Geveilde en Verkocta Onreerenie (Meren, Ingezonden. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. TELEGRAMMEN Kerknieuws. - UB M issclierij -berichten. Beursbericht van Amsterdam. Kunst en Letteren. Handelsberichten. De heer Swart sprak zijne erkentelijkheid en hartelijken dank uit aan allen, die zooveel hadden ^gedragen tot verhooging van de feestvreugde van dien dag, voor de blijken van sympathie ont- vangen, met betuiging dat hij met hart en ziel belangen dezer afdeeling steeds zou willen die nen en voorstaan. Voor het lidmaatschap hadden zich weder 5 nieuwe leden opgegeven, die na gehouden bespre kingen als zoodanig werden aangenomen. Tot bestuurslid werd met algemeene stemmen gekozen beer J. J. van Hees, (afd. tram.) Door de commissie van verifieurs werd bij monde Van J. J. van Hees verslag uitgebracht omtrent bet nazien der boeken van den penningmeester. Dij verklaarde dat dezelven prompt in orde waren bevonden en bracht hulde aan den penningmees- ter, Broeren, voor diens degelijken en nauw gezette administratie. De Voorzitter bracht alsnu verslag uit van het verhandelde op de vergadering van afgevaardigden ie 's-Bosch. Verder werd besloten uit de afdeelingskasf 4 toe te staan voor Ons Plan, bij circulaire van het Hoofd bestuur nader omschreven, waarna de vergadering boor den Voorzitter met den gebruikelijken groet Werb gesloten. Een behoeftig oudje. De oudste ingeze tene van Maarsen (Utr.) hoopt op Vrijdag 14 Juli haar lOOsten geboortedag te herdenken. De ruim honderdjarige wed. C. F. Kleijn, geb. Stroom, is nog helder van geest en haar gezondheidstoestand is nog goed. Zij kan zich echter alleen met anderer hulp voortbewegen. Er circuleert voor haar een inteekenlijst, wijl zij in behoeftige omstandigheden verkeert. Det lijkje van den 8 jarigen Kersen, *an wiens vermissing wij gisteren in ons blad melding maakten, is gisteren-avond uit de Buiten haven opgehaald. De uitslag. Mijnheer de Redacteur, Vergun mjj in de volgende regelen mijne ge dachten over den pas beëindigden verkiezingsstrijd en den zoo eigenaardigen uitslag te ontwikkelen. Allereerst wil ik dan mijne diepe verachting uitspreken over het schandelijk product, dat de Nieuwe Schiedamsche Courant zoo terecht in hare hummers van Woensdag en Donderdag heeft ge publiceerd De tegenpartij, door te trachten zich dat mislijk product van den hals te schuiven, toont, hoezeer zij er door gecompromitteerd is. Intusschen bomt daardoor maar al te zeer uit, in welk gezel schap men van dien kant, naar de stembus is op- Setrokken. 't Ging immers bij de S. D. A. P. om een zetel voor Winterberg Daarom hebben hare Propagandisten ditmaal voor de liberale candidaten geijverd, alsof 't hare eigene waren. Gaat men het resultaat der herstemming over de beide districten na, dan kan geen der betrok ken partijen zich volstrekte winst toeschrijven- De christelijke partijen herwonnen in II, wat zij in III verloren, de liberaal-radicaal-socialistische coalitie zag zich in II ontgaan, wat zij in III won. Intusschen moet erkend worden, dat er vooral van de zijde van den Driebond in de beide districten »hard is gewerk;" de christelijke partijen, die ook vcel ijver hebben ontwikkeld, kunnen onder dat opzicht bij hare tegenstanders, die geld nog moeite ontzien, wel een lesje nemen. Mij is 't bijzonder opgevallen, dat ditmaal op de plaatsen gewoonlijk voor aanplakken bestemd, alleen de liberale candidaten voor de herstemming te lezen waren. Dok kon m. i. het aantal propagandisten van christelijke zijde nog wel watj worden uitgebreid. Wat ook bij de stemopname bijzonder opviel, was, dat vooral in II de zoo te noemen liberale stembiljetten bijna unaniem de drie liberalen can didaten aanwezen, terwijl de