8. I liè-WÉffl ca. 600oudedwarsleggers. r I Houtverkooping. HUIS, PAKHUIS Kerknieuws. Kunst en Letteren. IngezondenlMededeelingen. Scheepvaart. Uit de arbeidersbeweging. Amsterdam. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Advertentie n. f andeïsberichf eu Yisscherij -berichten. uitgebroken Branderijen. vergaderingen en 27 bestuursvergaderingen ge houden, waarop in den regel een of meer leden van den Raad van Toezicht tegenwoordig waren, lie meesterbakker kwam geregeld en enkele leden van het personeel, op verzoek van het bestuur, soms op de bestuursvergaderingen. Een technische oommissie en een inkoop-commissie zijn uit de bestuursleden samengesteld. Met waardeering spreekt het verslag over het- geen de afgetreden voorzitter, de heer M. C. M. Groot, in het belang der bakkerij heeft ver richt. De uitkomst van het bedrijf is nogal bevre digend. Tegenover een stijging van de gist- en melk prijzen daalden die van het meel, zoodat een dividend van 9 pCt. kan worden uitgekeerd, flet vorig jaar was het 7 pCt. De rekening doet ons zïen dat het eigenlijke bourijf een batig saldo heeft afgeworpen van 19595.46s. De uitgaven aan grondstoffen waren f57498.065. De loonen beliepen gezamenlijk f8030.33. Exploitatie gebouwen f450.995, zijnde 4 o/0 rente van f9887.645 plus 2 o/0 afschrijving, Ta aftrek van 't geen als huur wordt ontvangen, moet beschouwd worden als huur van winkel en kantoor. Ditzelfde geldt ook voor de post exploi- fatie nieuwe bakkerij, terwijl voor de machinerie, vaste werktuigen, ovens, gereedschappen en meu bilair evenais vorige jaren 10 °/o is afgeschreven. Van de zuivere winst van f 9595.461/2 moet, volgens art. 43 der statuten, aan het reserve fonds 15 o/(> f 1439.33 ten goede komen, aan bet personeel 8 o/0 f767.63, aan het fonds voor alg. volksbel en alg. coöperatie 10 o/0 f959.55 en aan de leden 67 o/o f6428,95i/s. Voorts lezen wij in het verslag, dat er pogingen Worden aangewend tot oprichting van een coö peratief ziekenfonds en een aardappelen- en brand- stoffenhandel of een winkel in grutterswaren. Het jaarverslag gaat vergezeld van een verslag van den Raad van Toezicht over 1905/6. De algemeene vergadering der Alg. Coöp. bak kerij heeft plaats op Maandag 22 October, des ovonds 8 uur, in de nieuwe zaal van den R. K. Volksbond, waar o. m. dit verslag aan de goed keuring der leden zal worden onderworpen. Bij de directe belastingen, invoer rechten en accijnzen zijn met ingang van 1 No vember verplaatst: de rijksklerk 2e kl. van in spectie Schiedam naar kantoor Vlissingen (dir. bel. en acc.), de commies le kl. J. Homan van Groningen naar Schiedam. Eergister had F. J. v' Hulst, wonen- Je te Deltshaven, Piet Heinstraat 76, grotbank werker bij de firma A. F. Smulders, toen hjj aan het jjzerslijpen wasi bet ongeluk een hoeveelheid ijzervijsel in het rechteroog te krjjgen, tengevolge waarvan hij zjjn werk moest nederleggen en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. UIT ROTTERDAM Te beginnen met Maandag 45 Octo- ber zal de lijn Centraalstation—Feijenoord door de electrische tram bereden worden. Zilveren Jubilé. Men schrijft uit Ouderkerk a/d Amstel Op waardige wijze is door mgr. Graaf zijn 25-jarig herderschap met zjjn parochianen her dacht geworden. In den rijk versierden tempel werd door den jubilaris de H. Mis opgedragen, bijgestaan door pastoor Krul, een neef van den jubilaris, en door pastoor Lé Jeune, de oudste zjjner oud-kapelaans die allen vijf in getal bjj dit herderlijk jubileum tegenwoordig waren. Door pastoor Van Santen werd de feestrede gehouden, naar aanlei ding van het woord des Apostels, dat aanmaant tot dankbaarheid. Na de H. Mis werd door de overvolle kerk met geloovigen, den jubilaris een feestlied toegezongen. De groote zaal van het R.K. Gezellenhuis was voor deze gelegenheid in een feestzaal veranderd geworden, waarin aan alle parochianen gelegen heid werd geboden hun jubileerenden pastoor per soonlijk, al gelukwenschend, de hand te drukken. De jubilaris