. A. Bonten en y>Sur les remparts" van Saintis. Beide werken viel bij de laatste uitvoeringen een groot succes ten deel. Wij vernemen voorts, dat de heer Bonten de uitvoering persoonlijk zal bijwonen. Door den brigadier-tit. van den Rijksveldwacht alhier zijn heden-morgen twee jongens aangehouden, die aan den tolbaas te Vijtsluizen een fonkelnieuwe tafelbel te koop aanboden, die vermoedelijk van diefstal afkom stig was. De jongens zijn in het bureau van politie al hier opgesloten. Hedenmorgen brak op de Noordvest van een vrachtwagen van de Wed. Kooijman het voorste onderstel. De koetsier viel van den bok, doch bekwam geen letsel. Door de commiezen J. de Ru ij ter en J. Haanstra werd gister-avond zekere T. alhier aangehouden, die in het bezit was van 11 L. moutwijn, niet gedekt door documenten. Procesverbaal wordt opgemaakt. De weleerw. pater J. D. A. Jansen, prior in het St. Andreasklooster te Utrecht, vroeger kapelaan aan de kerk van den H. Dominicus (Steiger) te Rotterdam, hoopt 15 Febr. a. s. zijn 12i/a jarig priesterfeest te vieren. De eerw. Moeder Benedicta, overste der ver pleegsters in het gesticht voor melaatschen te Curapao, is 27 Dec. overleden. Verduistering van f 10.000.— Uit Rotterdam meldt men ons Heden werd naar het Huis van Bewaring over gebracht de 27-jarige kantoorbediende L. J. Krugt in dienst bij de firma R. S. Stokvis Zonen, afdeeling rijwielen. In de laatste jaren had hij voor ruim 10.000 Gld. verduisterd door valschheid in de boeken. De man verdiende 900 Gld. per jaar, benevens emolumenten. Bij huiszoeking in zijne woning zijn in beslag genomen eenige effecten en een juweelen broche zijner vrouw en andere lijfsieraden, die hij voor het gestolen geld gekocht had. De moord te Rotterdam. Uit Rotterdam meldt men ons Zaterdag 18 Febr. a.s. zal voor de rechtbank alhier terecht staan, J. H. Döhrer, inspecteur eener rijtuigmaatschappij te Berlijn, die den 13den Sep tember 1.1. in eene woning aan de Korte Wagen straat alhier zijne vrouw met een scheerm es vermoordde en daarna de kamer in brand stak om de sporen van de misdaad te doen verdwijnen. Van het Hof. Men meldt ons uit 's-Hage II. M. de Koningin-Moeder vereenigt hedenavond aan een diner eenige gezanten met hunne dames, eenige leden der Hofhouding van H. M. de Ko ningin met hunne dames en den burgemeester der Residentie, baron Sweerts de Landas. De moord in Den Haag. Men meldt ons nader: Omtrent den stand van het onderzoek der des kundigen naar de geestvermogens van Marius Brouwers, de verdachte in zake den moord in de Scheveningsche Boschjes, kan nog worden ge meld dat de laak van den verpleger, die gedu rende een viertal weken belast, was met de voort durende observatie van Brouwers thans is ge ëindigd. De deskundigen zelf, de psychiaters Reeling Brouwer en Rosenstein zetten hun onderzoek nog voort met de verzameling van gegevens omtrent den levensloop van den verdachte, waaromtrent thans ook vrij uitgebreide inlichtingen zijn ont vangen uit Amerika. Al deze gegevens zullen de psychiaters van dienst kunnen zijn bij de samenstelling van hun concept-rapport, dUfl' ba met den rechter-com- missaris besproken te zijn, definitief zal worden vastgesteld. 