Buitenlandsch Nieuws. Yerspreide berichten. Binnenland Staten-Generaal. Stads- en Gewestelijk Nieuws- f2.25 voor elk geheel bedrag van f50, waarmede z\j de som van f 1700 te boven gaat is die som grooter dan f 6100, doch niet groo- ter dan f10.000 dan is verschuldigd f254, bene vens f2.25 voor elk geheel bedrag van f50, waar mede zij de som van f6100 te boven gaat; is die som grooter dan 110.000, doch niet groo ter dan f20.000, dau is verschuldigd f 449, benevens f 11 voor elk geheel bedrag van f 200, waarmede zij de som van 10.000 te boven gaat. is die som grooter dan 20.000, dan is verschul digd f 999, benevens f 30 voor elk geheel bedrag van f 500, waarmede zij de som van f 20.000 te boven gaat. RUSLAND. Uit St. Petersburg wordt gemeld De troepen hebben te Vilna 29 individuen, waarvan de eenige misdaad was deel te nemen aan een politieke betooging. De anti-gouvernemen- teele beweging, die zich geopenbaard heeft sedert de hervorming der scholen en universiteiten onder de studeerende jeugd, heeft zich verscherpt. De overheid heeft vier klassen van het klassikaaj college van Kazan doen sluiten, tengevolge van de wanordelijkheden onder de leerlingen. Aan de Temps wordt gemeld: Men heeft de weigering der regeering om het Congres van de Const-Dem. toe te laten gerechtvaar digd, door op te geven, dat de autorisatie niet aan minister Stolypine, maar aan den prefect van politie moest gevraagd worden. Daarop is de betrokken vraag aan den prefect van politie gericht. Maar opnieuw is de toelating geweigerd. Uit Lodz is een heele compagnie van het Jekaterinburgsche regiment naar Warschau over gebracht en door het gerecht wegens muiterij tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Alle bladen te Stockholm bepreken het reeds meegedeelde opzienbarende bericht dat de politie te Stockholm een voorraad dynamiet en een bom- menfabriek heeft ontdekt. In het huis, waar de ontplofbare stoffen in beslag genomen werden, woonden eenige Zweedsche socialisten. In den laatsten tijd hadden vele Russische en Finsche vluchtelingen bij hen toevlucht gevonden. Een Zweedsch socialist in wiens kamer dynamiet, bommen en compromitteerende papieren werden gevonden, en twee Finnen zijn in hechtenis geno men. Bljjkbaar waren in den laatsten tjjd nauwe betrekkingen aangeknoopt tusschen de Zweedsche socialisten en de Russische revolutionnairen. Volgens Dagent Nyheter is een der gearresteer de Finnen, de leider der Finsche roode garde, Suoto, die pas een dag te voren te Stockholm was aangekomen. ENGELAND. John Redmond heeft, Zondag te Grange bjj Limerick het woord voerende, gesproken over de plannen, die de Engelsche regeering ten aanzien van Ieriand's zelfbestuur had. Volgens zijne inlich tingen, was de regeering voornemens, een wets ontwerp tot invoering van zoogenaamde admini stratieve home rule in te dienen. Het Iersche volk zou daar echter, volgens Redmond, geen ge noegen mee nemen. Het zou alleen met volledige home rule, d. w. z. met een vrij gekozen eigen parlement en een daaraan verantwoordelijk uit voerend bewind, tevreden zijn. Op andere wijze kan het Iersche vraagstuk niet opgelost worden. De Daily Mail meldt, dat zij reden heeft om te gelooven dat er reeds een home-rule-ontwerp klaar is dat binnenkort door het kabinet in over weging genomen zal worden. DUITSCHLAND. Men wenscht in Duitschland de troonsopvolging in Brunswijk thans voorgoed te regelen. Mocht de hertog van Cumberland ongenegen blijken het bewind te aanvaarden, dan heeft hertog Karl Borwin van Mecklenburg-Strelitz veel kans. Deze titularis is op 10 October a.s. 18 jaar en luitenant a la suite in het Pruisische veldartillerie-regiment no. 24. Alle bilden geven hoofdartikelen, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat er nu een einde zal komen aan den voor 't hertogdom Bruns wijk onhoudbaren toestand. Het Duitsche sociaal-democratische