VLRKOOPING Een Huis met Pakhuis en Een Slagerij. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. ti andelsberichten. V isscherij -berichten. Uitlotingen. Beursbericht van Amsterdam. Advertentie n. Agenda Openbare Vrijwillige 440 745 826 1094 1174 1873 2038 2597 3229 3238 3627 3721 3765 3826 4225 4503 4828 4850 4940 5008 5245 5262 5299 5372 5722 6275 6280 6653 7331 7932 elk van 50 aandeelen, betaalbaar met f3 per aan deel. 37. •o den IJsel verdronken de 17-jarige J. L. Het lijk is nog niet opgevischt. Zondagmiddag is de 22-jarige H. V. te Brake], bij Gorinchem, bij het zwemmen in de rivier verdronken. Zijn lijk is een uur later opge haald. Te Winterswijk is een 18-jarig jongmensch bij het baden verdronken. Gisternamiddag te ongeveer vier uur waren v,er jongens aan het zwemmen in den IJsel te ^itfen, toen plotseling twee hunner in de diepte verdwenen. Eén dezer kon nog door zijne kame raads gered worden, doch de ander, de veertien- jarige W. H., verdronk. Dadelijk werd de plek, Waar het ongeluk gebeurde, afgedregd door de Politie, doch het lijk van den knaap heeft men niet kunnen vinden. Bouwmaatschappij »Lentart." Staatscourant 154 bevat de statuten van de naamlooze Vennootschap Bouwmaatschappij „Len- tart te Schiedam. Doelhet onder welken ti tel ook, verkrijgen van onroerende zaken, het exPloiteeren en het eventueel vervreemden van z«odanige zaken, in de eerste plaats van de goe- ^eren igenoemd in art. 7, jn het kort gezegd, de exploitatie van onroerende goederen. Duur |°t 30 April 1930. Kapitaalf 60.000, verdeeld m 60 aandeelen, ieder van f 1000. De vennoot schap wordt bestuurd door 2 bedrijfsdirecteuren en 1 adminisitratievten directeur, onder toezicht Van 2 commissarissen. Voor de eerste maal be noemd tot; bedrijfsdirecteuren de heeren C. Leti- teirnan en G. H. Basart, en tot administratie- Ven directeur de heer C. A. M. Jansen, en tot c'0mmissa,rissTen de heeren mr. W. H. Jansen en- I- Th. M. Nolet. In den winkel van de wed. Ter Hof- stede aan den Rotterdamschedijk is hedenmorgen de winkellade gelicht. Ontvreemd werd een zakje met f3—. Twee personen, die van deze ladelichting ver dacht worden, zijn aangehouden. Een ander mede- Püchtinge, die vermoedelijk den buit in zijn bezit Bad, wist te ontkomen. De gearresteerden zijn in den loop van den ochtend, na verhoor, weder op VrÜe voeten gesteld. B s. D. Ringnalda alhier komt voor °P het tweetal te Vlissingen. H e d e n-n acht omstreeks 1 uur had er in een herberg aan het Broersveld een vecht- Partij plaats, waarbij de kastelein een verwonding aan het hoofd bekwam en de bediende in zijn pink werd gebeten. De daders werden uit de tapperij verwijderd. UIT OVERSCHIE. Ds. W. W. Meynen heeft het beroep naar Dordrecht aangenomen. Celebes. De correspondent van de N. R. Crt. te Batavia seint heden Loewoe weigerde onzen eisch. Belletjes. In het West-Einde te 's-Graven- Bage waren gistermiddag relletjes met de leer lingen van het Gymnasium, die op straat het °°genblik stonden af te wachten, dat zij binnen het Gymnasiumgebouw zouden worden toegelaten I°t het vernemen van den uitslag der overgangs examens. Zulk een dag waarop de groote vacantie intreedt is altijd een van groote vreugde en levendigheid °nder de jongelui, waaraan vroeger uiting werd gegeven door het in massa rondstrooien van pa pieren snippers over de straat, een gebruik, dat ln den lateren tijd vervangen werd door het