stembriefjes blijk baar van christelijke zijde ingediend, meer over de candidaten verdeeld waren, soms slechts een eukele, meermalen slechts twee der christelijke candidaten aanwezen. Ook hier kan men weer ieeren, hoe verkeerd 't is, zich niet aan het overleg der kiesvereenigingen te houden. Had men van christelijke zijde zich unaniem aan de in onderling overleg gestelde candidaten gehouden, dan zouden allicht twee dier candidaten, Jzoo niet alle drie, gekozen zijn. Intusschen is bij dit alles de Raad niet »omv vvaar winst en verlies der behoudende partijen balanceeren, is de christelijke meerderheid in den Daad niet verzwakt. Daargelaten nog de kans dat er in een der beide districten, waarvoor de heer Dirkzwager niet zal adopteeren, winst behaald Wordt. Ten zeerste betreur ik 't, dat de zetel van s Raads senior voor III verloren ging Van gan- scher harte hoop ik dat de heer Klein, die zich vooral in Gemeentewerken zoo dapper weet te Weten, bij de nieuwe stemming nog een zetel kan geboden worden. Hoe gaarne ik onzen uitnemenden katholieken candidaat, die zijn edelen naam reeds zoovele ma len voor de stembus leende, ditmaal eene plaats in onze vroedschap zag aangewezen, toch verheug ik mij over de verkiezing van den heer mr. Von Driel Sasse, die voor onzen Raad een ware aan winst is te achten. Worde die plaats door onzen alom geachten kantonrechter vele jaren bezet. Ten slotte een eeresaluut aan de christelijke kiezers, die zoo trouw ter stembus kwamen en een opwekking aan de toch nog te veel lauwen en tragen, welke men ook nu weder moest missen. Mogen zij, waar de nieuwe verkiezing wellicht in t teeken van de bloedvlag staat, niet ontbreken 1 Daten zij zich dit gezeggen door Iemand, die reeds lang met het bijltje heeft gehakt, en 't er nog niet bij wil neerleggen. Kuipers. Uit Scheveningen meldt men Door De firma Pot te Elfsfleth (Duitschland) waren in verschillende Hollandsche visschersplaatsen kuipers geëngageerd, die dezer dagen werden verwacht. Eenigen zijn gegaan, doch de meesten hebben verzocht hun contract te mogen opzeggen. Gevaarlijk geëmailleerd keuken gerei. Men meldt uit Cornwerd, d.d. 12 Juli aan de Leeuw. Ct.Een vreemdsoortig geval met hoogst treurigen afloop heeft zich bij een onzer landbouwers voorgedaan. Terwijl de werklieden gister-morgen na het ontbijt in het hooiland bezig waren, gevoelde de een na den ander zich onwel. Zoowel de boer zelf als vijf der zes werk lieden hadden last van kramp, gevolgd door hevige en herhaalde brakingen en diarrhee. Men was niet in staat om zonder oponthoud een wagen te laden en thuis te brengen of te ledigen. Een hunner echter, Jorrit Roedema', een gehuwd en oppassend werkman, in de kracht zijns levens, doch slechte spijsverteringsorganen bezittende, kon slechts weinig braken, hoewel hij ineenkromp van pijn. Zich naar zijne in de nabijheid staande woning begevende, viel hij neer, zoodat de boer zich ge noodzaakt zag hem thuis te brengen. Wel werd terstond de hulp van dr. Driendijk van Makkum ingeroepen, die spoedig ter plaatse was, doch hier schoot menschenhulp te kort. Reeds denzellden avond is de anders gezonde en krachtige man bezweken, een weduwe, doch geen kinderen nalatende. De toestand der anderen is bevredigend, hoewel zij zich des avonds nog zeer afgemat gevoelden. En nu de oorzaak Hieromtrent worden slechts gissingen gemaakt. De meest aannemelijke is het gebruik van voedsel uit voor de gezondheid schadelijk keukengereedschap. Den vorigen avond hadden allen erwten genuttigd, die gekookt en bewaard werden in een geëmailleerde pot, waaruit het email grootendeels verdwenen was. Hoewel ze ieder slechts eenige lepels verorberd hadden, wijl de voorraad niet grooter was, schijnt toch