Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. (D. v. N.-Br.) leden van het bestuur, benevens de heeren C. Muijsken, voorzitter der commissie voor de grafe lijke zalen en D. E. C. Knuttel, Rijksbouwmeester. Michiel Adriaansz. de Ruyter. Het gedenkfeest van admiraal de Ruyter's ge boorte wordt te Londen gevierd op 8 April a s., dank zij h,.t Nederlandsch Centraal Comité. Met medewerking van het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Verbond ontving het Comité de toezegging, da: een aantal Nederlandsche hoog- lceraren bereid is voor de landgenooten aldaar op te treden. De eerste zal zijn de Leidsche hoogleeraar dr. P. J. 'Blok. Petroleum. Volgens de „Pall-Mall Gazette" is de groote petroleumstrijd tussclien de aaneengesloten Euro- peesche petroleum-producenten en de Standard Oil Company onverwacht geëindigd met de over winning van laatstgenoemde. Volgens een gemaakte kleine overeenkomst, die reeds de volgende week in werking zal treden heelt de Standard Oil zich belangrijke depóts verzekerd de Rotterdam, Amsterdam, Antwerpen en andere plaatsen van het vasteland. Gemeenteambtenaren. Op Hemelvaartsdag zal te Utrecht de verga dering van gedelegeerden van bij het Nationaal Verbond aangesloten vereenigingen. worden gehou den. Op de agenda komt o.a. voor bespreking der wenschelijjiheid van de oprichting van een fonds bij zieKta en overlijden, zoomede van een va cantia- of herstellingsoord. Upzichters-teekenaars. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Neder- landschen Opzichters- en Teekenaarsbond heeft aan alle werkgevers, die opzichters en teekenaars in hun dienst hebben, een verzoek gericht, om aan die opzichters en teekenaars een jaarlijksch verlof van acht achtereenvolgende dagen, met be houd van salaris, toe 'te kennen. Geneeskundige tentoonstelling te Leiden. Gisternamiddag is te Leiden de geschiedkun dige tentoonstelling van natuur- en geneeskunde getpend. He' curatorium der universiteit, de rec- toj-magnificus, de burgemeester van Leiden en enkele andere autoriteiten werden door prof. van Leersum, den leider der tentoonstelling, ontvan gen en rondgeleid. De inzendingen beslaan vier zalen in het Academiegebouw, benevens eenige vertrekken van de universiteitsbibliotheek, deze laatste voor de voorwerpen die niet of slechts onder zeer bezwarende voorwaarden mochten wenden overgebracht. Een uitvoerige catalogus is verschenen, door prof van Leersum, dr. de Fey- fer en dr Molhuijsen bewerkt, en geeft in eenige inleidende hoofdstukken tal van wetenswaardige bijzonderheden. Het graf van generaal Chassé. Een en ander is door het bestuur der Ned. Herv. Kerk te Ginneken, en de districts-commis- sie Breda en omstreken van den ge wapen den dienst aan hoogerhand het verzoek gedaan, dat het stoffelijk overschot van generaal baron Chassé, den verdediger van de Citadel van Antwerpen dat thans op het kerkhof der Herv. Gemeente te Ginniken ligt, mocht worden verplaatst, en wel bij het gedenkteeken der gesneuvelden bij het beleg van genoemde Ciladel. Het graf, met de zerk op de begraafplaats, ver keert in vervallen toestand en beide colleges koe sterden reeds lang den wensch, dat aan het gebeente een betere en waardiger rustplaats mocht gegeven worden. Wat toch, meende men, kon gepaster zijn, dan dat zjjn overblijfselen rustten naast die van de onder zijne beveleD, bij de ver dediging van de Citadel van Antwerpen, gesneu velde dapperen. Van hoogerhand is nu bericht ingekomen, dat de voorstellen tot opruiming van het oude verval len graf en tot het bouwen van een nieuwen graf kelder, met bestaande of met geheel vernieuwde zerk, aan den voet van het Citadel-monument., de goedkeuring der regeeriDg wegdragenzoodat nu waarschijnlijk spoedig tot uitvoering van de