Jjjtads» oh (Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Kerknieuws. Ingezonden Mededeelingen. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Beursbericht van Amsterdam. andeisbencht^n 9f1!/i« 34 Vi SVl vergadering der Tweede Kamer een motie voor gesteld, heoogende verbetering te brengen in de rechtspositie van de tot het Indische leger be- boorende officieren. Deze motie zal, naar gemeld, Wordt wel niet bij de beraadslaging over de Indi sche begrooting in behandeling komen, doch bij bet ingediende wetsontwerp tot aanvulling van art. 42 van het Indisch regeeringsreglement, welk ontwerp minder dan thans het geval is, den gou verneur-generaal bij uitsluiting aanwijst als de tot bet benoemen, bevorderen en ontslaan van Indische officieren bevoegde macht. Verkoop op afbetaling. Men meldt uit Amsterdam Naar aanleiding van het indertijd op het Leeu warder Middenstandcongres genomen besluit aan gaande de misbruiken bij de afbetalingsmagazij- nen, is door het bestuur van den Middenstands bond een uitnoodiging gericht aan alle aangeslo ten vereenigingen, om uit iedere vereeniging een commissie van minstens 3 personen te benoe men, tot taak hebbende, ter plaatse waar de vereeniging haar zetel heeft, te onderzoeken wel ke misbruiken zich bij den verkoop op afbeta ling voordoen. Het voornemen bestaat om de rapporten, die naar aanleiding van dit uitgebreide onderzoek bij het bondsbestuur zullen inkomen, te verza melen en na te gaan in hoever het gewenscht is, dat vanwege den geheelen. middenstand een agi tatie tegen de misbruiken .zal worden op touw gezet; en in hoever het noodzakelijk is, onder Verwijzing naar de gegevens, uit de rapporten overgenomen, de hooge regeering te verzoeken, te overwegen in hoeverre wettelijke regeling van bet afbetalingscontract gewenscht is. Het bondsbestuur besloot voorts een rondschrij ven aan de aangesloten vereenigingen te rich ten, waarin het wijst op het groote belang van de tentoonstelling van gereedschappen en am bachtswerktuigen, welke het volgend jaar te Am sterdam door de Maatschappij van Nijverheid ge houden wordt. Korporaals van Kampen. Door den Inspecteur der Infanterie is bepaald, dat korporaalsvan het instructiebataljon in den regel in Februari bij de regimenten zullen worden overgeplaatst en, voor één garnizoen, allen bij déne compagnie zullen worden ingedeeld, alwaar zij verder opgeleid zullen worden. dus niet dadelijk intreden bij de compagnie, waarvoor zij bestemd zijn. Eerst wanneer het optreden van den jongen korporaal voldoende waarborgen geeft, dat hij naar behooren zijn gezag zal kunnen uitoefenen, zal bij in zijn compagnie overgaan. Ouderdomsverzekering. Mr. H. Okma, lid der Tweede Kamer, heeft bij den uitgever F. Wieiinga te Sneek een brochure uitgegeven, bevattende eene »Schets eener ouder domsverzekering." Hij is van oordeel, dat de- ver kering in tweeën gesplitst moet worden, en wel z°o, dat men krijgt een verzekering, waarbij de verplichting beperkt is tot de arbeiders, en daar naast een ouderdomsverzekering voor alie ingeze tenen, onverschillig of zij arbeiders zijn of niet. De eerste moet omvatten ziekte-, invaliditeits- en ongevallenverzekering, en wel, voor zoover mogelijk, met opneming van de arbeidersweduwe, zoolang ZÜ voor kleine kinderen te zorgen heeft, onder het begrip van invaliditeit. In de brochure wordt nu e<m schets van een algemeene ouderdomsverzekering tegen den 65-jarigen leeftijd gegeven. Gouden jubilé Heden, Donderdag, herdenkt de Zeevaartschool t® Delfzijl haar gouden jubileum. De