Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. Kerknieuws. Faillissementen. Laatste Berichten. Uit de arbeidersbeweging. Burgerlijke Stand. Beursbericht van Amsterdam. N antifLboHeMipii Er wordt van gemeentewege dan ook niets in den weg gelegd, dien grond en den overblijven- den dijk zelf te bestemmen voor bouwterrein. Ee weg op den dijk wordt overbodig na aanleg van den 20 M. breeden weg, die na de begraaf plaats weder op den dijk aansluit. De eigena ren zullen zich dan met het Hoogheemraadschap Delfland hebben te verstaan. Doch dit zal voor hen geen bezwaar opleveren, daar door eeni- gen van hen indertijd reeds aanvragen, om op het dijkslichaam te bouwen, werden gedaan, zoodat moet worden aangenomen, dat zij de vereischte toestemming van Delfland hadden; en bovendien door de geleidelijke ophooging tegen den dijk, oen verbod om op den dijk te bouwen op grond Van Waterstaatsbelangen zijn reden van bestaan verloren zal hebben. Waar het gewenscht is de begraafplaats zoover mogelijk buiten de bebouwde kom te houden, kan men, meenen wij, moeilijk anders doen dan tot richtsnoer te nemen het beginsel neergelegd in art. 16 der wet op de begraafplaatsen van 10 April 1869 (Stbl. 65). Allicht zal het overblij vende deel van den dijk worden opgenomen in den plantsoenaanleg, in verband met die begraaf plaats geprojecteerd in het planPaul, welke plantsoenaanleg wellicht nog voor eenige uitbrei ding vatbaar is. Wat de opmerking over de minder nette be werking der kaarten betreft, dit moet worden toegegeven, doch in de gegeven omstandigheden kon men wel niet anders doen dan calques op te plakken, waar het oorspronkelijk plan wijzi ging onderging^ Wel is, zooals bekend is, een nieuwe kaart der Gemeente in bewerking, en zal deze weldra gereed komen, doch daarvan zou toch voor dit plan geen gebruik meer kunnen worden gemaakt, omdat de schaal daarvan verschilt van die der kaarten van het plan en het overbrengen van de «ene op de andere schaal tijdroovend werk is. De volgende gedeelten kunnen evenwel op de meuwe kaart worden overgebracht, indien daar voor een teekenaar wordt beschikbaar gesteld. Ook zou zoodanig buitengewoon teekenaar noo- (hg zijn voor het vervangen van de kaarten, Waarop belangrijke wijzigingen zijn aangebracht. Met het oog op de vertraging die de zaak daar door zou lijden, komt het B. en W. echter niet geraden voor daarop te wachten. Ten slotte moeten B. en W. tot hun voldoening opmerken, dat, nu Heeren Gedeputeerde Staten daarvan niet reppen, met grond mag worden aan genomen, dat tegen het plan geen andere bezwa- ren dan deze bestaan en dat inzonderheid die, welke door de Bouwgrond-Maatschappij „Kort land" zijn opgeworpen, tegen de geleidelijke op- kooging der gronden tegen den dijk, door hen niet worden gedeeld. Trouwens B. en W. meenen dat van gemeente wege ovei-tuigend is aangetoond dat dit nood- zakelijk is en bovendien niet alleen niet bezwa rend voor die maatschappij, maar zelfs voordee- Hger dan de wijze van werken die zij wilde toe- Passen. Op grond van dit alles hebben B. en W. de eer den Raad voor te stellen hun op te dra gen het Raadsbesluit, waar dit bezwaar ont moette, bij Heeren Gedeputeerde Staten te ver dedigen, en hun in den geest van het bovenstaan de te berichten. f Gemeenteraadsverkiezing. Door de liberale kiesvereeniging „Algemeen Be lang" is mede tot candidaat in district III voor den Gemeenteraad gesteld de heer A. Cool Mzn. De heer Cool heeft zijn candidatuur aanvaard. Aanbesteding. Door Burg. en Weth. dezer gemeente