ee E.Brajidsm^ W asschen, Triple-Sec „Cointreau" I wam jjim jUMtr-i? Fijne en bro%e Beschuit „PRUDElNTIA," Ion MÉ liet ie Faillissementen. Correspondentie. FEUILLETON. Mijnwerkersleven. Advertentie n. „De Spuistroom", JAN VAN KATWIJK, Schiedamsche Samuel Heckscher senr. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRACTIJK. is verkrijgbaar BOTERSTRAAT 89, en in bijna alle Kruideniers- en Comestiblewinkels X X X X X BROERSVELD. VENSTER- en SPIEGELGLAS. Eng. geribd-, Brute, Diamant-, Cathedraal- en gekleurd glas. Mat- Melfc-, Cannelië-, Monsselin ei geëtst glas, DEURPLATEY en DAKPANNEN. Nieuwste Syvteem iïlachints, MARIA I. D. SCHMIDT, Hoofdstraat no. S9. Algemeeie VeMerag-laatscliaMij te 's-Grayenliage. Brand-, Inbraak-, Glas- en Ziekteverzekeringen. In liet bijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON af 1.30 per Vü KG. 600.000 Is. Uitnoodiging tot deelneming in de Kansen, 8 Millioen 325,120 Mart IHK.N STAAN B1ED1N GEN. ar Deze Advertentiën worden geplaatst voor de helft van den gewonen advertentieprijs. een geheel origineel lot slechts Gnld. 3.50 een half origineel lot slechts Huid. 1.75 een kwart origineel lot slechts Huid. -.90 lie uitbetaling en verzending ran prijzen 137 April e.k. ^^PijKisteJ^L^eur^^^^^mjFer^rijstoaar^ BUIiEr.L van|7 IJ fl 17 I? 'O Q ^asse v/h. Nederl. Administratieve Controle. A U w Ju ai Instituut v. Accountants. KantoorGroote Markt no. 6. Telephoon no. 181. roet een der sterkste machten op aarde. On danks de meeste zorg door de regeering te St. Petersburg aangewend, om.de feiten strikt ge heim te houden, begint er nu toch een weinig licht te komen. In de Bazviet, het blad van prins Oechtomsky, werd onlangs een nota ge publiceerd van Koeropatkin, dateerende van vóél den oorlog, die wel eenige beweringen der libe ralen bevestigt. De slotsom dezer nota is, dat het allereerste begin van den oorlog te zoeken is in de zaak van een houtconcessie aan de Jaloe, waarbij meerdere leden van de keizerlijke familie waren geïnteresseerd. Koeropatkin schreef, dat de politiek van Rusland, bejin 1903, in het noor den van Korea ingevoerd, een buitengewone ontroering in Japan teweeg bracht en de waar schijnlijkheid van een oorlog deed geboren wor den, want dat de handelingen der Russen kon den worden uitgelegd als een eerste stap naai de annexatie van Korea, dat steeds beschouwd was als behoorende tot de sfeer van invloed van Japan. En Koeropatkin, toen minister van Oorlog eindigt zijne nota. met de verklaring, dat hij het geheel eens is met admiraal Alexe- jeff, die gelooft, dat de houtconcessie aan de Jaloe tot een oorlog met Japan kan leiden. Dat is zeer stichtelijk, meent de Indépen- dance en men ziet, dat de revolutionnairen niets overdreven hebben, toen zij beweerden in hunne geschriften, dat deze oorlog gemaakt is om zekere particuliere belangen van de keizer lijke familie te beschermen. Moet men zich ver wonderen, dat deze oorlog nooit populair ge weest is bij de Russen? Maar afgescheiden daarvan, wat te denken van een vice-koning Alexejeff en een minister van Oorlog, Koeropatkin, die in het begin van 1903 den oorlog hebben zien aankomen en in Februari 1904 nog niets gedaan hadden om Mantsjoerije in staat van tegenweer te brengen, die het land bloot gesteld lieten aan allerlei ver rassingen? Wat te denken ook van de eerlijk heid der Russische regeering, die, bij de eer sten aanval op Port Arthur de grootste verwon dering veinsde en de publieke opinie in Euro pa t.rachtte op te zetten tegen zijne tegenstan ders, de Japanners, die Rusland hadden durven aanvallen zonder voorafgaande oorlogsverkla ring, terwijl men nog geloofde, dat de vrede niet verstoord zou worden. Indien de aangekondigde enquête over de oor zaken en voorbereidingen van den oorlog nauw gezet plaats heeft, dan zal werkelijk de beschaaf de wereld gesticht worden. