Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. Het Ned. Ind. eskader. Dagelijksche boetedoening. Vreeselijke schele hoofdpijn. Internationaal Congres De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van 14 tot 25 September te Luik een internationaal congres in zake den bouw van openbare werken zal wor den gehouden. Nadere inlichtingen zijn aan het departement van Buitenlandsche Zaken verkrijgbaar. Boni. Ook de N. B. Ct. ontving een telegram uit Batavia, meldende de bezetting van Watampm ne, id at eerst door zwaar scheepsgeschut werd beschoten. Gesneuveld is de sergeant Elibesf?). De geest der bevolking is algemeen versla gen. Het blad teekent hierbij het Volgende aan: „Zooals men zich zal herinneren, werd den 28en Juli jl. de landing ten noorden van Bad jowe uitgevoerd en betrokken onze troepen bi- Vaiks tusschen Bena, Lonrai en Badjowe. Bena ligt een 5 K.M. ten noorden Van Bad jowe; tusschen Bena en Badjowe treft men de bijna een K.M. lange twee kampongs Lonrai aan. Uit Lonrai deed de Vijand een aanval, die echter werd afgeslagen, en onzen tegenstanders op helangTijke Verliezen kwam te staan.. Eenmaal aan land, moest uitteraard eerst 't bivlak in orde worden gemaakt en kon daamb. tegen bet Volgende doel, de hoofdplaats van Boni, Watampone of Boni geheeten, worden op gerukt. Daartoe kon gebruik worden gemaakt Van den ©enigen kunstweg in B;oni, n.l. flien, wel ke Van Badjowe rechtstreeks naar het 5 K.M. Verder oostwaarts gelegen Watampone leidt. De tveg is 4 M. breed en. in den drogen tijd uit muntend vtoor alle Wapens te gebruiken. De weg Voert hoofdzakelijk door rijstvelden. Een groot Voordeel is het geweest, dat het zware scheepsgeschut Watampone onder vuur heeft kunnen nemen. Wel is de- materièele uit werking op de uit lichte; bouwstoffen opgetrok ken kampongs niet heel groot, maar de mo reel© uitwerking zal geweldig zijn geweest. Hierdoor werd h,et mogelijk, Watampone te be zetten, zonder tegenstand Van den vijand te on dervinden. Eenmaal zöo gemakkelijk in bet bezit Van de hoofdplaats gekomen, heeft de opperbevelheb ber den marsch laten Voortzetten. Onze troepen trokken langs het Voetpad, dat van Watampone naar het oosten voert, voort en konden Palak- ku: (gelegen op 5 K.M. ten oosten van Watam pone of Boni), bereiken, zoodat zij in een dag reeds een tiental kilometers in het Vijandelijke gebied zijn doorgedrongen. Het nu betreden, pad vloert aanvankelijk over zacht golvend terrein. In Palakka ligt het graf van den majoor Kroesen, die daar iii 1859 sneu velde. 1 i I i Dat de geest van de Boniërs niet heel krijgs haftig is, ligt vioor de hand. Het zal wel voor het eerst zijn, dalt die lieden kennis maken mét de moderne Vuurwapenen. Het moet op een! dergd ijken vijand wel een grooten indruk ma ken, dat schepen, die ze niet eens zien, groote projectielen in hun hoofdplaats slingeren. De kennismaking met ons repeteergeweer zal ook niet zijn meegevallen. Na dien tegenslag, bij de landing te Patiro ondervonden, bevatten de laatste telegrammen zeer opwekkende tijding. Degenen, die re-éds riepen Van een onherstelbare fout, zullen wel inzien, dat tegenover een minderwaardigen vij and als de inlandse he; een fout niet gauw on herstelbaar is." Reuter seint onder dagteekening van 3 Augustus uit Malta De Nederlandsche kruisers Utrecht, Noord-Bra bant en Gelderland, op weg naar Algiers, pas seerden hier gisteravond. Tuchtscholen. Men meldt uit den Haag Dezer dagen werd onder verschillende andere ge ruchten gemeld, dat de heeren J. H. Blum, districts schoolopziener, en mr. J. A. Philipsen, advocaat te 's-Gravenhage, benoemd zouden zijn of worden tot directeuren van tuchtscholen. Met beslistheid kan verzekerd worden dat dit gerucht geheel uit de lucht is gegrepen. Journalistiek. Wij lezen in Land en Volk, dat om redenen van zuiver persoonlijken aard de heer M. van Raalte