SPAARBANK TE SCHIEDAM. VERBRUIKERS pr-SOLO -MARGARINE 15000 Gulden 20000 Boeken GRATIS. ut Jrnps' MarjariMitóta, HET KAAKTKNHUIS. 4 maal Jaajs versclie MnitMm. Ali oio eert 0 op ie A. V. d. MEER, 4 mal Jaais verscle Besclmtliolliai. Nieuwe ScMedamsclie Courant mst gratis prijs 10 o. p. weet. G 45 juni, fl.35p.3nl Spaar/,egels a I, 2 en 5 cents. Ingezonden Mededeelingen. Posterijen en Telegrafie. Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), Amsterdam, Heerengraclit 535/537. Rotterdam, HaringvlietZZ.96. Land- en Tuinbouw. in Prachtband en door alle Winkeliers. FEUILLETON. Het uur der bekoring. (ViiitMte iuiï»i»e 25 cent». Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van renteop alle werk dagen 's v.m. V. 9-12 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 71/2—814 uur. geopend eiken Maandagavond van 7Vs— #7S uur. Met 1 dag opzegging ii 4 pCt. 'sjaars. 10 dagen 1 maand 4 Va 6 maanden 4 'lt 12 4 Met 1 10 Voor Deposito inet onderpand. dag opzegging Haeen 3'/j pCt. 3'/, Adverteutiëu. Lange-, Iloude-, Klein- ronde-, Platte-zoete-, Anijs- en Vanille- Boter straat 89. tx* en bestaande uit de beste Romans, en Jongens- en Meisjesboeken van de meest bekende schrijvers. Bieden wij de regelmatige verbruikers van vSOLO-Margarine in 11)07 gratis aan Uitvoerige inlichtingen zijn in ieder pakje SOLO ingesloten of worden op aanvrage gratis verstrekt door P J. VA/Ï DER Mflfi. ZVERBflttDSTOFFE/1 1EKE/1VERPL: flRTIKELE/1 BREUKBfl/IDErt. 83) B. M SPAN JEU >BEitG, Gr. Kerkplein 10, IlOTmtDUl. er na den oorlog uitgegeven vvoi'dt voor de be zetting, die uit den aard veel talrijker was en, schoon verminderd, nog is dan voor den oorlog. Woensdag deelde de minister van oorlog nog in het Lagerhuis mede, dat de kosten van de bezetting in Zuid-Afrika, het vervoer over zee niet eens meegerekend, voor het jaar 1907/8 ge schat worden op 2,310,000, d. i. bijna f 28,000,000. Ziehier de begrooting voor andere bezettingen: Egypte 470,000 (Egypte zelf betaalt daar ook aan), Sierra Leone 217,000, Mauritius 155,000, Ceylon 28 000. telefoonverkeer met rijdende trei nen Een nieuw systeem om het telefoonver keer met rijdende treinen mogelijk te maken, is door A. D Jones te Louisville (Kentuckie) uit gevonden. Het telefoonapparaat van den trein staat mei een armvomig, op den locomotief aangebrachte inrichting, in verbinding, waaruit met chemische middelen vermengde stoom uit stroomt De stoom treft een dubbele geleiding, die naast het spoor loopt. Proeven met deze inrichting hebben plaats gehad op het traject WorthingtonCarollton van den Louisville en Nashville-spoorweg, waarbij voortreffelijke ge meenschap werd verkregen tusschen den trein en de stad Louisville op 100 K.M. afstand. 25 cent per regel. Wervelstorm. Volgens een telegram uit Buenos Aires is de stad Rafaela in Santa Fé door een wervelstorm bezocht. Het gasthuis, de kerk, een school en de meeste huizen zijn verwoest. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van bier verzonden gedurende de 2e helft der maand Februari. Brieven. Crediet-Instelling, 's-Hage. id. id. Briefkaart en. J. Scbolten, 's-Hage. K. Meijers, Wilhelminakade. Buitenland. D. Buijser, N. J. Amerika. Nota Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan hen kunnen terug gegeven worden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Schiedam en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Feb. 1907: Ingelegd f13963,89. Terug betaald f8290,72. Het laatste door dat kantoor uitgegeven 'boekje draagt het nummer 6307. WANNEER GIJ NAAR ROTTERDAM GAAT. Wanneer gij naar Rotterdam gaat, bezoek dan de hieronder vermelde persoon, en verzoek haar U het volgende te bevestigen. Mejufffrouw L. Wesselman, wonende Tweeleeu- wensteeg 5 te Rotterdam, deelt ons mede: Nu ik volkomen genezen ben, door het gebruik Uwer Foster's Rugpijn Nieren Pillen, van een ellen dige nierziekte, waarmede ik reeds zes jaren gesukkeld heb, kan ik niet nalaten U mijn op rechten dank te betuigen. Ik heb hier jaren mede gedokterd, zonder dat ik een merkbare verbe tering kan waarnemen. Steeds had ik zware pijn in den rug en in