Neemt proef met SUITAHA IA MAXIUA HABANEBA 3 Cl Effecten, Coupons Assurantiën, E.Br^ndsm^ Crediet- en Spaarbank, Te SchiedamHOOGSTRAAT 43. Ooslsingel 10. Ingezonden Mededeelingen. A. Bluyssen Zonen. Kerknieuws. Provinciale volgens zijne bewering, een schot in een zijner boenen. Werkelijk had hij dan ook- een klein kogeltje onder zijn knie in het been zitten, dat in het St. Elizabethgesticht, met behulp van Röntgen stralen,* door dr, Roelofs werd verwijderd. Daar echter rondom het gaatje door den kogel in zijn rechterbroekspijp geschoten, het goed ver brand was, hetgeen er op wees ,dat het schot op zeer korten afstand was gelost, onderwierp de politie hem aan een scherp verhoor, waarna het jongmensch ten slotte door de mand viel en bekende, het schot zelf gelost te hebben. Procesverbaal wegens het doen van een val- sche aangifte blijft natuurlijk niet uit. Uitgeleverd. Door de Nederlandsche Ret- geering is aan de Duitsche justitie uitgeleverd de boekhouder Otto Schulz die ten nadeele van zijn patroon te Bochum, verduistering pleegde van 13000 Mark en op 17 Mei jl. door de Amhemsche recherche in een hotel werd aangehouden. u n z i n e-o n tp 1 o f f i n g. Gistermorgen, tus- <-u liait tien en tien uur, had op de werf —u de Uudegracht ,te Utrecht, voor het perceel, bewoond door den koperslager J. S. de Groot, een ontploffing plaats, die vrij ernstige gevolgen heeft gehad. Diens 28-jarige zoon J. P. de Groot zou een bezinevat gaan soldeeren, dat al eenige dagen op de werf had gestaan en volgens ver klaring van den heer J. S. de Groot geheel leeg is geweest. Niettemin schijnen de bezinegassen nog niet geheel uit het val te zijn getrokken, al thans, toen de 28-jarige zoon de voorbereidende maatregelen tot soldeeren begon te nemen, waar bij warmte wordt ontwikkeld, sloeg het vat plotse ling met een hevigen slag uit elkaar waarbij bij ernstige brandwonden bekwam, vooral aan het hootd. De ontboden geneesheer dr. De Wildt heeft echter gelukkig kunnen constateeren, dat geen levensgevaar aanwezig is. Koude zomers. Voor de menschen, die soms niet tevreden zijn, omdat het, ondanks het zomerseizoen, toch zoo onaangenaam koud is, zy gezegd, dat men vroeger daar ook reeds over klaagde. Hieraan herinnert dit puntdichtje, dat Jacob Van Lennep maakte op 21 Juni van het koude jaar 1855: En nu is 't reeds de langste dag, Reeds moest de zomer komen. En 'k heb in Nederland, waar ik zag, Schier niets daarvan vernomen. Van koude tril ik als een blad, Terwijl ik zit te schrijven, Zoo ik geen wollen dekens had, Ik zou in N bed verstijven. ZienUe blinde, 'n Man te Breda, die blijkens 'n bord, ter hoogte van z'n maagstreek aangebracht, stekeblind was, en zoo van de pu blieke weldadigheid leefde, had nog iets op z'n kerlstok by de politie .Toen deze hem daarvoor zocht, trof ze hem aan in 'n café, waar hij juist 'n keurige carambole maakte op het bil jart. De bomaanslag te Tiflis. Het blijkt dat de laatste dynamiet-calamiteit, die Tiflis trof en waarbij niet minder dan 10 bommen tot ont ploffing werden gebracht, bedoeld was als een middel om een geldtransport te vermeesteren. En bat is den misdadigers volkomen volkomen ge lukt. Ze bestookten met hun bommen het rijtuig, waarin- het geld werd vervoerd en er viel hun een bedrag van 341000 roebel in handen. In den in stukken geslagen wagen werden nog 9500 roebel gevonden, die den aanvallers dus ontgaan zijn. De koetsier ,die licht verwond werd, is gear resteerd; ook op nog andere verdachten is de hand gelegd. Gedood werden twee politie-agenten, verwond meer dan 80 personen, waaronder kozakken en politie-agenten ,die het transport moesten be- Haarwassching. Onder het opschrift^ge vaarlijke haarwassching schrijft de „Lancet" een geval, waarin eene dame na eene zoogenaamde droge haarwassching door een kapper haar "be wustzijn verloor, toen zij bijkwam aanhou'flend braakte, naar bed moest worden