DRINKT! JANSEN WOUTERLOOT Nieuwe Aalbmenjenever. Aanbesteding. voor het laatst bakt P. HEIJSTEK. J.W100LSBE1M. 10 THOMSONS PUDDING aanbesteed: WEET GIJ? £Sm GROOTE MARKT 35. Houtverkooping. aanstaanden Zondag morgen (Zondag) voor het laatst hakt, Oogst IlKkT. Kerknieuws. Ingezonden. Ingezonden Mededeelingen. Remengd Nieuws. Burgerlijke Stand Handelsberichten. Beur svan New-York. Advertentie n. Verkrijgbaar: Slijterij Het verbouwen van liet Pand „DE DRIE STERREN" aan de Noord vest No. 17 te Schiedam. is ter aflevering gereed. Korte Dam. Telefoon no. 115. 1 5 91 per pakje. De Oorsprong der Schele Hoofdpijn. Schiedam. SUZE. Den 5 Augustus 1907 zal door den Architect S. VAN DER SCHOUW Jz., voor rekening van den Heer C. H. WIND- HORST alhier, worden BESTEK en TEEKENINGES per stel a fl.vanaf heden verkrijgbaar bijvoor- noemden architect Damlaan 35. een partij solide vloerdelen dakdelen deuren ramen kozijnen binten brandhout, enz. Deondergeteekende heeft de eer zijn geachten clien tèle en begunstigers dank te zeggen voor de gunst hem zoo ruim ten deel gevallen, en maakt bij deze gelijk bekend, dat hij in de zaal aan de APPELMARKT en de schuit aan de LANGE HAVEN. UEd.Dv. Dienaar, Dank zeggend voor de gunst hem weder zoo ruim bewezen, heeft ondergeteekende de eer zijn geachte clientèle en eventueele begunstigers mede te deelen, dat hij in de zaal van het VerltOOplokiial aan de Lange Haven. UEd. dw. dienaar, ponton heeft de navolgende hoofdafmetingen engte 32 meter, Breedte 12 meter, Holte a/d zijde 2,25 meter. H e d e n-m orgen is door C. Scheffers, Wonende Vellevestsingel 15, bij de politie aangifte 8edaan, dat uit een hok achter zijne woning is ontvreemd een volwassen grjjs konijn. Do politie heeft een onderzoek ingesteld. Heden-morgen halt twaalf is een bespannen ledige vrachtwagen bij bet keeren aan den afrit nabij het Roode Hek aan den Rotter- damschen dijk in een sloot geraakt doordat het Paard achteruit liep. Doordat de bestuurder de strengen doorsneed, Wist bet paard zich-zelf uit de sloot te redden, terwijl later de wagen op den kant werd gebracht. Gisteren vervoegde zich bij een S'stkooper aan de Lange Haven op diens kantoor een persoon, die drie kilo gist bestelde om te doen bezorgen aaneen door hem opgegeven adres te Rotterdam. Tevens verzocht en verkreeg hij 20 centen reisgeld. Later bleek, dat de gistkooper opgelicht Was. De persoon was aan het opgegeven adres n'et bekend en de gist kwam terug. Onze kerken. Een verblijdend verschijnsel mag 't zeker hee- ten, dat ondanks de min gunstige tijdsomstandig heden de offervaardige Jiefde voor Gods huis zich •n onze gemeente zich nog steeds weet te betuigen. Werden onlangs in de O. L. Vrouw Visitatie- kerk ter plaatse waar het schilderwerk van de zïmuren der kleine altaren een zwaren strijd met het vocht van buiten had te voeren, ramen met glasschildering geplaatst, die wjj straks, als de kerk z'ch in haar hoogtijdkleed vertoont, op de juiste Waarde zullen weten te schatten nu is weer de Parochiekerk van O. L. Vrouw van den A. H. Rozenkrans aan den Singel verrijkt met een vier tal kunstproducten, die nieuwen luister geven aan dit reeds zoo sierlijk bedehuis. In het verlengde van het priesterkoor zjjn de hekende groene ruitjes in het tweetal boogvensters, die zich resp. ter weerszijden boven de kolommen Vertoonen, vervangen door glasschildering zgn. tapisserie die verschillende figuren en boven en medaillon engelen dragende de attributen