congres is Zondag-avond te Mannheim geopend. Bebel hield de openingsrede, waarin hij de grieven van zijne partij over den toestand in Duitschland en de burgermaatschappij in het algemeen luchtte. FRANKRIJK. Het herderlijk schrijven van de Fransche bis schoppen tegen de scheidingswet werd Zondag in alle Fransche kerken voorgelezen. De meeste bis schoppen lazen in hun kathedralen zelf het schrij ven voor. Zij vermaanden daarbij de geloovigen eensgezind te blijven met hun bisschoppen en de rechten der kerk met bedaardheid en beslistheid te verdedigen. TURKIJë. De samentrekking van Turksche en Bulgaarsche troepen aan de betrokken grenzen (zie onder Telegrammen), vermoedelijk tengevolge van het vermoorden van een aantal Grieken in Rumenië, heeft vooral in Oostenrijk—Hongarije onrust ver wekt. Het. gerucht loopt ook van een verbond tusschen Turken en Grieken, die hun in Mace donië en Rumenië vermoorde broeders zouden willen wreken. De Oostenrijk-Hongaarsche regeering houdt zich van zeer nabij op de hoogte der zaken. De correspondent van de Financial Times te Glasgow seint dat 10,000 smeden der scheeps werven van de Clyde voornemens zijn het werk te staken. Zij eischen een loonsverhooging van 5 pet., die de werkgevers weigeren. Bij volksstemming in het Zwitsersche kanton Waadtland is met twee derde van het aantal uitgebrachte stemmen de wet verbiedende den verkoop van absynth aangenomen. Aanleiding tot de indiening van het wetsontwerp was een moord indertijd door een absynthdrinker op vrouw en kinderen gepleegd. De strijd, die aan de stemming vooraf ging, was zeer belangwekkend. Deabsynth- fabrikanten hadden ijverig tegen de wet gewerkt o. a. door middel van adverténtiën. 6.3 k 6.4 L. ad 50 pet. De verhooging treft slechts den accijns, die nil de invoering der wet invor derbaar wordt. ITALIë. Uit Rome wordt door den correspondent van de Petit Bleu geseind Ik verneem, dat ter oorzake van de troebelen op Kreta, de heer Tittoni, Italiaansche minister van Buitenlandsche zaken, voor de eerste dagen van October eene nieuwe conferentie van de am bassadeurs der vier beschermende mogendheden (Frankrijk, Engeland, Rusland en Italië) heeft bijeengeroepen. Het doel is eenige nieuwe maat regelen van bevrediging uit te lokken. TWEEDE KAMER. De financieele wetten. De financieele wetten, aangekondigd in de Troonrede, zijn gedeeltelijk ingediend, te weten Ie. betreflende de registratiebelasting. Het strekt, om ook den inbreng van zaken in naamlooze vennootschappen met het recht van registratie wegens eigendomsoverdracht onder be- zwarenden titel, te belasten, zoomede om weg te nemen de gelegenheid tot onduiking, hierin be staande, dat verkoop van vast goed aan een naaml. vennootschap wordt omgezet in een inbreng in een zoodanige vennootschap. Ook de inbreng in coöp. vereenigingen wordt met hetzelfde recht belast. De min. van financiën raamt de opbrengst van de voorgestelde belasting op 2 ton per jaar. 2e. verhooging van het zegelrecht van sommige effecten, met uitzondering van de aandeelen in premieleeningen, reeds vrij hoog be last, wordt voor gesteld het recht van aandeelen in 'buitenl. maatschappijen en dat van bmnenl. pandbrieven met 10 cent van elke flüO te ver- hoogen dat van alle andere stukken met 20 cent van elke f100. Het recht zal dan voortaan vpor pandbrieven 2 pet. en voor de andere soorten van eflecten 4 pet. bedragen. Die pandbrieven worden dan lager belast dan de overige binnenl. effectr-n aandeelen in buitenl. ondernemingen zullen door het voorstel op dezelfde wijze belast zijn als obligatiën in buitenlandsche geldleemngenalle bin nen- en buitenl. eflecten van dezelfde soort zullen voortaan aan éénzelfde recht zjjn onderworpen en er zullen ten aanzien van het zegelrecht slechts drie categorieën van effecten zjjn. Van de nieuwe regeling wordt een gemiddelde hoogere opbrengst van ruim f 1,000,OuO 's jaars verwacht. 