Verkooping. Kolders en Heipalen Manufacturen. ledereen kent ze! D. KOK, KACHELZE1LEM, alpast l Itt'tsim »ij Firma. SIJfIIIBI en 1011, éi. van oor en Sr oersve 16116. KACHELLAK, L. v. d. WEIDEN, JUFFROUW. P. J. v. d. Sman SchapenvachtTochldu VOETZAKKEN, VOETKUSSENS, KARPETTEN, TAFELKLEEDEN, ,1 n cL e Laar s." Herfst- en Winter Schoenen en Laarzen. Reparatiën aan alle Schoenen en Laarzen. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Adyertentiën. Openbare Yrijwillige Een groote partij nieuwe Kol ders, Heipalen van 6 Meter en langer, benevens vlot- en Slijp- delen en sparren tot billijke prij zen voorradig bij binten, planken, baddings, ra chels, ribhout, deuren, ramen, brandhout, enz. de schellingsbusjes Haarden en Kachels hiemede be handeld, zijn gelijk aan in 't yuur geëmailleerd. Schiedam en Vlaardingen. Scheepvaart. Yisscherij-berichten. Linnen, Zeil en "Wollen Loopers, Behangers, Hoogstraat 32. li andelsbericbten. SCHOENMAKER en SCHOEN HANDEL, 56twee geldstukken bij mevrouw Schade, Lange Nieuwstraat 105; een portemonnaie met eenig geld, twee sleuteltjes enz. bij P. Slavenburg, Koemarkt 1een wapen van een brugwachterspet bij J. W. Scheffers, Lange Achterweg 5. Terug te bekomen aan het commissariaat van politieeen rood koralen halsketting. UIT VLAARDINGEN. Teleurstellend werkt het ruwe weder van deze dagen op de haringvisscherij. Een betrekkelijk groot aantal schepen ligt op een gunstige gelegen heid te wachten om naar zee te stevenen. strijd Ter- UIT ROTTERDAM. De strijd tegen de elevators. Te Rotterdam openbaren zich in den tegen de elevators verschillende meeningen wijd de georganiseerde havenarbeiders van oor deel zijn, dat een strijd tegen dè machines niet is aan te bonden, doch als middel van verweer een strijd moeit worden aanvaard voor verhoo- Igiag van loon en vermindering van arbeidstijd, is het comité van verweer, met daarbij aange stoten organisaties van controleurs, wegers en Vrijheden, van oordeel, da,t de ejsch moet zijn „Weg met de elevators." ;Waar de eerste cate gorie hare denkbeelden breedvoerig in De Ha venarbeider had uiteengezet, belegde het co mité vjan verweer gisteravond een vergadering Van ongeorganiseerde bootwerkers, niet om hun steun te Vragen, maar alleen om voor hen zijn denkbeeld (uiteen te ietten. Dit geschiedde bij monde van llurghoudt en Van den Berg. D© eerste toonde aan dat waar 'hun door de elevators brood wordt ontnomen, de strijd tegen de elevators moet worden aangebon den en waa-rtoe zij dan ook besloten "zijd. Van dén Berg verdedigde dit standpunt nader op socialistische gronden. De Voorzitter wilde daarna wel debat toestaan Voor hen, die konden aantoonen, dat het de Jbe- doelang van hen, die de vergaderin/g uitschreven, was, de hav|e!naiibeiders te 'lijmen, doch niet voor hen die andere beginselen wilden verdédigen. Dit welkte ontevredenheid, zoodat de vergade ring rumoerig wierd en ten slotte toch ook aan (de tegenpartij woprdvtoeren werd toege staan. Het debat, werd toen niet anders dan ©èn verdediging van de tegenover elkander staande Vereenigingen. Verschillende voerden het woord, Waarhij IWessels aantoonde dat eiken strijd te gen machines gevoerd, mislukt was en bet dus dwaas zOju zijn, aihieiders in zulken strijd te be trekken. Hij hoppte dap ook dat als (de con troleurs enz. hun standpunt handhaafden, ook de