als directeur-hoofdredacteur is afgetreden en dat op zyn uitdrukkelijken wensch hem door commissarissen een eervol ontslag is verleend. Voorloopig hoofdredacteur is de heer J. E. van der Wielen, directeur de uitgever de heer Hoekstra. Persdelict. Uit Losser wordt aan de Ensch. Ct. gemeld, dat dr. Frederiks aldaar een aanklacht heeft ingediend bij den officier van justitie te Almelo tegen het Weekblad van Oldenzaal, uitgever G. Bruggeman, wegens in dat blad voorkomende artikelen, welke de eer en den goeden naam van den heer F. zou den aanranden. De verbinding met Brussel. Bij de Maatschappij lot Exploitatie van Staats spoorwegen moet het Voornemen bestaan om het vjerkeer Amsterdam—Brussel met ingang van den zomerdienst 1906, te leiden over de lijn 's BoschTilburgTurnhout. Reeds zijn aan het Belgische grensstation WeeldeMerxplas (circa zes miniuten bezuiden Baarle-Nassau) werkzaamheden in,gung tot aanleg Van een emplacement ter breedte van dertig sporen. Ook zijn, vanwege de SS., een dertig tal groot-model-rijtuigen En aanbouw, welke op deze lijn dienst zullen doen en in comfort al les, wat teeds op dit gebied bestaat, zullen over treffen. Door het vervoer pver deze lijn te leiden, wordt de Veis' AmsterdamBrussel ongeveer een uur korter, dan nu het over Rozendaal gaat. Ongelukken. Een, kind van bijkans twee jaren trok eer- gi ster-mor gen op een bovenwoning in de Blan kenstraat te Amsterdam het theelichtje, dat op tafel stond, naar zich toe. Het lichtje viel om en de kleertjes der kleine geraakten in brand. De moeder, die, in een ander vfertrek eénige werkzaamheden verrichtte, schoot op het ge schrei toe, en Vond daar haar kind in deer- niswaardigen toestand. Onmiddellijk werd de ar me kleine, die met brandwonden overdekt was, naar het gasthuis gebracht, alwaar het korten tijd na aankomst ovterleed. Gisteravond omstreeks half zes is op het Mar- celusplein te Scheveningen een vigelante van een Haagschen stalhouder door de electrische tram omver gereden. De koetsier geraakte onder het paard en liep zware verwondingen op. Hij werd in het gebouw der openbare school binnengebracht, waar hem de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 September, benoemd tot directeur van het tele graafkantoor te Schiedam, R. J. G. Bakhoven, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Loosduinen. Voor het examen hoofdakte te 's-Gravenhage is gisteren geslaagd de heer T. Kruithof, van Schiedam. Door de polite zijn in beslag gen o- men twee paar schoenen, die bij den schoenwin kelier Hooseman, aan den Singel, waren opgelicht en door vrouw B. in twee huizen van verkoop met recht van weder-inkoop waren beleend. Een weddenschap. Twee heeren, van wie een woonachtig te Leiden, doch uit de omstreken van Appingedam afkomstig en daar zeer goed bekend, spraken over de kansen van de beide candidaten voor de Tweede Kamer, de heeren Schaper en Sybrandy. Beiden waren het eens, dat de heer Schaper opnieuw zou verkozen worden. De een, een Hagenaar, was van meening, dat Schaper wel duizend stemmen meer zou behalen dan Sybrandy, maar dit verschil kwam den ander te hoog voor. En daarover gingen de heeren wed den om f1000. Bovendien werd de bepaling ge maakt, dat de mijnheer uit Leiden voor eiken stem, die Schaper minder dan de 1000 meer kreeg dan Sybrandy 110 zou moeten terugstaan, doch voor iedere stem, dit het verschil meer zou zijn, f 10 boven de f 1000 zou ontvangen. Men kent den uitslag. De heer Schaper verkreeg 4187, de heer Sybrandy 2818 stemmen het ver schil was alzoo 1369. De Leidenaar had dus van zijn tegenpartij te ontvangen f 1000 en 369 maal f10 is f4690 en hij heeft dit sommetje in ontvangst genomen. De andere meneer had tegen de betaling geen bezwaar Inbraak. Dinsdag-morgen ontdekte men, dat des nachts was ingebroken in het nieuwe R.