LVAN VLIET Kinder-Demisaisons, Concurreerende prij%en. Triple-Sec „Cointreau" I cJl. van *Dooreii diïroersveló 116. HEY'S Stoffwasohe Het onschadelijkste Gelden verkrijgbaar BROERS VELD 118. Ontvangen de nieuwste „In cL e aar s." Herfst- en Winter Schoenen en Laarzen. Reparatiën aan alle Schoenen en Laarzen. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRACTIJK. Advertentie n. p een ernstig ongeluk gebeurd. Bij den daar wonen- den doodsbidder Oudegeest was diens 72-jarige zuster uit Haarlem sedert 2 dagen gelogeerd. De oude vrouw schijnt de gaslamp te veel naar om laag te hebben getrokken en is in het gas gestikt. De beide dochters van Oudegeest hebben in groot gevaar verkeerd, maar zijn thans herstellende. Bedelaars op de fiets. Men schrijft uit Birdaard aan de Lw. Grt. Nu de bedelaars van beroep ook per fiets hunne routes beginnen af te leggen, kan het algemeen gebruik van dat snel en gemakkelijk vervoermiddel als gevestigd beschouwd worden. Van huis tot huis peddelen en bedelen gaat echter nog niet. Het rijwiel wordt bij een vriend gestald en het werk langs de huizen in de buurt te voet verricht. Zoo kan men, als weer en wind wat gunstig zijn, verscheidene dorpen en buurten op één dag bezoeken en natuurlijk goede zaken maken. In de Ee-dorpen ziet men nu en dan zulke bedelaars per fiets. 't Kan druk worden op mooie winterdagen. Oudheden. Men meldt uit OldenzaalNabij deze gemeente zijn door de heeren mr. G. J. ter Kuile, en H. J. Hommels, wethouder alhier, be langrijke opgravingen gedaan. Op den z. g. Gal genbuit vonden ze twee gave urnen, bevattende asch en een tranenvaasje, benevens twee fraai bewerkte Romeinsche vazen, waarin zeer scherp geslepen vuursteenen waren. De voorwerpen zijn bestemd voor de oudheidskamer te Enschede. Verdacht sterfgeval. Te Velp is Don derdag onder verdachte omstandigheden een vrouw dood in een kelder gevonden. De officier van justitie te Arnhem begaf zich gister met een paar doktoren naar Velp om een onderzoek in te stellen. Valkenjacht. De valkenier K. Ph. Mollen, te Valkenswaard, heeft zijn tophutten dit jaar opgeslagen onder de gemeenten Valkenswaard, Heeze en Wintelre. Niettegenstaande het ongunstig weder, zijn sedert het begin der vangst (1 Octo ber), reeds 3 exemplaren bemachtigd, een oude valk onder Valkenswaard en twee roode (jonge) onder Wintelre. Nog goed afgeloopen. Een kwartier voor het begin van de voorstelling, is Woensdag avond in het Berlijnsche Lustspielhaus een luch ter van tien pond van de zoldering in het parket gevallen. Gelukkig was de zaal nog maar zwakjes bezet en werd niemand geraakt. Automatische weegtoestellen. Een maatschappij voor den verkoop en exploitatie van automaten moest te Dresden voor elk automatisch weegtoestel 25 mk. in de armenkas storten, daar die toestellen volgens de stedelijke belastingover- heid onder de rubriek openbare vermakelijkheden vielen. Een hoogere instantie vereenigde zich met deze opvatting, daangezien gezegde automaten tot doei hebben, het publiek door onmiddellijke aanwijzing van het lichaamsgewicht te verheugen, en dit doel, zoo niet bij alle, toch bij vele personen bereikt wordt." Niet bij alle inderdaad, want er zijn al te dikken en al te mageren, die weieens een droevig gezicht trekken, als zij op het toestel staan. De maatschappij bracht de zaak nu nog hooger op, bij het auinimstratief hooggerechtshof. Haar advokaat voerde aan dat van een openbare vermakelijkheid geen sprake kon zijn, want als iemand zich automatisch liet wegen kon hij zich op zijn hoogst verheugen over de uitvinding. Het vermaken van het publiek is echter niet eens bij zaak, laat staan hoofdzaak, voor den exploitant van de weegtoestellen. Als