f Ingezonden Mededeelingen. Op m'n woord, Mevrouw Ingezonden. Laatste Berichten. Kerknieuws. Rechtzaken. Posterijen en Telegrafie. Uit de arbeidersbeweging. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Y isscherij -berichten. Beursbericht van Amsterdam. liandeisberichten. morgen worden verkocht, waaronder ook be hoort de eerste prijs, een Utrechtsch wagentje 'Wet paard. Eergisteren kwamen echter drie personen, een kantoorbediende, een metselaar en een paard en- slachter (vreemde combinatie) uit Rotterdam nog den eersten prijs opeischen, die gevallen was op een lot, dat ze met hun drieën hadden gekocht. Ze hadden echter de trekkingslijst niet nagezien, tot de vrouw van een hunner op het denkbeeld kwam, de lijst toch eens te raadplegen, waardoor ze tot de voor hen heugelijke ontdekking kwamen. Vóór ze hun gewonnen gareel van de hand deden, werd eerst eens met het „eigen spul" rondgetoerd. Misschien voor 't eerst en voor 't laatst in hun leven. Daar ze er te Gouda niet ge noeg naar hun zin voor konden krijgen, werd tegen den avond de reis naar Rotterdam onder nomen. De werkstaking te Leiden. Eergister avond tegenj 7 uur hadden zich ongeveer 20 sta kers verzameld op den Rijnsburgerweg in den omtrek van het Terweepark en zich aldaar ach ter de boomen verscholen. Argeloos kwam tegen dien tijd een 17-jarige ar- beidswillige timmerman voorbij, op weg naar zijn woonplaats Oegstgeest, toen plotseling eenige der achter de boomen verscholen stakers te voor schijn traden en hem trachtten te bewegen den arbeid neder te leggen. Toen hij hieraan geen gevolg wenschte te geven, gaf men hem eenige Vuistslagen in het gezicht, om hun betoog blijk baar meer kracht bij te zetten, waarop de ar- beidswillige het hazenpad koos, om verdere ge welddadigheden te ontloopen. Minder goed kwam de te Sassenheim wonende timmerman er af, die eiken avond na zijn arbeid te Leiden, met de Haarlemsche tram naar huis ging. Deze man, een manke, trachtte de reeds in beweging zijnde tram, even na 7 «ur, in te balen, doch bovenbedoeld verdekt opgesteld troep je van ongeveer 20 man heeft hem dat belet niet alleen, maar deze mannen hebben den kreupelen stakker zoodanig geslagen, op den grond gewor pen en geschopt, dat de ongelukkige kermende Van pijn naar het ziekenhuis moest worden ge bracht, waar hij is opgenomen met een bebloed hoofd, gekneusd heupbeen en schouderblad. Inbraak. In het pas geopende Zusterhuis te Oosterbeek is eergister-nacht ingebroken en ge stolen eenig tafelzilver en twee pandbrieven Arn- hemsche Hypotheekbank, serie 0, nrs. 1018 en 1019, elk van f500. Omtrent dezen inbraak wordt nader aan de -A- Ct. gemeld, dat behalve de twee pandbrieven, en zilveren lepels en vorken, nog gestolen is een polis van een levensverzekeringmaatschappij, groot f 1000. De pandbrieven en de polis waren aanwezig in een geel enveloppe, geborgen in een bureau, welke met een beitel is opengebroken. Dit een tweede bureau, op dezelfde wijze ge opend, zijn 2 laadjes ontvreemd, waarvan een iu den tuin van het zusterhuis is teruggevon den. 1 Vee-export naar Amerika Een Friesch correspondent meldt: In Friesland worden tegen woordig runderen uitsluitend vee, dat sedert lange jaren in een stamboek is ingeschreven -— aangekocht voor export naar Amerika. Er wor den voor dat vee kolossale sommen betaald en het zullen dure beestjes zijn, als zij in Amerika gearriveerd zijn. Gemiddeld wordt voor eene melkkoe f475 be taald, óóne is er aangekocht voor de som van 1650 hokkelingen (jong vee) werden voor dezen export aangekocht tegen f 250 gemiddeld per stuk. Ook in Noord-Holland, met name in en om den Deemster is en wordt vee aangekocht voor uit voer