der muziek en verkondigend aldus den lof van de Ko ningin van den A. H. Rozenkrans, aan wie kerk en altaar bijzonder zijn gewijd. Deze fraaie nieuwe vensters uit het atelier van de gunstig bekende firma Te Poel te KeveJaer sluiten zich waardig aan bij het fraaie vijftal dubbele ramen voor stellende de vijl bigde en de vijf glorierijke ge heimen van den A. H. Rozenkrans, die ter ge legenheid van het zilveren feest der kerk in het priesterkoor zijn geplaatst. Bljjve aldus de offervaardige liefde voor den luister van 's Heeren huis de Singelkerk een juweel van nieuwere kerkbouwkunst, zooals er in wijden omtrek geen wordt gevonden met nieuwe kunstschatten verrjjkenMoge het loflied ter eere van de hoogverheven Rozenkrans-Konin- gmne van uit het priesterkoor voortgezet worden langs de wanden der kerk, die haren naam met zooveel eere draagt Te Maastricht overleed in het gesticht Cal- yariënberg de eerwaarde Moeder Overste Hubertina, m den leeftijd van 63 jaren, en in bet 42ste jaar barer religieuze professie. 40 jaren had Moeder Hubertina in Calvariënberg doorgebracht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Van ingezonden stukken wordt de kopy niet teruggegeven. Ongemotiveerde salarisverhooging gemeente-ambtenaren. Mijnheer de Redacteur, Met de grootste verbazing heb ik vernomen, dat men van plan is de salarissen van de ambtenaren °P het stadhuis te vernoogen. Als er één categorie gemeente-ambtenaren is die thans voor salarisverhooging allerminst in aanmer king kan komen, is het zeker deze. Hoeveel keeren ls nu de verordening der tractementen der amb tenaren ter secretarie en der boden in de laatste jaren wel niet herzien Heel wat keeren. Het ergeljjkste, wat me in het voorstel van H; en W. heeft getroffen, is, dat men op zijn zachtst mtgedrukt een onjuiste voorstelling heeft gegeven van hetgeen bedoelde ambtenaren Werkelijk verdienen. Neem b. v. eens de heer van Luik, de hoofd commies. Wat verdiend deze ambtenaar volgens ue mededeeling van B. en W. Ik citeer het volgende Tractement volgens tegenwoordige verorde- 1800.— Waargenomen commissiën en derge- Rlke. Staat vermeldComm. Gasfab. en ^rinkwdoO.— f 1900.— Nu het werkeljjk inkome n: Tractement volgens tegenw. verord. f 1800. Comm. Gasf. en Drinkw- 100.— oecret.-rentmeester v/h Burg. Armbest. - 250. Correspondent van de Nieuwe Rott. Crt. oecretaris-penningm. Nieuwl. polder Agent van de «Assurances Generales tfelgjquesj Secret.-boekhouder van het Ziekenfonds »De kunst" enz Enz. enz. En dan b. v. de gemeente-bode Kooyman tractement volgens tegenw. verord. f 800 Concierge raadhuis-jqq f 900.- Maar deze bode heeft véél meer. Ziet maar eens Tractement volgens tegenw. verord. f 800. Concierge raadhuis- 100.— Schoonhouden raadhuis- 200. Marktmeester (vroeger f 100.- 50. Bode Kamer van Koophandel. - 100. f 1250.— Hierbij is nog niet gerekend de fooien bij hu welijken ten Raadhuize, salaris als schrijver voor een notaris te dezer stede, correspondent van het Rotterdamsch Nieuwsblad, opbrengst agentschap van eenige verzekeringmaatschappijen enz. Zoo krijgt men een geheel anderen kijk op de inkomens dezer ambtenaren, niet waar? Waarom hebben B. en W. niet vermeld, dat de gemeente-bode Kooytnan voor zijn baantje van Marktmeester ook geld uit de gemeentekas trekt? Waarom is verzwegen, dat de heer Montloort, commies aid. C., als directeur der Alg. Begraaf plaats nt)g f 450.