gebracht en eerst na drie dagen onder geneeskundige béhandeling geweest te zijn zich weer beter voelde. Prof. C. R. Marschall, die de vloeistof waar mede gewasschen was, onderzocht, bevond dat zij bestand uit carbotetrachloride, die, hoewel zij in hooge mate vet oplost en in de nijverehid als oplossingsmiddel van vet, was, guttapercha enz. in gebruik is, wanneer zij verdampt bij in ademing dezelfde verschijnselen geeft als chloro form, maar veel vergiftiger is. Prof. Marchall die reeds vroeger vergelijkende proeven had genomèn met deze vloeistof, achtte het zeer goed moge lijk, dat de inademing van den damp, onder bij zondere omstandigheden, den dood kon veroorza ken. Na de treurige ervaringen, opgedaan met de haarreiniging door benzine en reukelooze pe troleum, ten gevolge van het plotseling vlam vat ten, is het begrijpelijk dat men gezocht heeft naar een middel dat het vet van het hoofd en het haar goed oplost, weinig brandbaar is en dadelijk opdroogt. Uit het onderzoek van prof. Marshall blijkt dus dat het nieuwe middel in hooge mate gevaarlijk is en dat de kappers het om zijne ver- doovende en vergiftige eigenschappen niet mogen aanwenden. Intusschen heeft Lady Auckland zich tegenover een iman van de „Daily Mail" békend gemaakt als een van de slachtoffers van de droge haar wassching. Dezer dagen is ook zij in zwijm ge vallen onder zulk een behandeling. Zij werd erg ziek en möest onder dokters handen. Zaterdag was zij nog niet voldoende hersteld, om een tuinpartij op Windsor te kunnen bijwonen. In een Galicisch dorp stortte gedurende een bruiloftsfeest het gewelf van een kelder naar beneden. 30 dansende paren verdwenen in de diepte, 16 personen werden zwaar gewond. De anderen kwamen er met lichte kwetsuren en een zenuwtoeval af. 1 waken. Een kermisgast, die den kost verdiende met yzervreten, is te Parys in een gasthuis ge opereerd. Men vond in zyn maag en ingewand drie lange spykers, twee knoopenhaken, twee hor logekettingen, 171 draadnagels en een menigte naalden en spelden. De operatie is goed gelukt en binnenkort zal de man, volgens het Parysche oiad, waaruit wij 't verhaal hebben, genezen het hospitaal verlaten. Hotelbrand. Van een naar het schijnt schrik kelijke ramp, die in Jamestown in Virginië heeft plaats gehad, komen de eerste berichten tot ons. Een aantal hotels moeten, vermoedelijk door een zelfde oorzaak in brand geraakt zijn, juist op een nacht dat ze in verband met een tentoonstelling in Jamestown overvuld met gasten waren. Er ontstond een geweldige paniek ondeT de loge's, waarvan er, naar voorloopig vastgesteld werd, drie verbrandden. Overstrooming. De Grieksche minister van Binnelandsche Zaken seinde van Trichala, dat er 1000 huizen door overstrooming verwoest en 102 menschen omgekomen zijn. Verschri k kei ijk ongeluk. ï)e sneltrein -ciinsienlamParijs van 1.15, die kwart voor vijf voorbij Cappellen (bij Antwerpen) rijdt, is om dezen tijd op een limonadekarretje geloopen, dat de baan vrij had gevonden. De eigenaar, Kockx uit de Kasteelpleinstraat te Antwerpen, die met twee jonge gasten, 18 en 14 jaren oud, den wagen, die met twee paarden bespannen was, voerde, is doodelijk getroffen. Hy zieltoogt te a, ede. De 14-jarige knaap was op slag dood. 18-jarige is bewusteloos medegevoerd door den sneltrein naar Antwerpen. De reizigers bleven ongeneeid en hielpen mede de plaats opruimen. Do machine is alleen eenigszins beschadigd. De baanwachtster, een weduwe met 5 kleine kin deren, bezwymde onmiddellijk. Een paard is ge dood, het andere kon wegvluchten en is ongedeerd teruggevonden. Schipbreuk. Het stoomschip ^Santiago", van de Pacific maatschappij, heeft ten Noorden van Kaap Corral schipbreuk geledentwee der opvarenden werden gered, de overigen zyn, naar verluidt, omgekomen. Over deze ontzettende scheepsramp wordt na der gemeld, dat, toen de Santiago de haven van Corral verliet, met bestemming