de zijden, ik sukkelde aan hoofdpijn, duizelingen en was altijd aangedaan met een vermoeit, afgemat gevoel, vooral 's morgens wanneer ik op moest staan. Alles was mij te veel en bij het minste werk moest ik hevigt ranspireeren, wat mij nog meer af matte. Mijn eetlust was zeer slecht en mijn slaap onrustig; de urine zag er steeds vuil en be wolkt uit en liet een geel bezinksel achter. Juist in dit slechte stadium van mijn ziekte, maakte ik kennis met Uw pillen, reeds dadelijk be kwam ik hierdoor beterschap en ik heb Uw kuur toen hardnekkig voortgezet. Thans nu ik zes doosjes heb ingenomen, ben ik totaal van mijn oude kwaal genezen en ik weet niet hoe ik IJ mijn dankbaarheid moet betuigen. Waar ik kan zal ik ze aanbevelen. Ik, ondeigeteekende, verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen. Velen onder U schijnen voortdurend ongesteld; mis schicn lijdt gij aan hevige pijn in den rug, aan een kwaal die gelijkt op afmatting, aan migraine of overspanning der zenuwen. Wees niet te vlug in het vellen van een oordeel en met, te zeg gen, dat gij lijdt aan een der ziekten waar aan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer in gebeelde „vrouwenziekten" zijn niets anders dan aandoeningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeelde kwaal, het zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Wesselmann gehad heeft. Zij zijn te Schiedam ver krijgbaar bij de hoeren KAPPELHOF HOVINGH, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. R r.bïjRVE-KAPiTAAL t 170013 64. Geeft 3.6 °/Q rente 'sjaars, rente op rente Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zijn verkrijgbaar: Volgestort Kapitaal f6.000.000 -. Rese-ve f 751 602 61. Opent handelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en industricelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandscbe Wissels. Koopt en verkoept Wissels op de voornaamste plaatsen van Europa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Efl-cten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten. erstrekt circulaire Reiserediotbrieven en Reiswissels. 4' 4 55 55 D SS SS 55 Rijksseruminrichting. Onderzoek van geheimmiddelen. De directeur generaal van de landbouw brengt ter algemeene kennis, dat, ingaande 1 Maart, aan de Rijksseruminrichting kosteloos onderzoekingen zul len gedaan worden naar de samenstelling van zoo genaamde gebeimmiddelen, die tegen ziekten van bet vee of tegen kreupelheden van paarden wor den aangeprezen. Bij de inzending van een middel als bovenbe doeld, moet steeds overgelegd worden de daarbij behoorende gebruiksaanwijzing. Indien de samenstelling van het middel bekend is en de inzender slechts inlichtingen weoscht in te winnen over de waarde van het middel, ten opzichte van de ziekte of van de kreupelheid waartegen het wordt aanbevolen, moet zulks uit drukkelijk worden opgegeven. De belanghebbende ontvangt na afloop van het onderzoek een schriftelijk rapport. Di aanvragen of inzendingen zijn te richten tot de Rijksseruminrichting, Vinkendwarsstraat no. 15, te Rotterdam. Ntct,.) C1T> PQ 0£2 fc=0) CÖ Fijn, Broos en Smakelijk. Aanbevelend, <P=* CTD CTD Over bedragen tot ƒ25.000 kan zonder opzegging worden beschikt. YAN LEEST DIT. Uit het Engelsch.) U heeft ons vermoedelijk telegrafisch en per brief naar hier geroepen, opdat wij tot een opheldering zouden komen. Aan verwijten heeft u 't in uw leerrijken brief niet laten ontbre ken, en „Vat kunt ge tot uwe rechtvaardiging aan- t oeren riep Heinsdorf, die door het arro gante optreden van den ander hoe langer hoe meer verbitterd werd. „Dat hangt maar af van het standpunt, het welk u wenscht in te nemen," antwoordde Von Maltitz, zonder ook maar een oogenblik zijne aangenomen kalmte te verliezen. Met veel be weging en omslag stak hij de sigaret weer aan, dio uitgegaan was en zei toen geblaseerd: „U belieft mij als zwendelaar en bedrieger te be titelen. Maar geachte heer, wie zelf in een gla zen huis woont moet zijn naasten niet met stee nen werpen. U voert hier zelf een heelen staat en wekt daardoor bij een ander de veronderstelt ling, dat ge in zeer goeden doen