Posterijen en Telegrafie. Kunst en Letteren. H#»rkuiHii wh. Zal ik u wijzen hoe uwe stad verfraaid werd. toen bij, M. H., tot den aankoop der onoogelijke molenruïnes besloot Spoedig zal het vriendelijk plantsoen op dien breeden schoonen toegangsweg tot uwe stad den vreemdeling een »pax intran- tibus" toefluisteren. Kent gjj de nieuw gecreëerde, zoo prakties ingerichte Gemeentewerllokalen De orde en regelmaat aldaar, beloven rijke vrucht, voor ge meentewerken zelf, af te werpen. En eindelek spreek ik van uwe verordeningen die gij M. H. hebt vastgesteld. In de eerste plaats die der Erfpacht, niet in één dag ontworpen, maar vrucht van zeer gron dige studie, die meer dan een uwer leden langen tjjd bezig hield. Ten tweede de verordening regelende de flnan- tieele verhouding der gemeente lot hare bedrijven, met de sociale gedachten der winstdeeling door het personeel, ten derde de Verordening, regelende de ioonen der werklieden der Gemeentereiniging, die herzien en voorzien van ingrjjpende veranderingen en verhoogingen, door u werd gearreteerd. Als ik u dan nog wjjs op uw besluit om voor taan de Kermis door Volksfeesten te doen vervan gen, dan geloof ik dat gij het. met mij eens zult zjjn, dat er heel wat belangrijks door uwe beslui ten, voor uwe gemeente werd vastgelegd en in 1906 tot uitvoering kwam. Nu dan, M. H ik wensch U toe dat gij in eendracht en onderlinge aprecia- tie blijkt die gjj waart in 1906, dan zal in 1907 nwe zeer geachte vergadering groote dingen tot stand brengen en de leiding zal voor mij uwen voorzitter even aangenaam en eervol wezen, als zij in deze afgeloopen jaar. En vreest dan zoo eensgezind zijnde niet voor de moeilijke din*en die komen zullen. Gjj kunt, naar wij hopen, in uwe eerstvolgende vergadering het zoo gewichtige Ooster uitbreidingsplan uwer gemeente, met zjjn uitgebreid rioleeringsstelse! met zijne spoorlijn- verbindingen ter vaststelling verwachten. Reeds veel te lang moest het in voorbereiding blijven. Dan volgen de plannen voor de groote geldleening. de straatbelasting, de electri-che centrale enz. enz., maar ook de altoos meer naderende belangen van het machtige Rotterdam, dat o zoo gaa>ne wil genieten van Schiedam's grondgebied. »Seviez les rangs", zoo riep Napoleon, als de vijandelijke drommen naderden ik zoude u wil len toeroepen: sluit uwe gelederen voor die op u eanstormende kwesties. Bij al die komende vraagstukken, concentreert uwe gedachten bjj moei Ijjke probleemen telkens meer op hetgeen u on derling vereenigt en gaandeweg m rider op hetgeen u scheidt en brooze menschen moogt gij dan al zijn, die niet eens weet of gij of wjj. 1907 ten einde samen zullen blijven, gij zult evenwel tot groote daden en tot wijze besluiten voor uwe ge meente in staat zjjn, indien Hij, in wiens band ons aller adem is, u daartoe bekrachtigen wil. Zoo doe Hjj voor u, M H., en voor mij in den nieuw ingetreden jaarkring, Schiedam tot winste 1 Langdurig applaus.) Do heer Smit zegt, bij afwezigheid van 's Raads nestor, den Voorzitter voor diens wen- schen Jank en wenscht hem en den zijnen mede een gelukkig jaar. Zeer terecht is er op gewezen, dat eendrachtige samenwerking 'en goe de wil noodig zijn. In het afgeloopen jaar was de toestand in de gemeente gunstig; moge die ook in de toekomst zoo blijven en het krachtig dagelijksch bestuur gegeven zijn met medewer king van den raad datgene te doen Vat het zich voorstelt. Moge ook Gods zegen op 's Raads arbeid rusten. (Applaus). Stedel ij k Muziekkorps. 