wer- Pen van met kruit gevulde klappers, die bij aan raking met den grond een harden knal geven De politie scheen daarin gevaar te zien, zoodat een agent het werpen met die knalprojectielen verbood. De gymnasiasten gingen echter voort met dit h. onschuldige spel. Er kwam een inspecteur bij Ie pas die om assistentie telefoneerde, waarop niet binder dan 8 politiedienaren opdaagden, die de tot een groep verzamelde scholieren uiteenjoegen en hun gelastten door te loopen. Enkele, die daarbij uitleggen van hun handelen Wilden geven, werden naar het bureau opgebracht, naaar onmiddellijk weer vrijgelaten, omdat ze niets kwaads in een mars hadden gevoerd. Eerste Plechtige H. Mis. De parochie van O. L. Vrouw Visitatie, zoo rijk aan priester-zonen, had heden weder het voor recht, een harer geestelijke kinderen het eerste plechtig H. Misoffer in haar midden te zien op dragen. De weleerw. pater Dionisius, van de orde der Carmelieten, (in de wereld de heer H. Heggelman) den 17en Juni 1.1. priester gewijd, ging heden ochtend half negen de Eerste Plechtige H. Mis opgedragen aan het altaar, waarvoor hij als knaap de stemme Gods, die hem als Samuel tot zijn heiligdom riep, mocht vernemen. De nieuwgewijde werd bij deze plechtige han deling aan het in rijken bloementooi en met over vloedig waslicht prijkende altaar geassisteerd door den hoogeerw. pater Smeets, provinciaal der Carmelieten, als ipresbyterassistens, en door zijn neef, den weleerw. pater Kolen burg O. P., ka pelaan te Rotterdam, en den weleerw. heer Nieuwendijk, kapelaan der parochie, resp als diaken en sub-diaken, terwijl de eerw. heer Lu- casse, kapelaan te Hillegersberg, als ceremoniarius fungeerde. In het priesterkoor vereerden met den zeereerw. heer Coppens, pastoor der parochie, ver schillende eerw. heeren geestelijken, o.a, de zeer eerw. heer Droog, pastoor te Nes- en waluwebuurt, en de zeereerw. heer Smeeman, pastoor te Mon nikendam, de plechtigheid met hunne tegenwoor digheid. Nadat de plechtigheid met een Gregoriaansch Ven{ Creator was ingeleid, werd door het koorgezel schap een driestemmige Mis van Perosi verdien stelijk uitgevoerd. De feestrede werd gehouden door den zeereerw. heer pastoor L. Stolk te Amsterdam, bloedver want van den jongen Leviet. Naar aanleiding van den tekst»Gaat en onder wijst alle volkeren" schetste de feestredenaar allereerst de vreugde die er heerscht in de paro chie, bij de ouders en de familie van den nieuw- gewijden priester, nu zij hem voor het eerst het plechtig H. Misoffer zien opdragen. Daar stelde hij, met 't oog op het feit, dat deze priester daags voor het feest der H. Drievuldigheid is gewijd, in 't licht het nauw verband dat er be staat tusschen dat goddelijk geheim en de ver heven zending des priesters. De priester moet de eer en glorie van den Hemelschen Vader verbrei den. Alle waardeering van den kant-der men- schen kome dus hem, die als gezant des Aller- hoogsten, den Engel Gods, optreedt. Hij moet het woord van dea Eeuwigen Zoon des Vaders het Woord Gods, dat Hij-zelf'teerst over de wereld heeft verbreid, verkondigen. Groote aandacht, eerbied en volgzaamheid moet hem daarbij van de zijde des volks ten deel vallen. De genadegaven des H. Geestes te verspreiden, het volk deelachtig te maken aan de zegeningen van onze Moeder de H. Kerk, is mede de taak des priesters. De steun der geloovigen is hem daarbij noodig zij moeten hem door hun