hier de oorzaak te schuilen, te meer omdat de zesde werkman, die hiervan niet gegeten had, ook van al die ellende verschoond bleef. Schiedam. Ondertrouwd: 13 Juli. J. S. Figee, oud 20 jaar en P. Figee, oud 37 jaar. H. J. II. J. van den Eelaart, oud 25 jaar en M. J. A. van Gent, oud 21 jaar. E. L. A. Schroder, oud 34 jaar en T. van der Most, oud 29 jaar. M. van den Bos, oud 29 jaar en M. A. Goedvolk, oud 29 jaar. P. van der Touw, oud 22 jaar en W. van Meurs, oud 22 jaar. - A. C. J. Gelens, oud 26 jaar en M. E. A. Wolksky, oud 24 jaar. Geboren: 11 Juli. Maria Hendrika, dochter van A. Boef en E. van Ekris, Polderstraat. 12. Johanna Jacoba, dochter van H. H. Rebers en W. E. M. Freeling, Nieuwsticht, midden. OVERSCHIE. Geboren: 7 Juli. Abramina (d) van N. Vaais en A. van Dien. 9. Adriana (d) van H. Martijn en B. A. Holm. Overleden: 6 Juli. Anna Maria van den Akker, oud 74 jaar, weduwe van L. Koster. 8. Aldegonda Plate, oud 9 weken. Getrouwd: 13 Juli. Hubertus Bakker (jm.), oud 27 jaar en Adriana Wouterina van der Weijden (jd.), oud 19 jaar. VLAARDINGEN. Geboren: 11 Juli. Willem, Z. v. J. De Ronde en S. Kortland, Emmastraat. Andries Z. v. K. Hoogerwerf en M. De Gast. Landstraat. Gehuwd: 12 Juli. Arnoldus Bos, 19 jaar en Anthonia Catharina Van Binsbergen, 18 jaar. Jan Roest, 21 jaar en Adriana De Blooijs 21 jaar. Diefstal. Tijdens de afwezigheid van de familie F. te Buiksloot zijn uit het huis gouden sieraden en geld ontvreemd. De verdachte, een schildersknecht, die daar gewerkt had, is in arrest genomen. De sieraden zijn gevonden in een pand jeshuis te Amsterdam. RIJNHOOGTE. Een drama. Omtrent het opgesloten meisje te Groesbeek wordt nog gemeld De echtelieden B. waren vóór zij hunne een zaam op een afstand van 200 M. van den Groes- beekschen weg gelegen prachtige villa betrokken, woonachtig te Steeg en Nijmegen. Reeds te Steeg moet het kind slecht zijn behandeld en inzonder heid de stiefmoeder zou daar een kwaden naam hebben gehad. Aan het vrouwelijk dienstpersoneel, dat bij het verhuizen naar de villa werd gehuurd, moet daar «poedig de liefdelooze behandeling van het kind zijn opgevallen. Met andere kinderen ging het meisje niet om en alle genoegens werden het ont zegd. Meermalen vluchtte het kind naar de keu ken, waar het genegenheid vond. Dat van hetgeen op de villa voorviel zelden iets uitlekte, vindt verklaring in de afzondering waar in het gezin woonde. Tot het bij de villa be- hoorend uitgestrekt terrein, aan alle zijden met zwaar ijzerdraad afgesloten, werd gaat het ver haal niemand toegelaten, terwijl het geheel dag en nacht, tot voorkoming van ongewenscht bezoek, onder bewaking stond van mannelijk per soneel; de woning van den tuinbaas staat aan den Groesbeekschen weg, bij den ingang van het terrein, waarop een breede weg naar de hoog gelegen en boven alles in den omtrek uitstekende villa is aangelegd. Naar wij vernemen zou de vader reeds uit de voogdij over het kind zijn ontzet en zouden de getuigenissen vooral voor de stiefmoeder bezwa ren zyn. Ook van Kleef, waar de bedoelde familie vóór eenigen tijd in een hotel logeerde, zou het kind geen aangename herinneringen hebben. Uit den trein gevallen. Gistermiddag is uit den trein der H. IJ. S. M., die om 4.32 uit Zutphen vertrekt, even voorbij de halte Assel, een kind, een jongen van ongeveer lOjaar, gevallen, dat behoorde bij een groep landverhuizers naar Amerika. Onmiddellijk werd er aan de noodrem getrokken en snelden eenige mannen en vrouwen naar de plaats waar het kind gevallen was. De vader van het kind nam het op en droeg het naar den trein waar het in den bagagewagen werd verbonden. Het kind dat een gat in het achterhoofd gekregen had, is er vrij goed afgekomen. De trein ondervond