bootwerkers hun strijd om hooger loon en minder arbeidstijd zlopden aanvaarden. Tegen de tuberculose. Prof. Behring maakte, als gedelegeerde der Duitsche regeering, de reis van den President der Republiek naar Montigny made, en hij is dadelijk geïnterviewd over het artikel in de Matin. Een medewerker van de Temps kon echter slechts te weten komen dat Behring «niet kon antwoorden op een kranten artikel, maar heden op het congres een mededeeling zou doen over zijn onderzoek." Brouordel, Metsjnikof en andere mannen van naam verklaarden te weten dat Behring sedert eenigen tijd met onderzoekingen over de tuber culose bezig is (dat was inderdaad bekend) maar overigens bepaalden zij zich voorzichtiglijk tot vage betuigingen van eerbied voor den Duitschen geleerde. ondergrondsche treinen. Zij blijft dan voorloopig staan en elk man, die haar op een rit het eerst zijne zitplaats overlaat, ontvangt een wissel op het bureau van The Worldgroot 10 dollars, ten ge schenke. 's Avonds te voren wordt in het blad vermeld op welke drukke lijn zij zich zal begeven. Zij is eene geheel onbekende. Het belooft wel te slagen in den aanvang. Gisteren overleed in den ouderdom van ruim 88 jaren de weleerw. heer A. J. Dobbelsteen, sinds 1860 pastoor der parochie Son. Door Z. D. Hw. den Bisschop van Haarlem is goedgekeurd en bekrachtigd de voorgestelde over eenkomst tusschen het Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en Trampersoneel »St. Raphael" en den Ned. R. K. Volksbond. Uit Rotterdam meld men ons Heden-morgen is aan| de Schiekade een wagen van de Schielandsche Tramwegmij. gederailleerd en tegen een boom gereden. Vier pasagiers en een condicteur, die op het achterbalcon stonden; werden van den wagen geslingerd. Allen werden naar het gesticht Eudokia, aan den Bergweg, ge bracht, en daar verbonden. Een der passagiers, de heer J. H. Dumast, was ernstig gekwest en heeft vermoedelijk een hersenschudding bekomen. Prima Graanspfri tu s 16i/2 163/4. Spoeling: 1.30. AMSTERDAM, 6 Oct. Rogge op lev. zonder noteering. R a a p o 1 i e (officieel) vliegend f23 '/4, 22i/ain de stad t per Oct. fNov./Dec. f221/2; Mei f 231/4. L ij n 0 1 i e (officieel) vliegend f 17, 163/4,in de stad fper Oct. f 165/8 Nov./Dec. f 167/8, 165/sJan./Mei f 17'/2Juni/Aug. f 18i/2, 183/,. ANTWERPEN, 6 Oct. Petroleum Amerik. vastin loco fr. 19 per Oct. fr. 19Nov. fr. 19i/4, Dec. fr. 19'/a, 3 eerste md. fr. 19V2 BERLIJN, 7 Oct. Spiritus in loco PARIJS, 6 Oct. Spiritus (slotkoers) flauwper 100 kilo per 'Oct, fr. 33.75 a 34.per Nov. fr. 32 50 a 33. per Nov./Dec. fr. 32.75, betaald, per 4 eerste md. fr. 33.25 a 33.50, per 4 md. van Mei fr. 31.75 betaald. HAMBURG, 6 Oct. Spiritus kalm; per Oct. mk. 17— Nov./ Dec. 17(z.f.) NEW-YORK, 6 Oct. Mais, Western in loco 6 Oct. 60 5 Oct. 59 Wisselkoersen te Rotterdam, 7 Oct. Per Telegraaf. Londen kort f 12.101 Disc. 4 pCt. Parjjs - 48.121; 3 Antwerpen en Brus. - 47.971 3 Duitsche Ryksbankpl. - 59.15 5 Aanvaring. Uit Rotterdam meldt men ons Heden ochtend is het Engelsche stsomschip Eden- hall, binnenkomende voor de Parkhaven, aange varen door een Grieksch stoomschip uitgaande. De Edenhall kreeg zoo zware averij dat het zonk. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Loui9 Bouwmeester naar Indie De «Koningin-Regentes" van de Maatschappij «Nederland" is heden-ochtend van Amsterdam naar Indië vertrokken en daarmede Louis Bouwmeester en de andere acteurs en actrices, die bij onze landgenooten aan gene zijde van den evenaar hun geluk gaan beproeven. Een origineele reclame. Amerika is nu eenmaal het land der reclame op allerlei gebied. The World is een bloeiend dagblad, maar het bedenkt voortdurend nieuwe aantrekkelijkheden en de kosten daaraan aanvankelijk grofweg besteed komen in groote mate terug in de kas in anderen vorm van meer lezers en meer adverteerders. Nu is er dagelijks in de roerige uren, 's morgens maar vooral 's avonds een ontzettend gedrang aan het New-Yorker einde van de Brook- lyn-brug, vanwaar vele trams vertrekken naar Brooklyn en andere plaatsen op Lang Eiland Sommige lompe ruwe mannen ontzien vrouwen en meisjes in het gedrang gansch niet. Bovendien Worden de trams tegen wil en dank overvol ge laden, zoodat velen er achteraan hangen en zich aan gevaren blootstellen. Door politieke knoeierijen enz. is er voor de honderdduizenden, die na hun dagtaak uit de benedenstad terugkeeren, nog geen hetere gemeenschap tot stand gekomen, niettegen staande de nieuwe Williamsburgh-brug sedert bijna twee jaren gereed is en er vele tunnels onder de Oost-Rivier worden geboord. Nu moeten vrouwen soms staan, terwijl lummels van jongens zitten. Vroeger was men te New-York evenals elders in Amerika voorkomender jegens vrouwen. Nog voor weinige jaren was het regel mannen hunne zitplaatsen in trams aan vrouwen te zien overlaten. Maar de vrouwen hebben dit grootendeels voor zichzelven bedorven. Velen harer bedankten nog met geen hoofdknik voor de gunst Bovendien hebben zij meer zittende werk dan mannen. Elders in Amerika houdt men zich meer aan die hoffelijkheid tegenover de zoogenaamde zwakke sekse. The World zendt nu vele dagen achtereen eene vrouwelijk reporter in de roerige uren met trams over de Brooklyn-brug en ook in de verhoogde en Schepen vergaan. De kustwacht van Vlieland meldt, dat de Ned. driemastschoener Laurakapt. Wolthekker, met hout van Sannesund naar Harlingen, op den Vlie- hors is gestrand. De equipage is met de reddingboot afgehaald. Een later telegram mellt. De .gestrande schoener Laura is als verloren te beschouwen. De lading hout kan echter geborgen worden. Bij Terschelling is de Noorsche bark Cyprian, kapitein F. Gundersen, met steenkolen van Glasgow naar Aarhuus gestrand. De uit 14 man bestaande equipage is gered. VLAARDINGEN. Geboren: 2 Oct. Petrus, z. v. D. P. A. J. v. Haren en J. C. Vink, Callenburgstr. Jacobs, d. v. J. Zonneveld en A. v. d. Berg, Westnieuwland. Nicolaas Pieter, z. v. D. J. Schriek en G. Woudenberg, Dwarssteeg. 3. Hendrik, z. v. A. Bagchus en C. van Mourik, Dwarssteeg. Pieter Cornelis, z. v. K. Sas en M. Droppert, 2e Bier- slootsteeg. Pieter, z. v. P. Both en P. B. Stolk, P. K. Drossaartstr. 4. Dirk, z. v. G. Swaneveld en A. v. Papeveld, Callenburgstr. Hendrica, d. v. C. de Bruijn en C. v. d. Snoek, Westhaven plaats. Ondertrouwt: 5 Oct. Willem Paalvast, 34 j en Cornelia Bevaart, 26 j. Johannes Huber- tus Ten Hacken, 26 j. en Jannetje Bijl, 25 j. Jacebus Brobbel, 26 j. en Johanna Meijer, 26 j. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te S c h i e- dam, zal bij veiling op Vrytlag 20 October 1905, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 21 October 1905, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw «Musis Sacrum", aan de Lange Haven, te Schiedam, verkoopen: I. Een WINKEL- en WOONHUIS en ERVE met Open Grond daarachter en Open Gang daar nevens, te Schiedam, aan den Singel nr. i30, groot 124 centiaren. Vorhuurd voor f7.25 per week tot 20 Augustus 1913. Grondbelasting f 14.46. II. Een WINKEL- en WOONHUIS met vrije Bovenwoning, en ERVE met Open Plaats, te Schiedam aan den Singel nr. 89, groot 65 centiaren. Verhuurd beneden voor f 3.50 per week, en boven voor f10.per maand. Grondbelasting f 17.92. III. Een STAL en ERVE met Open Grond te Schiedam, in de Doelestraat, op den hoek van het Doeleplein, groot 32 centiaren. In eigen gebruik. Grondbelasting f3.19. Aanvaarding !en betaling: 20 Novem ber 1905. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30. te Krimpen a/d Lek. Gevraagd voor direkt een nette Zij, die op de hoogte van het vak zijn, genieten de voorkeur. Brieven, letter G, bureau dezer courant. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT is voor nemens op Vrydag 13 October 1905, voormid dags 10 uur, aan den Noordmolen, publiek a contant te verkoopen: Uitsluitend bg Maliolaar, LANGE HAVEN 18. Sluit eerste Hypotheken tot zeer bil lijke conditiën. Koopt en verkoopt Huizen, Landerijen en Bouwgrond. Sluit Bouw- en Handelsoredieten. Neemt Panden in Administratie. Sluit Verzekeringen tegen Brand-, Zee- en Riviergevaar op Beurspolis. Voorts Glas- en Levensverzekerin gen enz. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore bovengenoemd. Schiedam, 7 October, zeilklaar zeilschip Tremat, kapt. T. Aansem, naar Dijsart, zeilschip Unity, kapt. G. Stewart, naar Londen. Lissabon, 5 October. Vertrokken s.s. Electra, kapt. B. Pieper, met een lading zout naar Schiedam. RIJNHOOGTE. Caub 7 Oct.3.02 M0.20 M was Huningen 7 Oct.3.50 M 0.00 M Kehl. 7 Oct.3.64 M0.21 M Keulen 7 Oct.3.18 M0.30 M Mannheim. 7 Oct.: -,M; -,M Ruhrort 7 Oct.2.63 M0.40 M Sinds 24 uur gevallen of gewassen. SCHIEDAM, 7 October. Binnen gekomen van de haringvisscherij de logger SCH 167 Jac. van der Toorn, sch. A. Pronk, met 20 last haring, van de 2e reis. COCO.S en J APANMATTEN enz. enz. X X X X X X X X X X X X X X X X de Commissie uit de voor de Beurs. BEURS VAN SCHIEDAM, 7 Oct. 1905. Officieel© noteering van Kamer van Koophandel Zaterdag 7 Oct. Moutwijn: f91 /4per Hectoliter coat. zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: M o u t w ij n10. Jenever: 14 Amst. proef f 15.%. »»- Heeren-, Dames- en Kinder-gezondheid^pantoffels 20, 30, 40 en 50 Ct. Heeren-, Dames- en Kinderoverschoenen 40, 80, 110, 150 Ct. Kinder schoentjes en laarsjes met wol 20, 30, 40, 50 en 60 Ct. Dames stoffen-, pluche- en vilten-pantoffels met wol ƒ1.—, ƒ1.10, ƒ1.20. Dames stoffen-, pluche- en viltenpantoflels met hakken ƒ1.10, ƒ1.40, ƒ1.70. Dames Laarsjes 1.90, ƒ2.50, ƒ3.00 enz. enz. Werkmans schoenen ƒ1.90, ƒ2.10, 2.20, '2.30 en ƒ2.40. Wasleeren en Vetleeren hooge laarzen ƒ3.90 en ƒ4.25. Kap-, Knie- en Lieslaarzen 50, 60, 70 en 80 duim hoog. Heeren Vetleeren Rijgbottines met waterklep (waterdicht) ƒ3.25. Heeren Rijg, Krans en één stuk bottines ƒ2.50^ ƒ3.00, 3.50 en ƒ4.00. Schoollaarzen (waterdicht) ƒ1.40, ƒ1.60, ƒ1.80, ƒ2.00 en ƒ2.50. Schoenklompen 70 cent. Tram- en Koetsiers Klomplaarzen ƒ2.00. ZIE I>E3 ÉTALAGE. X X X X X X X X X X X X X X X

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3