men overigens al wat het publiek verheugt onder openbare vermakelijkheden wil rangschikken, komt er geen eind aan het belasting betalen. Dan moet men ook belasting heffen van menschen die in grooten getale een feestelijke bijeenkomst houden. Het hooggerechts hof is met deze opvatting meegegaan en heeft de maatschappij thans van de belasting vr(jgesteld. Brutale dief. In een postkantoor te Ber lijn trachtte iemand eergisteren een brutale dief stal te plegen. Een dienstmieSsje wilde 300 mark Ik ben meester in de rechten en ofschoon ik niet practiseer, denk ik er toch hard over om in het Parlement te komen. De admiraal schudde het hoofd en zeide: Uch, het Parlement, dat is geene goede positie. Ik kan dien rooden bal niet goed zien W eit, hij ziet mij voortdurend aan als die man O l' Hij wierp zijne queue met een slag op den grond, en gmg vol schrik achteruit Zie, Wolf, hij grijnst mij aanKom hier jongen I Zeg mij de waarheid. Heeft hij mij be drogen Hij zeide mij dat hij Mr. C. was, en ik heb hem alles gegeven. Zie nu eens hóe zijn gezicht verandert. Hij gelijkt nu niet op Mr. O. Hij gelijkt op op wie gelijkt hij nu C.'s gezicht is niet zoo bleek en hij is ook niet mank. Ik geloof dat ik hem mij herinner. Kunt ge mij niet helpen Ziet gij hem niet mijn jongen 1 Hij was langzaam achteruit gegaan en leunde nu tegen den muur, met een wit, bloedeloos ge zicht, en wiia opengesperde oogen. Wolfen kwam bij hem staan. Neen, vader, ik kan hem niet zien, zeide hij vriendelijk, het is waarschijnlijk uwe verbeel ding. Ge hebt te hard gewerkt. Ge zqt blind, mijn zoon. Waar heb ik hem toch laatst gezien Er was zand en brandende zon hij schoot in de lucht ik schoot hem in den schouder. Hij gedroeg zich dapper Hij was een aristocraat en vergat dat geen oogen- blik. Maar waarom noemt hij zich nu Mr. C. Wat wil hij met mijn werk uitvoeren? Uit Vfeor de postspaarbank brengen en had drie bil jetjes van 100 mark 'vioor heit loketje neergelegd, toén plotseling' een jongen 'van in jaar of twin tig met is,nellen greep de briefjes naar feioh 'toe (haal de en toen zelf aan Hein haal jgiing. Het meisje en de postambtenaren zetten hem achterna, al schreeuwende: „Houdt den dief!" Hulpvaardige handen grepen hem (tfeh 'slofte èn ile Ibirutalè jon geling werd ongievéer mum geislagen. 'tGeld wérd wilt zijn zak gebaald en, evenals de jongeling teelf, 'in verzekerde bewaring gebracht. i Riooksters-conjp és. In Duitschland roo- ken zkxweei dames' in den laats'teln tijd, Vèrtélt dè Petit Bleu. Ze siteken 'haar sigaretje en sigaartjè niet alleen (binnen de muren van den huiselijkeh 'haard op, maar wandelen, kunstig den rook bla zend door den nteiulsi, ovfer 's Heeren straten. Gaan er meê o,p reis, zitten in den coupé te dampen, dat 'het. een aard heeft. Altijd volgens de Petit Bleu. 'Daar er echter ook nog dames, overgebleven zijn, die geen behagen scheppen in het „toé- back-siuyghen," en het dientengevolge even min aangenaam vinden als de voor haar ge reserveerde coupé's doortrokken zijn mét rook, verzocht, dat in de zoogenaamde „dames- denpé's" het rooken verboden zou worden, in het vereiischte aantal talen. ■De rooksters hebben nu da'mes-coupé's ge- diischt, voor „rooksters" gereserveerd, en wach ten in spanning het besluit van de administra tie der spoorwegen. Se non vero Marketentsters afgeschaft. De Fransche marketentsters zullen weldra allen eervol ontslag krijgen en het leger verlaten. In de Fransche revolutie hoorde men het eerst van de marketensters spreken. Zij hebben dikwerf groote veldslagen bij gewoond en daarin een koelbloedigheid getoond, waarvan men verbaasd zou staan. Thérese Jourdan maakte de Egyptische en Italiaansche