door het ongeval nog al eenige vertraging. Een honderdjarige. Te Tilburg vierde gisteren Anna Cornelia v. Gorp, geboren van Pelt haren lOOen verjaardag. Op 22-jarigen leeftijd trad zij in het huwelijk met Leonard van Gorp, een arbeider-tuinier, dien zij na een echtverbintenis van 18 jaren door den dood verloor. Sinds dien droeg zij alleen de zorg voor haar talrijk gezin en thans doet zij dit nog in zooverre, dat zij de inkomsten en uitgaven van "het gezin, bestaande uit moeder, zoon en dochter regelt. De jubilaresse is nog bijna in het volle bezit harer zintuigen, in 't bijzonder haar geheugen is nog scherp. De gansche buurt, waar zij geheel haar leven gewoond heeft, was met groen en vlaggen versierd. GEFLE, 14 Juli. De Koning en de kroonprins zijn gister-middag aangekomen. De menigte be groette hen hartelijk. Het koninklijk jacht Droit was den vorigen nacht al gekomen. MADRID, 13 Juli. Er loopen geruchten, dat een ministerieele crisis onvermydelijk is. De minister van Financiën is van plan zijn ontslag aan te vragen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Pastoor te Sneek den weleerw. heer B. P. Velthuijsen, tot pastoor te Hertne en Zen deren den weleerw. heer T. H. W. Hendriks en tot pastoor te Stadskanaal den weleerw. heer G. Rentinck. In den ouderdom van 56 jaren overleed gister de zeereerw. heer W. A. de Laat, pastoor te St. Nicolaasga. - - i J --- kil De weleerw. pater Bernard Jansen uit Silvolde, van de missionnarissen van het H. Hart, legde aan de universiteit te Leuven met onderscheiding het examen af voor den graad van baccalaureus in de wijsbegeerte. i 1 October a.s. hopen de eerw. zusters van O. L. Vrouw te Vianen den dag te herdenken waarop zij zich voor 25 jaar aldaar in het St. Egbertus- gesticht vestigden. Monument Mgr. A. G. Schweitzer. De commissie tot oprichting van een monument op het graf van Mgr. A. G. Schweitzer heeft hare keuze gemaakt uit de verschillende ingezonden ontwerpen. Met alge.neene stemmen is de voorkeur gegeven aan het ontwerp van den heer A. J Joling, architect te Amsterda m. De onthulling van het monument, zal geschie den op 22 Nov. a.s. Caub Huningen Kehl. Keulen Mannheim. Rurhort 14 14 14 14 14 14 Juli Juli Juli Juli Juli Juli 2.27 2.74 3 09 2.25 4.05 1.58 M; M; M; M; M; M; 0.01 0.03 0.02 0.00 0.00 0.01 M M M M M M val. was val. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. VLAARDINGEN. 13 Juli. Via Leith werden heden 140 tonnen haring aangevoerd. Er werd betaald voor vollenharing f33 a f35 en voor maatjes f24 a 26 per ton. Per Telefoon, 2i/s o/o Nederland Zilver Metalliek 3 o/o Portugal™ 4V» o/o - - - Turkjje C... 7 o/o China 4 o/o Japan 5 o/o Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak... N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mjj. Moeara Fnim Common Schibaiff, 6 o/4 Peruvian™ 6 Trana Afrika Common Atchiaon Shares Erie s Common Migsogri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/o Mexican™ Norfolk Shares» South. Rail, Union -u u Canadian Prolongatie 14 Juli. TOi/s lOOVo 677. 88 477. 27. Wisselkoersen te Rotterdam, 14 Juli. Per. Telegraaf. Londen kort 12.07Disc. 2£ pCt. Parijs - 48.02^ 3 a Antwerpen en Brus. i - 47.87t 3 Duitsche Rgksbankpl. - 58.873 Het is beslist zeker, dat de Italiaansche Opera on Ier directie van M do Hmdt, dezon w inter weer geregeld voorstellingen zal geven in het Paleis voor Volksvlijt en den Stadsschouwburg te Amster dam, te Rotterdam in den Grooten Schouwburg en in Den Haag. Het Opera-seizoen zal aanvangen October a. s. Bij het gezelschap is de tenor Isalberti weder geëngageerd te Schiedam. Geveild Vrijdag 14 Juli. NotarisH. B. E. Blaisse. Een Huis, verdeeld in beneden- en bovenwoning met pakhuis, Markt No. 73, hoek Heerenstraat, kadaster Sectie B, No. 605, groot 57 centiaren, geveild voor f1910. Een Huis, ingericht geweest als slagerij, met tuin, Singel No. 214, kadaster Sectie I, No. 413, groot 96 centiaren, geveild voor f 280). Notaris: W. A. v. Dolder Dzn. Een Woonhuis en erve met open plaats en overbouwde gang aan de Zalmstraat nr. 13, groot 62 centiaren, geveild voor f 1500. Een Woonhuis en erve met open grond en achteruitgang aan de Visschersstraat nr. 10, groot 52 centiaren, geveild voor f840.