school, in t klein begonnen, verkeert thans in bloeienden toestand en wordt ook door rijk en provincie flink gesteund. Zaterdag zal hier weer de arron- dissements-vergadering der onderwijzers in Musis Sacrum" worden gehouden In de ochtendverga- dering, van 10 12 ure, spreekt de schoolopziener, de heer Van der Laan, over de practijk der leer vakken op de lagere school, en in de namiddag- ^Jeenkomst zal de heer mr. Delprat, directeur der Paarbank te Rottèrdam, spreken over het sparen °P de lagere school. r an de werf sGusto" der firma °mulders alhier is heden-namiddag omstreeks half Vler te water gelaten de laatste stoomhopper aar in aanbouw voor de Suez-kanaal-maat- Scbappij, ®eze hopper no. 45 is wat afmetingen inrichting betreft, geheel gelijk aan no. 44, in >oePternber 11. te water gelaten. Gister had M. Homberg, wonende Vredenoordstraat 30 te Rotterdam, koperslager bij de firma A. F. Smulders, toen hij in de koper slagerij aan het behakken van een koperen pijp was, het ongeluk een stukje koper tegen het rechteroog te krjjgen, waardoor dit gekwetst werd en hij zjjn werk niet kon voortzetten. Heden-morgen is door de politie bij een oud-roest alhier in beslag genomen een koperen spoelingpomp, ontvreemd van de plaats der branderij van den heer G. P. Scheffers aan de Konijnen buurt alhier. Zekere A, G., wonende alhier,'is door de politie aangehouden, als verdacht dien dietstal gepleegd te hebben en in bewaring gesteld. Ontwerp Ziekteverzekeringswet. Naar men verneemt, worden door het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst plannen beraamd om nu het tieuw-ingediende wetsontwerp zoo goed als geen rekening houdt met de uitspraken der Maatschappij, Voordat het in de afdeelingen der Tweede Kamer onderzocht wordt, zich namens de Maatschappij door middel van een adres tot de volksvertegen woordiging te wenden, ten einde te trachten, haar alsnog te overtuigen van de noodzakelijkheid en Wenschelijkhe'id van de in het ontwerp aan te brengen wijzigingen, zooals deze door de Maat schappij herhaaldelijk zijn kenbaar gemaakt. Flauwe aardigheid. Op een advertentie in de „Haagsche Courant," dat bekwame met selaars, opper- en timmerlieden werden gevraagd, met aanmelding aan het adres Prins Hendrik straat 14, te 's-Gravenhage, alwaar mevr. de wed. P. C. Diecke woont, hadden zich, gelijk in de zen tijd van werkloosheid alleszins begrijpelijk is, Dinsdag-avond de werkzoekenden bij honder den naar het vermelde adres gespoed, een toe vloed, die Woensdag-ochtend tot duizendtallen was gestegen. Niet alleen de bewoonster des huizes, doch ook de vakarbeiders kwamen terstond tot de ontdekking, dat zij het slachtoffer waren van een even laffen als gemeenen grappenmaker, die alleen om een vriend of collega een kooltje te stoven, de advertentie valschelijk had opgemaakt en ter plaatsing aangeboden. Ten huize van de dame voornoemd stond de bel Dinsdag niet stil, zoodat laat in den avond de hulp der politie moest worden ingeroepen om den gegadigden te beduiden, dat een zoutelooze grappenmaker hun parten had gespeeld. Gister-ochtend was de toeloop naar het huis nog grooter en waren er wel 5000 menschen in den omtrek bijeen, zoodat een talrijke politie- detachement genoodzaakt was een ordedienst in te stellen. Naar men wil, was die groote menigte samen- geloopen op het gerucht, dat het in de adver tentie genoemde huis de woonplaats was van een vertegenwoordiger van werkgevers in Lei den en Duitschland, die op deze wijze werkvolk ter vervanging van de stakende gezellen tracht te te