6a. Voorstel van B. en W. om naar aan leiding van de opheffing der Schutterijmuziek hun voor 1907 een crediet te verleenen van f 1500.tot het doen optreden van een stede lijk muziekcorps, met machtiging om voorloo- pig de zaak te regelen en met opdracht om te zijner tijd voorstellen te doen tot definitieve regeling. De heer Smit vraagt inlichtingen ter zake van het op te richten stedelijk muziekkorps, en stelt voor uitstel tot de volgende vergadering. De Voorzitter meent, dat dit voorstel toch nu in behandeling moet worden genomen; 't geldt hier alleen eene voorloopige regeling. De heer Smit zou er zich dan bij kunnen neerleggen; al is hij niet tegen een stedelijk mu ziekkorps, en stemt hij later daarvoor, direct zou hij liever niet tot de oprichting willen over gaan. De Voorzitter herhaalt, dat 't hier slechts eene voorloopige regeling geldt, die later door eene definitieve voorziening zal moeten gevolgd worden. De heer mr. Von Briel Sasse, dankbaar voor de gegeven inlichtingen, zou nog niet wil len spreken van stedelijk muziekkorps, alleen willen aannemen een crediet voor muziekuitvoe ringen. De heer De ötroot is in tegenstelling met de beide vorige sprekers zeer verheugd over dit voorstel, dat hij op prijs weet te stellen als een bewijs dat ook tot den werkkring van het gemeentebestuur geacht wordt dit belang te behartigenalleen zou hij willen vragen wie van het viertal collegeleden zich met die taak zal belasten. De Voorzitter zegt, dat de wethouder aan zijn rechterzij, de heer Honnerlage Grete, zich met die taak belasten zal (applaus). B. en W. mcencn, dat hetgeen nu wordt voorgesteld, niets prejudicieert voor hetgeen later zal bepaald wor den. Lc heer mr. V o n B r i e 1 S a s s e verklaart dat hij toch aan zijn denkbeeld moest vasthouden, aan de overheid moet niet meer worden opge dragen, dan haar reeds op de schouders is gelegd. Het uitvoeren van muziek is hem sym pathiek, maar hij zou die taak meer aan het particulier initiatief willen overlaten en niet den weidschen titel stedelijk muziekkorps willen bezigen. Krijgen wij toch een stedelijk muziek korps met advies van een zoo uitnemend mu ziekkenner als de heer Honnerlage Grete, dan vrtest hij dat 't bij f1500.— niet blijven zal. Daarom zou hij het beginsel niet willen uitma ken, alleen een crediet voor het geven van mu ziekuitvoeringen willen toestaan. De heer Smit zou de redactie van het voor stel van B. en W. zóo willen wijzigen, dat t zou luiden, ons naar aanleiding van de op heffing der Schutterij-muziek een crediet van f1500.— toe te staan om muziekuitvoeringen te geven. De heer Gouka zegt dat hij het voorstel van B. en W. met sympathie begroet en 't hem genoegen doet, de wethouder, de heer Hon nerlage Grete, zich met die taak belast. Hij wenscht bepaald een stedelijk muziekkorps, om dat, wanneer de gemeente die zaak in handen heeft, zij het peil kan bepalen; om dit groot voordeel zal hij het voorstel gaarne steunen. De Voorzitter vraagt of het uitstelvoor stelSmit ondersteund wordt. De heeren mr. Von Briel Sasse en Van der Velden ondersteunen dat voorstel. De wethouder, de heer Van Westendorp, releveert wat de beide eerst genoemde sprekers zeiden over het particulier initiatief en acht f1500.niet meer, niet te veel om een korps met goede krachten 'te krijgen; er is ook niet beweerd, dat het korps zal gelaten worden zoo als 't is. Maar waar men in hetgeen de kermis moet vervangen, een middel ziet om het zede lijk peil te verhoogen, behoort dat ook hoog te staan. Waar men hier, evenals in andere plaat sen, muziekuitvoeringen op pleinen zal geven, zal dit in het begin wellicht eenige wanordelijk heden geven, maar langzamerhand zal men wel luisteren naar goede muziek, die den mgnsch veiedcltdaarom moeten wij hebben een stede lijk muziekkorps. Buitendien, indien dit in een jaar tijd niet aan de verwachtingen beantwoordt, kan men tot andere maatregelen over gaan, maar met een kracht als de heer Honnerlage Grete -is veel te verwachten. De heer Smit zegt, dat de aangevoerde ar gumenten hem nog niet voor het Stedelijk Mu ziekkorps gewonnen hebben. Hij is op de zaak nog weinig voorbereid. Wanneer hij later van het nut van zoo'n korps overtuigd wordt, zal hij medegaan, voor 't