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Geëindigd: F. de Pree. schoenmaker aldaar. Uit de Staatscourant. U itgesproken: Alkmaar, 6 April. J. Reek, koopman en slager, te Opperdoes. Mr. D. van Houweninge rechter commissaris; curator: mr. ,A. A. Huizenga. Amsterdam, 5 April. W. Inndenbooin, handelaar in horloges, aldaar. Mr. P. Coninck Westen berg rechtercommissaris; mr. L. S. G. de Har- tog curator. Zwolle, 5 April. J. de Leeuwe, winkelier en handelaar in parapluies, aldaar. Mr. W. H. Roijer rechter-oommissariscurator: mr. C. H. Thie- bout. 's-Gravenhage, 4 April. W. J. C. van Wijk, hor logemaker en winkelier, aldaar. Mr. R. Feith Techter-commissarismr. C. J. de Vries curator. Opgeheven: M. J. Bil, kleermaker, te 's-Gravenhage. Bjj inzending van vragen ter beantwoording in deze rubriek, gelieve men op de enveloppe te schrijven Correspondentie. K. v. d. H. te R. Als uw inkt voortdurend schimmelt, moet u een weinig fijn gemaakte kruid nagelen in den inkt doen. Dit is een zeker middel en beter dan wijngeest, salpeter, salmoniak of Vit het Engelsch. 5) Ik ben er haast zeker van, dat we met nieuwe, goede zeven goede resultaten zullen hebben met den steen en wanneer we teleurgesteld worden, dan zullen we dien hoop »tailings" aanspreken. Ik heb een massa van die dingen zien behandelen in Victoria en ben geheel op de hoogte van het proces". Den volgenden morgen togen de zes mannen aan het werk, de herbergier stemde er in toe, de eerste week voor alle maats te koken, terwijl Grainger en Jacky (ofschoon de eerste nog heel zwak was door voortdurende koortsaanvallen) allerlei proeven namen met de hoopen «tailings". Op het eind van de week hadden de gravers eenige goed uitziende steenen verzameld, en Grainger, die eenige kruiken zoutzuur vond, deed weer nieuwe proeven, wier resultaten hem zeer bevredigden. Hij zei er echter niets van tegen zijn kameraden, daar hij ze graag verrassen wilde, voor hij zijn reis naar de kust aanvaardde. Op een avond, om zes uur. juist toen de mannen van het veld terugkeerden om te eten, kwam Jacky, de zwarte jongen, hard aangerend te paard. eenig ander zout. Stalen pennen worden het best bewaard door ze zóó diep in eene oplossing, van 1 deel koolzuur op 8 deelen water, te doopen, als zij met den inkt in aanraking zijn geweest. C. L. te K. Een beproefd middel om g<-po- lijst ijzer of staal van roestvlekken te ontdoen is het volgende middel Men laat het ijzer of staal vooraf een poos in boomolie liggen. Vervolgens neme men fijne tripel-aarde met boomolie gemengd, en wrijve daarmede de vlekken door middel van een stukje hout af. B. de L. Azn. alhier. - 011a prodida (spreek uit olja podrieda) is niets anders dan een Spaansch gerecht, zijnde een mengsel van versche spijzen, een soort van hutspot. N. .1. B. v. P. alhier. De indeeling van Lawn- tennis kunt u op ons bureau komen overschrijven. I. J. B. L. alhier. Militaire apothekers ge nieten een jaarlijksch tractement van f'900 Na twee dienstjaren f 1100. Bij 's Rijks magazijn van geneesmiddelen dienst doende, genieten zij boven hun tractement een toelage van f 100.'s jaars. Zij bekleeden den graad van adjudant onder-officier. G. K. alhier. Lastgeving, procuratie of vol macht eindigt o. a. door den dood, de onder curateelestelliag of bij faillietverklaring van den lastgever. Arie N. te H. Om kniegezwellen bij rund vee te verwijderen bezigt men herhaalde omsla gen of zwachtels met warm water, waarin eene lichte hoeveelheid gewreven kamfer is gemengd. W. Th. v. G. alhieiv Voor spaarbankkiezer wordt geeischt, dat men op den Isten Februari, sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking heeft van ten minste f 100. (nomi naal!, ingeschreven in de Grootboeken der Natio nale Schuld of van ten minste f50.ingelegd in de Rijkspostspaarbank in eene gemeentelijke spaarbank of in eene spaarbank, beheerd door het bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bezit tende vereeniging, van eene naamlooze vennoot schap, van