veldtochten mee. Zij diende 70 jaar lang trouw haar vaderland. Een andere, Katharina Rolmer genaamd, nam deel aan den Spaanschen veldtocht en woonde den slag bij Waterloo bij. Zij was tweemaal getrouwd en zag haar twee mannen en twee zoons voor het vaderland vallen. Deze en zooveel andere dappere Fransche marketentsters zijn in het leger zeer populair geworden. Dagblad- en Boekdrukpers in Ja pan. In het land van de Rijzende Zon zijn de voornaamste bladen the Tokyo Times (dagblad te Tokio verschijnend), the Japan Gazette (een te Yokohama het licht ziend dagblad): the Japan Daily Mail (te Yokohama uitgegeven), the Kobe Chronicle en the Kobe Herald (twee der te Kobe verschijnende dagbladen), terwijl speciaal voor handel en scheepvaart het dagblad the Kobe Shipping News van belang is. In nauw Verband' met de dagbladpers' staan de ujtgegevten bloieken, waarvan jaarlijks tn Ja pan een respecibabiel quantum verschijnt. Uit de mij hieromtrent ten dienste staande gegevens blijkt, dat in de jaren 1817 tot en met 1902 ruim 128 duizend nieuwe .oorspronkelijke werken. Ver schenen, waarvan in 1902 22.942 tegen slechts 8 vertalingen. Her- of overdrukken zijn in deze getallen niet begrepen. 'Het leeuwenaandeel raakt de landbouw (2030), terwijl ov'er bet rechtswezen en de administra tieve organisatie 1385 werken werden uitgègè- Ven (in 1898 alleen 6935!) Den jgödsdafenst war ren 1319 werken gewijd, terwijl ook d© handel niet onbelangrijk werd bedacht (1276); ovfer Schil derkunst verschenen 1104 boeken, medische en pedagogische werken bereikten het aantal van resp. 844.827, terwijl er 975 nieuwe romannetjes in 1902 Verschenen, waarmede we deze beschou wing gevtoegelijk kunnen sluiten. (Loc.) Steeds en op elke aannemelijke conditie of aanbieding voor kort of lange termijn. Rente en voorwaarden billijk overeen te komen. Br. f. lett. F. 25, postbus 57, Den Haag. den weg! Ga mee, Wolf! Wij moeten hem volgen. Ik moet mijne papieren terug hebben of ik ver moord hem. Ik heb gedroomd. Hij zeide mij dat hjj Mr. C. was en ik heb hem alles gegeven waar hij om vroeg. Wij moeten ze terug hebben. Gerechte hemelAls hij ze uitgeeft, zijn wij ver loren van waar is hij gekomen zij hebben mij gezegd dat hij dood was is hij uit de hel teruggekomen ik heb hem doodgeschoten en dat heeft hij mij nooit vergeven dat is zijne wraak Hij Eensklaps viel hij bewusteloos op den grond. De gravin knielde naast hem en Wolfen vroeg. Wat is er gebeurd Ik weet alleen dat hij, mijnheer Sabin, in de bibliotheek is geweest en dat de schok... dit van hem heeft gemaakt. Hier is de dokter. Dr. Whillett kwam binnen en vroeg snel eenige dingen. Er was eene groote verandering gekomen. Het gelaat van den admiraal was kalm als van een kind. Treurig schudde dr. Whitlett het hoofd. Ik vrees, zeide hij ernstig, dat lord Dering- ham zich nooit meer iets zal herinneren. Hij heeft een vreeselijken schok gehad en alles duidt aan Jat hij zijn verstand zoo goed als verloren heeft. Dat was dus het gevolg van Sabin's bezoek aan Deringham Hall. VVolfen kreeg een gevoel alsof hij stikken zou. Hij begon alles te begrijpen. Laat ons in een andere kamer gaan, vader, het is te koud voor biljart. De admiraal stak zijn hand uithij was plotse- fijnste LiltourAlom vorls.rijg'toaar. SCHOENMAKER en SC HO E NilANI) E L. Heeren-, Dames- en Kinder-gezondheidspantoffels 20, 30, 40 en 50 Ct. Heeren-, Dames- en Kinderoverschoenen 40, 80> 110, 150 Ct. Kinder schoentjes en laarsjes met wol 20, 30, 40 50 en 60 Ct. Dames stoffen-, pluche- en vilten-pantoffels met wol ƒ1.