gebed, gehoorzaamheid, volgzaam heid en goed voorbeeld steunen in zijn heilig dienstwerk. Onder dit H. Misoffer moesten de geloovigen zich met den jeugdigen offeraar in het gebed vereenigen, opdat hem geschonken worde tal van jaren van zoo een priesterlijk leven, dat hem een der schoonste kronen voor Gods dienaars en priesters weggelegd, hiernamaals ten deel valle. Wederkeerig zou de jeugdige officiant veel zegen afbidden voor hen allen, de parochie en de stad zijner vroegere inwoning. Met een opwekking tot de gelukkige ouders, veel voor hun eenig kind te bidden, opdat hij zijn priesterlijke taak waardig vervulle en een heilbede tot den nieuwgewijde, hem vele gelukkige jaren van priesterlijk en religieus leven toewenschend besloot pastoor Stolk zijne indrukwekkende rede- Daarna werd door den jeugdigen priester het H. Misoffer voortgezet, vooral de Offerande was zeer treffend. Met de Benedictie, waar bij men het Tantum Ergo van den heer D. Zoetmulder zong, werd de plech tigheid besloten. Uit Rusland. ST. PETERSBURG, 4 Juli. Generaal Sakha- rof is, (naar de bladen (vernemen, tot lid van den rijksraad (benoemd. Generaal Rediger is in zijn plaats tot minister van Oorlog benoemd. KROONSTADT, 3 Juli. Er loopen geruchten over ernstige (ongeregeldheden aan boord van den kruiser Minin. PETERSBURG, 4 Juli. ,(R. T. A.) De geruch ten over (ongeregeldheden aan boord van den kruiser Minin, die er toe geleid hebben dat de kruiser tot iop 25 mijlen van, Kroonstadt wegge sleept is, izijn volkomen, onjuist. De Minin ver liet de (haven van, Kroonstadt in Mei en bevindt zich thans 'bij het oefenjngs-eskader. L1BAU, 4 Juli. De bevelhebber der vloot en der havens -in, de Baltische zee, vice-admiraal Nikossof, verklaart niets over ongeregeldheden aan boord van, de Minin vernomen te hebben. CHERSON, 4 Juli. Op het exercitie-terrein vie len heden, tijdens de oefeningen, een aantal sol daten met de bajonetten den kapitein Mirgo- rodsky ,aan, (die licht gewonjd werd. De batal jons-commandant, luitenant-kolonel Davydof, snel de met getrokken sabel te hulp en, kreeg vijf bajonetsteken,; toch bracht hij hoera-roepend het bataljon in de kazerne terug. Daar schreef hij aan den Tsaar en zonk spoedig daarna dood neer. Van de (manschappen, die aan de misdaad deel namen, ontvluchtten er acht; zij1 werden echter, met. uitzondering yan een vluchteling, achter haald en gevangen genpmen. KJELZY (Russisch-Polen),4 Juli. Gister-avond na men de onlusten een dreigend karakter aan. De volks menigte wierp met steenen en schoot revolvers af; de troepen vuurden, waardoor 5 personen ge dood, 6 gewond werden. De rust werd daarna hersteld. BOECHAREST, 4 Juli. De Knjas Potemkin en een torpedoboot verlieten gister-middag, de wate ren van Gonstanza, een stevende noordelijk naar de open zee. De houding der bemanning was vredelievend. Schiedam. Geboren: 1 Juli. Christiaan, zoon van P. H. Loch en M. Pothuizen, Warande. Christiaan, zoon van C. Gordeau en A. H. de Groot, Raam. 2. Barend, zoon van L. Rook en J. T. Hazen, Singel Cornelia, dochter W. de Bruin en E. van der Most, Konijnenbuurt. Jacoba Maria Magdalena, dochter Th. F. P. Dolleman en C. J. Pil, Hoofdstraat. 3. Arie, zoon van en A. van der Sijdë, Broersveld. Wisselkoersen te Rotterdam, 4 Juli. Per Telegraaf. Londen kort f 12.07 Disc. 2£ pCt. Parjjs - 48.3 Antwerpen en Brus. - 47.873 Duitsche Rtfksbankpl. - 58.87| 3 BEURS VAN SCHIEDAM, 4 Juli 1905. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 4 Juli. Moutwjjn: - f 9'/4 per Hectoliter cont. zonder fust .en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. E. Roelofs VLAARD1NGEN, 3 Juli. Heden arriveerden hier via Leith 9 kantjes Nieuwe Hollandsche Volle en 38 kantjes Maatjesharing. In afslag verkocht, betaalde men voor de Volle van f66 tot 80 en voor de Maatjes van f35 tot f48 per ton naar kwaliteit. LOTEN WEERBAARHEID a f2.50 van 1871. Trekking 1 Juli. 30 Serieën Stemming: stil. Bond van Distillateurs i Moutwjjn f10. Jenever: f 14. Amst. proef f 15.50 Prima Graanspiritus f 16i/2 a 163/4. Spoeling: f 0.60.— ROTTERDAM, 4 Juli. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 24 paarden, 1 veulen, ezels, 1006 magere en 503 vette runderen, 191 vette en graskalveren, 215 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, varkens, 92 biggen, 1 bokken ot geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt: Vette runderen le kw. 74, 2e kw. 64, 3e kw. 50 ct., ossen le kw. 70, 2e kw. 62, 3e kw. 52 ct., stieren le kw. 60, 2e kw. 54, 3e kw. 48 ct. Kalveren le kw. 84, 2e kw. 76, 3e kw. 64 ct., schapen le kw. 2e kw. 3e kw. ct., lammeren le kw. k ct., biggen f a f varkens le kw. 2e kw. 3e kw. ct., en licht soort a ct., alles per kilo. Handel in runderen en ossen traag, in stieren vrij goed, in kalveren traag. Melkkoeien f 120 a 250, kalfkoeien f 160 a 280. Stieren f 65 a 300, pinken 1 60 a 100, gras kalveren f a vaarzen f 60 a 110, biggen f af paarden f 50 a 115, nuchtere kalveren 1 a f— Handel matig. BOTERMARKT. Rotterdam, 4 Juli. Op de botermarkt waren aangevoerd 74/8 en 55/16 vaten en 336 stukken a kilo. De prijzen van boter waren heden als volgt: le kwal. f50, 2e kwal. f46, 3e kwal. f42. Voor stukken van KG. werd 70 a 60 ets betaald. VEEMARKT TE LONDEN, 3 Juli. Op de Veemarkt waren aangevoerd1100 Runderen, 8000 Schapen, 20 Kalveren, Varkens. Men noteertRunderen 3/- a 4/10 Schapen 3/9 a 5/8 Kalveren k Varkens a AMSTERDAM, 3 Juli. Rogge op lev. zonder noteering. ANTWERPEN, 3 Juli. Petroleum Amerik. kalm, in loco fr. 17!/2. per Juli fr. 171/,, Aug. fr. 173/4, Sept./Dec. fr. 18 BERLIJN, 4 Juli. Spiritus in loco PARIJS, 3 Juli. Spiritus (slotkoers) gedruktper 100 kilo per Juli fr. 54.25 a 54.75, per Aug. fr. 52.k 52.50, per Sept. fr. 49.75 betaald, per 4 laatste md. fr. 44.25 a 44.75, per 3 md. van Oct. fr. 42 50 a 42.75, per 4 eerste md. fr. 40.a 40.25. HAMBURG, 3 Juli. Spiritus flauwper Juli mk. 20- Sept. 20(z.f.) NEW-YORK, 3 Juli. M a i s, Western in loco 3 Juli 625/,1 Juli 621/z Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch, heeft be noemd tot Deken van het dekenaat Heusden, en tot pastoor te Drunen den Zeereerw. Hooggel. Heer J. H. Seldentot kapelaan te Bestden Wel eerw HeerM. F. Sengers tot Professor aan het Seminarie te Haaren den Weleerw. Zeergel: Heer Dr. J. M. M. Maas; tot kapelaan te Eindhoven den Weleerw. Heer M. Ci Nabuursen tot kapelaan te Overloonden Eerw. Heer L. van Meeuwen, priester van het Seminarie. Eergisteren overleed Brand. Te Nijega (H. O. en N.) heeft Zondag toiddag in een onbewaakt oogenblik een twee jarig kind spelend met lucifers de timmerwinkel Van J. v. d. V. in brand gestoken. De geheele zaak brandde tot den grond af. Ternauwernood ontkwamen vier arbeiderswoningen aan den feilen gloed. Een brandspuit ontbrak. Tragisch is dat Zaterdags twee schepen hout waren