Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 29ste Jaargang. Vrijdagfl2 Januari 1906. No. 8403. Officieele Berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETON. KLAVER VAN VIER. Uitslag N aj aars-Hengstenkeuriiigen. Uitslag JVaj aar s-Hengstenkeuringen. W aarscliuwing. Algemeen Overzicht. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dage.ijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland ƒ2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. BureauBOTERSTRAAT 50, PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 16 regels ƒ0.92 met inbegrip van bewijsnummer. Elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 25 cent per regel. Voor herhaaldelijk adverteeren worden ^uiterstj bil lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, belet op de bepalingen der Hinderwet, Heven kennis aan de ingezetenen, dat bij hun besluit van heden aan de firma A. F. Smulders en hare rechtverkrijgenden vergunning verleend is uitbreiding harer ijzerfabriek aan de Uosterhaven, kadaster sectie L no. 1843, met een ctrischen motor van 20 paardenkracht, tot het weikt;We^'n^ krenSen van eenige houtbewerkings- Schiedam, den llden Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VISSER L. B. De Secretaris, V. SICKENGA. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de aanvrage van M. Bokhorst alhier, om vergunning voor den bouw van 5 beneden en bovenwoningen op perceel Sectie M 1108 Overwegende dat het onderzoek met betrekking tot "le aanvraag nog niet geëindigd is Besluiten op grond van art. 164 der Bouwverordening de beslissing op de aanvrage te verdagen voor den tyd van hoogstens een maand. Schiedam, 11 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders van Schiedam VISSER, L.B. De Secretaris, V. SICKENGA. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen, ingevolge art. 12, le lid der Drankwet, ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van Johannes van Riet, om verlol tot den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank, in het pand Boter- straat no. 52. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren inbrengen. Schiedam, 11 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VISSER, L.B. De Secretaris, V. SICKENGA. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Doen te weten, dat door den Raad dier gemeente de volgende verordening is vastgesteld: VERORDENING tot wijziging van de verordening tot heffing van een recht onder den naam van Havengeld, van 31 October 1899 (Gem. blad 1900 no. 1) gewijzigd bij verordeningen van 30 October Eea roman uit den tyd Van het Schrikbewind. M. BARSTOW. 54) Toen de gehoorzame soldaten hunne zware rie men losgespten, hief Benjamin Rosenbaum een gehuil aan, dat de wolven uit het bosch zou heb ben kunnen lokken. Maar de soldaten hadden hem reeds op den buik gelegd en begonnen met on miskenbaar genot zijn rug te bearbeiden. Chauve- Ün liet hen naar hartelust hunnen gang gaan. Wanneer die gauwdief zijn bekomst heeft, zeide hij tot Desgas, dan kunnen wij den wagen °P den weg opzoeken en terugrijden naar Calais. De Jood en de vrouw kunnen elkaar gezelschap houden, tot wij hen morgen laten afhalen. Zij hunnen in hun tegenwoordigen toestand geen van beiden ver loopen, en wij zullen dus geen last van hen hebben. Chauvelin had nog niet alle hoop opgegeven. 4ijne mannen, wist hij, waren aangevuurd door het uitzicht op een belooning, de Klaver van Vier alleen, en met dertig man op zijn hielen, zou be- zwaarlijk ten tweede male kunnen ontsnappen. Midderwijl was het gehuil van den Jood hem 1900 (Gem. blad no. 43) en 7 Februari 1905 (Gem. blad no. 7). En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12den Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VISSER, L.B. De Secretaris, V. SICKENGA. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Holland, Gelet op art. 10 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 Staatsblad no. 204) in ver band met art. '10 der wet op de Paardenfokkerij, Maken bekend dat bij de in October 1905 gehouden keuringen in dit geweest door de Algemeene Keurings commissie zijn GOEDGEKEURD de hengsten (waar van de staat ter gebruikelijke plaatse is aan geplakt.) De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Holland, Gelet op art. 10 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 (Staatsblad no. 204) in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij, Maken bekend dat de in October 1905 gehouden keuringen in dit gewest door de Algemeene Keuringscommissie zijn AFGEKEURD de hengsten (vermeld op den staat, ter gebruikelijke plaatse aangeplakt.) Hcuders van hengsten en merriën worden herinnerd aan de volgenden strafbepalingen dei- wet op de Paardenfokkerij »Tot dekking van merriën mogen behalve wanneer de hengst en de merrie tijdens de dekking en de 10 voorafgaande dagen aan den zelfden persoon in vollen eigendom toebehooren enkei hengsten gebruikt worden die zijn GOEDGEKEURD voor de provincie waarin de dekking geschiedt. Bij overtreding wordt de houder van den hengst met ten hoogste honderd gulden, die van de merrie met ten hoogste vijgtig gulden gestraft; insgelijks wordt met hoogstens vijftig gulden gestraft hij die in het openbaar een hengst tot dekking aanbeveelt of aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met vergunning van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goedgekeurde hengst tegen betaling voor dekking beschikbaar is een AFGEKEURDEN of een onge- keurden hengst van 2£ jaar of ouder te houden. Bij herhaling van overtreding wordt het maxi mum der gestelde straffen verdubbeld. Iedere houder van een goedgekeurden hengst is op straffe van hoogstens 10 (bij herhaling 20) verplicht lo. het keuringsbewijs op aanvrage te vertoo- nen aan alle ambtenaren der Rijks- en gemeente politieman den Secretaris der Provinciale Regelings commissie (voor Zuid-Holland de Heer J. H. van der Torren te Gouda) en aan den houder van eene merrie die deze wenscht te laten dekken een balsem in de ziel. Dit was althans een kleine genoegdoening voor zijn teleurgestelde wraakzucht. Hij glimlachte, hoe harder Benjamin Rosenbaum schreeuwde. Hij keerde zich om en wierp nog een blik naar den houten hut. Tegen een steenblok, op den harden kalkbodem, rustte nog de bewuste- looze figuur van Marguerite Blakeney, door het gegil van den ongelukkigen koopman zelfs niet uit hare bezwijming gewekt. Zoo is 't genoeg, beval hij, toen Benjamin's gehuil al zwakker werd. Ik heb u toch gezegd dat ge hem niet moet doodshan. Laat hem daar nu maar liggen, en loopt naar den wa<mn. Ik volg. Hij ging naar Marguerite en bezag haar. Zij Kwam juist tot zichzelf en deed zwakke pogingen SIÜh rv? °P te richten- Toen viel haar oog, vol fl,wVtP, den onSelu'tkigen zoon Kanaan's w ens, deerlijk kreunen haar begrijpen deed dat er iets verschrikkelijks met hem gebeurd was. - Madame zeide Chauvelin tot haar met galanterie ik betreur het onuitsprekelijk, d^t Om standigheden mij noodzaken u voor he óogenbUk te verlaten. Maar ,k laat u niet onbeschermd Onze vriend Benjamin Rosenbaum hier zal on-e- twijfe.d een galante ridder voor u zijn. Te<mn d°en morgen zal ik u door een geleide laten afhalen Marguerite had slechts de kracht om haar hoofd af te wenden. Haar hart zat als onder eene schroef, gefolterd door ééne gedachte: Wat is er van Percy geworden? Wat vaa Ar mand Zij wist niets van hetgeen er gebeurd was na het 2o. aan den houder van den merrie, nadat deze heett afgeslagen, een nauwkeurig ingevuld dekbe- wijs te geven 3o. een der hem verstrekte deklijsten nauw keurig in te vullen en deze tusschen 1 en 15 December 1906 franco terug te zenden aan den Secretaris der Provinciale Regelingscommissie. Ieder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provineie de letters Z. H. op den linker voorhoef) opzèttelijk vervalscht of valschelijk plaats, wordt gestraft, met ten hoogste één jaar gevange nisstraf. 