-K. weeshuis aan den Amstelvteenschenweg te Nieuwer-Amstel. De dievten hebben zich waar schijnlijk toegang verschaft door het openschui ven van een raam, dat uitkomt in de huiska mer. Medegenomen zijn 3 zilvieren horloges, 6 zilveren lepels en mesjes, een zilveren suiker strooier en nog eenige kleine artikelen. Bij ge brek aan een kurkentrekker was van een flesch wijn de hals afgeslagen, terwijl vérder eenige kasten enz. overhoop waren gehaald. Ook zijn de inbrekers op; de slaapzaal geweest; de deur was open, en lucifers werden op den Vloer ge- Vonden. De brandkast is met rust gelaten. Waar schijnlijk zijn zij door de Voordeur vertrokken; de sleutel daarvan is verdwenen, O u d s t r ij d e r. De laatste oud-strijder in de gemeente Waterlandkerkje, de heer J. Krijger, is dezer dagen overleden in den ouderdom van bijna 93 jaar. Tot op het laatst van zijn leven was deze vete raan van 1830 in het bezit zijner vermogens. Moordaanslag. Te Meppel is door de mare chaussee gister-namiddag aangebracht een arbei der uit de gemeente Steenwijkerwold, die ver moed wordt de dader te zijn van den reeds ge- melden moordaanslag te Darp (Havelte). Het getroffen kind is inmiddels overleden, ter wijl de verwonding van den vader ook ernstiger is dan vermoed werd. Bosch brand. Te Diever is eergisteren een boschbrand uitgebroken bij Zorgvlied, anderhalf uur gaans ten noorden van de legerplaats der kampeerende bataljons van het 9e reg. infanterie. Manschappen zijn tot blussching. van den brand er heen gezonden. Brandstichters. De justitie te Tiel ver trok gisteren naar Est, waar Maandag de boerderij van J. A. S. afbrandde. Men meent, dat aan kwaadwilligheid moet gedacht worden. De h oor nop de fiets. Naar men uit zeer betrouwbare bron verneemt, zal binnen niet al te langen tijd het gebruik van de hoorn op de fiets verboden worden. Voor motorfietsen en automobielen zal daaren tegen de hoorn verplicht worden gesteld. Brutale diefstal. Door middel van een ladder hebben dieven zich toegang weten te ver schaffen tot het trappenhuis van het slot Fisch- horn van den erfprins Alois Löwenstein, hij Zeil, aan het meer van dien naam, tusschen het Zwit- sersche kanton Thurgau en het groothertogdom Baden. Uit een der vertrekken werd voor een waarde van 4000 kronen aan juweelen ontvreemd. 25 cent per regel. I)e Pink Pillen genezen zulks wanneer alle middelen schipbreuk hebben geleden. Stelt U vioor dat de mannen even zoo vaak aan schele hoofdpijn leden als de Vrouwen! De we reld zou omver geworpen zijn, alle openbare en particuliere diensten, de beurs, de kamers, zou den geen zitting kunnen houden, de hanjdel, de nijverheid zouden in slechten toestand verkeeren. De eenvoudige opmerking van heit feit dat de mannen zelden aan schele hoofdpijn lijden, ter wijl de vrouwen zulks zoo dikwijls hebben, doet het denkbeeld op vaften dat zujkis voortkomt u;it de teergevoelig© lichaamsgesteldheid en voor al uit de werkingen der organen het vrouwelijk geslacht eigen. Als de regelmatigheid dezer wer kingen de geringste storing ondervindt, hebben de vrouwen terstond schele hoofdpijn, ruggepijnen, zijn buitgewoon zenuwachtig en slapenloos. Tegen schelen hoofdpijn bestaat er geen beter middel dan de Pink Pillen. Zij slagen daar waar andere ge neesmiddelen zich machteloos getoond hebben om te verlichten. Zij wijzigen inderdaad den algemeenen toestand. Zij verrijken en zuiveren het bloed, en regelen de werkingen dezer organen. Geen storingen meer, volmaakte regelmatigheid van daar geen schele hoofdpijn meer. De Pink Pillen genezen de schele hoofdpijn bij de man nen omdat zij het beste ver sterkende middel zijn van de maag, terwijl de schele hoofd pijn bij de vrouwen bijna steeds voortkom: uit slechte spijsvertering. Onze verslaggever vertelt, dat hij op zijn laatste rondreis in vr rr Mejuffrouw den Dek- Nederland een treffend geval ker.Hazelhoff, volgens vernam van de genezing