naar Valparaiso, de machines in zeer slechten staat waren. Het schip stond onder bevel van den Engel- schen kapitein Whiteway. Aan boord bevonden zich, behalve de kapiteiD, 10 Engelschen, verder een bemanning van 79 Chilenen en een passa gier, ook een Chileen. Toen de storm het schip deed zinken, werd een boot uitgezet, waarin de kapitein en 19 man een plaats kregen. Andere booten schijnen niet te zyn uitgezet. Met de San tiago zyn reeds een 70 personen verongelukt. Het bootja met de 20 overlevenden bereikte, na ver scheidenen dagen zwalkens, de kust doch werd op een klip te pletter geslagen. De vierde officier, de Chileen Calera, is de eenige, die er het leven afbracht. De reeders hebben een schip gezonden naar de plaats van het onheil, om te zoeken naar mo gelijk toch nog uitgezetten booten met schipbreu kelingen. ten langs de rails voorby. Al het yzer en koper werk smolt weg en droop op de straten. Voort durend werden ontploffingen gehoord totdat bet der brandweer gelukie den stroom at te sluiten. 25 cent per regel. WAAROM IS DIT WAAR Omadat het gezegd wordt door een onzer buren en niet door iemand, die 100 kilometers of meer van hier verwijderd is, en omdat het bewezen kan worden. De heer J. de Graaff, wonende Taborstraat 37 te Rotterdam meldt ons: Reeds geruimen tijd had mijn vijfjarig dochtje erg veel pijn te door staan in haar zij en rug. Onophoudelijk beklaag de zij zich over scherpe snijdende steken in de lendenen ,zij sliep zeer onrustig en zonder aan leiding moest zij veel transpireeren. De urine kwam met een branderig gevoel en was steeds erg troebel en het koste mij groote moeite het arme kind voedsel te doen gebruiken. Zij was geen meester over haar water en onophoudelijk maakte zij haar bed nat. Wij wisten niet wat wij moesten beginnen, want ofschoon zij voortdurend onder behandeling was, zagen wij toch dat zij meer en meer achteruit ging. Haar gelaatskleur was heelemaal geel geworden en alle levenslust was geweken, de deskundigen zeiden, dat zij aan blasontsteking leed. Toen ik zooveel gunstige be richten vernam omtrent Uw Foster's Rugpijn Nie ren pillen, wenschte ik deze door mijn kind te laten probeeren. Ik was zeer verwonderd en blij de, toen ik, nadat zij één doosje gebruikt had, beterschap kon waarnemen. Na drie weken was zij geheel genezen; van de vroege pijn bemerkte zij niets meer en zij kreeg weer eetlust en kleur en uit diepe dankbaarheid zal ik waar ik kan dit uitmuntend geneesmiddel aanbevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men lean haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn ,pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek ,een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dieezlfde die Mejuffrouw de Graaff gehad heeft. Zij zijn te Schie dam verkrijgbaar bij de heeren KAPPELHOF HOVINGH (voorheen "Frans Visser.) Toezending geschiedt franco na ontvangst van een postwissel f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozon. Holkindsche Mélange (in pakjes) a 46 c. p. pond met halve bon (waarde 5 c.) of Deensche Mélange (uitgewogen) a 70 c. p. anderhalf pond met heele bon (waarde 10 c.) Beide komen de fijnste Room boter 't meest nabij, en kunnen deze onder alle omstandigheden best vervangen. „Het Wapen van Asten". Verschrikkelijke misdaad. Veertien Italianen, behoorende tot den bond van de Zwarte hand, te Nieuw-Orleans, hebben een 8-jarigen jon gen geroofd, voor wiens loslating zij een som eischten van 24.000 dollar. Het lijk van den jongen is teruggevonden. Hij was gewurgd en daarna in stukken gehakt. Men heeft 9 personen in hechte nis genomen ,o.a. een vrouw, die een bekentenis aflegde en de overigen verried. De bevolking is verbitterd, zoodat men vreest voor een lynchpartij. Grondprijzen in een wereldstad. Het departement van financiën van de stad New-York heeft voor 1.650.000 het terrein met het ge bouw gekocht van de