eene coöperatieve vereeniging of van stichting. J. M. Mzn. te L. Cortes duidt in Spanje en Portugal de Staten-vergadering aan. H. C. G. Bzn. alhier. Door de nieuwe fail- lissementwet moeten de 2e en 3e hypotheekhou der ook percenten betalen in de onkosten van het faillissement, terwijl de 2e en 3e hypotheek houder eerst na geheele afdoening der zaak, hun geld terugkrijgen. J. B. alhier. Het niet geven der rekening vóór u ging trouwen, neemt niet weg, dat gij bedoeld bedrag thans nog schuldig zijt. Het geld zult ge dus moeten betalen. Tracht eerst nog eens den leverancier te bewegen het geld in ter mijnen te mogen betalen. Komt de zaak voor het kantongerecht en kunt ge bewijzen, dat ge niet in staat zijt het bedrag in eens te voldoen, dan kan de kantonrechter den eischer genoegen doen nemen met betaling op termijn. Laat u uw Wiisch- of Sirijkgoed behandelen bij de Stoom-waseh- en Machinale Strijkinrichling te Oud-Beierland Zoo nietl Vraagt dan eens Prijscourant Men is daar verzekerd van een heldere, nette Wasch en keurig gestreken Strijkgoed. Wasschen worden franco afgehaald en beaorgd. Hij was aan het zoeken geweest naar een stier, die aan den herbergier behoorde en die afge dwaald was. »Wat is er gebeurd. Jacky vroegen de mannen, toen de knaap van zijn paard sprong. «Ik heb een troep Chineesche handelaars op den weg zien aankomen. Wel een dertig bij elkaar. Ze zijn al dichtbij nauwelijks een mijl meer verwijderd, geloot ik". HOOFDSTUK III. Gimmy Ah San. Ontsteltenis teekende zich op de gezichten der mannen af en ze begonnen Jacky allen tegelijk met vragen te overstelpen, tot Grainger verscheen, en toen deelde de zwarte knaap hem verdere bijzonderheden mee. »De Chineezen", zei hij, »waren allen te voet, iedere man droeg twee mandjes aan een stok, maar er waren ook vijf of zes pakpaarden bij' beladen met hamers, schoppen, schalen en ander mijngereedschap". «Die vervloekte zwijnen riep Dick Scott uit, rich opgewonden tot Grainger wendend. «Wat moeten we doen Ze willen de Flat weer over vallen maar, durft er één te naderen, ik sla hem morsdood". «En ik ook!" «En ik ook!" brulden de anderen woedend, en Grainger wist, terwijl hij naar de besliste, krachtige gezichten keek, dat ze gauw voor Accordion plooijen tot 125 cM. en plat plisseeren tot 45 cM. Concwrreevende prijzen en afwerking binnen eenige uren Voor Plisseerwerk boven (50 cents wordt train kosten vergoed. Grelieve vooral op naam en woonplaats te letten. Koninklijk Goedgekeurd. Directeur L. CAS TE L GIJN. Maatschappelijk Kapitaal flöO.OOO.OO. Sluit op de meest vrijgevige voorwaarden en concurreerende tarieven Inlichtingen bij het agentschap GEUR. HIGKENDORF, Hoogstraat 192 en L. RE- BEILS, Lange Haven, Schiedam. Gaar niet vertegenwoordigd, solide AGENTEN gevraagd. TRADE MARK Hoofdprijs ev. De prijzen zijn door den Staat gegaran deerd. van de door den Staat Hamburg gewaarborgde gruote (ieliiloterijwaarin zeker gewi nnen moeten worden. De hoofdprijzen van deze voordeelige loterij zijn de volgende, namelijk De allerhoogste prijs is in i et gelukkigste geval (500,000 Mk. '1 prijs van 40.000 Mk '1 30.000 Mk. 7 prijz. I Prem. van 300.000 Mk 1 200.000 Mk. 1 60.000 Mk. 1 50.000 Mk. 1 45.000 Mk. 1 40.000 Mk. '1 35.000 Mk. t 30.000 Mk. 100.000 Mk. 60.000 Mk. 50.000 Mk. 1 prijs 1 1 1 prijs 11 prijz. 26 83 106 415 552 146 20.000 Mk 15.000 Mk 10.000 Mk. 5.000 Mk. .3.000 Mk. 2.000 Mk. 1.000 Mk. 300 Mk. 200 Mk. Vrouw STOKKEL, Looierij, Broersveld 62' beveelt zich aan voor droog aan den stok. Voor netheid en helderheid wordt irigestaa aan. In het geheel bevat deze loterij, die- uit 7 Klassen bestaal, 85.000 loten met 41225 prijzen en S premiëii. zoodat bijna op de hellt van alle loten een prijs valt Bijzon dere attentie verdient de aanmerkelijke ver betering van liet plan der loterij, waardoor* de speler in staat is gesteld eene premie, niet als tot nog toe alleen in laatste klasse, maar