1 Port- en Madeira wijnen. lÉiiies, rANCY-FAIR, j Triple-Sec „Cointreau" I c71. van oor en cfiroersveld 116. Fijne en bro%e Beschuit R00DE PORT, Witte Port, MADEIRA, Spanje in Nederland „In de Laars." Reparatie aan alle Schoenen en Laarzen. WAM ©JM MfiSS'SS FEUILLETON. Advertentiën. voorstellende een markt in Spanje, in de groote zaal der Officieren- Vereeniging, op Woensdag 10, Donderdag 11, Vrijdag 12, Zaterdag 13 en Zondag 11 Mei. Alle avonden in liet Spaansch Café Voordrachten, Dansen enz. Opening Woensdag-avond 8 uur, entréa f0.50. Uitstoomings-Inrichting, Stoom- ververij en Chemische Wasscherij Fabriek: Mitheaesserdijk, Delfstnven, Telephoon 3046. ISS^ Aflevering binnen 8 dagen, OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRACTIJK. is verkrijgbaar B0TERSTRAAT 89, en in bijna alle Kruideniers- en Coinestiblewinkeis. X X X X X Li bekende goede a fl.—f 130, f 180 en f2.—. a f0 70, f 0-90, f 1.20, fl.40, fl.80 en f2.—. Fijnste liibc-eur. Alom verls.rijslaaar. - ROTTERDAM, Westo Wagenstraat 25, Zomerhofstraat 79. Telephoon 3045. BUREEL vanW R Éj IJ F O Q Lid ie klasse v/h. Nederl. Administratieve Controle. Ra HU 1 El Al My Instituut v. Accountants. Kantoor: Groote Marht no. 6*. Telephoon no. 184. SCHOENMAKER. SCHOEN HANDEL. 1 eeft ontvangen onz. enz. M.AATW£jHH tegen denzelfden PMJTS. zin jêj t vLagk. Een hevige gasontploffing onder het trottoir van den boulevard de Sebastopol te Parijs heeft veel schade aangericht. Over een lengte van 500 meters was de straat overal vol scheuren. Niet minder dan 23 personen werden gewond, drie vrij zwaar, maar niemand levensgevaarlijk. Tractementen van advocaten. Men herinnert zich mogelijk de uitspraak van het Pa- rijscher gerechtshof, die verbood aan de advocaten, een salaris te eischen. Slechts een cadeau mag geaccepteerd worden. Het gevolg is, dat de hee- ren advocaten zich vooruit doen betalen, anders mocht het hun eens gebeuren, als in het volgende gefantaseerde gesprek tusschen een rechtskundige en zijn cliënt. Een heer Geachte meester, ik kom u be danken en u feliciteeren. Ik heb u bewonderd. Advocaat. O, u overdrijft- Heer. In het geheel niet, ik herhaal u, ge waart bewonderenswaardig. Z«o helder, zoo logisch, zoo duidelijk. Ge hebt gesproken met een over tuiging, een gloed, een waarachtige welsprekend heidEerst door uwe rede ben ik gaan ge- looven, dat de zaak werkelijk goed was en het recht aan mijne zijde... Advocaat. Och, mynheer, ik heb mijn best gedaan. Heer. Prachtig, prachtig in één woord. Wat een schoone taak heeft een advocaatHet recht te dienen en te doen zegevieren. Zelfs wanneer het eens verdwaalt. Het is subliem. Dank zij uw talent, win ik vijftig duizend francs. Advocaat. Het verheugt mij, mijnheer, voor u. Heer. Natuurlijk kunt ge op mijn dankbaar heid rekenen. Laten we maar eens spreken over het cadeautje. Advocaat. Welk cadeautje Heer. Dat de rechtbank mij veroorlooft u aan te bieden, als dank voor uwe hulp. Advocaat. O, dat heeit geen haast, later I Heer. Neen, dadelijk (hij trekt een si garenkoker uit zijn zak en opent dien) het zijn sigaren van drie francs het stuk. Ik heb dit kistje gestuurd gekregen om uw geluk te wenschen, met den gelukkigen afloop van het proces. Mag ik u er een aanbieden Advo caat. Dat ishet cadeau Heer, Jaik dacht u plezier te doen, ik weet dat ge een liefhebber van rooken ben. Advocaat. Duizendmaal bedankt voor de bedoeling. Maar zoo het u hetzelfde is, zoudt ge me dan in