%imle Wiet- en Spaarbank t. STAMBOUL 8 a 10 cents, STAMBOUL Kleii litalïitÉ, Stoommolen NEDERLAND, Schiedam. Te Scbjedam: Hoogstraat 43. R. K. Propagandaelubs. KIESRECHT. DAALDERS SPAARBANK TE SCHIEDAM. Adverteert Voor M-MM alléén Terfaijitaar in onze 29 eip ratels „HET WAPEN VAN ASTEN." Maalloon voor ROGGE, MOUT en MAIS 19 ets. per 100 kg. Voor de clientele, die gebruik wenscht te maken van de beschikbare zolderruimte, wordt geen kosten in rekening gebracht voor den op slag van hunne granen. Bondsgebouw, Lange Haven, Zustersschool (Aurora), Overschiesche straat, Zustersschool aan de Dwarsstraat, CACAO moet in de fabriek in BUSSEN verpakt worden en in dien vorm de gebruikers bereiken; dan is er waarborg van zuiverheid en kwaliteit. De lage prijzen der bussen bewijzen, dat de kosten der verpakking niet van beteekenis zijn. Bussen van 1 Kilogram (2 pond) fl.50 (1 pond) f0.80 (I pond) f 0.42j 1 Hectogr. (1 ons) f0.18 Spaarzegeis a 1, 2 en 5 cents. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentie n. SCHIEDAM. Puik Meel. Lage Prijzen. Geen Draagloon. KAAS N. V. Maatschappij v/h. M. Gieseler. KAAS 1 Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), geopend eiken Maandagavond van 7l/r-81/, uur. Kindersterfte. In verband met degroote kindersterfte o.a. te 's-Gravenhage werd door de Haagscbe afdeeling van de Mjj. tot bevordering der Geneeskunst besloten een commissie uit te noodigen, een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van de in verhouding tot andere gpmeen- ten in ons laDd groote sterfte te 's-Gra*enhage onder de kinderen beneden het jaar, en zoo moge lijk middelen aan te geven tot verbetering. Deze commissie zal nu, in samenwerking met een daartoe ook door de gezondheidscommissie benoem de subcommissie, trachten na te gaan van elk in 1908 geboren en te 's-Gravenhage oi Schevenin- gen woonachtig kind, hoe het gevoed wordt en welke de omstandigheden zijn, waaronder het leeft, of wel sterft, in den loop van het eerste levensjaar. Een mooie vangst. Woensdag had de beroepsvisscher Noteboom te Nieuwkoop, het geluk in den zegen, waarmede hij op den Nieuwkoop- schen plas aan 't visschen was, 54 groote karpers te vangen, zoowel inlandsche als edelkarpers, die te zamen het gewicht hadden van 423 pond. Er waren inlandsche onder van meer dan 25 pond en edelkarpers van 9 k 10 pond. Valsche Kroningsbordjes. Verzame laars en antiquairs moeten vooral op hun hoede zijn 1 Zooals men uit 's-Gravenhage mededeelt, moet het gebeurd zijn, dat een Amsterdamsch antiquair o.a. aan een Haagschen collega vroeg, of hij hem aan een dozijn kroningsbordjes kon helpen. Een der Haagscbe firma's, d. V., zond bericht, dat hij in staat was aan de Amsterdam- sche firma de gevraagde leverantie te doen. De zes bordjes arriveerden hier, werden uitgepakt, nagekeken, en wat bleek toen Niet meer of minder, dan dat de Haagsche firma nagemaakte bordjes had gezonden, hetgeen voor een niet- kenner onmogelijk was om na te gaan. Slechts een klein verschil het niet aanwezig zijn van een tweetal gaatjes aan de achterzijde bracht de Amsterdamscbe firma op de gedachte, dat in dit geval werd geknoeid. Dientengevolge is bjj den officier van Justitie te 's-Gravenhage een klacht tegen den Haagschen antiquair ingediend. Groote magazijnen' Men meldt ons uit