werd heden-namiddag ten Raadhuiie aanbesteed De levering van nieuwe en het overbrengen ^an bestaande meubelen, benoodigd voor de Ge meenteschool aan de Prins Mauritsstraat alhier. Ingekomen waren 15 biljetten A. Verhoef te gaardingen, voor f 1600A. Kersseboom te Vlaar- dingen, voor f 1647.65; W. F. Gaasterland te >s Gravenhage, voor f2049 J. C. Maassen te Vlaar- dingen, voor f2219; A. Oosters, voor f2241; Vlasman Gz. te Sliedrecht, voor f2390; J. ormer te Schiedam, voor f2344; K. Kiela en van Katwjjk te Schiedam, voor f 2397Wed. h. Goovaart te Schiedam, f2448; P. Slavenburg e,J A. Scheurkogel te Schiedam, voor f2420Gebr. *an Houtum te Hilversum, voor f2458; W. van Spronsen te Schiedam, voor f 2660J. Buerk, Den Daag, voor f2981; C. Zweres, voor f3210; Z. Gel en en J. van der Wal, Den Haag, voor 13250. De gunning is nog aangehouden. Gisteren-moeht de h e e r H. P. F. v a n ^Rsenburg den dag herdenken waarop hjj voor Jaren als agent der Levensverzekering-Maat- c appjj »Utrecht" te Utrecht werd aangesteld. ja et onopgemerkt ging deze dag voor den jubi- ris v°orbjj. Van wege de Directie der Maatschappij hij gelukgewenscht en hem als bewjjs van aardeering voor den door hem be toonden ijver en W Cen z''veren gedenkpenning aangeboden, be- sch 33,1 de e6ne Z^de de initialen der Maat- jn aPPy en aan de andere zijde een toepaseljjke »AriPtie' °0k kwatnen leden van de vereeniging genQeen belang" hem gelukwenschen en boden H mede een klein bewijs van belangstelling dat °r hem onder dank werd aanvaard. -jm meerdere zijden ontving verder de geachte jubilaris bewijzen van deelneming in zyn zilveren feest. Giste r-a vond is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een 17 jarigen jongen, alhier wonende, die op de Hoogstraat een voor de eerbaarheid aanstooteljjke toespraak hield. Bij de politie is kennis gegeven van het vinden van een gouden dames remontoir horloge. Uit Kethel en Spaland. Gister-nacht is op 64 jarigen leeftijd te Vlaar- dingen overleden de heer J. G. van Linden v. d. Heuvel], oud-burgemeester van Kethel en Spaland (van 18671889), oud-burgemeester ook van Vlaardinger-Ambacht, vroeger ook Raadslid en wethouder te Vlaardingen. UIT VLAARDINGEN. Gisteravond is van 'de haringvis- scherij alhier binnengekomen, met verlies van 2 der opvarenden, het in deze gemeënte thuis behoorend krggerschip YL 139 Zuid-Holland II, stuurman H. van Roon, van de reederij fa. Joost Pot alhier. De verongelukten zijn resp. 14 en 17 jaren oud en wonen resp. te Marken en Noordwijk aan Zee. Zij zijn eergisteren door een roering of grondzee overboord geworpen. De stuurmans maat, die mede overboord sloeg, kon gered wor den. UIT ROTTERDAM. Het tracteinent van den, burgemeester van Rotterdam. Het lid van den raad te Rotterdam, de heer P. Havelaar Jz., stelt den gemeenteraad voor, B. en W. uit te noodigen aan het college van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, den wensch van den gemeenteraad van Rotterdam kenbaar te maken, om het traktement van den burgemeester dezer gemeente met ingang van 1 Januari a. s. te bepalen op f12,000 'sjaars; dit college te verzoeken het daartoe noodige besluit te willen nemen en dit besluit aan de goed keuring van H. M. de Koningin te onderwerpen. Het dagelijksch bestuur dezer gemeente (welks voorzitter thans is de heer Hudig, loco-burge meester) verklaart zich met de strekking en formu leering van dit voorstel ten volle te vereenigen en geeft derhalve den raad in overweging, in de eerstvolgende raadsvergadering dienovereenkom stig te besluiten. Ontsporing. Gisterochtend derailleerde te Haarlem de trein, die om 5 u. 26 min. naar IJmuiden vertrekt, bij het Bolwerk. Behalve lo comotief en tender, ontspoorden twee personen wagens. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de heele treinenloop was in de war, daar alles over één spoor moest worden geleid. De O. H. Ci. meldt nog De viaduct heeft door dit ongeval, dat onge wone eischen aan haar capaciteit stelde, bewezen deugdelyk te zijn geconstrueerd. Toch scheen zy te hebben geleden, althans op de plaats waar de locomotief stond, scheen een groote lekkage te zyn ontstaan. Wy vernamen, dat Maandag op dezelfde plaats eveneens een wissel was stuk gereden, 't Spreekt vanzelf, dat een ernstig onderzoek naar de oorzaak plaats zal hebben en dat alles in het werk wordt gesteld om te trachten een herhaling te voorko men. Op zichzelf is de ontsporing niet zoo ver schrikkelijk, maar in verband met de weinige beschikbare sporen, in verband met de spoorweg- werken, veroorzaakt zy enorme vertraging, maakt zy den spoorwegdienst moeilijker, verzwaart zij den stationsarbeid, stelt zy hooge eischen aan stationschef en personeel. Toen we gister-morgen eens gingen kyken wat er eigenlyk was gebeurd, zagen we niet minder dan 4 treinen van verschillende richtingen naar Haarlem wachten. Het treinenverkeer is thans gebonden aan één of twee sporen, wat niet anders dan stremming kan geven. Op de perrons heerschte by tal van reizigers natuurlyk een niet al te aangename stemming, overtroffen by hen die in de wachtende treinen vertoefden. Gister-middag even 4 uur waren de wagens weer op de rails gebracht. Verdwenen. Bij verificatie van het kantoor van den rijksontvanger te Purmerend door den inspecteur, kwam men eergisteren tot de ervaring dat er zeven bankbiljetten van f 1000 spoorloos waren verdwenen. Weggesloten geweest in een portefeuille, waren ze niet meer daarin aanwezig, terwijl aan het overige bankpapier niets ontbrak. Teekenen van inbraak zijn niet te ontdekken. De politie doet onderzoek. Het justitieel onderzoek te Druten moet aan het licht gebracht hebben, dat de dood van den scheepskapitein L. niet is toe te schrijven aan geweldpleging. Vermoed wordt vergiftiging door het gebruik van slecht vleesch. Op last der justitie is het lijk tot nader onderzoek heden per boot naar Utrecht of Amsterdam overge bracht. Glasfabrikanten. In Lodelinsart in Bel gië zijn de glasfabrieken plotseling gesloten. Ver scheiden groote kooplieden iö glas in Charleroi hebben zichzelf als failliet moeten opgeven, eeiï pleegde zelfmoord. De directeur van de glasfabriek la Roue Eliaers is in hechtenis genomen. Hij moet valsche wissels hebben uitgegeven tot een bedrag van 2i/2 millioen frank en ook baar geld hebben opgestreken dat hem niet toekwam. Ontploffing. In de operatiezaal te Czensto- chau, bij Warschau, ontplofte 3600 gr. aether. De operatiezaal werd beschadigd. Verscheidene per sonen werden gewond; de arts liep een hersen schudding op. 25 cent per regel. EEN FEIT DAT VOORGEKOMEN IS TE ROTTERDAM en dat voor de inwoners van Schiedam van belang zal zyn. Het volgende uitknipsel uit een Rotterdamsche courant heeft zooveel ophef gemaakt in deze na burige stad, en is van zoo'n groot gewicht, dat wij het hier overdrukken ten dienste van de be volking hier. Mejuffrouw G. Aldenhoven, wonende Jericho- laan 45 te Rotterdam, deelt ons mede: Gedu rende de laatste jaren heb ik ontzettend gele den aan een nierkwaal. De pijn in den rug en steken in de zij kan ik U niet