was toen getooid met het groot kruis der olficiers-orde van Oranje-Nassau, en met het purper zjjner Pauselijke onderscheiding. Nationale Voordrachten- en Duetten-wedstrijd. Nu de avond zoo nabij is, waarop de tooneel- vereeniging «Vriendenkring" haren nationalen voordrachten- en duettenwedstrjjd zal houden, Werd ons door het bestuur dier vereeniging ver zocht eene toelichting in ons blad te plaatsen ter uiteenzetting wat toch wel een eomische voor drachten-wedstrijd is. Door zeer velen wordt ge dacht, dat zoo'n wedstrjjd gelijk staat met reci- teerendat is evenwel een misverstand. Een comische voordachten wedstrijd is voor den toe schouwer aantrekkelijker dan men wel zal denken, daar hier toch rekening moet gehouden wórden met bet karakter der voordracht, met typeering en den zang der coupletten, daar deze zeker correct eu zuiver moet zijumen ziet dus wel in, dat een uomische voordrachtenwedstrijd voor elk wat te genieten geeft. Wij verwijzen verder naar de in ons blad ge plaatste advertentie. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan de volgende adressen: Kinder schoentje bij Malkus, Tuinstraat 5; gouden ring bij v. Wieringen, Sluiswegkoperen dop van een Wagenas bjj de Held, Visscherstraat 34blouse bij de Wed. de Wit, Polderstraat 295; gummiband van een kinderwagen, bij wed. v. Rjjn, Nieuwe- buurt 21rozenkrans bij wed. de Bruin, Hoogstraat 436; vierkante houten balk bij de Graaf, Haven- dijk 61fannyhondje bij Willink, Slop van Mak kers; vrouwenzak waarin doosje met geld, enz bij Ossenforth, Villastraat 72schildersdiamant bij G. Gunneweg, Westvest 14. Terug te bekomen aan het commissariaat van Politie een grijze keeshond. Dilettantenclub „ilberdingk Thijm". Van wege de dilettantenclub «Alberdingk Thijm" onderafdeeling Schiedam van den Ned. R. K. Volks bond, zullen morgen middag tusschen 12 en 2 ure iu het Bondsgebouw ter bezichtiging worden ge steld de medailles en lauwerkrans, uitgeloofd voor den tooneelwedstrjjd, welke in de nieuwe gehoor- zaal van het Bondsgebouw gehouden wordt op de Zondagen 21 October, 4 en 25 November en Woensdag 26 December, Tweede Kerstdag. Zooals men weet, wordt deze wedstrijd gehou den onder de tooneelafdeelingen, die in de ver schillende afdeelingen van den Ned. R. K. Volks bond bestaan. Gister-avond ongeveer 5 uur had d® 13-jarige J. den Breeker het ongeluk aan de Lange Kerkstraat door uit te glijden te vallen, Waarbjj hg den rechterarm op twee plaatsen heeft gebroken. «ij werd door een dokter verbonden. Bij de familie te Zwaagdijk is per telegraaf het bericht ontvangen, dat de weleerw. heer J. Snip, missionaris in Oeganda, op jeugdigen leeftijd is overleden. Concours harmonie- en fanfarekorpsen. Naar wjj uit goede bron vernemen, is het Zei ster Harmonie-Muziekgezelschap voornemens in Augustus 1907 haar 25-jarig bestaan te vieren door het houden van een nationaal concours voor harmonie- en fanfare-gezelschappen. 25 cent per regel. EEN WENK VAN HAARLEM. Zullen de bewoners van Schiedam hier nut van trekken Een groot aantal gevallen gelijk het onder staande zijn van tijd tot tijd in de Haarlemsche couranten bekend gemaakt. Deze merkwaardige gevallen kunnen indirect een goede raadgeving bevatten voor de inwoners van Schiedam en mo gelijk dat zij voor hen van buitengewoon belang zijn. De heer P. Azier, Wijde Appelaarsteeg 35 te Haarlem meldt onsLange jaren heb ik gesukkeld met een nierziekte, ik had hevige pijnen in de lenden en rug en kon hierdoor niet meer rustig slapen, 's Morgens gevoelde ik me reeds vermoeid en altijd was ik afgemat en terneergeslagen. Het werken viel me zwaar want bukken kon ik slechts met groote moeite en in de voeten had ik zware rheumatiek. Ik had snijdende steken in de lin kerzij en de urine was troebel en met een geel achtig zanderig bezinksel. Nadat ik drie dagen Uw pillen had gebruikt gevoelde ik reeds een enorme verlichting en na, slechts een enkel doosje te hebben geledigd was ik totaal van mijn ziekte genezen. Uit dankbaarheid zal ik gaarne Uw pillen aanbevelen aan een ieder die lijdt zooals ik voorheen. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Fos ter's Rugpijn Nierenpillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijnen, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rug pijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in dc nieren of blaas, ontsteking enz., en al de ziekten daaruit voortvloeiend, zooals suiker ziekte, waterzucht, verlies van eiwitstoffen, on reinheid in het bloed enz. Vermijd dus de ziekte, terwijl gij direct bij de eerste verschijnselen de kiemen doodt, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer Azier gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de Heeren Kappelhof Hovingh, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f10.voor zes doozen. De staking to Enschede geëindigd. Men meldt uit Enschede In de gister-morgen gehouden vergadering zijn door de stakers de gewijzigde voorwaarden aange- nomen met 23 tegen 7 stemmen en 1 blanco briefje. Tevens werd besloten dat de stakers en uitgesto tenen niet gister-middag, doch heden aan de katoenspinnerij Bamshoeve den arbeid zouden hervatten. Nader meldt men uit Enschede De stakers hervatten hedenochtend om half zes het werkde uitgeslotenen aan alle andere fabrie ken om baltacht. Per Telefoon, Integralen Juli Oostenrjjk 3 Portugal Venezuela Cultuur der Vorstenlanden N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Deli Guit. Konink. Petrol Moeara Enim. Sumatra Palembang Steel Shares Atchison Shares Rock Island Denver Rio Gr Erie Shares Missouri Southern Pacific Railway Prolongatie 6 Oct. 172 118 726 «Vi. 95'/, 367, Oud-minister Kuyper. Uit Leiden wordt ons geschreven In doorgaans welingelichte kringen verluidt, dat, alvorens aan dr. De Visser een candidatuur voor het district Leiden werd aangeboden, dr. Kuyper over het eventueel aanvaarden eener candidatuur is gepolst. Dr. Kuyper heeft toen te kennen gegeven, dat hij zich «vooralsnog geen candidatuur kon laten welgevallen". Telefonische verbinding met Parijs. Men meldt ons Naar wij vernemen, is het zoo goed als zeker, dat het volgend jaar een telefonische verbinding van Nederland met Parjjs zal worden tot stand gebracht. Hedenmorgen is alhier in een loge- Went aangehouden door de politie een vrouw, die gesignaleerd stond voor fl boete, subs. 2 dagen hechtenis. Zij betaalde de boete. Donderdag 18 dezer zullen B. en W. °- m. in het openbaar aanbesteden het afbreken van de ondergedeelten van de molens «Batavier" «Eendragt", aan de Broersvest. Dr. Kuyper en de Pacifisten. Nadat het bestuur der Int. vereen. „Vrede-ten toonstelling" betuigingen van sympathie met zijn streven mocht ontvangen van het Doorluchtig Episcopaat in Nederland, de Synode der Neder- landsche Hervormde Kerk en de vergadering van Nederlandsübe Opperrabijnen, heeft het ook aan Dr. A. Kuyper om zijn meening omtrent het streven der vereeniging gevraagd. Het bestuur ontving daarop van dr. Kuyper het onderstaand schrijven „Uw pogen om bij de opening van het Vredes paleis een internationale Vrede-tentoonstelling te organiseeren, heeft mijn onverdeelde sympathie. Alleen moet ik er bijvoegen, dat ik met veel van hetgeen de Pacifisten beweren, niet kan medegaan, uithoofde huu overwegingen mij voorkomen uit psychologisch oogpunt uiterst onvolledig en opper vlakkig tc zijn, met name in zooverre zij gan- schelijk niet rekenen met het schriklijk feit der zonde in hare nationale concen tratie. Iets wal mg intusschen niet belet, maar veeleer prikkelt tegenover de macht van dit psy chologisch feit een ernstig psychologisch protest te doen hooren." Leith, 6 October. Vertrokken ss. Zuid-Holland, kapt. L. Layer, met steenkolen naar Schiedam. Newcastle, 6 October, Vertrokken ss. Dawon, kapt. J. W. Wilkeston, met steenkolen naar Schiedam. Schiedam. Overleden: 4 Oct. Dorothea Johanna Re- bers, oud 36 jaar en 10 maanden, echtgenoot van Arnoldus Dingenouts, Nieuwebuurt. Johannes Matthias Middendorp, oud 