DRINKT JANSEN WOUTEELQQD'3 ADVOCAAT Boerenjongens. E.Br^ndsm^ Provinciale Orediet- en Spaarbank. H.J. WOUTERLOOD Co., SAFE-DEPOSIT. Verhuren loketten in hunne brand Triple-Sec „Cointreau" MEY'S Stoffwasche Kassiers en Commissionnairs in Effecten, Faillissementen. Rechtzaken. Land en Tuinbouw. Advertentie n. Slijterij Groote Markt 35. Schiedam. Yischmarkt. Verkrijgbaar In het bijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON af 1.30per Vs KG. SS Kapitard f 1000.000.waarvan geplaatst f210.000.—. Neemt gelden in deposito vanaf f 100, tegen eene rentevergoe ding van 3 met 3 maanden opzegging 3% 6 4 7o 12 Geeft uit Th 7« Schuldbrieven met winstaandeel, in stukken van f 1000, 500, f ÏOO en foO. Koers thans lOOVa Verstrekt Voorschotten vanaf flOO.—. Inlichtingen ten kantore der Bank. wereldberoemde Pater Ambrosio's Augustijner Siroop. nemen gelden ii deposito. en in braak vrije kluis. Fijnste Liliour. Alom verHtrijgtoaar. 17 December. 25-jarig priesterfeestJ. B. van den Berg, pastoor te Bleiswijk. Bovendien zal pater F. H. Bosnians, Ord. Carm., op 20 November a.s. het gouden leest vieren zijner pastoorsbenoeming te Groenendijk. De volgende week zullen een drietal Eerw. Paters uit het Klooster der Eerw. Paters Minder broeders te Weert, de reis naar China aanvaarden om aldaar werkzaam te zijn aan de bekeering van de ongeloovigen. De R. K. Kerk in de Vereenigde Staten. De Katholieke Kerk maakt in de Vereenigde Staten van Amerika voortdurende en volstrekt aanzienlijke vorderingen. Dit kan men opmaken uit de officieele getallen die de Amerikaansche Pers onlangs openbaar heeft [gemaakt. Het getal der R. K. bedraagt thans 12,051,944 zielen of 189,151 meer dan het vorige jaar. Er zijn 14,484 priesters ol 027 meer dan op 1 Jan. 1905. Behalve de Apostolische Delegatie en een Kardinaal zijn er 14 Aartsbisschoppen en 91 Bisschoppen en gemijterde ambten. Het getal kerken is gestegen tot 11814 of 427 meer dan het vorige jaar. In 46 seminaries worden de jongelieden voor het H. Priesterambt opgelegd. In Amerika vindt men zeer vele Congregaties van mannenlijke religieuzen, die met 122 Congregaties van vrouwelijke religi euzen zich geheel aan het onderwijs en de opvoe ding der kinderen hebben gewijd. In het afgeloo- pen jaar telde men 4281 parochiale scholen met 1,000,207 kinderen. De vermeerdering bedroeg 35U00. De bisdommen van New-York en Chicago tellen samen meer dan 120U.0O0 zielen. Boston heeft er 70U.000, Brooklyn 500.000, volgt Phila delphia met 480.000, terwijl Nieuw Orleans er nog kan wijzen op 450,000. Uit di© Staatscourant. Uitgesproken: 's-Gravenhage, 6 Februari. M. T. H., bouwonder nemer te 's-Gravenhage. Mr. E. R. Brants rechter commissaris curator mr. J. J. de Meijer. F. Bredi, te 's-Gravenhage. Mr. H. A. van Rees rechter- commissariscurator mr. M. J. van der Flier. P. H. Heystek, winkelierster in manufac turen. Mr. R. H. A. M. Romme rechter-commis saris curator mr. L. P. Denekamp. P. van der Steen, winkelier in gemaakte goederen, te Leiden. Mr. J. F. van der Lek de Clercq rechter-commissariscurator mr. P. van der Eist. Breda, 6 Februari. M. Gabriëls Azn., landbou wer te Klundert. Mr. A. J. J. Sasse van Ysselt rechter-commissariscurator mr. J. H. van der Meuien. Amsterdam, 6 Februari J. D. Vleeschhouwer, veehandelaar te Amsterdam. Mr. F. A. Eggers rechter-commissariscurator mr. H. W. M. van Hellen. Middelburg, 7 Februari. J. C. Reijers Czn., handelaar in gouden en zilveren werken, te Middel burg. Rechtercommissarismr. S. Gratama Hzn., curatormr. J. J. Heyse. Amsterdam, 7 Februari. M. L. Kalker Dzn., zonder beroep, vroeger wonende te Amsterdam, thans verblijvende in New-York. Rechter-Commissaris mr. P. J. Blijeveld; curator: mr. G. Kirberger. Jacob Brat Kzn., wonende te Amsterdam, en Jan Brat, wonende te Amsterdam, te zamen de eenige leden der te Amsterdam gevestigde handels vennootschap onder de lirma Jacob Brat Kzn., handelende in koloniale waren, kantoor houdende te Amsterdam. Rechtercommissarismr. P. J. Blijeveld curactor mr. G- Kirberger. P. J. Gaudelius, van beroep muziekonder wijzer, te Amsterdam, en J. Calis, van beroep arbeider en winkelier, wonende te Bussum. Rechter commissaris mr. P. J. Blijeveldcuratormr. C. H. Baale. Opgeheven: S. A. Klaasen, handelsagent te Haarlem. R. J. Schoenman, te Amersfoort. Geëindigd: Jacob Mantel, sigarenhandelaar, te UtrechtG. ik nog niet, welke dokter heeft die op zijn der tigste jaar maar ik kon toch, met behulp van wat hospitaalwerk, mijzelf als ongehuwd man behoorlijk boven water houden. Mijne avonden bractii ik gewoonlijk met studie door. Een genees heer, die op de hoogte van zijn vak blijven wil en niet op het oude vet wil blijven teren, vindt altoos genoeg te lezen. Nadat het dagwerk was afgedaan, zat ik dus weer verdiept in zekere nieuwe theorieën en proefnemingen, die alle vroegere wijsheid ten onderst boven beloofden te keeren, om na zekeren tijd weder op bare beurt naar den rommelzolder te worden verwezen. Mijn droom van den vorigen nacht was ik glad vergeten. Tegen twaalf ure ging ik naar bed, met het plan om eens lekker te slapen. Maar deze berekening liep mis. Nauwe lijks waren mij de zinnen vergaan of daar was weer dezeifde droom. Weer stond ik aan den oever der rivier, weer zag ik de woelige wateren die hulpelooze gedaante omlaag zuigen, weêr zag ik de groote, donkere oogen smeekend op mij gevestigd, de witte handen hulpzoekend naar mij uitgestoken en weêr noord© ik de jammerende stem mij aanroepen om redding. Ditmaal was de kreet zóó schel en wild, dat ik, zelf terugschree- ■wend, uit bed sprong. Als waanzinnig staarde ik om mij heen. Wat drommel scheelt mij toch riep ik uit. Het gas brandde helder, en Williams, halt gekleed en met een gezicht dat hq zijn négligé Faas, kruidenier te Haarlemmermeer, Nieuw Vennep. De kwestie, of de geconverteerde Brusselsehe premieloten onder het verbod der Loterijwet val len, zal door den kantonrechter te Nijmegen be oordeeld moeten worden. Het dagblad De Gelder lander had naar het mededeelt een adver tentie opgenomen, waarin de conversie der Brus selsehe 2£ pet. loten in 2 pets. loten aangekondigd en gelegenheid tot inschrijving op de nieuwe stukken aangeboden werd. Deswege is proces-ver baal opgemaakt door de politie en de zaak komt Vrijdag 23 dezer voor het kantongerecht te Nijmegen in behandeling. Door het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch Landbouw-comité is de aandacht der regeering gevestigd op den belangrijken invoer van boter in Nederland, en tot haar het verzoek gericht een onderzoek te willen doen instellen naar de redenen die er bestaan om dezen grooten invoer te ver klaren, alsmede naar kwaliteit van de ingevoerde boter. en BESCHUIT. TBAD E MARK volkomen paste, stond bij mijn bed. Neem mij niet kwalijk, mijnbeer, zeide hij, zichtbaar verbaasd over mijne zonderlinge manier van ontwaken, maar de deur was niet afge draaid, en ge sliep zóó vast, dat ik maar naar binnen ben gegaan. Er is eene boodschap van mevrouw Lennox, en dat zij veel erger is, en of gij als 't u blieft dadelijk wilt komen. Het rijtuig wacht voor de deur. Goed, antwoordde ik ik ben in vijf minu ten beneden. Ik was werkelijk blij, dat ik eene aanleiding had om op te staan. Toen ik beneden kwam in de spreekkamer, vond ik dat Williams het gas had aangestoken en zich gereed hield om mij te vergezellen, zooals hij bij dergelijke nachtbezoeken deed. Ik heb u niet noodig, zeide ik, mijn jas •iichtknoopende. Dit leek hem het tegendeel van onaangenaam. Met een verlicht gezicht liet hij mij uit, hielp mij in het rijtuig stappen en zag mij wegrijden. De nacht begon te wijken voor het vroegste morgenuur, maar in de straten was nog geen indvr licht dan van de gaslantarens. Er blies een Koude wind, die het bijzonder op de tochtige vensters van mijn huurrijtuig scheen gemunt te hebben. Zoo voortrammelend en denkend aan mijne .:ieke, vergat ik alweer het avontuur van mijn roomleven. Het geval, waarvoor men mij uit mijn bed had gehaald, was voor mij van het grootste gewicht. Ik had eene zeer lastige operatie vol- ELLENDIG is het wanneer men (lag en nacht hoest en uw leven een last is. Geneest li, gij ongelukkigen, die gekweld wordt door aanhoudend te hoesten of verkouden te zijn of uwe kinderen te zien lijden aan benauwdheden tengevolge van kinkhoest. Luistert naar uwe vrienden, die genezen zijn ('oor de krachtdadige werking van de Mannen, vrouwen, kinderen wij roepen U toe: LÉT OP dat men U geen waar deloos namaaksel of