werven, een volksgerucht, waarvan de ozi- gegrondheid ook dadelijk bleek. Intusschen verneemt men, dat de dader van deze mystificatie bekend is. Verbrand. Gistermiddag te kwart na vijf brak er in het rijwielmagazijn van den heer J. M. Smits, Kerkstraat 198 te Amsterdam, een felle brand uit. Men schrijft de oorzaak toe aan een lek in de gasleiding. In een oogwenk stond de geheele winkel in lichtelaaie. Het knechtje en de dienstbode vluchtten, maar de heer Smits holde naar boven, waarschijnlijk om geld en kost baarheden te redden. Daar schijnt hij door den rook bedwelmd te zijn, althans de brandweer vond hem later dood op den grond uitgestrekt. De vlammen, die ook weldra de tweede verdie ping en den daarboven gelegen zolder, benevens de vliering hadden aangetast, hadden het lijk voor een groot gedeelte verkoold. Het stoffelijk overschot werd in een deken gewikkeld, en naar den stal van den heer Stephanus aan de overzijde der straat gedragen. Daar werd de identiteit vast gesteld. Met een brancard werden de overblijf selen van den jongen man thij was pl.m. 33 jaar naar het Binnen-Gasthuis vervoerd. De overledene laat een jonge vrouw en een kindje achter. Zij waren op het oogenblik van den brand buitenshuis, en ontkwamen dus aan het gevaar. De materieele schade wordt door verzekering ge dekt. I het ouderlijk huis te ontvluchten en dat men haar sedert onder die vermomming heeft gezien. In alle plaatsen van het vereenigd koninkrijk en vooral te Londen tracht men de verdwenene op te sporen. Een burgemeester aangehouden. De recherche te Amsterdam heeft een Duitscher aan gehouden, die met opgave van valsche namen een reis- en verblijfpas was machtig geworden. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat hij de voortvluchtige burgemeester is eener Duitsche gemeente, die verdacht wordt van verduistering van ongeveer 14000 Mark uit de gemeentekas. Mosselen. Te Goes zijn menschen ongesteld geworden tengevolge van het eten van mosselen. Eén hunner heeft zich zelfs tot den geneesheer moeten wenden. De mosselen waren door een zandschipper verkocht en afkomstig van de slik ken bij Bergen-op-Zoom. Bookmakers. Naar wij vernemenworden er pogingen aangewend, om den bookmakers den toegang tot alle banen in ons land te ontzeggen. De beweging gaat uit van de Algemeene Hard- draverij-vereeniging te Bussum, die reeds besloten heeft, geen bookmakers meer op haar baan toe te laten. Het duistere Londen. Sedert veertien dagen zoekt de Londensche politie een jonge doch ter van groote schoonheid en voorname familie, miss Irene Overy, die in de provincie woont en uit hare woning verdwenen is om onbekende redenen. Het zonderlinge van deze verdwijning is, dat miss Irene Overy zich de haren had atgesne - den en zich in mannenkleeding gestoken had, om Verhouding tot het Kabinet. De Nederlander, orgaan tot verbreiding van de christelijk-nationale beginselen, bespreekt de ver houding van de minderheid tot het Kabinet. Het blad waarschuwt nog eens tegen de mee ning, als had de oppositie tot hoofddoel het Kabinet op alle wijzen zooveel mogelijk te ver zwakken. Gelukkig, zegt het blad, heerscht die meening niet in het parlement of in de leidende organen. Maar daarbuiten komt het nog wel eens voor, dat men juicht over de afstemming van een ont werp in zake de particuliere landerijen op Java. of de reorganisatie van het korps mariniers, wat soms in één adem met den uitslag der verkiezin gen te Leiden wordt genoemd. Hoe meer ministers vallen, des te beter denkt men. En het ideaal zou voor dezen