zijten te gelijk loopen de vertwijfelde schuldeischers hij u den drempel plater zijn moralisten, tot wie ik overigens niet behoor, die over een der gelijk optreden zoo hun eigen meening hebben. Ik heb overigens maar op een punt gebluft, namelijk waar ik mij voorstelde als de gelukkige bezitter eener jaarlijksche rente, die in 't ge heel niet bestaat „Wat een afschuwelijk menschl" riep me vrouw Heinsdorf handenwringend uit. „Met wat een brutaliteit trad hij op, als een Vanderbilt stelde hij zich aano, als ik had kunnen vermoeden, dat...." mama, u maakte mij de toenadering hier ge- „Nu, nu, blijf toch kalm, hoogvereerde schoon- makkelijk genoeg," viel Von Ma.titz in. „Onbeschaamde I" „Och wat, ik heb het daar straks al gezegd, laat het gebruik van dergelijke vleiende titu latuur liever aan de marktwijven over. Waar om zou ik verplicht geweest zijn u vooraf zoo geheel met mijne financiëele verhoudingen op de lioogfr te stellen7Iedereen zoekt zich tot in een zoo gunstig mogelijk licht te plaatsen. U zelve, mama, hebt Ella ook niet zoo'n beet je in de hoogte gestoken. Wanneer het uw plan iv as geweest haar mij bij mijn eerste bezoek m de armen Je werpen, dan zou u onmogelijk op betere wijze hebben kunnen optreden." „Die^ onbeschaamdheid gaat alle perken te buiten stoof mevrouw Heinsdorf op. „Laat hem toch doorpraten, mama, in dit op zicht zegt Arnold niets dan de waarheid," meng de zich ook Ella nu in het gesprek. „U wist Beslist h"t go dkoopste en in-est gesorteerd «dr-s voor 11.11. Winkeliers en Kooplieden is bij <4ro«sler ia Htuds- F.mtuisie- eu Gelegenheids-kaarten. niet, hoe beminnelijk u zich wel voorstellen zou; het was alles honigzoete liefheid en voor komendheid." Heftig ««ddehare moeder zich thans tot haar. „Waag jij dat tot mij te zeggen, Ellajij?" „Waarom niet, mama?" antwoordde de jonge viouw onverschillig. „Ik heb er mijn man vol strekt niet over in twijfel gelaten, hoe ik over zijn manier van handelen denk, maar dat neemt met wee wat waar is, is waar." „Nu, het wordt, hoe langer hoe mooier!" zucht te de diep beleedigde. „Houdt jelui je stilzei nu Heinsdorf ge biedend. „Laat hem doorpraten'" „Wat zou ik nog veel te zeggen hebben," ver volgde Von Maltitz ontwijkend, terwijl hij zich weer met zijn sigaret bezig hield. „Al maakt mijne geachte schoonmama zich nog zoo boos, zij kan toch het feit niet, uit de wereld helpen, dat zij mij hare dochter om zoO' te zeggen om den hals geworpen heeft. Schreeuw wat my betreft, daarover moord en brand, 't is toch zoo. Je voedt geen woorden genoeg óm Ella's voortreffelijkheid in de gloeicnste kleu ren aan te prijzen - het was gewoon, alsof je er mee op de markt stondt." „Daarin sta je met haar gelijk", merkte Heins dort grimmig op. „Maar de afkeurenswaardige handelwijze van mijn vrouw gaf jou nog niet het recht, om zoo'n ongehoorde zwendel te ple gen. Heo je dan geen geweten? Het ging toch om het levensgeluk van mijn kind1" I „Wie zegt u dan, dat Ella ongelukkig wor den zal?" antwoordde Von Maltitz onverschil lig. „Ik ben er juist den man voor, om den wagen weer in 't goede spoor te brengen. Zoo als de zaken er nu eenmaal voor staan, ben ik net zoo gesjochten als jelui allemaal I" Deze laatste woorden wekten de woede van mevrouw Heinsdorf weer op en opnieuw be gon zij al de registers van hare buitengewone welsprekendheid open te zetten. Toen z'i uitgeraasd had, zonder Von Maltitz de gelegenheid gegeven te hebben iets in liet midden te brengen, wilde Heinsdorf zijn woede koelen. Hij trad op Von Maltitz toe. „Onmiddellijk zal het geld, dat je van mijn vrouw afgehou den hebt, hier op tafel leggen!" gebood hij. Von Maltitz lachte spottend. „Ja, als ik gek was!" riep hij daarop tergend. „Ik zou me daar van alle middelen ontblooten, neen, neeh, mijh waarde, ik dank je well" Hij had nog niet geheel uiitgesproken of in razenden toorn vloog Heinsdorf op hem los, pakte hem bij de schouders en schudde hem door elkander. „Je zult je roof teruggeven'" siste hij, „of ik roep de politie en laat je da delijk oppakken (Wordt vervolgd!Y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6