naar Amerika, om door kruising het ge halte van het rundvee aldaar te verbeteren. Gevaarlijke landloopers. Het Hbl. van Antwerpen schrijft: Een ware schrik heerscht over heel de provincie, zegt een blad van Brussel, door de talrijke ben den Pruisische landloopers, die hier de dorpen Verontrusten. Eenigen tijd geleden werd het kasteel van dok ter Duysters, te Zelck-Halen, door vier bandieten overvallen. Zij vielen mevr. Duysters te lijve, tUaar haar zoon verjoeg hen met zijn jachtge weer. Onder het vluchten wierpen zij nog al de rui- teït in stukken. Twee hunner werden later gevat, °P het oogenblik, dat zij eenen priester in 't wa ter wilden werpen. Derleden week stal men te Schoonaarde, bij 'hevr. Van Oostveld 4000 fr. en eene menigte Zllverwerk, en in denzelfden nacht bij de we duwe Van Roey, te Molenstede, 3000 frank. Te Kermpt en te Heerlen, Hollandsch Lim burg, pleegden zij allerlei misdaden, onder an dere een dubbelen moord. De bevolking, zoo op Belgisch als op Hollandsch grondgebied, vraagt strenge maatregelen tegen deze gevaarlijke bandieten. In verband met het bovenstaande is teekc- ^nd het volgende bericht van de Limb. Hoer. Dinsdag-middag omstreeks drie uur kwamen ln het rijwielmagazijn van mej. wed. Canton k Sittard twee Duitschers, ieder voorzien van bijna nieuw rijwiel, hetwelk zij te koop boden voor 80 mark per stuk. Toevallig waren eenige koopers aanwezig, die met hen in onder handeling traden. De inspecteur van politie, de heer Lommen, die juist in de buurt was, stapte den winkel binnen en stelde eenige vragen omtrent den prijs enz. Daar hij in civiel was, vermoedden onze gasten geen kwaad en handelden dapper verder, totdat hij hun ten laatste verzocht eens met hem mede te gaan. Het ongunstig uiter lijk en de verdachte handelingen deden den inspecteur de grootste voorzichtigheid in acht nemen. Hun werd medegedeeld, dat, bij de eer ste poging tot ontvluchten, de inspecteur van zijn revolver gebruik zou maken. Een en ander bleek goed gezien, want bij fouilleering werd op den een een met zes scher pe patronen geladen revolver en op den ander een vlijmscherpe dolk gevonden. Verder wer den in beslag genomen 3 horloges, waarvan een met gouden ketting, een parapluie en een 30- tal andere voorwerpen van verschillenden aard, verder een voorwerp waaraan schroevendraaier, beitel, hamer, tang en breekijzer bevestigd zijn; dit laatste gedeelte geheel verbogen. Aan geld waren zij niet rijk. Slechts een hoop halve cen ten werden gevonden. Volgens de bij hen gevon den papieren zijn zij genaamd Wilhelm Karei Brink, oud 23 jaar, geboren te Eckendorf, en Johan Wilhelm Brinkhof, oud 32 jaar, geboren te Borbek, Duitschland. - Flink aangepakt. De strafkamer te Eiber- feld heeft den grootliandelaar Albert Willms uit Solingen, die natuurboter met plantaardige vet ten en kunstboter vervalscht had, tot een maand gevangenisstraf en 500 mk. boete veroordeeld. 25 cent per regel. EET IS SLECHTS EEN PAAR KILOMETERS VAN HIER VERWIJDERD, dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gjj kent de stad en mogelijk kent gij ook den heer de Zeeuw te Katendrecht, die ons het vol gende meldt; De heer C. H. de Zeeuw, wonende Breede Hil- lepjjk te Katendrecht, meldt ons Het is nu reeds twintig jaren dat ik aan de nieren geleden heb. Ik had gedurig pjjn in de lenden en den rug en was 's morgens bij het opstaan meer ver moeid, dan 's avonds te voren by het naar bed gaan. Dit lamme, afmattende gevoel verliet me den geheelen dag niet en was mij buitengewoon hinderlijk in mijn werk. Door de hevige pijn in den rug was ik zelfs menigmaal gedwongen mjjn werk geheel neer te leggen. De urine kwam las tig en was veelal troebel. Dikwijls kwam het voor dat ik plotseling moest zweeten en ofschoon ik verschillende geneesmiddelen gebruikt had, was er niets dat mij baatte. Ik ben bl(j, dat ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen kennis maakte, want reeds na twee dagen gaven ze mjj een aan merkelijke verlichting. Ik voel me veel opgewek ter, sterker en vlugger, en de pijn is bijna geheel weg. Ik ga thans nog eenige dagen voort de pillen in te nemen, ten einde mjj van een voort durende herstel te verzekeren. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het boven staande waar is en machtig U, het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De ziekten der nieren zjjn te meer ernstig en ellendig, daar zjj gewoonlijk niet begrepen wor den het is slechts aan weinig menschen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat hun werking is. Bijgevolg wanneer zich een teeken van nierziekte voordoet (zooals rugpijn, troebel water, gezwollen voeten en handen, blazen onder de oogen enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden wat intusschen de nierziekte tijd geeft, zich te ontwikkelen in rheu- matiek, waterzucht, suikerziekte, eiwitverlies enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer de Zeeuw gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkrijg baar bij de heeren KAPPELHOF HOVING, (voorheen Frans Visser.) Toezending geschiedt franoo na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of 10.voor zes doozen. er gaat geen dag voorbij of ik verkoop min stens drie dozijn doosjes echte Fays Sodener Mineral pastilles. Het veelvuldig gebruik heeft steeds bewezen, dat men van succes verzekerd is. Ik zelf neem, hoewel ik als apotheker, toch de keus onder alle mid delen heb, altijd uitsluitend Fays echte So- dener, wanneer ik verkouden ben en daar door weet ik, hoe uitstekend die pastilles helpen. Hier hebt U een doosje 1 60 cents. Dank u zeer. De Kermis. Mijnheer de Redacteur, Het ingezonden stuk van '28 Oct. trok bijzonder ns(jn aandacht, reden waarom ik u beleefd verzoek, onderstaand te willen plaatsen, waarvoor b(j voor baat dank. Reeds van enkele kanten wordt er actie gevoerd, tegen de kermis en nu komen ook eenige H.H. onderwijzers er mee aan. Nu begrijp ik dat iemand die maandelijksch zijn loon opstrijkt, zich weinig aantrekt ot bet den winkelier (het gaat hier alleen nu niet om bierhuizen en café's) goed gaat of niet, ofschoon"b(j mogelijke verhoo ging van salaris de winkelstand ed.g. misschien wel het leeuwenaandeel in die kas doet vloeien waar de verhooging uit moet komen. Maar of nu de kermis voor genoemden stand al voordeel opbrengt, weg er mee, want het weegt niet op tegen het zedelijk verlies van het kind, zegge van het schoolkind, want nog lang daarna hoort men vreeselijke liederen galmen als van»0, Suzanna" en de kleine rolmops. Zouden deze liederen soms de plaats innemen van het»Wien Neêrlandsch bloed ol Wilhelmus" wat volgens sommige minder thuis hoort in de vaderlandsche school. Ik hoopt dat de Heeren van den Raad, wanneer het kermisvraagstuk weer ter tafel komt, er goed over willen denken, dat de afschaffing er van een groote verliespost zal wezen voor vele neringdoenden. In andere steden doet men wat men kan om het vreemdelingenverkeer te bevorderenhier schijnt men er meer voor te wezen ze te weren. X. Een wraakneming Gisteravond heeft men de winkelruit van het spoxtmagazijn des heeren Bakels in de Beurs- pa,ssage te Amsterdam ingedrukt. Aanvankelijk dacht men hier te doen te hebben met ©en po ging tot inbraak, doch maer ligt voor de hand dat het geval moet worden toegeschreven aan de baldadigheid van een tweetal jongens, die on langs bij