25 cent per regel. WANNEER GIJ NAAR AMSTERDAM GAAT. Wanneer gij naar Amsterdam gaat, bezoek dan de hieronder vermelde persoon, en ver zoek hem U het volgende te bevestigen: De heer W. J. van Rooijen, schilder, wo nende Kinkerstraat 68, te Amsterdam meldt ons Sinds 23 jaren heb ik onophoudelijk aan de nie ren geleden. Ik had vreeselijke pijnen in de lenden, den rug, onder de schouders en in de beenen, en veel steken in de zij. Bukken kon ik heelemaal niet meer. Ik had benauwdheden en schemeringen voor de oogen. Soms moest ik me vasthouden om niet neer te vallen van de duizelingen, mijn eetlust was verdwenen. De pijnen die ik had te doorstaan waren ver schrikkelijk, menigmaal liep ik 's nachts als een razende door de kamer, daar ik het in bed niet meer kon uithouden. Mijn urine kwam bran derig, was troebel en had een walgelijke lucht. Meermalen heb ik het water in zoo hevige mate gehad, dat mijn gehééle lichaam opgezwollen was, vooral mijn beenen en armen. Vijf jaren heb ik in het hospitaal doorgebracht zonder noemenswaardig succes en de medicijnen die ik geslikt heb, zijn verbazend, doch ik werd niet beter. Ik was de wanhoop nabij, en had mijn laatste hoop gevestigd op Foster's Rugpijn Nierenpillen, die zoo gunstig besproken wer den. Ik nam ze zorgvuldig volgens de gebruiks aanwijzing in en was zeer gelukkig toen ik na zes dagen reeds een beduidende verlichting bemerkte, de pijn werd veel minder, het water uit mijn ledematen verdween, ik kreeg meer eetlust en kleur en mijn geheele herstel werd met den dag beter. Thans nu ik bijna drie doosjes gebruikt heb, ben ik zóóver hersteld dat ik mijn werk weer kan opvatten. In jaren ben ik niet zoo wèl geweest, en ik hoop bin nen eenige dagen geheel van mijn ellende af te zijn. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, de zelfde die de heer van Rooijen gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de Heeren Kappelhof Hovingh, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. (56) BERLIJN, 28 Januari. Maxim Gorki is naar Petersburg in de Peter-en-Pa,ul-vesting gebracht. Twee regimenten Don-kozakken zijn naar Peters- burg gezonden, daar men dezen nog meer ver trouwt dan de garde-regimenten, onder welker officieren en manschappen voor een deel tegen zin bestaat om zich tot verdere bloedige daden in de hoofdstad te leenen. Men zegt, dat de Tsaar grootvorst Wladimir heeft dank gezegd voor de prompte onderdrukking van den opstand en nu, wenscht een aantal werklieden uit de meest verschillende fabrieken als deputatie te Tsarkoje Selo te ontvangen om hunne verzoeken aan te hooren. Dit, nadat hem was medegedeeld, dat de arbeidersbeweging niet tegen zijn persoon was gericht. Naar Riga, waar 60.000 werklieden sta ken en bij de eergisteren plaats gehad hebbende botsingen op straat vele dooden en gekwetsten zijn gevallen, zijn eveneens kozakken gestuurd ter versterking van de gewone troepen. De schouwburgen zijn er gesloten. De dagbladen heb ben er opgehouden te verschijnen. Particuliere telegrammen uit Moskou verzeke- I ren in tegenspraak met de oflicieele berichten van kalmeering der geesten, dat daar en in andere nijverheidsdistricten de kwaadgezinde onrust toe neemt, een werkelijk revolutionaire agitatie. Te Lodz heeft men sinds acht dagen 35 dynamietaan- slagen gehad. De correspondent, te Petersburg van het Tage- blatt bericht, dat de regeering het bewijs in han den heeft, dat een revolutionair comité sinds drie maanden een opstand der werklieden zorg