van portret. Mejuffrouw J. den Dekker-Hazelhoff te Vaals, pro vincie Limburg Genoemde dame vertelde hem dat zij gedurende verscheiden jaren aan schele hoofdpijn en bloedarmoede geleden had. Bovendien had zij weinig eetlust, de spijsverteering was moeilijk en van tijd tot tijd had zij ook hart kloppingen, slapeloosheid en zenuwachtige pijnen in armen en beenen. Ik gevoel mij gelukkig, zoo ging zij tot onzen verslaggever voort, U mede te kunnen deelen dat de Pink Pillen mij volkomen van mijn lijden verlost hebben, welk lijden mij zulke vreeselijke dagen bezorgd had en mij des nachts dikwijls verhinderden uit te rusten. Zij hebben den besten invloed op mijn algemeenen gezondheidstoestand uitgeoefend en ik heb bemerkt dat ik sedert deze behandeling een betere eetlust heb en de spijsverteering veel gemakkelijker is. De Pink-Pillen, hernieuwer van het bloed, versterker der Zenuwen, zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte, maagkwalen, uitputting, rheumatiek, zenuwpijnen, heupjicht, en onregel matigheden. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen, ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27. Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Vrijdag 4 Augustus 1905, des namiddags ten 2 ure. Voorzitterde heer mr. W. H. Jansen, waarn. burg. Tegenwoordig16 leden. Afwezig: de heeren v. d. Schalk, W i 11- k a m p f, van Westendorp, Kranen en P. C. M Jansen. De vaststelling der notulen van de vorige ver gadering wordt aangehouden. De Voorzitter stelt voor, voor een wijl over te gaan in een vergadering met gesloten deuren voor het doen van eenige mededeelingen. De Raad gaat alsnu over in geheime zitting. De heeren v. d. Schalk, Wittkamp f en van Westendorp komen ter vergadering. De Voorzitter doet na heropening der zitting mededeeling van de volgende Ingekomen stukken: Van Burgemeester en Wethouders, dat bij hun college is ingekomen van den minister van Bin- nenlandsche Zaken missive, houdende mededeeling, dat het besluit van den Raad dd. 28 Juli j. 1., waarbij H. J. van der Noorda is benoemd tot leeraar in de Engelsche taal aan het Gymnasium, wordt goedgekeurd. Kenni-geving. Idem. missive, houdende mededeeling, dat het besluit van den Raad der gemeente dd. 28 Juni j.l., waarbij de heer M. J. de Boer, voor den cur sus 1905/6 is benoemd tot leeraar aan de Hoogere Burgerschool, geen bedenking ontmoet. Kennisgeving. Idem. missive, houdende mededeeling, dat in de benoeming van A. C. van Linschoten en van A- Smit Jzn. tot leeraren aan de Burger Avondschool in deze gemeente, gedurende den cursus 1905/0, door hen zal worden berust Kennisgeving. Idem. missive van Gedeputeerde Staten dezer provincie ten geleide van het goedgekeurde Raads besluit dd. 28 Juni j.l., tot het onderhands verhu ren aan A. Boelhouwer te Giesendam van een perceel gemeentegrond tot het daarop aanleggen van een rietheuvel. Kennisgeving. Idem. missive ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van den Raad dd. 17 Juli jl- tot het in erfpacht geven van een terrein, breed 20 en diep 105 Meter aan den Buitenhavenweg, aan de Maatschappij Oxigenium. Kennisgeving. Idem. missive ten geleide van het door hen goedgekeurde Raadsbesluit d.d. 17 Juli jl. tot het onderhands doen opspuiten van de gronden tusschen den Havendijk en de Groenelaan. Kenisgeving. -- Idem. missive ten geleide van het goedgekeur de Raadsbesluit d.d. 17 Juli jl., regelende de ver goeding voor huishuur wegens gemis van vrije woning voor het hoofd der openbare lagere school D- Kennisgeving. Van den Burgemeester, missive d.d. 20 Julij-1, houdende mededeeling dat het zijn voornemen is zich van 21 Juli tot 18 Augustus a.s. uit de ge meente te verwijderen. De leden van den Raad zijn reeds schriftelijk hiermede in kennis gesteld. Kennisgeving. Idem. missive, houdende inzending van de re kening der gemeente, dienst 