AmsterdamOp den Nieuwendjjk zullen wederom verscheidene oude gebouwen plaats moeten maken voor een magazjjn. De eigenaars van de magazijnen »de Bijenkorf" hebben n.l. met de firma N. V voorheen Levert en Co., die de likeurstokerij »de. Wildeman" exploiteert, een overeenkomst getrof fen, waardoor de eerstgenoemde firma de be - schikking kreeg over de perceelen Nieuwendjjk 126—138 en »de Wildeman" eigenaresse werd van de perceelen Kolksteeg 3 —5 en N. Z. Kolk 13 5. Laatstgenoemde perceelen zjjn reeds in amotie bij de Bouwpatroonsvereeniging. Op het vrijkomend terrein zal een typischen gevel ver rijzen, die de oude omgeving zeer zal verfraaien. De perceelen aan den Nieuwendqk n.l. de nos. 126138 en Kolksteeg 1, waarin thans de distil leerderij »de Wildeman" en de magazijnen van de »Bijenkorf" zijn gevestigd, zullen eveneens ge- amoveerd worden en een bouwoppervlakte van 700 M* opleveren met een frontbreedte van 35 M. Daarop verrijst onder architectuur van den heer J. A. van Straaten het nieuwe magazijn van >1 e Bijenkorf'. Met dezen nieuwen bouw verdwijnt weer een stuk oud-Nieuwendjjk, waardoor die straat al meer en meer wordt de straat der groote magazijnen. Ergeljjke mishandeling. Men meld uit HorstDinsdagnacht werd voor de kazerne der marechaussee alhier een om hulp roepend mans persoon ontdekt, zóó erbarmelijk toegetakeld, dat hjj onkenbaar was. 's Anderdaags bleek het Chr. van H. te zjjn, woonachtig te Maasniel, die zjjne familie te Meterik wilde bezoeken. Naar de »V. Ct". mededeelt, werd hij door jon gelui, die van de Maasbreesche kermis huiswaarts keerden, gestompt, geslagen en met een touw aan het been tot voor de kazerne gesleurd. De familie Van H. woonde hier eenigen tijd geleden. De 9 kinderen dezer armoedige huishouding waren ruwe, onbescbi f en deugnieten, van welke deschool kinderen, die van H.'s woning moesten passeeren. veel last hadden. Hierdoor ontstond eene veete tegen dat gezinwaarschijnlijk ligt hierin de oor zaak der onmenscheljjke behandeling. Daar Van H. eenige daders bekend zijn, zullen deze onmen- schen hunne verdiende straf niet ontgaan. Ondertrouwd: 6 Febr. D. Vendelbosch, 25 j., en L. W. Luijendjjk, 21 j. A. van den Berghe, 26 j., en C. Steeds, 20 j. H. J. Basti- aanse, 27 j., en J. M. O. Berten, 28 j. J. Demmenie, 26 j., en J. Reine, 23 j. L. J. Vredebregt, 24 jen A. M. Meester, 24 j. B. G. Hoogendam 28 j., en J. Tanis, 24 j. Geboren: 5 Febr. Pieter, z. v. W. Soeters en M. F. van der Pluijm, Westfrankelandsche dijk- Overleden: 5 Febr. Elisabeth Poppelmant oud 75 j. en 3 mnd., St. Pietersteeg. Maria Isabella Hendriks, oud 6 j. en 5 mnd., Weezenpad. 6. Martina Adriana Osepbiu®. oud 4 weken, Puttershoeksche straat. Catharina Jacoba Bar- nouw, oud 83 j. en 10 mnd., Hoogstraat. De Directie bericht le. dat het Dividend over 1907 is be paald op 7 et betaalbaar is tegen overgave van Dividendbewijs No. 2. 2e. dat dividendbewijs No. 1 der oprich- ters-aandeelen betaalbaar is met f3.75. 3e. dat het winstaandeel der U/g °/0 Schuldbrieven bepaald is op f 0.1 SAUROMATUM: de wonderbloembol uit Indië. Bloeit zonder aarde, zonder wa ter, zonder pot, Men plaatst den drogen bloembol op den schoor steenmantel of elk ander plaatjse in de kamer en binnenkort komt er een spruit die grooter en grooter wordt, en waaruit zich ten slottegewoonlijk plotse ling in den nacht een Meter groote bloem ontvouwt. Nadat de bloem uitgebloeid is, plant men den knol in den tuin of in een pot en ontwikkelt zich alsnu een interessant bladgewas. Vóór den winter neemt men den bol weer uit de aarde, en kan hq wederom droog in de kamer ge plaatst zijne bloem vertoonen. 