den heer B. ontslagen, op deze wijze wraak hebben willen nemen. De plaats en het uur waarop het feit is ge pleegd, waren bovendien voor een inbraak al zeer slecht gekozen. Uit het buitenland. Uit Berlijn wordt aan de Parijsche Temps ge meld: Men meldt uit zekere bron, dat de orti geving van den rijkskanselier von Bülow de moge lijkheid in uitzicht gesteld heeft vair zijn aftreden om gezondheidsredenen en zijne benoeming voor den post van stadhouder van Elzas-Lotharingcn ter vervanging van prins Hohenlohe. Aartshertog Otto, inspecteur-generaal der Oostenrijksche Cavalerie, is gister-middag 0 ure te .Wieenen overleden. Neef van keizer Frans Jozef (zijn vader was aartshertog Karei Lodewijk), was hij den 2in April 1865 te Gratz geboren en 1886 te Dresden met prinses Maria-Josefa van Saksen gehuwd. Een draadberioht uit Stockholm meldt dat gisternacht een botsing heeft plaats gehad tus- schen de stoomboot Transit en de sleper Ferm. De sleper is omgeslagen. Zes personen der be manning zijn gered door de Transit en vijf andere zijn verdronken. De wervelstorm, die in de laafstverloopen dagen zooveel vaartuigen van koraalvisschers op de Japansche kust nabij! de Boto-eilanden heeft vernield, heeft aan niet minder dan 830 men schen het leven gekost, aldus meldt een telegram uit Tokio. i i In het klooster der E.E. P.P. Carmelieten te Zenderen zijn benoemd tot ascrista de eerw. pater Alexius van Wanroy en tot procurator de eerw. pater Fidelis Metternich. Overtreding van de Boterwel. De Haagsche rechtbank veroordeelde gister P. v. d. K., te Schiedam, wegens overtreding der Boterwet te Delft en te Leiden, tot één boete van f 100, 2 van f 60 en één van f 25. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Schiedam en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Oct. 1906: Ingelegd f 15,945,25£. Terug betaald f23,623,53. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6081. Uit Wageningen schrijft men: Nadat Dinsdagavond de „onderkruipers" aan de Germania-brouwerij ontslagen waren, doch als vergoeding van de directie 4 weken loon ont vingen, is Woensdagmorgen door alle stakers we der de arbeid hervat. Schiedam. Ondertrouwd: 1 Nov. A. Romeinoud 22 jaar, en G. Vrijlandt, oud 20 jaar. J. Tb. de Winter, oud 26 jaar, en M. M. Solinger, oud 21 jaar. W. Kooij, oud 21 jaar, en G. Bijloo, oud 24 jaar. A. P. H. Carras, oud 24 jaar, en H. S. van Wieringen, oud 24 jaar. O. M. Bakker, oud 22 jaar, en J. P. Rost, oud 21 jaar. A, Krohne, oud 24 jaar, en E. Schwagermann, oud 27 jaar. H. J. van Dijk, oud 24 jaar, en A. M. Leunissen, oud 21 jaar. J. L. J. Kouwen- hoven, oud 23 jaar, en D. G. Oranje, oud 21 jaar. Gehuwd: 1 Nov. T. J. Etman, oud 26 jaar, en J. Haarmann, oud 32 jaar J. M. E verhard, oud 26 jaar, en M. Hoogstad, oud 19 jaar. W. A. den Held, oud 23 jaar, en J. deBruijn, oud 22 jaar. A. van Wamelen, oud 26 jaar, en S. O. Krommenhoek, oud 24 jaar. H. Wilkeshuis; oud 27 jaar, en J. P. Dekker, oud 27 jaar. Geboren: 30 Oct. Maria Magdalena Elisabeth, dochter van J. Saas en C. M. J. Veringmeier, Doelehofje. 31. Francisca Johanna, dochter van J. van Oers en G. Sember, SiDgel. Catharinai dochter van G. Verwol en A. Leeflang, Villastraat. Bartholomeus Wouter Theodorus, zoon van J. A. Hagendoorn en G. M. E. van Slobbe, Westmolen straat. Johannes Martinus Adrianus, zoon van J. M. A. de Groot en M. M. Maagdenberg, Broersveld. Overleden: 30 Oct. Cornelis de Lange, oud 68 jaar en 7 maandeD, Lange Achterweg. Schiedam, 31 Oct. Vertrokken s.s. Uranuskapt. G. Jensen, naar Antwerpen met stukgoederen. Schiedam, 1 Nov. Gedurende de maand October arriveerden alhier 9 stoomschepen tegen 5 stoom schepen en 3 zeilschepen