's-Gravenhage, 28 November 1905. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PATIJN, Voorzitter. F. TA VENRAAT, Griffier. 12 Januari. RUSLAND, Witte heeft bij de ontvangst van een afvaar diging .gezegd dat niet hij, maar Doemowo een voorstander van, de onderdrukking met geweld iwas /geweest. Maar Witte was tot dat stelsel bekeerd door de logica, der feiten. Hij streefde! igu, fnj(iet langer naar het vertrouwen van het volk dat hij verbeurd heeft. De correspondent van de Times verneemt, dat de reactie binnenkort zal eindigen, wanneer de dag van 21 Januari ruistsg verloopen is. De Pe- teisburgsche politie zal binnenkort met gewe-l ren, gewapend worden. Er zijn totdusver 1200| (huiszoekingen gedaan, waarbij telkens al de be woners jon hechtenis zijn genomen. De minis ter van Justitie gaat te Moskou een onderzoek naar het gebeurde instellen. De Daily Telegraph verneemt uiit Peters- buig: De regeering' is, geheel in beslag geno men door de plannen tot regeling van bet geld wezen. Toch verluidt uit gezaghebbende bron dat Rusland aan Frankrijk zijn steun zal schen ken op de Marokkaansehe conferentie. De Rus sische rejgeering heeft veel fudicie op de finan- ciieela. onderhandelingen die haar minister van; Financiën te Parijs voer-t. DUITSCHLAND. S o c ia a 1-d emoe raten. De Duitsdie socialisten laten weer eens van. zich hooren. Ze willen op den 21en Januari te Berlijn een reusachtige be.tooging houden. Om trent hun plannen wordt uit Berlijn gemeld, dat er 80 vergaderingen zullen plaa,ts hebben, alle des middags om 12 uur. Men zal er voor zor gen, dat, die vergaderingen geen al te1 storm achtig verloop hebben, om niet voor den tijd uit elkander gedreven te worden. Op een nauwkeurig afgesproken uur worden alle vergaderingen ge sloten en nemen de straatbetoogingen een aan vang. Het parool is: „'Naar het paleis." So ciaal-democratische „ordebewaarders" met ban den om den arm zullen voor „rust en orde" zor gen. De regeering jbieeft daarentegen de volgende maatregelen getroffen: het plein voor het pa- hooren van dat hartige God save the King, dat haar als een doodssignaal had geklonken. Ik zelf, zoo eindigde Chauvelin, heb nog dringerder bezigheden. Au revoir dus. Ik hoop u spoedig weer in Londen te ontmoeten. En vergeet vooral niet mijn groet over te brengen aan sir Percy Blakeney! Met een laatsten valschen glimlach en buiging kuste hij haar de ijskoude vingertoppen, en Ver dween langs het voetpad achter zijn soldaten, ge volgd door Desgas. Marguerite luisterde, half verbijsterd nog, naar de zich snel verwijderende schreden. Hoe lang zij zelf daar gelegen had, wist zij niet. Zij hal alle maat van tijd verloren. Droomig staarde zij naai den donkeren hemel en luisterde naar het eentonige grommen van de zee. Zij wist niets, en dat juist was hare marteling. Zij wist niet of Percy al dan niet op dit oogen- blik in de handen was van de soldaten der repu bliek. Zij wist niet of Armand nog leelde. Alle* raadsel. Alles onzekerheid. O, kon zij hier slechts inslapen en niet mier ontwaken I Geen lichaamspijn, geen afmatting, geen zieleleed meer! Alies was zoo eentonig, zoo stil om haar heen. Van uit de diepte waar de weg naar Calais was, kwam flauw het kraken van den wagen, die Chauvelin en zijne makkers terug bracht naar de stad. Maar ook dit gelui 1 stierf weldra weg. Eensklaps een klank, de zonderlingste klank, dien deze omgeving ooit gehoord kon hebben- leis en (le toegangen worden, daar ten pal ei zo het Ordefeeist gevierd wordt, op de: gebruike lijke wijze afgesloten; zooals vlan, zelf spreekt is de geheele politiemacht