10 weken, Verbrande Erven. Voor de zoo talrijken en treffende bljjken van belangstelling en toegenegenheid, ondervonden ge durende de ziekte en bjj het overlijden van onze innig geliefde Dochter en Zuster, CATHARINA JOHANNA MARIA, betuigen wjj onzen meest harteljjken dank. J. H. H PUTTERS. G. J. C. PUTTERS, Verwaijen, en Kinderen. Schiedam, 6 October 1906. Wisselkoersen te Rotterdam, 6 Oct. Per Telegraaf. LoKdes k ort f 12 08$ Öisc 4 f CA Parijs 48.02$ 3 A»twerpeu en Br us v 47.85 3$ Duitscb» R^ksbaskpl t 59.07$ 4$ BEURS VAN SCHIEDAM, 6 Oct. 1906. Olficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwjjm Ill'/i Per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting Hament de Commissie voor de noteering 1 D. F. W. PRINS Stemming! willig. Bond van Distillateurs i Moutwjjm f 11'/j- Jeneveri f 151/,. Amst. proef f 17.— Prima Graanspiritos 153/4 i 171/4. Spoeling! f 150. ANTWERPEN. 5 Oct. Petrolsum. per Oct. fr. 191/, eerste Mevrouw BLAISSE vraagt tegen November en met November of later. De Deurwaarder G. S. nemens op Vrjjdag 12 middags 10 uur MONTFOORT is voor- October 1906, voor aan] den Noordmolen, publiek a contant te verkoopen Amarik kalmir loco fr 191/., per 2 laatste md. fr. 193/4, 3 md. fr. 20. BERLIJN, 6 Oct. Spiritus i» loco PARUS, 5 Oct Spiritus (slotkoers) pi jjsh.per hectoliter per Oct. 43.75 a 44. per Nov. fr. 44.— 44.25 per Nov./Dec. fr. 44.a 44.25, per 4 eerste tod fr. 44.75 a 45.per 4 md. van Mei fr. 46. betaald. HAMBURG, 5 Oct. Spiritus in loco kalmpc Oct. cut 15$Nov./Dec. 15$(z f.) NEW-YORK. Mais. Wester» i* loco 5 Oct. 55V4 4 Oct. 55'/4. SCHIEDAM, 6 October. Binnengekomen van de haringvisscherjj SCH 250 Koolemans Beijnen, met 31 last haringvertrokken ter haringvisscherjj SCH 38 J. Hoogenraad Bzn., SCH 233 Huberta, SCH 440, Arie Cornells, SCH 395 Wouter, SCH 10 Pollux, allen voor de derde reis. van De Notaris H. B. E. BLAISSE, te Schiedam, zal op Vrjjdag 12 October 1906, des voormid dags 11 uur, bjj veiling, en op Zaterdag 20 October 1906, des avonds 8 uur, bjj afslag, telkens in het gebouw «Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar verkoopen I. Een WOONHUIS, met Open Grond, te Schie dam, St. Anna Zusterstraat no. 5, kadaster Sec tie A no. 133 en gedeelte 131, groot ongeveer 93 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Ach terkamer, Tusschenplaatsje, Keuken en Achter plaatsje en boven Voorkamer en Achterkamer en daarboven Zolder. Het perceel is voorzien van Waterleiding en is verhuurd geweest voor t4.50 per week. Grondbelasting over 1906 112.75. II. Eene UITGEBROKEN BRANDERIJ, bevat tende 3 groote zolders, met Open Grond, St. Anna Zusterstraat no. 7, naast perc. I, kadaster Sectie A no. 1307 en gedeelte 131, groot ongeveer 157 centiaren. Grondbelasting over 1906 f30.18. III. Een PAKHUIS, waarop één Zolder, met Open Grond, St. Anna Zusterstraat no. 9, hoek Kinderbuurt, naast Perceel II, kadaster Sectie A no. 131 gedeelte'ljjk, groot ongeveer 197 centiaren. Grondbelasting over 1906 ƒ12.81. IV. Eene UITGEBROKEN BRANDERIJ, waarop één Zolder, met Open Grond, te Schiedam, Kinder buurt hoek St. Anna Zusterstraat, kadaster Sectie A no. 951, groot 199 centiaren. Grondbelasting over 1906 33.98. Aanvaarding en betaling der kooppennin gen 12 November 1906. De perceelen zijn te bezichtigen Woensdag 10 en Donderdag 11 October 1906 van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een toegangs bewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven No. 149, nadere inlichtingen te bekomen zijn. ge een vertrouwbaar, goeden goedkoop merk, kies dan K H L E R. Nieuwe naaimachines voor '14 - 18-23 en 30 gulden. Ook verkrijgbaar a 50 cent per week. ge het allerbeste wat er bestaat, kies dan het merk PF AFF. Ruim 50.000 worden jaarlijks over de ge- heele wereld tot de zelfde vaste prjjzen ver kocht Een ie adres O. KOK, Broersvest 93. 763/4 991/4 IOI15/,. 4o4 1351/4 78i/, 503/, 1045/4 293/,' 44 365/g 53/, i EN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3