oogenblik nog niet. De wethouder, de heer Honnerlage Gre- t e wil nog een enkel woord voegen bij het door dtn heer Van Westendorp reeds gesprokene. Het bezwaar dat de beide eerstbedoelde spre kers tegen een stedelijk muziekkorps hebben, is wel denkbeeldig, 't Is waar, B. en W. nemen het korps onder hunne hoede, maar 't zal zijn als eene particuliere vereeniging, gesubsidieerd door de gemeente en gerechtigd ook in andere gemeenten uitvoeringen te geven, alleen de sanc tie der gemeente adelt 't tot een stedelijk muziek korps. Om 't goed op peil te houden, wordt daarvoor eene commissie benoemd; maar, die commissie zal wel toezien, dat er geen f 1500.— besteed wordt, als men met f 1000.— of f 800.— volstaan kan. Het gemeentebestuur kan het korps verplichten uitvoeringen te geven op ver schillende plaatsen niet uitsluitend in de Plantage. De muziekinstrumenten zijn gedeel telijk het bezit van een bijzonder persoon, den oud majoor-commandant, maar deze zal zoo royaal zijn, ze niet terug te vorderen, maar ze in bruikleen aan het Stedelijk Muziekkorps af te staanvoorloopig kan men dus gerust voor een jaar met het korps de proef nemen. De heer mr. Von Briel Sasse is ook na de rede der beide wethouders niet overtuigd, hem blijft het principieel bezwaar, wel wil hij het crediet van f 1500.aannemen, maar niet de overheid met die taak belasten. het voorstel van B. en W., daarna in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 12 te gen 4 stemmen. Tegen stemmen de heeren Van der Velden, Lagerweij, Van der Drift en mr. Von Briel Sasse. Bouwverordening. 6b. Voorstel van B. en W. tot toepassing van de artt. 40 en 41 der Bouwverordening op een gedeelte van de Groenelaan voor het pand van A. H. Dröge. Dfe heer Ris zegt, dat naar zijne opvatting het voorstel gegrond is op eene verkeerde op vatting van de artt. 40 en 41 der Bouwverorde ning. Die artikelen onder hoofdstuk II slaan z.i. op nieuw te bouwen woningen, niet op het pand van Dröge, dat al jaren bestaat. Naar de bedoeling der Bouwverordening gezien, heeft hier machtsoverschiïjding plaats. Die verorde ning bedoelt particuliere straten in handen der gemeente te brengen, maar moet niet aldus wor den toegepast. Werd deze opvatting toch alge meen gehuldigd, dan zouden ook de tuintjes in het midden der Groenelaan straat fnoeten worden. Spr. herhaalt, dat bedoeld art. 40 niet slaat op panden die reeds jaren bestaan, 't Spijt hem dat er hier geen overeenkomst tusschen eigenaar en gemeente gevonden is, en er hier van ongeoorloofde pressie sprake schijnt te zijn. De wethouder, de heer Van Westendorp bestrijdt de opvatting van den heer Ris, hij meent, dat de genoemde artikelen wel dege lijk op het onderhavige geval toepasselijk zijn. Diöge scheen ten slotte daarvan ook overtuigd en is bij den Voorzitter weg gegaan, dezen in de waan latend dat nu alles in orde was. Moet nu ter wille van éen man een toestand ge handhaafd worden die zoo niet blijven kan. Dat verhoede het besluit van den Raad. Nu alle middelen van overreiding zijn uitgeput, komt dit voorstel, nu moet de man verplicht worden zelf te doen wat hij niet door de gemeente wilde laten doen. De heer Ris handhaaft het woord ongeoor loofde pressie, de Bouwverordening wordt hier- verkeerd toegepast; de betrokken artikelen slaan cp nieuwe woningen niet op bestaande panden. De Voorzitter betoogt, dat het bepaalde in art. 41, in 1902 voorloopig aangenomen en nu in de nieuwe verordening vastgelegd, wel degelijk slaat op bestaande panden. De gemeente wil niets in eigendom hébben, maar wil dat het gedeelte waarover de rooilijn loopt bestraat wor de, zooals dat der gemeente. Aan Dröge wilde men zelfs het recht verleenen tonnen op het gehoede straatgedeelte te plaatsen, en het scheen dat hij eindelijk overtuigd was, maar toen Bur gemeester en Directeur daar langs kwamen, kwam hij weer met de oude