plaats van een sigaar, niet een bief stuk willen geven Heer. Een biefstuk Advocaat. Een biefstukjeof wat sarines of wat aardappelen. Heer. Ik beprijp u niet. Advocaat. Ik zal het u uitleggen, (h ij staat op en opent een kast, waarin allerlei dingen): Gij ziet deze kast Het zijn de cadeautjes van mijne cliënten uit dankbaarheid voor de diensten, welke ik hun bewezen heb. Een beetje van alles een ruikertje viooltjes, een flesche Eau-de-cologne, een zak met bonbons, zeep, tandeborstels, een photographie met handteekening, een paar bretelles, entrëe- biljetten voor een schilderij- en meubelten toon stelling. Gisteren heb ik mijn keukenmeisje naar den slager gestuurd om vleescti voor het middag maal te koopen. Ter betaling had ik haar deze doos papieren boorden en manchetten meegegeven. De slager heeft de boorden niet aanvaard en het vleesch geweigerd. U begrijpt, zoo u me wat vleesch kon geven of wel(fluisterend) een paar bonnetjes voor broodDank zij de Parijsche rechters heb ik in twee dagen niets gegeten De haai en de hotelhouders der Adriatische Zee. Hoewel sinds lang bekend is, dat op het vangen van haaien een premie staat, en menigeen een aardig stukje brood verdiende, met het verdelgen van genoemde, gevaarlijke vischsoort, wist men toch niet tot welk doeleinden de haaien aangewend werden. In Napels is groote navraag naar haaien, die werkelijk tot wetenschappelijke, anatomische en microscopische studiën noodig zijn. in Canada 3) Indien gij -zorgt, dat zij Donderdag-avond hier zijn" e.i de hand, die hij uitgestoken had, beefde door zijn heftigheid „zal ik u. Vrij dag-middag vijf honderd dollar als belooning geven; en als het gegaan is, zonder dat er ruchtbaarheid aan is gegeven, zonder schan daal of" en hier ts prak hij zachter „on aangenaamheden en onrust voor mijn vrouw, zal ik de s-om verhoogen tot duizend dollar. Is dat niet goed betaald?" vroeg hij, pogende een luchtigen toon aan te slaan, wat echter niet bij zonder goed lukte. „Zeker" was mijn kort, doch eerbiedig ant woord. - Mijn belangstelling in de zaak was hierdoor niet weinig verhoogd en ik wilde de deur .uit gaan, toen hij mij tegenhield en zei „Nog een oogenblikik heb niet willen voor- uitloopen op uw oordeel door eenige gissing of gevolgtrekking van mijzelf; maar wanneer gij de zaak hebt onderzocht en daaruit een ze ker stelsel in elkaar gezet, omtrent do vermoe delijke toedracht, zou ik gaarne hooren, wat worden prijzen uitgeloofd om de vischvangst te beschermen, daar de haaien de roovers der zee zijn en de kabeljauwen, haringen, enz. van de kusten verjagen. In Triëst stelt het burgerbestuur een premie op elk haaienhoofd, ter geruststelling der badgasten aan de Adriatische Zee. Daar er er zich nooit een haai in die streken vertoont, zal Triëst er niet arm van worden, en het baden en de bootvaarten kunnen veilig plaats hebben. Slangenvereerders. V,an alle wezens op aarde is wel de slang 't meest akelige. In den aanblik, de bewegingen, de levenswijze ,van die dieren ligt iets geheimzinnigs, iets vreeselijks en zocmls nu ten allen tijde onbeschaafde vol keren ook het vreeselijke vereerd hebben, zoo zijn er ook nog tegenwoordig slangenvereerders aan de westkust van Afrika, in het negerrijk D-ahomeh. De slang, die hier aangebeden wordt, is niet vergiftig en behoort tot het soort der Boa Constriqtor. Haar ter eer heeft men bij zondere tempels gebouwd, die tocjh zoo eenvoudig zijn als de hutten der inwoners. Een