zoogenaamde middeltjes verkoope, die nooit genezen. De echte is voorzien en kenbaar aan de groene verpakking met het daarop wettig gedeponeerd handelsmerk, voorstellende: Pater Ambrosio inzjjn laboratorium en aan den hals der flesch de band met het portret van ZjjnEerwaarde evenals hier naast is afgebeeld. Prijs fl.f2.13.50 per flesch. Niet alleen de wereldberoemde Siroop maar ook de navolgende producten zetten de kroon op het werk, van jaren studie en harden arbeid van Pater Ambrosio. De echte zenuwversterkend Elixer, geneest bloedarmoede, zenuwzwakte, bleekzucht, slapeloosheid, enz. f 1.50 per flesch. De echte brand- en ingewanden balsem f0.35, f0.70, fl.per tube. De echte reumatiekbalsem f 1.25 per tube. De echte aambeienbalsem f 1.25 per tube. De echte winterbalsem (voor winterhanden en voeten) f0.25 per tube. De echte slijm- en maagpillen f0.75 per flacon. De echte keel-, borst- en longpastilles f0.75 per flacon. Al deze onovertrefbare Pater Ambrosio-producten zijn verkrijgbaar bijL. M. PLUYM, Hoogstraat, Schiedam, A. S. BLEEKRODE, Vlaardingen. Op plaatsen waar niet verkrijgbaar, kunnen alleen-verkoopers geplaatst worden. Inlichtingen verstrekt het Centraal-üepöt van Pater Ambrosio's Augustijner Producten, Amsterdam. uit één stuk vervaardigd, is praktisch, elegant, van echt linnen niet te onder scheiden en goedkooper dan het waschloon voor linnengoed. Verkrijgbaar te Schiedam bij: GEBR. BERTELS, Dam A 37, D. BAL-GABEL, Hoogstraat, G. VAN DER HEIJDEN, Boterstraat 63, D. VAN PELT, L. Achterweg 48 en B. C. MONTFOORT, Hoogstraat. voerd, waarvan het al dan niet slagen zeer veel voor mij als aankomend geneesheer beteekende. Voor het oogenblik dus verdrong de bezorgd heid over mijne zieke de herinnering van dat akelige gelaat, dat mij ten tweeden male in m\jn slaap verschenen was. Met een krachtigen wil schudde ik mijne zenuwachtigheid af, en wijdde mij met hart en ziel aan mijn werk, dat inder daad al mijne vermogens in beslag nam. De zieke verkeerde in een zeer kritieken toestand, en ik mag wel zeggen dat ik slechts ep het kantje af haar nog redde. Eenige uren bleef ik bij haar. Om zeven ure sliep zij rustig, en ik wist dat alle gevaar voorbij was. Thuis gekomen, hervatte ik mijn dagwerk. Om elf ure 's avonds voelde ik mij zoo moe alsof ik een bosch had omgehakt, en ik verwachtte niet anders dan een ongestoorde nachtrust. Inderdaad moet de behoefte aan rust gedurende de eerste uren mijn geest geheel onder den domper gehou den hebben. Maar zoodra de slaap mijn vermoeide brein eenigermate had verstrekt, bevolkte zich de ledigheid en daar was weder het visioen. Dit was de derde maal, dat het tot mij kwam en het verschijnsel was in zijne duidelijkheid nu nog ontzettender, dan de beide vorige malen. De schreeuw was nog beangstigender. En merk waardig ditmaal zag ik ook nog een ander gezicht, van een man, eveneens in het water, wiens hand de vrouw bij de haren greep om haar omlaag te trekken. Dat kan zoo niet blijven duren 1 Dat wordt al te gekzeide ik bij mijzelf, terwijl ik, mijn bed uitgesprongen, hijgend en bevend in het midden van de kamer stond. Mijn zenuwgestel is blijkbaar niet in orde. Daar moet iets tegen gedaan worden en hoe spoediger, hoe beter. Ik belde om Williams en vroeg om een telegram formulier. Toen hij er een gebracht had, schreef ik het volgende telegram »Dr. Ambrose, New Cross. Kom spoedig mogelijk. Dringend. Charles Sutherland." Het telegram werd verzonden, en reeds toen ik aan het ontbijt zat kwam Jack Ambrose, mijn oude studievriend, de kamer in. Wel, wat is er aan de hand vroeg hij, op het ontbijt aanvallend. Hebt ge het elixir der jeugd ontdekt? Of hebt ge in het holle van den nacht den mircoob van den builenpest gevonden Voor iets geringere zoudt ge mij toch dat te legram niet op mijn dak gestuurd hebben 1 Maar, hoe dan ook, kan ik iets voor u doen Ja. En ik zal u zeggen wat.... Maar vertel mij eerst eens hoe vindt ge dat ik er uitzie Niet geheel zooals gewoonlijk, antwoordde Jack. Ik vrees dat ge in den rommel van een algemeene praktijk naar den grond gaat. Ge moet specialist worden zooals ik, en zooals ieder ver standig geneesheer, die geen martelaar wil worden ven zijn vak. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6