1904, vergezeld van al de daarbij behoorende bescheiden. De gewone ontvangsten bedragen f 521542.86, de buitengewone f206681.79|, de gewone uit gaven f 483.192.15 de buitengewone uitgaven f 180.497.094. In handen gesteld van de financieele commissie voor onderzoek en rapport. Idem. afschrift van hun besluit d.d. 27 Juli jH j waarbij aan J. Groeneveld, eervol ontslagen timmer man in dienst der gemeente, en W. Vrijland, eer vol ontslagen wagenmaker, eveneens in dienst van de gemeente, met ingang van 1 Juli j.l. een pen sioen is verleend, respectievelijk van f 305.en f380.per jaar, gerekend te zijn ingegaan den 1 Juli j.l. Kennisgeving. Idem. missive, houdende voorstel tot ruiling van grond met den heer II. Gabel, zoo dit voor stel wordt aangenomen ook deze gronden op te spuiten en hiervoor liet bedrag te verhoogen tot 167000 en de financieele regeling later te doen- Komt straks aan de orde. Idem. missive, houdende voorstel tot het geven van rooiïng en peil voor de straten, ontworpen op liet terrein tusschen de Westfrankelandsche laan, bet verlengde der Warande en het verlengde der F, ankestraat. Komt straks aan de orde. Van de Commissie van beheer van het pakhuis »De Nederlanden" missive, houdende inzending der begrooting van inkomsten en uitgaven van ge noemd pakhuis voor 1906. Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering. Van de Commissie voor het Burgerlijk Armbe stuur, missive ten geleide van een besluit tot af- en overschrijving op de begrooting van uitgaven, dienst 1904de rekening over 1904 in duplo met de bijlagen; het Verslag over 1904 en de begroo ting voor 1906 in duplo met memorie van toe lichting. Het besluit tot at- en overschrijving wordt goedgekeurd, de rekening over 1904 in handen gesteld van de financieele commissie, het verslag voor kennisgeving aangenomen en de begrooting ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering.— Van de Gommissie van Administratie voor het Stads-Ziekenhuis missive ten geleide van de be grooting voor het dienstjaar 1906, met memorie van toelichting Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering. Van Regenten van het St. Jacobs-Gasthuis mis sive ten geleide van de begrooting voor 1906 dier instelling. Eveneens ter visie gelegd ter behandeling 'n een volgende vergadering.— Van den heer W. D. van Damme Jalink, gfl.' meente-ontvanger, missive, houdende dankbetui ging voor het hem verleende verlof. Kennisgeving. Van den heer mr. D. Lodder missive, houdende mededeeling, dat hij de benoeming tot Voorzitter der commissie voor de Arbeidersbeurs aanneemt- Kennisgeving. Van den heer mr. M. Kavelaars missive, hou dende mededeeling, dat de benoeming tot plaats vervangend Voorzitter der commissie voor de Arbeidsbeurs door hem wordt aangenomen. Kennisgeving. Van D. Stolk adres, houdende verzoek den vroe ger door hem gekochten grond aan den Vlaardin- ger dijk voor een billijken prijs van hem af te koopen, of wel hem op andere wijze schadeloos te stellen voor het verlies, dat hij tengevolge van het Raadsbesluit van 20 Februari 1904 lijdt. Het adres wordt in handen van B. en W. ge* steld om advies. Van de slagersvereeniging «Onderling Belang adres, houdende bezwaren tegen het bestendige11 der verordening op de invordering van keurloon van vleesch, tevens verzoekend het voorstel va° B. en W. niet aan te nemen. Hierop zal worden gelet, wanneer het voorstel straks aan de orde zal zijn. AGENDA. Benoemingen. Aan de orde is Benoeming van het Stembureau voor de ver kiezing van een lid van den Raad in district IH- De Raad benoemt tot Voorzitter den heel Wethouder G. Visser Bzn., tot leden de heeren P. M. J. A. Lagerwey en B. A. J. Wittkamp1' tot plaatsvervangende leden de heeren A. Gouka, W. A. Beukers en N. van der Velden. Benoeming van tijdelijke leeraren aan het Gym nasium.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 2