Franscjhe arts bezocht in 't jaar 1860 een heiligdom van deze soort. De tempel ligt in de nabijheid der stad en is door reusachtige boomen omringd. Hij is rond, heeft ongeveer .10 voet hooge klei- muren en een kegelvormig houten dak. Toen de arts den slangentempel binnentrad, waren er zoowat 100 slangen in. Eenige hadden zich om de zuilen van 'tdak gewonden, ondere hingen met den staart aan den dwarsbalk van het ge bouw, schommelden heen en weer en keken met saamgeknepen oogen naar den indringer. Weer andere lagen opgerold op den grond of slingerden zich om penige op den grond .liggende negers, die hun hunne ve ree ring brachten. Ofschoon de dokter wist, dat die slangen niet gevaarlijk wa ren, voelde hij toch een akelige rilling over hem (heengaan en verliet hij deze zeldzame plaats zoo spoedig mogelijk. Daar de tempel steeds twee open deuren heeft, gebeurt het niet zelden, da-t men die slangen in de straten der stad Wijdah ontmoet. Als een neger zoo'n heilige slang ontmoet, spreekt hij haar eerbiedig aan, knielt bij haar neer, kust haar en neemt haar dan voorzichtig in zijn armen, om haar in den heiligen tempel terug te dragen. Ontmoeten hem op weg daarheen andere inwo ners, d an werpen zij zich op den grond, bestrooien den kop van den slang met ptof en bidden, dat hun lichaam door het heilige dier bezield mag worden. Wee den vreemdeling, die uit onwetend heid of onverstand een van die dieren plagen wildehij zou zijn leven niet zeker zijn 1 Zoo had eenige jaren voor de aanwezigheid van den Franschen arts een reiziger op het plein van het dicht bij: Wijdah gelegen Fransche fort, een heilige slang gedood, in de meening, dat hij een gewone slang voor zich had. Niet tegenstaande men dezen misdaad geheim wilde houden, kwamen de fetischpriesters, die over de dieren waakten, het toch te weten en er was nu een zwaar geldoffer noodig om ze tot kalmte te brengen en het voor het volk te ver zwijgen. Ware het in de straten der stad ge beurd, dan zou de vreemdeling er zeker voor Vermoord zijn. I a f 1.30 en f2.20. gij jer van denkt." „Het zal mij een genoegen zijn, dat met u te besoreken" antwoordde ik; .en ziende, dat hij geen verdere opmerkingen te maken had, ging ik met hem mede naar boven. Het huis was schitterend en de trap maakte er niet het mins-te fraaie gedeelte van uit. Wan neer men dien opging, rustte het oog overal op prachtig gesneden houtwerk en kunstig ge weven klëeden, daarbij de glans van al het ko per en de zachte gloed, die verspreid werd door het licht, dat door robijnkleurig glas naar binnen drong; dit alles maakte een overwel digenden indruk. Boven was een ruime, vier kante hal of portaal, waarin verscheiden sofa's geplaatst waren, terwijl de vloer belegd was met veelkleurige, kleine tapijten; aan de eene zijde gaf een halfgeopende portière toegang tot een vertrek, ingericht met even groote weelde, als waardoor het overige deel van het huis werd gekenmerkt, terwijl zich aan het andere eind een gesloten deur bevond, waar mijnheer Winchester op toetrad. Ik volgde hem op een kleinen afstand, toen een jonge- man van boven komende, tusschen ons in trad. Mijnheer. Winchester draaide zich in eens om en vroeg hem: „Gaat ge uit?" dit werd. gezegd op een toon van gezag, waarin niets te bespeuren viel van de hartelijkheid tus schen Vader en zoon. De jonge man, iemand vlan een goede leng te en flinke houding, bleef staan met iets GeopendDonderdag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag van 2—5 en van 7—10 uur. Entrée Donderdag-avond, Vr(jdag-avond en Zaterdag-avond f0.25, overigen ty d fO.10. ABONNEMENTSKAARTEN f 1.25. HET BESTUUR. ROELOFF's Agentuur voor Schiedam: Firma WAHA HfilJLIGERS, Hoogstraat 194. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administratiën van welken aard ook. Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Heeren Chroom-Kransbottines Bottines uit een stuk d Rijgbottines Gespschoenen Heeren Krans- en Rijgbottines 3 3 3 a. fD 2- TT f4.50 -4.50 -4.50 -4.50 -3.50 Gespschoen. en bottines uiteen stuk -3.50 Rijgschoenen-2.50 Schoenen met elastiek-2.75 Zijden Pantoffels-2. Werkmansschoenen fl.90, 2.10, 2.25 en 2.40 Dames Chroomlaarsjesf3.90 schoentjes-2.90 Kamgaren laarzen-2.40 d Stoffen laarzen f 1.60 en -2.25 Pantoffels-Len -i.10 Kinderschoenen en -laarsjes. -0.25 en -0.40 Sterke schoollaarzen fl.40, -1.60 en -1.90 Bruine, Zwarte en Witte Gummischoenen -0.60 Een groote partij Sport- en Fietsschoenen f 0.70, 1.10, 1.40 en 1.70. X X X X Vreemds en aarzelends over zich. „Gaat u?" Vroeg hij, geen notitie van mij nemende of wellicht mij ook niet ziende, daar ik Verscheiden voeten van hem af stond en een weinig in de schaduw. „Wij dienen straks ons wel even te vertoo- nen bij de Smitten", antwoordde mijnheer Win chester. I I „Zoo, neen, ik ga niet uit" zeide de jonge man en zich omdraaiende, ging hij de trap weer op. Mijnheer Winchester keek hem ma; het was maar een oogenblik, doch voor mij, die ge woon is te letten op de kleinste bijzonderheden in iemands wijze van doen en uitdrukking, sprak er uit dien blik iets, waaruit alles viel op te maken. „Is dat uw zoon" vroeg ik, naderbij hem komende. „De zoon van mijn vrouw" antwoordde hij, en zonder mij in de gelegenheid te stellen yer- dere Vragen te doen opende hij de deur, waar voor hij stond en liet mij in. Een lange, elegante vrouw van middelba ren leeftijd zat voor haar spiegel; de laatste hand werd aan haar rijk toilet gelegd, door een jonge vrouw, die naast haar op den vloer knielde. Een interessante schilderij, niet ora al de kenteekenen van weelde en pracht, die uit alles spraken, maar om de uitdrukking van die twee gezichten, welke, hoewel geheel ver schillend in vorm en misschien behoorende tot de twee uitersten in de maatschappij, bei den opvallend waren, zoowel door de kracht en zelfstandigheid, die er van uitstraalden, als door den blik van diepe zorg en onderdrukte angst, waardoor beider gelaat werd overscha duwd. j De jonge Vrouw zag ons het eerst en stond op; hoewel zij een nederige positie bekleedde en gewoon was, hoog op te zilen tegen haar omgeving, was er toch een buitengewone be koring in haar geheele houding, waardoor men haar onwillekeurig met de oogen- volgde. Lang kon ik mij echter niet aan dit genoegen over geven, want het volgende oogenblik had me vrouw Winchester ons in den spiegel gezien; zij rees op met een koude majesteit en in het volle bewustzijn van haar rijpe schoonheid en met haar indrukwekkende gedaante, kwam zij naar ons toe met langzamen tred, kalm en rus tig. Welke aandoeningen de zaak ook bij haax hadden opgewekt, zij werden niet gekenmerkt door dezelfde hartstocht en gebetenbeid als die van haar echtgenoot. Maar waren zij minder scherp Eerst dacht ik van niet, doch daarna begon ik te twijfelen. Mevrouw Winchester was al dadelijk een raadsel voor mij1. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 6