zijn, dat het geheele Kabinet mocht worden meegesleept. De Nederlander verklaart, dat dit niet het standpunt is door de beginselen van haar partij aangewezen noch dat, wat in vroeger jaren is gevolgd. Maar de wijze, waarop van vrijzinnige en socialistische zijde onder het vorig ministerie is te werk gegaan, kon licht ook de kerkelijken thans in een andere richting voeren. Daartegen dient in het landsbelang met beslistheid gewaakt. Van antirevolutionair standpunt nu in rui men zin genomen behoort niet in de eerste plaats gestreden te worden om de macht, om de portefeuilles, vóór of tegen een Kabinet als zoo danig. Elk Kabinet, dat, om welke reden dan ook, onze beginselen ontziet, kan gesteund wor den. Moet het op een bepaald punt om des be ginsels wille bestreden worden, dan geschiede dit; maar niet uit rancune over zijn geboorteacte of over een stembusnederlaag, maar omdat het algemeen belang dit vordert. Elk ontwerp worde voorts naar zijn eigen waar de beoordeeld. En wanneer een ontwerp, in de neutrale zone liggend, wegens innerlijke voosheid moet worden afgestemd, dan is het driedubbel onverantwoordelijk, dit votum op te blazen tot een belangrijk politiek échèc van het ministerie en van de politieke richting die aan het bewind is. Tot overste van het Liefdegesticht te Leeuwen (Binnen) is benoemd de Eerw. Zuster M. Fran- cisca, tot dusver in het Gasthuis te Vught. 25 cent per regel. TE ROTTERDAM. Men heeft veel gesproken over het geval van een onzer buren mejuffrouw Koopman te Rot terdam. Het deed zich zoo kort in onze nabijheid voor, dat wij denken dat het U belang zal in boezemen. Mejuffrouw J. Koopman, Oudaenstraat 32 te Rotterdam, meldt ons: Sedert drie jaren leed ik aan hevige pijnen in de nieren, die niettegen staande alle zorgen aanhielden. Ik was den ge heelen dag lam en afgemat en het min ste Werk in mijn huishouden viel mij reeds zwaar. Mijn water was troebel en 's avonds waren mijn voeten en enkels opgezwol len. Ik was ten einde raad, want alle in genomen geneesmiddelen waren zonder baat ge bleven. Men maakte mij toen opmerkzaam op Foster's Rugpijn Nieren Pillen die een uitstekend middel voor mijn kwaal zouden zijn. Ik gebruikte ze dadelijk en de uitslag was buiten alle ver wachting. Na ze zorgvuldig gedurende acht da gen te hebben ingenomen, was mijn toestand enorm veel beter. Mijn pijnen waren bijna ge heel verdwenen en de urine nam weer een nor male kleur aan; ik gevoelde me weer opgewekt en kon me beter bewegen. Ik ga nog eenigen tijd voort Uw pillen in te nemen en ben er van overtuigd dat ik in een paar dagen totaal genezen ben. Gaarne zal ik eventueele lijders omtrent de goede hoedanigheden van Uw uitste kende pillen inlichten. Ik ondergeteekende verklaar' dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De kritieke periode. Dit tijdperk in het leven eener vrouw brengt immer omstandigheden en dik wijls gecompliceerde omstandigheden met zich mede. De natuurlijke krachten verminderen en de afscheiding geschiedt niet zoo goed als voor heen, daar een gedeelte der af te voeren stoffen thans in het lichaam blijft. Het is dan dat de Fos ter's Rugpijn Nieren pillen eene bijzondere ge nezende waarde hebben en dat zij de natuur behulpzaam zijn om de doorgangen schoon te houden, terwijl zij het gestel verlichten van de onreinheden, welke zich daarin opgehoopt hebben. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Koopman gehad heeft. Zij zijn te Schiedam ver krijgbaar bij de heeren KAPPELHOF HOVINGH, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel af 1.75 voor één of f10.voor zes doozen. Aanvaring. Men meldt ons uit Rotterdam Heden-nacht is een tjalkschip, dat geladen was met steenkolen uit bet s.s. Amslel, ter hoogte van boei 17 overvaren door een motorboot uit Schie dam. Eerstgenoemd schip is gezonken, doch de opvarenden zijn gered. H. J. Schimmel, f Gisteravond is de schrijver Hendrik Jan Schim mel op 83-jarigen leeftijd te Bussum, waar hjj sedert jaren woonde, overleden. Uit het buitenland. Baron van Aerenthal, minister van Buitenl. Zaken van Oostenrijk-Hongarije, is te Berljjn aan gekomen. Totnogtoe verlieten jaarljjks ongeveer 4000 Duitscbers hun vaderland om in de koloniale legers van Frankrijk en Nederland als vrijwilliger te gaan dienen. Te Keulen is nu een vereeniging opgericht, die ten doel heeft, te trachten voortaan dit soort menschen te bewegen in het Duitsche leger te gaan. In verschillende plaatsen zullen voor dit doe) filialen worden opgericht. Uit Zuid-Afrika. KAAPSTAD, 15 November. Officieel wordt gemeld, dat drie van Ferreira's volgelingen, waar onder diens broeder en een inlandsche spion gevangen genomen zijn. Schiedam. Gehuwd: 15 Nov. W. Kooi), oud 21 jaar, en G. Bijloo, oud 24 jaar. A. Romein, oud 23 jaar, en G. Vrijlandt, oud 20 jaar. A. P. H. Carras, oud 24 jaar, en H. S. van Wieringen, oud 23 jaar. J. L. J. Kouwenhoven, oud 23 jaar, en D. G. Oranje, oud 21 jaar. Geboren: 14 Nov. Aart, zoon van P. C. van der Gaag en E. van der Endt, Polderstraat. Maria Antonetta Hermina, dochter van C. van Silfhout en J. H. van As, Kortlandstraat. Schiedam, 14 November. Vertrokken: s.s. Enner- dale, kapt. W. Gibson, naar Blyth. New-Castle, 12 November. Aangekomens.s. Eva en Wallsend14 November, s.s. Noord-Hol land, kapt. W. Boeré, allen van Schiedam. Vertrokken, 15 November: s.s. Dalton, kapt. J. Ashton, met steenkolen, naar Schiedam. RIJNHOOGTE. Caub 15 Nov.0.93 M 0.02 M was Huningen 15 Nov.1.00 M; 0.05 M val Kehl. 15 Nov.1.46 M0.02 M Keulen 15 Nov.0.73 M 0.01 M was Mannheim. 15 Nov.1.87 M; 0.00 M Ruhrort 15 Nov.: -0.04 M0.02 M val Sinds 24 sur gevallen of gewasseni 15 Nov. Eer XeUtoon. Integralen Juli Oostenrijk 3 Portugal Venezuela Cultuur der Vorstenlanden N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Deli Cult. Konink. Petrol Moeara Enim. Sumatra Palembang Steel Shares Atchison Shares Rock Island Denver Rio Gr Erie Shares Missouri Southern Pacific Railway Prolongatie 76Vi. 99% 97 171# 484 119 715 133 75VÏ 102 i/j 293/, 403/, 44V* 365/. Wisselkoersen te Rotterdam, 15 Nov. I Der Telegraaf. LovAsb kort 11142 Pise. 6 pCt. Parf* f 47.97 i 3 A»twerpen en Brus. -47.82^ 4J Ptmsch* Rcks'baskpl. 59. 6 BEURS VAN SCHIEDAM, 15 Nov. 1906. Officieele noteeriag van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Mostwjjai f 127,per Hectoliter cont. zonder fust en zooder belasting Nament de Commit tie voor de noteeriag i ,I>. F. W ERINS, Stemming! willig. Bond van Distillateurs i Moutwöni fl23/4. Je neren 163/t. Amst. proef f 181/,. Prima Graanspiritus 161/, i 17. Spoeling! 1.80. ANTWERPEN, 14 Nov. Petroleum. Arasrik kalm; i» loco fr tfPf-, per Nov. fr 191/, per Dec. fr. 19s/4, per Jan./ Maart fr. 20. BERLIJN, 15 Nov. 8 o i r i i* loer- HAMBURG, 14 Nov. Spiritus in loco vast p«r Nor. wk 17Dec.'Jan. 17—, (zf.) NEW-YORK. Mais, Wester* is. loco 14 Nov. 54-- 13 Nov 54—. PARJJS, 14 Nov Spiritus fslotkoers) kalmper hectoliter per Nov.fr. 41.50 betaald, per Dec. tr. 41.75 a 42.per 4 eerste md. fr. 43.25 a 43.50, per 4 md. van Mei fr. 44.50 betaald.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3