klacht over het af nemen van zijn eigendom, dat toch niet aan drn openbaren weg ligt, maar deel van dien weg uitmaakt. De heer De Groot acht de aanhaling van art. 40 allerduidelijkst en wraakt de uitdruk king „ongeoorloofde pressie." Waar den man alle tegemoetkoming is betoond, de gemeente de kosten wilde dragen, is van ongeoorloofde pres sie geen sprake, maar moet het particulier be lang voor het algemeen wijken. De heer R i s blijft volhouden, dat de bedoel de artikelen der Bouwverordening hier niet van toepassing zijndaarmede wil hij niet geacht worden, niet voor een strenge toepassing der Bouwverordening te zijn. De Voorzitter meent, dat bijaldien be doeld bezwaar opging, de man er niet beter op zou worden, maar dan voor de deur een hek zou krijgen, wat zeker zeer onaangenaam zou zijn. De heer R i s meent toch, dat de rooilijn over paiticulier eigendom loopt. Het voorstel wordt aangenomen met bijna algemeene stemmen; alleen de heer Ris is er tegen. Adres De Munnik. 6c. Verzoek van L. de Munnik, straatmaker Lij Gemeentewerken, om uitstel van de verplich ting tot aanvrage van ontslag wegens 70-jarigen leeftijd, in verband met art. 7 der Pensioenver- urdening, met advies van B. ep W. Do heer D e Groot zegt dat hoewel hij 't voor den betrokkene betreurt, hij dit voorstel juist acht van het standpunt van B. en W. Waar de gemeente goed loon geeft, moet zij daarop goede, geen invalide, krachten hebben; daar mede stemt hij ten volle in. Bet voorstel van B. en W., op het adres af wijzend te beschikken, wordt zonder hoofdelijke hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde is: Brug Buitensluis. Adressen van J. A. van Gent e.a. en P. Groenewegen e.a. om intrekking van den door B. en W. genomen maatregel strekkende dat de brug over de Buitensluis niet zal worden ge opend voor vaaruigen, die zich zelf de doorvaart onder die brug door kunnen verschaffen door hun tuig te strijken. De heer D e G r o o t begrijpt de hier tegenstrij dige belangen, maar vraagt of het geschil niet kan worden opgelost door B. en W. door te letton op het verschil van tijd. In den schaft tijd zou dan niet, op andere tijden wel voor be doelde, vaartuigen de brug geopend kunnen wor den. De Voorzitter zegt, dat te dezer zake alle denkbare besprekingen hebben plaats gehad, maar de zaak niet anders kan geregeld worden, het gedurig openen der brug is een schrikkelijke last, daar er altijd heen en weer verkeer van de fabrieken is, buitendien zijn de bezwaren der schippers wel wat van fictieven aard, wijl met 'ëen klein beetje moeite de schippers wel kunnen strijken. De maatregel is trouwens slechts van betrekkelijk korten tijd zoolang de noodbrug daar nog is. De heer De Groot leidt dus uit het mede gedeelde af, dat ook buiten den schafttijd het gedurig openen bezwaar oplevert en zal zich dus bij bedoelden maatregel neerleggen. De heer Wittkampf oppert het denkbeeld om zonder de schippers te hinderen, den voet gangers toch gelegenheid tot passage te geven, nl. over de sluisdeuren, waar, natuurlijk, geen gelegenheid is voor vier of vijf, maar wel voor een enkele. Waar 't voor vaartuigen van ze kere constructie dikwijls zeer bezwaarlijk is de mast te strijken, zal aldus toch het personenver keer kunnen doorgaan. De Voorzitter vreest, dat dit zeer ten nadeele zou zijn van de Sluisdeufen en twij felt of die daarop gebouwd zijn; buitendien zou er een hek op moeten geplaatst worden; maar toch als er een schip door moet gullen de sluisdeuren toch niet gesloten zijn. De heer Wittkampf zegt, dat hij op de beide stellen sluisdeuren bedoelde voorziening zou willen aanbrengen, opdat de eene of de andere tot overgang zouden kunnen dienen. De Voorzitter meent, dat een tweede brug overweging verdient; de overgang over de sluis zal nipt helpen. De heer W ittkampf vraagt overweging ook van zijn denkbeeld. Do heer Cool