beschrijven. Se dert langen tijd kon ik me als gevolg hiervan niet meer bukken. Wanneer ik 's morgens op stond was ik meer vermoeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan en ik had in niets meer lust. De urine was immer troebel en liet een zanderig bezinksel na. Mijn voeten en en kels waren opgezwollen, ik verloor mijn eetlust en gevoelde mij met den dag zwakker. Ik was hierdoor zeer droefgeestig gestemd, want alle aan mij bestede goede zorgen waren zonder re sultaat gebleven. De goede berichten omtrent Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen leidden mij er toe deze aan een proef te onderwerpen en ik moet U eerlijk zeggen dat dit mijn behoud was, want acht dagen later gevoelde ik mijn toestand in groote mate beter worden. De pijn verdween en mijn geheele gestel werd met den dag beter. Uit dankbaarheid zal ik waar ik kan de gene zende eigenschappen van Uw uitmuntende pillen bekend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Zwelling der enkels der voeten en der bee- nen en blazen onder de oogen. (Waterzucht.) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toe geschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten wor-J den uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door eén groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen ge nezen werden door Foster's Rugpijn Meren Pillen. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rug pijn Nierenpillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Aldenhoven gehad heeft. Zij zijn te Schiedam ver krijgbaar hij de heeren KAPPELHOF HOVINGH, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Benoemd tot Prior in het klooster der- Paters Carmelieten te Hoogeveen en tevens tot pastoor der parochie aldaar de Z. E. Pater Augustinus Breek, vroeger missionaris onder de Roodhuiden in Mississippi. Donderdag 15 November j.l. ontving de zeer- eerw. heer M. van Eyck, van Breedevoort, de H. Priesterwijding uit handen van Z. D. H. Mgr. van de Ven, bisschop van Natchikortes (Louisiana Noord-Amerika). Uit de Staatscourant. -Uitgesproken: Arnhem, 19 November. G. J. Schoonwater, aan nemer te Nijmegen. Rechter-commissarisjhr. mr. W,. E. Th. M. van der Does de Willebois; curator: mr. C. G. J. Bijleveld. Uit het buitenland. Volgens een bericht uit Rome, zou de bom in de St. Pieter en voor het hotel Aragno door onte vreden Grieken, die in het politiekorps dienst doen, daar zijn neergelegd. Lord Derby heeft het presidium aanvaard van de Fransch-En-gelsche tentoonstelling, in 1908 te Londen te houden. Hertog d'Arquil is eere voorzitter. Markies Lansdowne, de lord-major van Londen, graaf EquerdoD, graaf Jersey, burg graaf Knutsford, lord Averbury en lord Strathcona zijn vice-presidenten. 1200 werklieden in de kolenmijnen van Monceau Bagemont hebben, volgens bericht uit Charleroi, het werk gestaakt. Zy eischen loons- verhooging. Te Glasgow is een reservoir, inhoudende 70.000 gallons jenever van een groote distilleerderij, bezweken. Verschillende straten in den omtrek overstroomden. Eenige personen werden gedood, terwijl 11 mensehen met gebroken armen of bsenen naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. De Daily Mail meldt, dat Duitschland en Denemarken een geheim tractaat hebben gesloten, behelzende, dat de Baltische Zee in oorlogstyd voor vreemde schepen zal worden afgesloten, ten einde aldus de haven van Kiel te beschermen Volgens dit tractaat zou de toegang voor de oorlog voerenden worden afgesloten van de Groote en Kleine Belt en van;-de Sond. Duitschland