—, ƒ1.10, ƒ1.20. Dames stoffen-, pluche- en viltenpantoffels met hakken 1.10, ƒ1.40, ƒ1.70. Dames Laarsjes ƒ1.90, ƒ2.50, ƒ3.00 enz. enz. Werkmans schoenen ƒ1.90, ƒ2.10, 2.20, ƒ2.30 en ƒ2.40. Wasleeren en Vetleeren hooge laarzen ƒ3.90 en 4.25. Kap-, Knie- en Lieslaarzen 50, 60, 70 en 80 duim hoog. Heeren Vetleeren Rijgbottines met waterklep (waterdicht) 3.25. Heeren Rijg, Krans en één stuk bottines ƒ2.50, ƒ3.00, ƒ3.50 en ƒ4.00, Schoollaarzen (waterdicht) ƒ1.40, 1.60, 1.80 ƒ2.00 en ƒ2.50. Schoenklompen 75 cent. Tram- en Koetsiers Klomplaarzen ƒ2.00. Schoenen met touwzolen 30, 50, 70 cents. zilfl 8 JEC ÉTALAGE. uit één stuk vervaardigd, is praktisch, elegant,'van echt linnen niet te onder scheiden en goodkooper dan het waschloon voor linnengoed. Verkrijgbaar te Schiedam bij: GEBR. BERTE.LS, Dam A 37, D. BAL-GABEL, Hoogstraat, G. VAN DER HEIJDEN, Boterstraat 63, D. VAN PELT, L. Achterweg 48 en B. C. MONTFOORT, Hoogstraat. BUREEL yan 17 R fl IT I? fï ^id le klasse v/h. Nederl. Administratieve Controle. MAm II U f El Al O, Instituut v. Accountants. Kantoor: Groote Markt no. 6. Telephoon no. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. - Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Uandelsrekenen en Handelsrecht. waschmiddel is zeeppoeder met het Anker. Men gebruikt bet zoowel voor de Wasch als voor Keuken en Schoonmaak. Tast geverfd houtwerk niet aan. Neemt goed af. Spaart tijd, arbeid en geld, omdat het goedkooper is, dan elke andere Zeep. ling zwak en oud geworden. Z(jne oogen waren dof en hij sprak voortdurend in zich-zelven. Wolfen bracht hem voorzichtig naar zijne eigen kamer. Daar liet hij hem even alleen en snelde toen naar de bibliotheek. Blatherwick zat alleen te schrijven. Blatherwickriep Wolfen uit, wat is er dezen morgen gebeurd Wie is hier geweest Jufrouw Merton was hier en... een heer van het ministerie... van binnenlandsche zaken... ge loof ik. Wie heeft hem in de bibliotheek gelaten Blatherwick draaide zijn halsboord heen en weer, alsof die hem te nauw was. Op op jufrouw Merton's verzoek lord Wolfen heb ik... Ik dacht dat hij door Milady was gezonden. Ik heb toch niets verkeerds gedaan vroeg hij zenuwachtig. Ge z(jt een ezel, Baltherwick, zeide Wolfen woedend. Ge schijnt er veel genoegen in te hebben, u als werktuig te laten gebruiken door bedriegers en dieven. Mijn vader is nu al zijn verstand kwijt en daaraan hebt gij schuld. Maak dat ge weg komt! Zoo spoedig mogelijk! XIX. Tegen vier ure 's middags was Helène bezig zich gereed te maken de Loge te verlaten, toen zij een telegram van Sabin ontving. »lk ben gelukt en nu en route naar Londen. Volg mij wanneer gij kunt maar niet later dan morgen." Zij scheurde het in kleine stukjes en neuriede een liedje. Ik ben niet langer eerzuchtig fluisterde zij. Ik ga naar Londen, waarde oom, maar niet naar Kensington Ge kunt Richelieu spelen bij Henri als ge daar lust in hebt. Het zoo wel de eenvoudigste weg zijn geweest. Hoe kwam hij op de gedachte Wat zou het eene verrukkelijke opschudding ge maakt hebben. Ik wilde, dat ik had toegestemd. Cécile zal lachen als ik het haar vertel.. Zij dacht altijd dat ik eerzuchtig was en nu ik bemerk dat ik een hart heb, geef ik het onmiddellijk weg. Er werd geklopt. - Juffrouw Merton vroeg of ge haar een oogen- bliksken kunt ontvangen, zeide de knecht. Helène zag op de pendule. Ik vertrek spoedig. Laat haar onmiddellijk binnen komen. Het viel Helène op hoe lief het meisje was. Zij bleef staan en wachtte tot de machineschrqfster liet eerst sprak. Ik kwam om mijnheer Sabin te spreken. Kunt ge mij niet zeggen wanneer hij terug komt Hij is naar Londen vertrokken. Hij komt niet meer terug. Verbaasd zag het meisje op. Hij heeft er eenige uren geleden niets van gezegd. Wordt vervolgd.) N

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 6