geeft in bedenking beide be trokkenen hier te bevredigen door alleen gedu rende den schaftijd de brug gesloten te houden. De wethouder, de heer Honnerlage G r e- t e, zegt dat waar men elders de bruggen voor niaststrijkers streng gesloten houdt, hier wordt geopend voor hen die moeilijk kunnen strijken; er is geen gebod dat zij moeten strijken. De heer Wittkampf blijft van meening dat zijn denkbeeld in beider behoefte voorziet. De Voorzitter acht voor den overgang van meer personen het twee bruggen-stelsel be ter. De heer Van der Drift kan zich wel bij den maatregel neerleggen, omdat 't de noodbrug geldt, voor de nieuwe brug zal wel een andere regeling worden getroffen. Het voorstel, bedoelend afwijzende beschik king, wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Grond in erfpacht. 7a. Verzoek van Th. E. J. Kramers om voor zich of zijn rechtverkrijgenden in erfpacht te mogen ontvangen een stuk grond, gelegen aan de Zuid-Oostzijde van de Prins Frederik Hen drikstraat tot het daarop bouwen van een Huis houd- en Industrieschool, met advies van B en W. De heer Gouka geeft in overweging aan het verzoek te voldoen. Waar 't hier een belang rijke inrichting van onderwijs geldt, acht hij 't een genoegen die te kunnen dienen. De heer D e Groot zou hier niet op bedekte wijze subsidie willen verleenen; hij vraagt of de waarde van den grond bepaald is onafhan kelijk van den aard van het werk; alleen met de algemeene waardebepaling kan hij meegaan. De Voorzitter zegt dat, voor zoover hem bekend, dit hier het geval is. Hel Ijekende voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Lokaal cursus Bestuurdersbon d. Door B. en W. wordt machtiging gevraagd, de voorkamer van het archiefgebouw, gebruikt wordende o. a. als vergaderlokaal van de Ge zondheidscommissie en de Kamer van Arbeid, ook te doen gebruiken voor een cursus in Ned. taal en schrijven te geven vanwege den Schied. Bestuurdersbond. De heer Smit vraagt of de omstandigheid dat dit lokaal reeds door de Arbeidskamers en de Gezondheidscommissie gebruikt wordt, geen bezwaar oplevert 't ook voor den cursus van den Bestuurdersbond beschikbaar te stellen. De Voorzitter antwoordt, dat onder de voorwaarden van in gebruik geven ook voor komt, dat men zich naar de beschikbare uren moet voegen, en zegt in nader antwoord aan den heer Smit, dat 't avonden moeten zijn, waarop andere corporatiën niet komen. De heer Smit zegt nog, dat de arbeidska mers vaak onverwachts moeten vergaderen. De heer De Groot meent» dat men voor het goede doel iets over moet hebben en dit enkele bezwaar wel is te ondervangen. De heer Gouka zegt, dat de Gezondheids commissie altijd in den middag vergadert, maar twijfelt of het lokaal voor dien cursus wel ge schikt is, wijl men veel last heeft van de daar spelende kinderen. De Voorzitter zegt, 't maar een tijdelijke afstand geldt en de proef aanbeveling verdient. De heer Smit meent dat, dat het lokaal der Arbeidsbeurs met eenige kosten nog wel tot ander doeleinde is in te richten. De machtiging wordt verleend. Interpellati eL o o p u y t. De heer L o o p u y t wenscht een vraag tot het Dag. Best. te richten. Hij was aanvankelijk aangenaam verrast door het ontvangen van een lijst van de gemeente-eigendommen, maar werd dra teleurgesteld, toen hij zag dat de lijst niet volledig was, maar daarop alleen vermeld wa ren de gebouwen die op Beurspolis verzekerd zijn. Er ontbreken op landerijen, grienden en fabrieken, zooals de Gasfabriek en Drinkwater leiding. Spr. verzoekt daarom een volledige lijst met aanduiding van de waarde, waarvoor de gemeente-eigendommen verzekerd zijn. De Voorzitter zegt, dat de vraag van den heer Loopuyt gewettigd is; hij behoeft zelfs niet te vragen, maar kan volgens art. 229 der Gemeentewet, dat het hebben van die lijst voor schrijft, eischen. Maar hieraan is reeds voldaan; op de gemeente-secretarie