— boven zijn gewoon salaris van de belastingpenningen der burgerij krijgt Mijnbeer de Redacteur, ik zou zoo voort kunnen gaan, maar de lust ontbreekt me thans meer in het licht te stellen. Ik wil het hier voorloopig maar bij laten. Alleen nog een vraagwaarom is het voorstel van B. en W., dat van 20 Juli dagteekent. eerst gister (Vrijdag) rondgezonden en nog op de Raads- agenda van a. s. Maandag geplaatst Zeker niet bevorderlijk om den Raad in deze zaak gunstig te stemmen. Ik hoop, mijnheer de Redacteur, dat niet zon der protest dit voorstel van B. en W. Maandag in behandeling zal worden genomen. Met dank voor de plaatsing, Uw dwn., K. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij de vraag te stellen Waarom moes ten heden de havens in de stad vol zwart, stin kend water blijven staan, terwijl bet in den voor middag toch afgaand tij was in de Maas Ziet de Gezondheidscommissie dien onnoodigen misstand niet, evenmin als zij oog schijnt te hebben voor den misstand aan de aschfaalt, waar het rottend en stinkend vuil nog altijd open en bloot over de straat wordt vervoerd 1 Waartoe dient zij dan Hoogachtend, Uw Dienstn. IJ. Z. Schiedam, 27 Juli '07. 25 cent per regel. Slechte toestand van de Maag. Zij die alle dagen of zeer dikwijls aan schele hoofdpijn lijden, hebben iets dat niet in orde is aan de maag. Deze verteert onvolkomen het voed sel, en wat niet verteerd is blijft op de maag, gaat daar tot rotting over en veroorzaakt eerst walgin gen, zuur en oprispingen; deze opeenhooping van vergiftige bestanddeelen in de maag maakt ook dat langzaamaan het bloed beladen wordt met giftstoffen die schele hoofdpijn veroorzaken. De schadelijke dampen van kolen veroorzaken op de zelfde wijze schele hoofdpijn door vergiftiging. De Pink Pillen versterken en zuiveren de maag; zij bevorderen de eetlust en bezorgen een goèdè spijsvertering. Zij doen ook de oorzaak der schele hoofdpijn verdwijnen. Wij geven hierover de mee ning van Mejuffrouw Hillechien Zwaan, Kasper- pad no. 9 te Dordrecht. Mejuf. Hillechien Zwaan. (Cl. Sanders, Groningen). „Ik leed sedert langen tijd aan zeer erge schelé hoofdpijn en duizelingen. Mijn eetlust was vermin derd en ik had soms vreeselijke maagpijn. Mijn kleur was erg bleek, des nachts sliep ik weinig. Ik heb zonder haat vele middelen aangewend. Eindelijk ben ik van de Pink Pillen gebruik gaan maken die mij uitmuntend genezen hebben." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijn, zenuwpijnen, heupjicht, verschietende pijnen, neu rasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Van Peking naar P a r jj s. De correspon dent van de «Daily Mail" te Nizjni-Nowgorod geeft, raar aanleiding van de aankomst daar van prins Borghese, den Italiaanschen automobilist die van Peking naar Parijs is, de volgende lezens waardige beschouwing j.;De reis van de Itala door zware regens en ver zengende hitte, dagen, weken en maanden feitelijk zonder averijdoor woestijnen, bergen, moerassen en langs ellendige wegen, overal waar paard en wagen kunnen rijden, en met een vaart welke die van een spoortrein nabijkomt, bewijst dat de automobiel een totdusver niet bekend middel is om de ontzaglijke vruchtbare en delfstolboudende streken ten N. en Z. van de Transsiberisch spoor lijn en ook in China en Midden-Azië, om van andere vastelanden niet te spreken, in gemakke lijke verbinding te brengen met de hoofdlijnen van het verkeer per spoor en te water. Wat deze automobiel bereikt heeft, zal een ont zaglijken stoot aan emigratie en kolonisatie