3 Reuzenknollen ƒ1.10 voor ƒ2.50; 20 stuks voor ƒ4. Vaste Planten de trouwste onder de tuinplan ten. Bloeien en tieren welig in eiken tuin. Ook in de donkere stadstuintjes. Behoeven 'c win ters niet bedekt en vragen in 't geheel geen verzorging dan dat men ze plant en laat staan. Eenmaal geplant, beduidt dus elk jaar volop bloe men voor ruikers, vazen enz. Wie nog dit voorjaar en dezen zomer volop bloemen wil hebben plante heden. 25 vaste planten in 25 soorten 1.50, 50 stuks in 25 soorten 2.75, 100 stuks in 25 soorten ƒ5.—. De soorten zijn: Paeonia's Vuur pijlen; Delphinium: Phlox; Papaver, enz. enz. 500 Voorjaarsbloembollen voor f 4. die Uwen tuin den ganschen zomer in een bloe menzee omtooveren80 Anemonen in prachtkleu- ren20 grootbloemige Knolbegonia's, enkele en dubbele; 10 Canna Crozy, fraaie sierplant; 10 Cactus Dahlias prachtsoorten 10 Ferraria, Tijger- bloem 60 Pracht-Gladiolussen 20 witte Kaapsche Reuzenhyacinten 50 grootbloemige Iris Zwaard lelies 10 Leliebollen100 Montbretia's; 60 0xalis, Klavertjevier 60 dubbele Ranonkels 10 Ameri- kaansche Tuberozen. De helft van zoo'n pakket, dus 250 prachtige bloembollen voor 2.50. Orders van af 2.50 franco elk station. Thüringer Weer- huisje 0.75. JOH. TELKAMP'S Tuinbouw-Inrichting, Hofleverancier, Hillegona, Haarlem. in de wettig gedeponeerd. IT. II. Hookers die liwaliteit- sig-aretten wenschen, MET MON DSTUK wordt aanbevolen bet bekende merk 40 cents per geheele annonce (van ten hoogste 5 regels), bij vooruitbetaling. Adverteert in de rubriek sKLEINE ADVER- TENTIËN" van de Nieuwe Schied. Grt. Voor vroegbroed te koop een warmwater broed machine systeem Hearson voor 70 eieren, met lamp, thermometer en alle toebehooren, met band leiding, verder bjjbehoorenden kunstmoeder te zamen voor f25. alles in uitstekenden staat. Verder wegens afschaffing voedster (gedekt) en rammelaar Black and Tan (f 6). VI. reuzenvoed- ster met 2 jongen, konijnenhokken en eenige gekruiste voedster-konijnen. Te bezichtigen alle werkdagen bjj onderge- teekende, J. H. SCHEUERMAN, Watertoren. Onze Kaasprijzen zijn vanaf heden Allerfijnste volvette belegen Goudsche 46 ct. Beste oude volvette Goudsche 40 ct. Puike vette jonge Goudsche 35 ct. Allerfijnste malsche Leidsche 35 ct. Alles per 5 ons met halve - of 5 cents - bon. P R O E F dat op besturen der R. K. Propagandaelubs geven Zondag 9 Februari van 12—2 Donderdag 13 i» 79 Vrijdag 14 Zaterdag 15 7 9 's avonds, voor het verstrekken van inlichtingen aangaande DE BESTUREN. V V V V 5? V RESERVE-KAPITAAL t 178237-04. Geeft 3.6 °/0 rente '«jaars, rente op rente Miuste inlage 25 cents. Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van renteop alle werk dagen 's v.m. v. 9-12 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 7y,—8^ uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zjjn verkrijgbaar ®>(5 rt- 5- S* ST ao N ï?- O tsi gr1 B «3. S N* V* v* -*0 CO >1 *1 BLOOKER'S CACAO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 4