is de volledige lijst voor hem ter inzage, die tegen betaling der kosten ook in afdruk steeds te verkrijgen is. Maar hier is verwarring gebracht door de vriende lijkheid van een vorigen wethouder, die een lijst van de gemeente-gebouwen gaf bij de firma Van Erpecum op "Beurspolis verzekerd. De staat js ook volledig afgedrukt op pag. 62 en 63 van (het gemeenteverslag, dat ook ten allen tijde ten stadhui ze te raadplegen is. en waar aldus ver geleken kan worden of eerstbedoelde lijst goed is bijgehouden. De heer Loopuyt dankend voor de inlich- tingen, is wel verblijd door vermelde vriendelijk heid, maar als zij aanleiding geeft tot vergis sing, vindt hij 't echter; daarom meent hij te moeten blijven aandringen op een volledige lijst. De Voorzitter wil dit denkbeeld gaarne in overweging nemen, waar 't niet in strijd is met art. 229 der Gemeentewet. De heer L a g e r w e ij zegt, dat de lijst van eigendommen bij de polis van verzekering is gevoegd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter de vergadering. Aan de Nederlandsch-AmerikaanscbeStoomvaart- maaischappij (Holland-Amerika Ljjn) is vergun ning verleend voor de oprichting en het gebruik van radiotelegrali-che scheepsstations aan boord van de onderstaande stoomschepen, varende tus schen Rotterdam en New-York, n.l.Nieuw Amsterdam, Noordam, Potsdam, Rijndam en statendam Radiotelegrammen voor passagiers aan boord van de bovengenoemde stoomschepen kunnen wor den verzonden door tusschenkomst van het Neder- landscji-ku-tstation te Scheveningen (haven) of wel door tusschenkomst van buitenlandsche Mar- coni-kustsiations. De afzender is vrjj in de keuze van het kust- staiion van bestemming. Alle kosten, met inbegrip van de kust en scheep.taksen,' moeten door den afzender worden betaald. Het tarmf bedraagt, boven het gewone land- tarief, en verzending door tusschenkomst van het kuststation te Scheveningen (haven) 1. Een ku-dtaks van 10 cent per woord met een minimum van f 1 per telegram 2. Een scheepstaks van 20 cent per woord met een minimum van f2 per telegram. Een radiotelegram van 10 woorden van Gro ningen met bestemming naar de Nieuw Amster dam via Scheveningen (haven) kost derhal-e f 0 25 t 1 -f- f2 f3.25 Tevens kunnen ingevolge eene' met de Marconi- maatschappij getroffen -chikking telegrammen voor de scheepssiations v^n nationaliteit, welke door de Mircotii maatschappij worden geëx ploiteerd. bij alle Nederland-die telegraafkantoren worden aangenomen. De hiervoor geilende rege len zullen nader worden bekend gemaakt. Uit Den Haag wordt omtrent den gezond heidstoestand van pater W. van Nieuwenhoff S. J., die voor ettelijke maanden ten volle bediend werd, gemeld, dat zijneerw. weder dagelijks de H. Mis leest, af en toe een kleine wandeling maakt en zijn literaire bezigheden hervat heeft. Uit het klooster der eerw. zusters Ursulinen te Sittard, zullen de volgende maand een tweetal religieuzen naar Zuid Afrika vertrekken, om zich aldaar te wijden aan de opvoeding der jeugd. Tot algemeene overste van de eerw. zusters Ursulinen van Ruermond is gekozen zuster Hilde- gard Hochgürtel, vroeger overste van het klooster te Dusseldorf. Het moederhuis der orde zal van Roermond naar Dusseldorf worden overgebracht wijl de meeste kloosters der orde in Duitschland liggen. De sympathieke artisten van het Rotterdamsch Tooneelgezel.-chap (directie Van E ijsden), de heer en mevrouw van Kerckhoven-Jonkers, gaan naar Antwerpen. Met mej. Jonkers, de zuster van mevrouw van Kerckhoven, en nog drie andere Vlamingen, worden de heer en mevrouw Van Kerckhoven sociétaires- leiders van een gezel-chap, dat het Hippodroom zal bespelen. De oude heer van Dueselaer is mm of meer als eere bestuur deraau de onderneming ver bonden. Mevrouw Van Kerckhoven-Jonkers zal de artistieke leiding voeren.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6