3e. betreffende den accijns op de suiker. Teneinde dit voedingsmiddel te brengen onder het bereik ook van kringen der bevolking, die zich daarvan thans moeten spenen, wenscht de minister van financiën niet te volstaan met accijnsver laging met 3 a 5 gulden per 100 K. G maar meent hij, teneinde te voorkomen, dat een geringe accijnsveriaging meer de debitanten dan de ver- bruikers zou baten, een verlaging met niet minder dan f10 te moeten voorstellen, waarmede een aanzienlijke verhooging van den accijns op het gedistilleerd gepaard gaat. Als gevolg der accijns verlaging in Nederland, verwacht de minister, dat het gebruik per hoofd komt de verlaging in 1907 tot stand van 1906 tot 1908 met 18 pet. zal toenemen en komt hij tot een opbrengst voor voor 1908 van f15,350,000, voor 1911 tot f16,300,000, in ieder geval verwacht de minister, dat althans de vereischte opbrengst van 115,000,000 in 1911 ruimschoots zal worden verkregen. Tevens worden in de Suikerwet nog andere verbeteringen voorgesteld. De z.g. witgemaakte ruwe suiker wordt met name in de wet genoemd. Voor ruwe suiker wordt voorgesteld onder gehalte te verstaan het getal polarisatie-percenten zonder eenigen aftrek voorts opent het ontwerp de mogelijkheid om ook n iet- afgewerkte -melasse of stroop uit beetwortelsuiker fabrieken of raffinaderijen uit te slaanwordt de opslag van niet-afgewerkte binnenl. melasse er. stroop in entrepot toegelaten. Een ander art. maakt het mogelijk, alle goederen, naar het buitenland uitgevoerd, te bereiden met suiker, waarvan de accijns voorat niet is betaald of, in geval dit laatste wel is geschied, van dien betaalden accijns teruggaat te verkrijgen. Ook zal vrijdom van accjjns kunnen worden verleend voor de suiker, gebezigd voor de bereiding van goederen, niet bestemd tot inwendig gebruik door den mensch, b.v. bij de vervaardieing van glycerine- of trans- parantzeep, en dit voornamelijk om den binnen- landschen zeepfabrikant de concurrentie tegenover den buitenlandschen mededinger mogeljjk te maken. Vrijdom wordt ook verleend voor de suiker tot voeding van het vee en van de bijen. 4o. Verhooging van den accijns op het gedistilleerd. Het wetsontwerp ver schilt met het gelijksoortig in 1905 ingetrokken voorstel hoofdzakelijk ten aanzien van het bedrag der verhooging. die een equivalent moet opleveren tot dekking van het tekort, voortvloeiende uit de verlaging van den suikeraccjjns. Met weerlegging der bezwaren, die tegen het vorige regeerings- ontwerp tot verhooging van den gedistilleerd- accijns waren aangevoerd, verdedigt de minister zjjn voorstel om den accijns van f 63 tot f 90 per H.L. te verhoogen. Van de voorgestelde maatre gelen verwacht hij duurzame afneming van het jeneververbruik. De stijging der opbrengst van den accijns door de verhooging raamt de minister op f7,200,000 boven de 25,200.000 voor 1906 ge raamd, verwachtende hij, dat het verbruik na de verhooging niet minder zal bedragen dan 360,000 H.L. en dus per hoofd der bevolking ongeveer Offleieele berichten. Bij Kon. Besl. is benoemd tot burgemeester der gemeente Dieden, Demen en Langel, F. G. Caners, secretaris dier gemeente. Het koninklijk Echtpaar. II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins hebben gisteren-middag te 5 u. '19 m. stadstijd per Staats spoor de reis naar Dresden aanvaard. H. M. maakte gebruik van Haar eigen trein waarin zich een slaapwagen van de sCompagnie Internationale des Wagons Lits" bevond. De Vorstelijke Personen werden uitgeleide gedaan door den Gouverneur der Residentie, generaal Van Ermel Scherer, den waarnemend burgemeester dier stad, dr. Mouton en Hr. Ms. opperstalmeester baron Bentinck. H. M. droeg een grjjs reiscostuum en zwarten hoed met veer. Bij het vertrek van den trein plaatsten H. M. en de Prins zich op het balcon van het rijtuig en hoorden zich luide toejuichen, toen