Staats-Zeitung. In dezen prijs is, volgens de berekening, de waarde van het terrein 5776 vierk. E. vt. gesteld op 1.200.000. Het gebouw van de Staatszeitung staat in Park Row. [K o r t sj u i t i n g. Zondag-nacht is aan de elec- trische geleiding van den Centraahpoorweg te New-York boven op een viaduct kortsluiting ont staan. Tot op een afstand van myl was het ijzerwerk electriseh geladen. Groote vlammen seho- Dr. J. G. J. Exirr. f Woensdag-morgen had te Maastricht de ter aardebestelling plaats van den zeereerw. zeergel. pater dr. J. G. J. Exler S.J., die Zondag-»vond in de Katholieke Heeren vereen iging door een beroerte getroffen, zoo plotseling overleed. De plechtige Requiem-mis in de kerk der eerw. paters Jezuiten werd opgedragen door den zeer eerw. pater- rector Schmeits S.J., waarna de teraarde bestelling op de R. K. begraafplaats naby Oud- Vroenhoven volgde. Aan de geopende groeve sprak namens allen de prefect der Katholieke Heerenvereeniging. de heer Jos. Cronte, een fraaie grafrede uit, waarin by de verdiensten van den ontslapene herdacht en hem een tot weerziens hiernamaals toeriep. Een broe der van den overledene bedankte namens de familie voor de eer den dierbaren afgestorvene bewezen. Woensdag 3 Juli aanst., 's morgens 9 ure, hoopt onze oud-stadgenoot, de eerw. pater A. M. Richters, van de Congregatie van het A. H. Hart van Jezus, den 25n Mei 1.1. te M«chelen priester gewyd, zyne eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk van O. L. Vrouw van den A. H. Rozenkrans alhier op te dragen. Rechtzaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage vernietigde gister het vonnis der Rolterdamsehe rechtbank waarbij Ph. Ch. van der P. jr., distillateur te Schiedam, was veroordeeld tot f25 boete of 5 dagen, wegens overtreding der Wet op het gedis tilleerd. Het hof, opnieuw recht doende, veroor deelde bekl. tot 100 boete of 14 dagen. g|De Haagsche rechtbank heeft in de zaak van Simon Polak, die terecht stond terzake van den aanslag op den minister van Justitie, gelast dat het onderzoek zal worden hervat op heden Vrij dag. 28 Juni, en heeft benoemd tot deskundigen om in deze zaak een onderzoek in te stellen en rapport aan de Rechtbank uit te brengen: le dr. C. Winkler, hoogleeraar te Amsterdam 2e dr. L. Bouman. genee-heer-dir. van het krankzinnigen gesticht sBloemendaal" onder Loosduinen en 3e J. v. d. Kolk, geneesheer directeur van het genees kundig gesticht voor krankzinnigen »Endegeest" te Oestgeest, Burgerlijke Stand - j 1 Schiedam. Ondertrouwd: 27 Juni. C. F. van der Hoek, oud 27 jaar, en M. Weenink, oud 29 jaar» J. Boer, oud 22 jaar, en R. van der Velde, oud 24 jaar. W. H. Witberg, oud 23 jaar, en M. C. A. Dries, oud 21 jaar. - J. Oers, oud 21 jaar, en G. J. Visser, oud 21 jaar. Geboren: 25 Juni, Cornelis Antonius, zoon van J. W. Vo'lebregt en A. J. van Veen, Broers- veid. 27. Marinus, zoon van M. Bouthoorn en E. Lagraauw, Rhoonsche straat. Overleden: 26 Juni. Toontje Neeltje Natte, oud 58 jaar en 5 maanden, eehigenoot van Kor- nelis de Jonge, Beieriandsche straat. Curneiis Kers, oud 2 maanden, Buitenbavenweg. Aart Gille, oud 63 jaar en 10 maanden, Lange Achter weg. 27. Maria Middendorp, oud 56 jaar en '1 maand, echtgenoot van Hendrikus Jacobus Hooze- mans, Lange Achterweg. Franciscus de Vette, oud 72 jaar en 10 maanden, Overschiesche straat. Advertentie n. Deze merken zijn van puike kwaliteit en mooie lichte kleuren. J. ZOETMULDER. in en TELEFOON 211. In het hijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON h f 1.30 per V. KG. SCHIEDAM. De Directie bericht dat de Juli- coupon der 47» Schuldbrieven van af 1 Juli betaalbaar gesteld is te Amsterdam bij de Incasso-Bank. Rotterdam bij de firma Arnold Gilissen èn Incasso-Bank. Schiedam ten kantore der Bank, Vischmarkt. De Directie. .IJ. B SIEUEII J. B. SCHIPHORST, TBADE MAftK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6