plan nen zal worden overgegaan. Volksgezondheid. Gister vergaderden in het gebouw van het pro vinciaal bestuur te 's-Gravenhage onder leiding van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid dr. Ruvscli, de voorzitters van de gezondheidscom- missiën uit Zuid-Holland en de inspecteurs van het. staatstoezicht Verschillende zaken betreffende de toepassing van Woningwet en Gezondheidswet kwamen in behandeling, o.a. de ziekenverplegingen, de be strijding dor tuberculose ten platte lande en de insanitaire toestanden der visschersvloot. Eene commissie werd benoemd om ter zake dit laatste onderwerp een onderzoek in te stelllen, bestaand© uit de heeren mr de Jongh, dr. Thibout, Zembsch en dr. Den Houter. Ned Bond tegen algemeenen dienstplicht. Het „Huisgezin" meldt: In ons land is een bond opgericht tegen, alge meenen dienstplicht. In vier dagen kwamen meer dan 10.000 betuigingen van adhaesie in. Te Utrecht zullen de voorzitters der afdeelin- gen vergaderen om de statuten vast te stellen en definitief bestuur te kiezen. Van het voor- loouig bestuur is voorzitter de heer Ch. Hout- a(kers, burgemeester te Heel, en secretaris-pen ningmeester de heer J. Geradts, burgemeester te Pcsterholt. De oprichters hebben een oproep verspreid waaruit doel en beweegredenen ten volle blijken. Strandingen aan den Hoek v. Holland. Na'ar wij vernemen, is bij het Ministerie van Waterstaat in overweging het instellen eener com missie tot het beramen van middelen welke in het vervolg bij strandingen aan de Hoek van Hol land, nadering van de landzijde en verbinding van daar met het gestrande vaartuig mogelijk zouden maken. (N. Ct.) Mgr. Willems. Onze landgenoot Mgr. Willems is benoemd tot lid van den vVerwaltungsrath"dernationaleDuitsch Nederlandsche stichting van St. Maria dell' Anima te Rome. Sinds jaren nam geen Noord Nederlan der in dit College zitting. Burger- Avondschool. Bevorderd zijn in de ie Klasse A.M. P. Aals- ma, J. Aleman, .1. Bakkes, W. F. van der Beek, J. Bergeijk, N. van den Bos, H. C. Bosselaar, H. W Bras, A. W. Broekhuizen, H. Byl, J. A. J. Drenkeifortb, A. J. Durrer, A. van Eek, J. H. Harteveld. In de ie Klasse B.B. Ingelse, J. van Kerssen, N. van der Knaap, L de Koning, J. Koorengevel, J. Korpel, J. de Lange, M. P. Lindeman, C. H. Menze, P. K. Nootenboo n, M. F. Overdijk, A. van Pelt, J. Penning. Ir. iie Ie Klasse C.J. Pil, J. C. de Regt, A. van Rhijn, E. van Rooij, C. J. A. Schuurmans, S. van Smderen, G. J. van der Sloot, M. W. Stigter, P. Stolk, L. van Veelen, L. Verhagen, N. Vermaat, P. de Vogel, L. de Vos. In de 2e klasse. A. (Timmerlieden) J. van Harte veld, J. Ooijkaas, H. van der Kraan, A. Mak (Bankwerkers) W. P. Bosdijk, J. van Dijk, A. Gerlach, N. J. Goederond, C. Hjjmans, H. van der Kamp, P. G. van Kampen, D. van der Leeden, F. C. Marks, C. H. W. Meijer, A. van der Noort, C. de Goederen. In de 2e klasse. B. (Timmerlieden) W. van Schie, A. van Sliedrecht, J. Vis, G. van Wurmond (Bankwerkers) J. J. OudsUoorn, E. J. Pinster, L. Sluiters. J. Troost, A. Ver wol, J. P. Viscber, N. van Vliet, J. van Wieringen; (Schilders) A. J. Schreuder, J. Roetman, A. van Zomeren, J. E. Robberegt. In de 3e Klasse. (Timmerlieden) H. Bronkhorst; T. Kruilaars, H. van der Most, G. Slavenburg, P* Vink, A. van Wieringen (Bankwerkers) M. Bras, M. van 't Hof. C. van der Mark(Schilders) C. de Bruin, D. van Wijk; (Steenhouwers) M. Storm; (Letterzetters) A. van Pelt. In de 4e Klasse verkregen het einddiploma (Timmerlieden) A. van den Berg, M. Hujjskes, A. van der Marei, N. van der Sluijs, A. Pinster; (Bankwerkers) P. van der Graaf, J. P. A. van de Pol, A. Stegman, C. A. van Wagtendonk (Schil ders) A. Steqnen. Kadeverzakking. De vorige week hebben wij gemeld, dat een gedeelte der kade van de