de trein buiten de overkapping reed, door een zeer talrijke menigte die zich tot ver buiten het station had opgesteld om den Vorstelijken Personen een afscheidsgroet te brengen. Logé's. H. K. H. de prinses van Wied, geb. prinses Pauline van Wurtemberg, zal weldra op Soestdijk aankomen, teneinde eenigen tijd bjj H. M. de Koningin-Moeder te logeeren. De hertogin van Albany, de moeder van de thans op Soestdijk verblijf houdende prinses Von Teek, wordt mede aldaar verwacht. I i L 'l Brieven voor H. M. de Koningin. Op last van H. M. de Koningin brengt de direc teur van het Kabinet der Koningin ter kennis, dat gedurende Hr. Ms. verblijf in het buitenland, de aan Haar gerichte brieven - in gesloten omsla gen, voorzien van een adres aan H. M. op de gewone wijze per post kunnen worden ingezonden of bezorgd bij het Kabinet der Koningin te s-Gra- venhage. (St.-Cf.) Uit Den Haag. In verband met het gister bij de benoeming0" voor het L. O. in den Haagschen gemeenteraad gevoerd debat en de beslissing daarover, wor het zeer waarschijnlijk geacht, dat dr. Mouron ontslag zal nemen als wethouder van 's Gravenhage- (L. en V.) Leiden. Uit Leiden meldt men aan de IV. R. Crt. Het berichtje van het Centrumdat van vHJ" zinnige zijde zoogenaamd ernstig zou worden gedacht aan een candidatuur van mr. Fokker, is onjuist. Art. 126 der Kieswet schrijft immers minstens 30-jarigen leeftijd voor. We kunnen dan ook verzekeren, dat noch van vrijzinnige, noch van vrijz.-democratische zijde aan die candidatuur g®~ dacht werd. Besluit vernietigd. Bij Kon. Besl. is vernietigd het besluit van Gedeputeerde Staten van Groningen van 27 Apr' 1906, waarbij in hooger beroep aan D. A. Tholen te Groningen, vergunning is verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor eene localiteit van het perceel Blij hamsterstraatweg, wjjk 3, no. 319, te Winschoten, welk besluit i° strijd geacht werd met de wet. De breedvoerig0 motiveering van eerstbedoeld besluit is opgenomen in de St. Ct. nr. 223. Minister van Raalte. Men meldt ons uit Den Haag De minister van justitie, mr. van Raalte, heeft zich gister naar Wiesbaden begeven. De Fransche gezant. De aftredende Fransche gezant, de heer De Monbel, is voornemens in het" begin der volgende maand voorgoed de hofstad te verlaten. Z(jn terugroepingsbrieven zullen aan den minister van buitenlandsche zaken overhandigd worden. De opvolger van den heer De Monbel zal niet vóór het late najaar op zijn post komen. Consulaten. De heer F. W. Corssen, benoemd tot vice-con sul der Nederlanden te Tacna en Arica, is als zoodanig door de Chileensche Regeering erkend. Aan den heer Corssen kan in het Duitsch en ia het Engelsch geschreven worden. Bjj Kon. besl. is aan den heer P. A. Shaw, op verzoek, eervol ontslag verleend als consul der Nederlanden te Cape Coast Castle, en is als zoo danig benoemd de heer H. B. W. Russell, welke in genoemde hoedanigheid door de Britsche Regee ring is erkend. Aan den heer Russell dient in het Engelsch geschreven te worden. {St. Ct.) - '-■--uan-i i _j_ J Nederland te Milaan. De Nederlandsche afdeeling decoratieve kunst werd Zaterdag bezocht door den Italiaanschen minister van Buitenlandsche Zaken Tutoni. Te omstreeks 4 uur werd Z. E. aan den ingang, bij afwezigheid van den Nederl. regeeringscom- missaris, den heer J. E. Scholten, ontvangen door diens gedelegeerde, den heer Floris Vos, die den secretaris van het commissariaat te Milaan, den heer M. F. Knoote en de aldaar vertoevende heeren Van Bennekom en Van den Bosch, lid en lid secretaris der Nederlandsche commissie, aan Z. E. voorstelde. Vervolgens leidde de heer Vo«, de n Minister rond in de afdeeling en gaf de vertegen woordiger der exposanten, de heer Tosi facino, enkele inlichtingen. De Minister toonde veel belangstelling in de Nederlandsche afdeeling, en was vergezeld door den vice-president van het Milaneesche comité, den