onder de wapens. De politie zal, geheel in overeenstemming met de wettelijke bepalingen, vreedzaam optrekkende groepen ongemoeid laten, maar daarentegen elke verstoring der orde, zoomede elke poging om een openlijken ommegang uit te voeren, (waar voor, zooals bekend is, vooraf vergunning van de politie noodig is) door onmiddellijk ingrijpen verhinderen. Voor het geval, dat verzet tegen de politie wordt gepleegd en hare eigen, krachten te kort schieten, worden alle in Berlijn aan wezige troepen (cavalerie en artillerie daaronder begrepen) in hunne kazernes Verzameld en tot onmiddellijk uitrukken gereed gehouden. Daal de ervaring geleerd heeft, dat houwen met het plat. van de s;abel en schoten over de hoof den heen, slechts de woede der menigte op wekken, zonder de lieden vreps aan te jagen en daardoor slechts grootere buitensporigheden en meer bloedvergieten veroorzaken, is ditmaal door den minister-president uitdrukkelijk gelast dat de politie en do militaire macht, voor het .geval zij gedwongen worden tot het gebruik der wapens over jop gaan, dit dan zonder eenige zachtzinnigheid moeten doen. Naar aanleiding hiervan merkt de, Tdgliche Rimdschau op: „Het schijnt ons nuttig en nood zakelijk, dat deze hevelen te, rechter tijd open lijk bekend worden. Naar wij hopen, zullen al leen daardoor alle gewelddadigheden voorkomen worden; komt het 'echter toch tot ernstige bot singen, dan dragen de sociaal-democratische „lei ders", die stellig bij zulke gelegenheden thuis plegen te blijven, daarvoor alleen de verant woordelijkheid." Tpt zoover de Rundschau. Bij de reeds be kende zware veroordeelingen Van de straatbe- toogers te Breslau is door het gerecht te. Breslau een nieuw zwaar Vonnis geslagen tegen Loeb, den redacteur van de sociaal-democratische Bres- latter Volksivacht. Hij kreeg een jaar gevangenis wegens het opwekken 'tot landvredebreuk door middel -van vliegende blaadjes, en werd alleen tegen 10.000 mark 'borgtocht yoorloopig op vrije Voeten gelaten. Eveneens is gaster in Eisenach het strafpro ces tegen v10 straatbetoogers bij gelegenheid van de laatste herstemmingen voor den Rijksdag be gonnen, op grond Van landvredebreuk en op roer. Deze processen kunnen ter zeker toe bijdragen, innerlijk den toorn ten uiterlijk de voorzichtigheid bij de socjalisten, te doen toenemen. BELGIë. Reuter seint uit 'Kpnstantinopel dd. 10 de zer: De legatie Van België diende vandaag aan de Porie een antwoord in op de nota van den,' 21 December, waarin Turkije weigerde den Bel gischen onderdaan Joris 'aan de Belgische over heden uit te leveren. Marguerite vertrouwde hare ooren niet. Zich half oprichtende, spande zij al hare zinnen, om te luis teren, of zij zich niet bedroog. Droomde zij Ja, net moest een zinsbedrog zijn geweest. Zoo iets was hier immers onmogelijk. Want wie zou hier dit woord hebben kunnen uitspreken, dit woord, dat zoo vreemd klonk, en toch zoo welbekend, dit woord, dat niets anders was dan een rond, hartig, echt EngelschDamn XXIII. Alles bleet weer stil. Met groote, vervaarde oogen zag Marguerite rond, meenende dat zij ge droomd had, of dat het hier spookte. Maar daar kwam opeens weer dezelfde stem Alle drommels nog toe 1 Ik wou dat die verwenschte kerels niet zoo raak geslagen hadden Ditmaal was de stem onmiskenbaar. Slechts één persoon op de wereld kon op dezen slaperigen, jmerigen, geaffecteerden toon zoo iets gezegd lïbbin. Damn herhaalde diezelfde stem ik ben >o slap als een slenter In een oogenblik was Marguerite opgesprongen. Droomde zij Waren deze ruwe, grauwe rotsblokken de poorten van het paralijs Ruisch ien er plotseling om haar heen wieken van enge len, brengende >ane blij ie boodschap Of was nat slicnts net goochelbeeld eener Koortsige inbeel ding Wordt vervolgd.} i DOOR L_ul

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 1