Voorhaven nog steeds aan het verzakken is. Thans heeft men van ge meentewege dit gedeelte met planken afgezet. Verdronken. Heden-middag omstreeks 1 uur geraakte de 7 jarige Joh. Verbokkem aan den Buitenhavenweg te water. Een 8 jarig nichtje van hem, die van het ongeluk getuige was, liep naar de ouderlijke woning in de Heerenstraat, waar zij vertelde, dat haar neefje in het water was gevallen. De moeder snelde naar het politie-bureau om hiervan kennis te geven en onmiddellijk ging de politie op de plaats, waar de kleine zou zijn verdronken, dreggen. Het gelukte haar reeds vrij spoedig den knaap uit het water op te balen. Bij de firma v.d. Eist Co. bracht men den drenkeling binnen, waar dadelijk pogingen werden aangewend om de levens geesten op te wekken. Ook werd hij met het koolzuurapparaat van de fabriek sOxygenium" behandeld. Dit alles had echter geen resultaat, zoodat slechts den dood kon worden geconstateerd. Het lijk is naar de ouderlijke woning overge bracht. Bij het gister te 's-G ravenhage gehouden examen nuttige handwerken slaagde o.m. mej. A. M. J. C. Stolk te Schiedam. In de Dinsdag alhier gehouden ver gadering van aandeelhouders der verzekering maatschappij Schiedam werd de balans over 1906 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 10% over het gestorte kapitaal. Gister-avond laat bemerkte een be woner van het Broersveld, dat men bezig was een looden afvoerpijp van zijn woning te snijden. Toen hij buiten kwam, vond hij nog een stuk pijp staan, doch de dader was intusschen verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. Ongelukken. Gister werd de arbeider W. H., nabij het station van den locaalspoorweg te Bar- neveld, door een rangeerende locomotief aangere den en zoo zwaar gewond, dat men voor het be houd van zijn leven vreest. Gister-morgen werd aan den Rooden Toren, bij het begin van het Zwarte water, te Zwolle, een in staat van ontbinding verkeerend lijk ge vonden van een tot nu toe onbekend gebleven man. Hij was netjes gekleed en het lijk is voor- loopig naar het passantenhuis vervoerd. 1Een 7-jarig jongetje werd gister-namiddag door de Hollandsche stoomtram nabij het Fran- kenslag t© 's-Gravenhage overreden. Na eerst in de ziekenverpleging te zijn binnengebracht werd het kind naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hem waarschijnlijk het linkerbeen zal moe ten worden afgezet. Het ongeluk zou geheel aan eigen schuld te wijten zijn, daar de jongen op een der treeplanken wilde springen van de in gang zijnde tram en daardoor zoo noodlottig kwam te vallen. Men meldt uit Haarlem Beri 38-jarig man viel in de Krelagestraat uit een dakgoot neer. Hij werd met gebroken rugge- graat. in het gasthuis opgenomen. Een zeldzaam boek. Uit Gouda schrijft men aan het „N. v. d. D." Ü3 boekerij van wijlen den heer M. H. P. N. Koeman s is door het overlijden zijner zuster in andere handen overgegaan. Onder die boeken behoorde indertijd „Leven van Sinte Lidwina van Schiedam," dat in 1493 den lOen Juni door de Collaciebroeders te Gouda werd gedrukt. Dit boek je, waarvan slechts één exemplaar bekend was, is nu zoek. De directie der Stads Librye te Gouda verzoekt een ieder, die eenige inlichtingen kan geven om trent de plaats waar dit boekwerk zich bevindt, dit te willet, doen, opdat het niet verloren ga. In 1863 was het boekje tentoongesteld op de tentoonstelling van kunstvoorwerpen en antiqui teiten te Delft, waarna de hoer M. F. A. G. Camp- hell, te 's-Gravenhage, daarvan een beschrijving gaf in „Annales de la typographic Neerlandaise an XVe siècle" (La Haye 1874) no. 1125. De heer J. W. Holtrop, bibliothecaris van de Koninklijke Bibliotheek gaf een paar bladzijden van hei werkje in facsimile, afgedrukt in „Mo numents typographiques des Pays-Bas au quin- zième siècle" (La Haye 1868) De „Berlin". Gister-middag is de stoomke tel in het op de pier zittende wrakstuk van de „Berlin" door middel van twee bokken gelicht en opgesleept naar Maassluis. Diefstal. Dinsdag werden een aantal arbei ders van de meelfabriek aan de Geestbrug te Voorburg gevankelijk naar Den Haag gevoerd, on der verdenking zich bij herhaling aan diefstal van balen bloem te hebben schuldig gemaakt. 