reeds in elk klasse te winnen. De allerhoogste prijs der 1ste klasse bedraagt in liet gelukkigste geval 50,000 Mark stijgt in de 2e kl. tot 55,000 M., in de 3e tot 60,000 M., in de 4e tot 65,000 M. in de 5e tot 70,000 M., in de 6e tot 80,000 M., in de 7de en laatste klasse tot 600,000 Hark. Voor de eerste prijstrekking, die officieel op den 27 April e.k. is vastgesteld, kost De inleggelden voor de volgende klassen zoowel als Ue juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het oi'ficieele trekkingsplan, voorzien van het Wapen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Ieder deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddellijk na de plaats geliud hebbende trekking de oflicieeie trekkingslijst. geschiedt door mij direct en prompt aan de winners en onder de strengste geheim houding. Iedere bestelling kan men eenvou dig per postwissel opgeven, ook tegen rembours. Bij opdracht verzoek ik beleefd mij de naam van dit blad te melden Men wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking, zoo spoedig mo gelijk of uiterlijk tot met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in HAMBURG, Duitschland. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, coiitroleereti eu geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. - Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Hondelsrckenen en Handelsrecht. X X X X niet meer te beteugelen zouden z(jn, en er zou ongetwijfeld bloed vergoten worden, wanneer de indringers het veld naderden. Maar niettegen staande hij dit minder graag zag, gevoelde hij toch volle sympathie voor hen. De overrompeling van die Chineezen waar schijnlijk slechts een voorhoede van eenige honderden zou eenvoudig verwoesting betee kenen voor hemzelf en zijn makkers, juist, nu hun vooruitzichten zoo schitterend waren. De mannen zagen op hem neer als hun aan voerder. Hij moest handelen en vlug handelen. «Laat ze maar komen, jongens. Dan zullen we ze zoo gauw mogelijk wegvegen en een klein praatje met hen hebben. Maar om Gods wil, tracht kalm te zijn, en ik geloof, dat, als we hen eens leelijk aankijken, zij wei zullen afdruipen. Hoevelen van jullie hebben geweren Vier buksen en twee revolvers werden te voorschijn gehaald, en toen wachtten allen tot de eerste der Chineezen, die achter elkander liepen, verscheen. De vooiste man had Europeesche kleeren -aan, en op het oogenblik, dat Scott hem zag, riep hij uit: »Hé, het is Jimmy Ah SanIk heb hem vroeger in Gympie gekend. Het is geen kwade vent! Komaan jongens!" Grainger, die juist nu niet zóó goed was om met hen mee te gaan, maar zitten bleef met zijn revolver op zijn knie, kon een glimlach niet onderdrukken, bij den plotselingen stilstand en de verschrikte blikken der Chineezen, toen Scott en de anderen tegen hen. optrok, met de wapens in front. Eenige der Chineezen wilden dadelijk vechten en trokken hun lansen, maar de meesten krompen ineen, als een verschrikte kudde. De aanvoerder echter kwam met. vasten stap naar voren. Scott verliet zqn plaats en ging hem tegemoet. «Goeden morgen. Wat heb je hier met je geheelen troep te maken «Niets", antwoordde de Chinees kalm, in uit stekend Engelsch, uwe willen slechts langs de kust en ons voor eenige dagen legeren. Waarom trekken jullie allen je wapens? Wij kunnen jullie heel geen kwaad doen". «Juist zoo. Maar we kunnen jullie heel veel doen, wanneer jullie probeert je streken uit te halen, mr. Jimmy Ah San". «Oh, je kent me dus", zei de man, Scott scherp aankijkend. «Ja, dat is zoo, dat is zoo. Maar ik en mijn mannen zijn van plan, dit veld voor blanken te houden er zullen hier geen Chineezen komen. Zoo, wat is jullie plan". «Enkel wat ik zei. Zie mijn mannen aan? We willen hier niet blijven; we wenschen enkel maar langs de kust te gaan. Eenigen van ons sterven haast van uitputting en mijn pakpaarden kunnen geen mijl meer verder". Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 6