zal in ruil daarvan het Deensche grondgebied tegen iederen aanval beschermen. Koning Frederik van Dene marken zou bij zyn laatste bezoek aan Berlyn het verdrag ondertcekend hebben. De Daily Mail acht een officieele tegenspraak van dit bericht waar schijnlijk, maar hecht hieraan geen waarde. De Parijsche dagbladen hebben een inschryving geopend voor de stichting van een instituut ter bestrijding van den kanker. Er is reeds 267.505 francs bijeen. Volgens berichten van het Witte Huis ge looft men, dat er een meeningsverschil is ontstaan tusschen Taft, den minister van Oorlog, en pre sident Roosevelt, naar aanleiding der afdanking van het neger-bataljon van het 25 reg. infanterie Taft denkt er over zijn ontslag te nemen. Volgens een telegram van Lloyds is bet Nordd. Lloyd ss. Kaiser Wilhelm der Grosse bij Cherbourg in aanvaring geweest en dientengevolge niet in staat de reis naar New-York voort te zetten. Men schrijft uit den Haag: Het kalk- en steenbewerkersgilde Voor God en Arbeid, onder patronaat van St. Mauritius, onder af de-eling van den Ned. R. K. Volksbond alhier, vergaderd geweest ter bespreking van de tegen woordig heerschende werkloosheid, heeft een mo tie aangenomen, waaruit blijkt van de meening, dat de werkloosheid een gevolg is van de vol gende oorzaken lo. het ontbreken van een goede regeling van bepalingen omtrent loon en arbeidsduur in de bestekken van rijk en gemeente; waardoor de stedelijke aannemers blootstaan aan te veel con currentie van aannemers van buiten, wat ten gevolge heeft de invoering van werklieden van buiten 2o. de reactie in den speculatiebouw;. 3o. de woelingen in den laatsten tijd van anar chistische elementen, waardoor het de goedgezinde organisaties moeilijk gemaakt wordt, een goeae regeling te verkrijgen op het terrein van den arbeid. I Aan het bestuur werd opgedragen te trachten maatregelen daartegen te nemen. Schiedam, Gehuwd: 22 Nov. M. van Brandwyk, oud 22 jaar, en M. M. Stigter, oud 21 jaar. P. van aer Hoeven, oud 33 jaar, en J. Verveen, oud 24 jaar. W. C. Snel, oud 24 jaar, en M. Schot, ouu 27 jaar. C. van Schaik, oud 24 jaar, en J. P. van der Hoofd, oud 25 jaar. Geboren: 21 Nov. Johanna Gerdina Justinai dochter van S. J. de Korte en J. P. van Leiy- veld van Cingelshouck, Christiaan Huijgenssiraai. Overleden: 20 Nov. Jan Erkelens, oud 1 jaar en 9 maanden, Nieuwe Haven. Let, XtktoML 22 Nov. Integralen H Juli Oostenryk 3 Portugal Venezuela Cultuur der Vorstenlanden N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Deli Cult Konink. Petrol Moeara Enim. Sumatra Palembang Steel Shares Atchison Shares Rock Island Denver Rio Gr Erie Shares 't Missouri Southern Pacific Railway. Prolongatie 98 173 120 682 132 73 V» 48% 105 32 41»/, 45v® 38% 95*/8 351/g 5*/. Wisselkoersen te Rotterdam, 22 Nov. Per Telegraaf. Londe» kort f 2.12 Sise. 6 pGt- Parys - 47.973 Antwerpen en Brus. 9 - 47.82£ 4i Dniwhe RSksbantrpL - 59. - s 6 BEURS VAN SCHIEDAM, 22 Nov. <906. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moatwjjni l 12per Hectoliter cont. zonde fust en zonder belasting Namens de Commissie voor d* not sering* G, E, K. ERINS Stemming; flauw. Bond van Distillateurs 1 Moutwqnt M23/4. Jenoveri f 163/4. A mat. proef f 18 V«. Prima Graanspiritn» f 161/, i 17. Spoelingi 1.80. ANTWERPEN. 21 Nov. Petroleum. Amerik kalm G loco fr per Nov. fr-IS1/» per Dec. fr. 19%, per Jan./ Maart fr. 20. BERLIJN, 22 Nov. S p r i t a i» loco newyork a s, Western in loco 21 Nov. 54% 20 Nov.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3