gelost, die nog niet waren verzekerd. De schade is groot en de ouders zijn ten dienste verslagen. in den ouderdom van bij na 79 jaren de Zeereerw. Heer H. Smulders, sinds 1876 pastoor der parochie Beers. Historische optocht. Te Hengelo zal 31 Aug. ter gelegenheid der landbouwtentoon stelling een historische optocht worden gehouden, voorstellende den doortocht van Prins Maurits door Hengelo voorafgaande aan de verovering van 01- denzaal en Groenlo in 1597. Naar wij vernemen, zullen de ;eerw. Zusters Re- demptoristinnen van het klooster Marienthal bij Wittem, eene nieuwe stichting beginnen te St. Anne de Reaupré bij Quebec, in Canada. In den loop dezer maand aanvaarden drie Zusters, bege leid door den hoogeerw. P. Provinciaal der Re demptoristen, J. C. Meeuwissen, de reis naar Noord-Amerika per is.s. Potsdam van de Hol- land-Amerika lijn, dat den 22sten Juni te Rot terdam het anker zal lichten. Na de eerste maatregelen, vtoor de stichting noodzakelijk, getroffen te hebben, keert de H.Eerw. P. Provinciaal vermoedelijk begin Sep tember naar Nederland terug. (,Tyd.) Zomerconcert. 4 Juli. Per Telefoon, 21/a o/o Nederland Zilver Metalliek 3 o/0 Portugal... 4Vs Turkije C... 7 o/o China 4 ó/o Japan 5 0/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak... N. Asahan Tabak Rotterdam Dell Konink, Petrol Mjj. Moeara Enim Common Schihaiff, 6 s/a Peruvian... 5 o/0 Trans Afrika Common Atchison Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican 4 0/0 Mexican... Norfolk Shares.. South. Rail. Union Canadian Prolongatus - Shares Shares 783/1 IOO1/2 48i/4 463/4 981/j 255 351 e.d. 110 e.d. 841/2 463/4 293/, 851/g 32'/, 1281/4 Aug./ der publieke vermakelijkheden, concerten, ten toonstellingen, vergaderingen enz. ROTTERDAM: Rotterd. Diergaarde. 4 Juli. 8 u. Avondconcert door het Stafmuziek korps der Rott. Schutterij. Tji v 01 i Schouwburg. 4 en 5 Juli. 8 u. Robert en Bertram de Lus tige Vagebonden. Plaats der Sociëteit Harmonie. 6 Juli. 8 u. Kon. Zangvereen. Rotte's Mannen koor. van De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrydag 14 Juli 1905, des voormiddags 11 uur, bij veiling en op Zaterdag 15 Juli 1905, des avonds 8 uur, bij afslag, telkens in het gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar verkoopen I. Een HUIS, verdeeld in beneden- en boven woning met pakhuis, staande te Schiedam, Markt No. 73, hoek Heerenstraat, kadaster Sectie B, No. 605, groot 57 centiaren. De benedenwoning bevat voorkamer, binnen kamer, keuken en zolder en de bovenwoning voorkamer, keuken en zolder, en zijn van gas- en waterleiding voorzien. Het benedenhuis en pakhuis zijn verhuurd voor f2.25 en het bovenhuis voor f2.per week. Grondbelasting f 17.90. II. Een HUIS, ingericht geweest als slagerij, met tuin, staande en gelegen te Schiedam, Singel No. 214, kadaster Sectie I, No. 413, groot 96 centiare. Het Huis bevat beneden winkel, alcoof, achter kamer, keuken en kelder, en bovenzolder en kamer en is van gas- en waterleiding en verdere gemakken voorzien. Het pand is verhuurd geweest tegen f 6.per wéék Grondbelasting f 14.79. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 14 Augustus 1905. De perceelen zijn te bezichtigen op Woensdag en Donderdag vóór de veiling van 10—12 en van 2— 4 uur, op vertoon van een toegangs bewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtingen te bekomen zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3