vuldig heeft voorbereid. Een klein gedeelte der leden van dit comité is reeds gevangen genomen en zij zijn dusdanig gecompromitteerd dat hun lot als beslist kan worden beschouwd. Daaronder zijn menschen van rang en stand en klinkende namen. Dus heeft men binnenkort het officieele galgcomité te verwachten. LONDEN, 28 Jan, De Daily Mail verneemt uit Moskou, dat de prefect van politie den Brit- schen consul mededeelde, dat hij de proclamatie (bedoeld wordt hier een telegram, op last. van den directeur Van politie te Mfflscou aangeplakt, waarin gezegd wordt, dat. de „werkstaking en de troebelen gesteund worden met geld uit Enge land") waartegen de consul geprotesteerd beeft, nog twee dagen langer, op zijn eigen verant woordelijkheid, zal aangeplakt laten, daar hij dit noodig acht om de autoriteiten te helpen tot het onderdrukken der moeilijkheden. De consul seinde er over aan den Engelschen gezant, Sir Charles Hardinge. De Standard ver neemt uit Petersburg, dat in de Regeeringsbode en in het officieuse Journal de St. Pétersbourg telegrammen zijn opgenomen, gelijkluidende aan dat te Moscou aangeplakt, als een „telegram door den generalen staf ontvangen." Sir Charles Hardinge zond graaf Lamsdorf een tweede, krachtiger protest. LONDEN, 28 Januari. De Morning Post ver neemt uit Sjanghai, dat de Japanners feitelijk de effectieve blokkade van Wladiwostok hebben voltooid, zooals blijkt uit het buitmaken van de talrijke kolenschepen voor die haven bestemd. PETERSBURG, 28 Januari. De „Russische Te- legraphen-agentur" ontving een bericht uit Tsjan- sjamoetoen, meldende dat de slag bij Sandepoe den geheelen dag duurde. De Russen verloren bij de inneming van een versterking 45 officie ren en 1000 man aan dooden en gewonden. Zij namen 102 Japanners gevangen, en maakten wa pens en wagens met ammunitie buit. Geboren: 27 Jan. Adrianus Bernardus Ma- rinus, zoon C. van Haaften en A. B. E. van Dijke, Broersveld. Elisabeth, dochter van B. van der Toorn en G. Willemse, Korte Achterweg. Overleden: 27 Jan. Leendert van Wolveren, oud 68 jaar en 4 maanden, Nieuwebuurt. RIJNHOOGTE. Caub 28 Januari: 1.00 M; 0.01 M. val. Huningen 28 Januari: 0.95 M; 0.00 M. Kehl 28 Januari1.39 M0.02 M. was. Keulen. 28 Januari: 1.01 M; 0.09 M. val. Mannheim 28 Januari: 2.00 M; 0.03 M. was. Ruhrort 28 Januari: 0.36 M; 0.01 M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. Weerkundige Waarnemingen. van Zaterdag 28 Januari, 's morgens tusschen 7 en 8 uur. zzw w wzw w w w w w w w -2.7 .Officieele opgave van heden-middag van de filiale inrichting van het Kon. Met. In stituut te Rotterdam. Normale temperatuur te Rotterdam voor heden morgen 8 u. 1.2° C. In den voormiddag zijn de barometers hier te lande weinig veranderd. De algemeene toestand wijst op Westelijken wind. o Temperatuur te Rotterdam te 11 u. 30 m. 4.0^ C. Hoogste temperatuur gister-avond 12 u. 4.4^ C. Laagste temperatuur heden-mrrgen 8 u. 1.4 G der publieke vermakelijkheden, concerten, ten toonstellingen, vergaderingen enz. SCHIEDAM: Musis Sacrum. Zondag 29 Jan., 12| u., Maandvergadering R. K. Volksbond, afd. Schiedam. Maandag 30 Januari 8 u. Uitvoering Polyhymnia. Bondsgebouw. Zondag 29 Jan. 7£ uur. Dilettantenclub »Alb. Thym" Huishoudelijk Concours. ROTTERDAM: Groote Schouwburg. 28 Jan. 8 u. Opera Italiana. »La Gioconda." 