in 1905. SCHIEDAM, 1 November. Vertrokken ter haring visscherjj SCH 252 Zeeburg, SCH 95 Huberta, SCH 19 Visschershaven, SDM 18 Saturnus, SDM 12, Schie. Aangekomen SCH 113 Johannes, met 12 last haring en donkey defect. Pjsr Telefoon, Integralen Juli Oostenrijk 3 Portugal Venezuela Cultuur der Vorstenlanden N. Asahan Tabak Rotterdam Deii Deli Cult. Konink. Petrol Moeara Enim. Sumatra Palembang Steel Shares Atchison Shares Rock Island Denver Rio Gr Erie Shares Missouri Southern Pacific Railway Prolongatie 2 Nov. 7614 99i/8 983/, 170 470 11254 722 13314 75 y, 47H/1, 40Vn 44: 34V, 92 341/2 6 Wisselkoersen te Rotterdam, 1 Nov. Per Telegraaf. to*«U* kont 1212 Cisc. 6 pC Parijs - 48.05 t 3 j Antwerpen en Brus. s - 47.82^ r 4} Qttitach* R^fcsb&sfcpl. - 59.07 6 BEURS VAN SCHIEDAM, 1 Nov. 1906. Oificieele noteering van de Commissie uit d Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwijn: 1 Nov. f 132 Nov. f 13'/4 taJÉS per Hectoliter cont. zona, fust SU zonder belast, n. Rament de Commissie voor dt W>teeri»g* Es. E. ffi» RRINS. Stemmingi willig. Bond van Distillateurs 1 Moutwijn: 1 Nov! il 3'/42 Nov. fl3yj. Jenever: 1 Nov. 171/*2 Nov. fl7i/2. Amst. proef: 1 Nov. f 18 3/4 2 Noa. f 19. Prima Graanspiritus 1 en 2 Nov. fl5s/t 171/4. Spoeling: 1 Nov. fl.70; 2 Nov. fl.80. BERLIJN, 2 Nov. Spiritus im loco HAMBURG, 1 Nov. Spiritus in loco vastper Oct. mk 17—; Nov./Dec. 17—(z.f.) NEW-YORK; Mais, Westera ia loco 31 Oct. 5514: 1 Nov. 55.'/4 .VEEMARKT IE DELET, 1 Nov. Heden waren de veeprjjzen als volgt: vette koeien 1ste kw. f200 a 260, dito 2de kw. 1120 a 180, kalfkoeien 1ste kw. 1180 a 240, dito 2de kw. 1130 a 170, vaarkoeien 1ste kw. 1160 a 200, dito 2de kw. f 100 a 150, vette kalveren 1ste aw. i 70 a 93, dito 2de kw. f a vette schapen 1ste kw. f a dito 2de kw. f awei schapen 1ste kw. fa dito 2de kw. f a vette lammeren f a weilammeren f a magere varkens 124 a *0biggen f 6 a 14nuchtere kalveren f 6 a 17paai den 145 a 100 stieren f a veulens f a rundvleesch 78, 70 en 60 c., vet kaltsvieesch 1.10 85 a c., schapevleesch a c.,iamsvieescJj a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 143 runderen. 16 paarden, 11 vette kalveren, 68 magere dito, 312 schapen of lammeren, 10/ varkens, -ill biggen en 26 geiten ol bokken. Jarige Zeeuws, en Overm. tarwe f7.50 a 8 50, nieuwe do. t7.a 8.25. Westlandsche roode ris dito f7.25 a 8.50, Zeeuwsche en Overmaassch* rogge 15.50 a 6.50, nieuwe dito f5.50 a 6.50, wintergerst f 4.50 a 5.25, zomer- dito f4.25 a 5.25, chevalier dito f5.— a 5.75, zware haver f4.a 4./5, lichte ditc 13.75 a 4.25, groene erwten f9.a 10.50, mesting f 7.— a 7.25, paarde boonen f6.75 a 7.25, duiveboonen f8.50 a 9.25, bruine boonen f9 a 12.75, witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f 10 a f 11, buiteul. hennep zaad 16.75 a 7.25, kanariezaad f 10. a f 12. Granen zeer stil. Boter. De prijzen der boter waren heden le kw. f 65, goede f 58, mindere f 52 per V4 vat van 40 kilo. per -8 resp. 81'/4 ct, 72' j ct. en 6t ct Aanvoer pot, 177/8 en 3</16 vaten, wegende te zamen 3910 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 1 Nov. Op de Veemarkt waren aangevoerd100 Runderen, 100 Schapen. 10 Kalveren, 10 Varkens Men noteert: Runderen 2/8 A 3/8 Schapen 4/4 a 6/2 kal verso a Varteo* I i CUREGHEM-ANDERLECHT, 31 Oct. Heden waren aangevoerd 1135 runderen, waarvan 359 ossen, 90 stieren, 686 koeien en vaarzen. Men betaalde voor ossen fr. 0.72 a 0.96, stierenjfr, 0.64 4 Ü.86, koeien en vaarzen fr. 0.62 A 0-82 per luie. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Van ingezonden stukken wordt de kopy niet teruggegeven. 1014/, 28

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3