heer Graat Crivellli, en de heeren graaf Savicinni en Brollhi Colonna. Ongelukken. Op den Rijksstraatweg bij Halfweg Haarlem is Zondagnamiddag de beladen melkwagen va" den veehouder S. P. Vink, bestuurd door zijn zoon, door auto R '129, die in volle vaart passeerde, aangereden en geheel uit elkaar geworpen. Rd bestuurder, door hèt op hol slaande paard nog meegesleurd en een meerijdend meisje, op den grond geworpen, kwamen met enkele lichte kwetsuren er af; de aanzienlijke hoeveelheid melk ging verloren. De auto was mede zoodanig beschadigd, dat ze op sleeptouw naar de hoofdstad moest worden genomen. De politie maakte proces-verbaal op. Zaterdagmiddag viel een oude vrouw, W. genaamd, in de Sptnsteeg te Hilversum, van een trap, waarop zjj aan het glazenwasschen was, en bleet op de plaats dood. In hei Die, onder Landsmeer (N.-H.), is ver dronken gevonden zekere B., een gehuwd man uit Amsterdam, die daar aan het hengelen was geweest Twee jongens van 12 en 14 jaar te Harlmge" brachten eergister-avond halt zeven met een sloep een bezoek aan een broeder van een der jongen» die zich aan boord van het stoomschip ^llde bevond, dat bij den stroomleidenden dam aan den grond zat. Nadat ze eenige oogenblikken aan boord van genoemd stoomschip zich hadden opgehouden e" in dien tusschentjjd de duisternis reeds was inge vallen, werd de terugtocht naar de haven onder nomen, echter de stroom zal de jeugdige krachteu hebben overtroffen, daar de jongens niet terug keerden. Den geheelen nacht stelden de ouders langs de zeedijk een onderzoek in, zonden een sleepbo°l uit, doch alles tevergeefs, terwijl ook de booten van Amsterdam, Texel en Terschelling te Har lingen gearriveerd, verklaarden niets op zee gezien te hebben. De sleepboot Voorwaarts is vertrokken om jongens op te zoeken. Men meldt uit Doetinchem Zondagmiddag kwam te Wijnbergen een wie rijder in aanraking met de stoomtram Zutphen-^ Emmerik, waardoor de eerste kwam te vallen e" ernstig aan het hoofd werd verwond. De m»"' die vreeseljjk bloedde, werd met de tram med0 naar hier genomen, waar geneeskundige hulp wer ingeroepen. Uit Ter Neuzen wordt gemeld Zaterdagavond ging de kapitein van het sle0P bootje de Snelvaart, van Dordrecht, N. v. d. na op de kermis te zijn geweest met zijn U-j*1^ dochtertje naar boord terug. Zij moesten een aan den walkant liggend Rijnschip, waafgll het kind het ongeluk had een misstap te doen in het kanaal te vallen. Een knecht sprong b*a na, maar in de duisternis was het niet mog0lJ>l haar aanstonds te vinden. Het meisje verdw00^ in de diepte en werd eerst na geruimen tijd dreg gen levenloos opgehaald. Denzelfden avond viel een stoker van een lossing liggend stoomschip van een ladder 't ruim en brak daarbij eenige ribben. De man in het ziekenhuis opgenomen. Geen subsidie. Na uitvoerig debat is gisteren door den ge. meenteraad van 's-Gravenhage aangenomen, met 29 tegen 5 stemmen, een praeadvies van B. en W., waarbij werd ontraden aan het R. K. Paro. chiaal Armbestuur een gemeentelijke subsidie van f45.000 te verleenen. B. en W. waren van meening dat subsidieering tegen den geest der Armenwet zou zjjn, die armenzorg van gemeentewege langs directen en niet langs indirecten weg (subsidieering) wenscht Aanbesteding. Gister-middag 4 ure is door den Biz. Raad de Vereeniging van den H. Vincentius van P" alhier in het gebouw der Vereeniging aan Lange Nieuwstraat onder R. K. aannemers i° openbaar aanbesteed de uitbreiding van be^eI1- Liduina gesticht door het bouwen van een vrou en mannenatdeeling. Hiervoor waren ingekomen 16 biljetten, waa éen ongeldig, aldus 15 geldige inschrijving0"' volgt: H. M. Wejjers, Tilburg, f45900; Sondermeijer, Rotterdam, f44980; J. b,e®°1vflo Rotterdam, f44950; firma Wolterbeek Dorp, f44945; Zegert Gelens J. v. d. Haag, f43900; A. T. J. Leusen, Gouda, I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2