'De Drankwet in pr act ijk. Het aantal flesschen, vaten en kruiken met drank, door de politie tv Rotterdam in beslag genomen, heeft, naar wij vernemen, reeds het aantal van 3000 overschreden. In de archieven van de Kanton gerechten zijn nu alle soorten dranken in zeer ruime mate voorhanden. I („Vad.") De groote bloembollendag wordt te gen Zondag 21 April a.s. verwacht. De De R u y t e r-p o s t z e ge 1 s. Liefhebbers voor de De Ruyter-postzegels moeten zich haas ten. De voorraad van een halven en één cent is te Amsterdam reeds uitverkocht. Aan de post kantoren zijn die zegels tenminste niet meer te verkrijgen. En wat de 2i/2-ccnts-zegels betreft, veel zijn er niet meer over. (De moord te Amersfoort. Gister is ook de tweede verdachte van den moord, in Nov. te Amersfoort gepleegd op den spoorwegwerker Drist, uit de preventieve hechtenis ontslagen. Eengevaarlijkpersoon. Zondag-avond 6 uur heeft te Prinsenhage een moordaanslag plaats gehad. De 2Siarige M. van Hogeloon, gewezen L I. miUl.iif, los'tc a bout portant (op een paar metois afstand) cp zjjn buurman C. R., met wien hij altijd in vriendschap heeft geleefd, vier revolverschoten Gelukkig vlogen de kogels hem over schouder en hoofd heen, zoodat hij geen letsel opliep. v. II. had als gep. O.-I. militair een pensioen van f 100, doch verbeurde dit pensioen wegens het dienstnemen bij het Vreemdenlegioen in Af rika. Hij woonde thans bij zijn moeder en zuster, doch meermalen werden bij hem teekenen van krankzinnigheid waargenomen. Zonder daarvoor ook de minste redenen te hebben, sloeg hij giste ren eenige ruiten in het ouderlijk huis stuk. Toen de politie hem arresteerde, was de re volver weder met zes scherpe patronen geladen. Het 25e kind. Te Terneuzen heeft een vader aangifte gedaan van de geboorte van zijn 25e kind. i f— Valse he Belgische bankbiljetten. Te Maastricht is een Beg, Van Meenen genaamd, aangehouden wegens het uitgeven van valsche Belgische bankbiljetten. Hij is echter ontoereken baar verklaard en zijn opsluiting in het krank zinnigengesticht te Medemblik bevolen. Verstoorde vergadering. In een van de boeken van Captain Marryat staat het verhaal van een jongen die een heelen schouwburg aan het niezen bracht door van de engelenbak, waar hij zat, een zak snuif (of wals 't peiper?) uitte strooien. Een dergelijke grappemaker is Maandag-avond op een vergadering van het onderwijsbestuur in de gemeente Oost-Ham bezig geweest. De vergadering moest geschorst worden, omdat alle leden onbe- daatlijk aan het niezen waren. Als ik wist Vie het gedaan had, zei een achtbaar schepen, dan zou ik er hem een op zijn neus geven. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Donderdag 28 Maart 1907, des namiddgs 2 uur. Voorzitter: de Burgemeester, de heer dr. M. A. Brants. Tegenwoordig 18 leden, afwezig de heeren Von Briel Sasse, Loopuyt en Van der Poel, met ken nisgeving. De vaststelling der notulen van de vorige ver gaderingen van 29 Januari, 19 Februari en 12 Maart wordt verdaagd. Ingekomen stukken. Mededeelingen van B. en W. dat bij hun college is ingekomenvan Ged. Staten dezer prov. missive ten geleide van het goedgekeurde Raadsbesluit dd. 19 Febr. jl. om B. en W. te machtigen met de eigenaars van de Putterboeksche en Strijensche straten een overeenkomst aan te gaan om de nog niet aan de gemeente