— Een Woonhuis en erve met open gang en open grond aan de Noorderstraat no. 20, tezamen groot ongeveer 129 centiaren, geveild voor f 114,J.— Een perceel Grond, liggende nevens perceel III, groot ongeveer 139 centiaren, geveild voor f m- BEURS VAN SCHIEDAM, 14 Juli 1905. Officieel^ noteering van de Commissie uit dg Kamer van Koophandel voor da Beurs, Vrijdag 14 Juli., Moutwjjni if9.per Hectoliter cont. zonde* fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering i D, E. ffik ERINS, Stemming: vast. Bond van Distül&teSEaj I Moutwjjn f f9i/2. Jeneser: f 13. A mat pïogf f 14.50 Prima Graan spiritus f 163/4. Spoeling! f 0.70.— VEEMARKT TE DELFT, 13 Juli. Heden waren de veeprijzen als volgtvette koeien 1ste kw. f 190 a 260, dito 2de kw. f 110 a f180, kalfkoeien 1ste kw. f180 a 240, dito 2de kw. f125 a 170, vaarkoaien 1ste kw. f160 a 210, dito 2de kw. f lOO a 159, vette kalveren lste kw. f70 a 90, dito 2de kw. f38 a 65, vette schapen lste kw. f— a dito 2de kw.f awei schapen lste kw. f 18 a 26, dito 2de kw. f a vette lammeren f a weilammeren fa magere varkens f 26 a 42 biggen f3 a 11nuchtere kalveren f7 a 16; paarden f 45 a 90 stieren f a veulens f a rundvleesch 72, 62 en 50 c., vet kalfsvleesch 85, 75 a 60 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 312 runderen, 8 paarden, 31 vette kalveren, 206 magere dito, 468 schapen of lammeren, 249 varkens, 319 biggen en 10 geiten of bokken. Jarige Zeeuws, en Overm. tarwe f7.50 a 8.50, nieuwe do. f7.25 a 8.50. Westlandsche roode ris dito f7.25 a 8.50, Zeeuwsche en Overmaassche rogge f5.— a 5.50, nieuwe dito f5.— a 5.50, wintergerst f 4.50 a 5.zomer- dito f 4.25 a 5.—, chevalier dito f5.— a 5.75, zware haver f3.50 a 4.50, lichte dito f3.25 a 3.75, groene erwten f8.a 8.50, mesting f 6.50 a 7.—paarde- boonen f5.75 a 6.75, duiveboonen f7.50 a 8.25, bruine boonen fll a 12.75, witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f8.—a f9.—, buitenl. hennep zaad f6.75 a 7.25, kanariezaad f 14.75 a f 16.75. Granen onveranderd. Boter. De prijzen der boter waren hedenle kw. f54, goede f49 mindere f44 per >/4 vat van 40 kilo, per resp. 671 2 ct, 61ct. en 55 ct. Aanvoer pot, 776/8 en 64/16 vaten, wegende te zamen 16,160 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 13 Juli. Op de Veemarkt waren aangevoerd200 Runderen, 300 Schapen 90 Kalveren, Varkens. Men noteertRunderen 3/- a 4/6 Schapen 3/8 a 5/8 Kalveren 3/10 a 5/- Varkens a CUREGHEM-ANDERLECHT, '13 Juli. Heden waren aangevoerd 1823 runderen, waarvan 460 ossen, 358 stieren, 1005 koeien. Men betaalde voor ossen fr. 0.76 a 0.86, stieren fr. 0.64 a 0.83, koeien en vaarzen fr. 0.64 a 0.80 per kilo. AMSTERDAM, 13 Juli. Rogge op lev. zonder noteering. ANTWERPEN, 13 Juli. Petroleum Amerik. kalm, in loco fr. ITIs, per Juli fr. 171/,, Aug. fr. 17®/4, Sept./Dec. fr. 18 BERLIJN, 14 Juli. Spiritus in loco HAMBURG, 13 Juli. Spiritus stil; per Juli mk. 18l/a Aug. Sept. I8V2 (z.f.) NEW-YORK, 43 Juli. M a i s, Western in loco 13 Juli 621/z12 Juli (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Van ingetonden stukken wordt de kopy niet teruggegeven. - IJi 93i/4 2613/4 350 1093/4 853/4 461/j 281/g 86 331/g 1281/2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3