29 Jan. 8 u. Rotterd. Tooneelg. »Oud Heidelberg", T.ivoli Schouwburg. 28 Jan. 8 u. Kamermuziek. Soirée. 29 en 31 Jan. 8 u. Ver. Rotterd. Tooneelisten. »Roger, de Geschandvlekte." Nutzaal. 30 Jan. 8 u. Muziekavond door het Dames- en Meisjeskoor. Salon Doele. 30 Jan. 8 u. Goncert door BronislawJHuberman. Wij ontvingen heden geen noteering der Am- sterdamschu Effectenbeurs. Wisselkoersen te Rotterdam, 28 Januari. Per Telegraaf. Londen kort 12.06 Disc. 3 pCt. Parijs - 48.3 t Antwerpen - 47.87£ 3 Duitsche Rijksbankpl. -58.92£ 4 BEURS VAN SCHIEDAM, 28 Jan. 1905. Officieele noteering van de Commissie uit d« Kamer van Koophandel voor de Beurs. Zaterdag 28 Januari. Moutwjjn 9i/2. per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f 10. Jenever: f 14.— Amst proef f 15.50. Prima Graanspiritus f 20 A 21//g. Spoeling: f 1.60 AMSTERDAM, 27 Januari. Ro g g e op lev. zonder noteering. Raapolie (officieel) vliegend f 22V2, 22in de stad f— Jan. f Mei 12i7/»Sept./üec. f21 21s L ij n 0 1 i e (officieel) vliegend t i5'/a, 15l/4in de stad f Jan. fFebr. f 15, 151/»,; Maart/ Mei f 155/gJan./Mei fl67/„. 17; Juni/Aug. f16; fl6i/s, Sept./Dec. lt>5/«- ANTWERPEN, 27 Januari. Petroleum Amerik. kalm, in loc» en Jan. fr. 183/4, Jan./April fr. 19, Mrt./Apr. f 191/4. BERLIJN, 28 Januari. Spiritus in loco PARIJS, 27 Januari. Spiritus (op. koers) flauw per Jan. fr. 46.50, Febr. 46.Maart/April fr. 45.4 md. van Mei fr. 44.50. HAMBURG, 27 Januari. Spiritus vastper Jan. mk. 263/4Feb./ Maart 263/4 (z.f.) NEW-YORK, 27 Januari. Ma is, Western in loco 27 Jan. 515/#; 26 Jan. 51 s/« Bij vonnis van den Arrondissements- rechtbank te Rotterdam d.d. 17 Januari is in staat van faillissement verklaard PETER LODEWIJK ZIMDARSE, meelhandelaar en broodbakker, wonende te Schiedam, en zulks met benoeming van den Edelachtbaren Heer Mr. G. W. Baron v. d. FELTZ tot rechtercom missaris en van ondergeteekende tot curator. De Curator, Mr. D. LODDER, Lange Haven No. 9. Schiedam, 28 Januari 1905:k" GEVRAAGD ongeveer 18 jaar, als hulp in de huishouding, voor dag en nacht. E. H. LEENDERTS, Bergweg i38, Rotterdam. Brieven franco, onder letter A, aan Reber s Boekhandel, Schiedam. op besten stand, in het midden der stad. Adres te bevragen bij J. A. ULLERS, Bock handel, Hoogstraatt Schiedam. PLAATSEN. Barometer- stand, Heden. Wind richting. Toestand van de Lucht. Thermom. Celsius. Heden. Bodö 736.3 regen 5.6 Christiaansund 754.0 id. 8.2 Skudesnaes 769.3 WNW id. 6.9 Stornoway 775.1 WNW betrokk. 9.4 Blacksod 782.2 bewolkt. 8.3 Valentia 787.7 ZZW betrokk. 6.7 Sciily 787.8 WNW licht bew. 6.1 Holyhead 785.9 W id. 7.8 St. Mathieu 788.7 NO zw. bew. 4.2 Biarritz 787.8 stil onbew. -0.6 Cherbourg Wick 772.5 W zw. bew. 8.9 Schields 779.2 W bewolkt 7.2 Sylt 775.7 betrokk. 3.2 Hamburg 777.2 id. 2.8 Groningen. 779.3 NNW regen 4.0 Helder 780.5 WNW betrokk. 4.5 Rotterdam 782.2 mist 52 Vlissingen. 782.9 NW nevelig 5.0 Gris-nez 783.4 W betrokk. 5.6 Haparanda 750.9 ZW id. -3.0 Hernösand. 758.3 ZW id. -3.8 Stockholm 76.67 ZW id. -2.9 Neufahrwasser 775.6 ZW onbew. -6.1 Kopenhagen 772.9 licht bew. 1.6 Breslau. 778.7 Z mist -7.8 Munchen 781.9 sneeuw -4.2 Chemnitz 779.1 betrokk. -0.6 Carlsruhe 782.4 sneeuw Maastricht. 782.3 ZW mist 3.5 Parijs. 785.0 NW betrokk. 37 Clermont 786.4 NO id. -1.3 Nice (Obs. 340 M 774.5 stil onbew. 35.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3