van de Aziatische wildernis geven. De automobiel is bestemd om de pionier naar onbekende laDden te worden, en later kan de spoorweg dan volgen om nieuwe districten met de overige wereld te ver binden. De reis van de Itala heeft een diepen iudruk gemaakt op de kooplui, in het bijzonder op hun die in boter, huiden en landbouwgereedschappen handel drijven. Zij verzekeren dat zij van plan zijn om auto's te koopen, die hen in staat zullen stellen, om zeiven te zien en te oordeelen over het vooruitzicht van den oogst, om schikkingen te treffen voor in- en uitvoer, prijzen te bepalen en vrijelijk te verkleeren met hunne klanten voor verschillende artikelen. Prins Borghese verklaart dan ook dat zijne reis niet uitsluitend beteekenis heeft ais sportgebeur tenis en legt er nadruk op dat de automobeel op dit oogenblik waarschijnlijk in den toestand in groote wëreldstreken een omkeer teweeg zal brengen. Geboren: 24 Juli. Cornelis, z. v. H. J. Land- zaad en H. van Gulik, Baan. Teuntje, d. v. W. P. J. A. Hoefman en P. van der Gaag, Put- tershoeksche straat. 25. Cornelis, z. v. J. L. S. Herkelman, en A. van Oers, L. Nieuwstraat. Wouterus Marius Theodorus, z. v. Tb. L. C. van der Hoeven en M. H. Blyenburg, Kortlandstraat. Coenraad Lodewp, z. v. A. Winkelman en E. Meesters, Louronstraat. Leendert, z. v. L Bur ger en M. Eysberg, Broersveld. Johannes, z. v. C. Zuidgeest en J. van den Bos, Oosterstraat. 26. Cornelis Andrios, z. v. H. van Vlie. en M. C. den Outer Putterhoeksche straat. Petronella, d. v. G. Oosterman en N. Nap, Baggnenhof Petrus Johannes, z. v. L. J. Stieber en J. W. van Waas, Grotbaan. ANTWERPEN, 26 Juli. Petroleum. Amerik. vast; in loco fr. 22. loop. md. fr. 22— per Sept. tr. 22'/4, per 3 laatste md. fr. 221/a NEW-YORK, Mais, Western in loco 26 Juli 60'/,; 25 Juli 61-. CHICAGO. Mais: Juli Sept. Dec. Mei 26 Juli 53% 53Y« 49% 50V„ 25 Juli 54% 53J/* 501/4 52t/8 Rogge: prjjsh. Juli 26 Juli 76'L 25 Juli 76— PARIJS, 26 Juli. Spiritus (siotkoers) kalm; per hectoliter per Juli Ir. 47.a 47.25, per Aug. 47.25 a 47.50, per Sept. fr. 46.25 betaald, per 4 .laatste i d. tr. 41.50 dito, per 3 md. van Oct. fr. 39.50 a 39.75, per 4 eerste md. fr39.50 betaald. Wegens Beursracantiedag geen noteering van Effecten enz. Openingskoers van heden (Medegedeeld door de firma Wed. D. C. Kok.) Openingk. Slotk. Openingk. Slotk. 27 Juli. 26 Juli. 27 Juli. 26 Juli. Atchison. 94% 94% South Pac. 907/s 90% Rock Isl. 22' 4 South Rail 19% 19s/8 Erie 23% 23% Union Pc. 146% 146 Mis. K - 37% Steel 37 >/2 37% Ontario 36- KC Sout.g. 26'/2 Norfolk 75% dito pr. 57 Stemming kalm. De Heer en Mevrouw BLAISSE Duijnstee ge ven kennis van de geboorte van een ZOON. Schiedam, 26 Juli 1907. Heden overleed te Kyllburg in den ouderdom van 24 jaar onze geliefde oudste Dochter en Zuster Uit aller naam: C. DIRKZWAGER.' J. G. DIRKZWAGER, SONNEVELD. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving Verzoeken van rouwbeklag verschoond te blyven. Schiedam, 25 Juli 1907. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT is voor nemens op Vrydag 2 Augustus 1907,'voormiddag 10 uur, aan den Noordmolen publiek a contaat te verkoopen: Dat gjj behalve een heerlijke Ijspudding, ook IJS kunt maken zonder Ijsmachine, voor 30 et. totaal, voor acht personen, door slechts te koopen EEN pakje Vraag de eenvoudige gebruiksaan wijzing by uw winkelier. ■1 WANTROUW ALLE GOEDKOOPERE Ij NAMAAKSELS!!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 3