behoorende gedeelten van die straten kosteloos aan de gemeente af te staan, onder voorwaarden dat aan de totale kosten van bestrating en rioleering en rioolaansluiting en slootdemping, geraamd op 113500, door de eigenaars van de straatvakken of langs gelegen huizen wordt bijgedragen een som van f 6650, en dat de straten de eerstvolgende 20 jaren niet zullen worden op gehoogd Kennisgeving. Idem missive ten geleide van een afschrift der bestekken van den Minist. van Binn. Zaken van 4 Maart jl. alsmede een uittreksel uit de daarbij behoorenden staat tot vaststelling der Rjjksvergoe- ding en de kosten van het Lager Onderwijs over bet jaar 1905, overeenkomstig art. 45 (oud) der wet op het Lager Onderwjjs,uit dezen staat blijkt dat de gemeente over dat jaar f 185.63 te veel heeft genoten Kennisgeving. Idem missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 12 Maart jl. tot af stand in erfpacht van een stuk grond aan de Prins Mauritsstraat, aan Tb. E. J. Kramers, qq; Kennisgeving. Idem missive ten geleide van de door hen goed gekeurde Raadsbesluit dd. 12 Maart; a. tot af- en overschrijving op de begrooting van uitgaven, dienst 1906, van een bedrag van f 18.25; b. tot wijziging van de begrooting van inkomsten en en uitgaven, dienst 1907, met een bedrag van f1000; c. idem met een bedrag van f60,000; d. idem met een bedrag van f13500; e. idem met een bedrag van 11500; Kennisgeving. Idem missive ten geleide van het door hen goed gekeurde Raadsbesluit d.d. 12 Maart j 1. tot aan koop van het overschot van den molen »DeHoop", aan de Lange Nieuwstraat. Kennisgeving Van den Burgemeester missive houdende mede- deeling dat hij van 15 tot 27 Maart a.s. buiten de gemeente zal verblijven. Kennisgeving, zijnde reeds schrifteljjk aan de leden medegedeeld Van B. en W. missive ten geleide van de rekening en verantwoording van de Gasfabriek en Drinkwaterleiding van 1906. In handen van de financieele commissie om onderzoek en rapport Van den opperbrandmeester verslag van den toestand der brandweer over het jaar 1906. Kennisgeving, zullende als bijlage worden opge nomen in het verslag omtrent den toestand der gemeente over 19t»6 Van de regenten van de Hofjes van Belois mis sive ten geleide van de rekening en verantwoor ding van hun beheer over 1906 met de daarbij behoorende bescheiden. In handen van de Financieele Commissie om advies Van de Gezondheidscommissie missive ten ge leide van het verslag over 1906, benevens een verslag van het systematisch woningonderzoek van een gedeelte der gemeente. Kennisgeving Van mej. E. de Koning, missive houdende dank betuiging voor hare benoeming tot onderwijzeres aan school B en dat zjj met 1 Juni a.s. in functie hoopt te treden. Kennisgeving Van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Ne- derlandschen Politiebond adres houdende verzoek om van deze gemeente ook een subsidie te mogen ontvangen tot het instandhouden van het examen ter verkrijging van het politie-diploma. In handen van B en W. om advies Van de Commissie van Administratie voor bet Stads-Ziekenhuis missive houdende voorstel om aan art. 27 der verordening voor het Stads-Zie kenhuis (gem. blad no. 10 van 1899; een 3e ali nea toe te veegen, luidende vBebalve de verpleeg de zelf, is ook voor de betaling van de verpleeg- gelden aansprakelijk het hoofd van het gezin, bij wien de verpleegde inwoont. Men wordt geacht bij iemand in te wonen indien men in den regel 's nachts verblijft in de woning van dezen en bij hem geheel of gedeeltelijk in de kost is. In handen van B. en W. om advies Idem missive ten geleide van het beredeneerd verslag van den toestand van het Stads-Zieken huis over 1906. Kennisgeving, zullende het verslag als bijlagen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2