Stoom ververij Uitstoomerij Chemische Reiniging CONCURRENTIE beslist buitengesloten. zoo te Schiedam als in de groote steden van ons Land. PRIJSVERLAGING: Vitrage - Tulle Gordijnen. Dekens stoomen: Gekamd f0.60, Ongekamd f0.40. Veeren stoomen, verven en krullen naar het laatste systeem, (Afleveringstijd pl.m. 14 dagen. wordt wegens uitbreiding met SPEC1AAL-TOESTELLEN en vermeerdering van Perso neel zoowel voor VERF- als STOOMGOED verzekerd door de: Eigen te Van 7 en 8 ct. per el, op 5 en 6 ets. per D el. (Verbeterde werkwijze. Minder slijtage). DELFT ROTTERDAM UTRECHT: eens lid der commissie van Beheer was wegens ongesteldheid vedhinderd tegenwoordig te zijn. Nadat het dochtertje van den heer van den Bergh, de Booge Bezoekster een bouquet arcthideën had aangeboden, werd H. M. naar de rechtsctie slaap zaal geleid, aan welker einde een met planten en draperiën smaakvol en kwistig versierd podium was aangebracht. Hier zette H.M. zidh neder, waar na de uitvoering van hetprogramma een aanvang nam. Door den heer T. Denys wer den eenige liederen gezongen, de aria uit „Juda Maccabeus van Handel en een aria uit Paulus van Mendelssohn. Daarna hield Dr. Klinkert een vloed volle rede. Na deze openingsrede droegen de heeren A. Bi. H. Verhey en Louis Wolff het adagio in As- Dur uit de VII Sonate van Beethoven meesterlijk voor. Vervolgens was het plechtig oogenblik ge komen dat H. M. Koningin-Moeder het Zeehos pitium met een toespraak voor geopend verklaar de. De woorden van IJ. M. werden met bijval ontvangen. -Nadat Mejuffrouw Johanna van Linden van der Leuvell (Sopraan) eenige liederen op uit- s,< lende wijze had ten gdhoore gebracht, en eénigé vciverschingen inmiddels waren rondgediend, be gon de tocht door het gebouw. H. M bezichtigde eerst met veel belangstelling 1c verschillende zalen en kamers der beneden- veidieping, waarbij vooral de dubbele ramen met e o verklappende bovenramen de aandacht trok- en en wier werking Zij zich liet verklaren. Ook in i.e bijgelegen Röntgenkamer en het schoollokaal Werd ietwat langer vertoefd, terwijl de moderne "•'icbting der kranen in de operatiekamer even- zeer met belangstelling in oogenschouw werd genomen. De zusterskamers, de gezelschapskamer, ™et haar riant uitzicht op de duinen, de keu ken, op de bovenverdieping gelegen kregen ook un beurt. De geheele werking der warm en koud water-baden werd op verzoek van H. M. op duidelijke wijze verklaard en uitgelegd. Nadat jlj oog den marmeren gedenksteen met inscriptie had bezichtigd, maakte men zich voor het vertrek gereed H, M. verklaarde zich bjjzonder voldaan CVtl bezoek en dankte voor de hartelijke on a an est Ilaar bereid. Afscheid nemende van o i''schdlende commissie-leden drukte Zij ieder band, waarna Zij zich naar Haar rijtuig be- g<* m onder algemeen gejuich te ruim kwart over uur weer naar den Haag terug keerde. ij kunnen niet nalaten, alvorens dit verslag b besluiten melding te maken van het spoedig cischijnen van het z.g.n. „Guldenboek", bijdra gen bevattende van H. M. de Koningin, II. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. den Prins en verschil lende artisten van naam o.a. Jozef Israels. De opbrengst van dit boek waarin de aanleiding er. oorzaken, welke tot de stichting van het Hos pitium worden uiteengezet, zal strekken tot het kosteloos opnemen van onvermogende kinderen. Waar dit met de uitgave van dit boek wordt beoogd, is het feitelijk overbodig nog een op wekking zich zoo'n exemplaar aan te sdhaffenj te schrijven. Wij hopen van harte dat het doel dat deze Vereeniging tot bestrijding der zoo vreeselijke ziek te, de tuberculose, zich tot taak heeft gesteld door stichting van dit Sanatorium op krachtige wijze zal worden bevorderd en nog meer hier door in staat zal worden gesteld, aan haar doel zoo ruim mogelijk te beantwoorden. Wanneer iedereen het zijne bijdraagt om hiertoe zoo krach tig mogelijk mede te werken, dan zal zeker de bescheiden stap die de Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose te Rotterdam, met oprich ting van dit herstellingsoord doet, door meerdere gevolgd worden en laat ons dan ook Haar ge denken, de Edele Vorstin, die dit streven zooveel mogelijk aanmoedigt en aanwakkert en met deze opening ook weer blijk heeft gegeven van Haar gioote sympathie, waar het geldt het welzijn van Haar medemenschen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Kerknieuws. De zeereerw. heer pastoor C. F. Smitz, zal per „Prins Maurits" van Curasao naar Neder land voltrekken, om als afgevaardigde der eerw. paters Dominicanen der Missie van Curasao het Provinciaal Kapittel aldaar bij te wonen. Se heep vaart. New.Castle, 4 Maart. Vertrokken s.s. „Holm- side", kapt. John. Reed, s.s. „Bestevaer", kapt. T. Spanjer, beiden met steenkolen naar Schie dam. Laatste Berichten. Zwarte pokken. 'Men meldt ons uit Maastricht: Alhier is door een dokter, belast met de ar menpraktijk, in een achterbuurt, de Raamstraat, een geval van zwarte pokken geconstateerd. De lijder is evenals het gezin, opgenomen ter observatie in het hospitaal. Prins-hoteleigenaar, De hertog Karl Theodor van Beieren, schoonvader van prins Al- bert van België, heeft het hotel Guggemos, le Tegernsee, aangekocht voor den prijs van 209,510 mark. Het was zeer bekend bij de toeristen. TELEGRAMMEN. De onl usten te Rome. ROME, 3 April. Minister-president Giolitti ant woordde heden op de hem, in verband met de on lusten, gestelde vragen. Hij zeide, dat een déél van de arbeiders, ondanks de bevelen van de politie, een anderen weg wilde volgen dan dien, welke was aangewezen door de overheid en zich daarna met geweld op de politie wierp, daarbij oproerige kreten slakend en de stokken van de medegenomen banieren als wapens gebruikende. Te vergeefs sommeerden de vertegenwoordigers van het gezag de menigte uiteen te gaan. Er wer den steenen naar de politie geworpen, zoodat een groot aantal agenten gewond werden. Ook werden Revolvers afgeschoten, aanvankelijk in de lucht. Dodli daarna kreeg het geval een ern stiger karakter; er vielen drie dooden en 15 ge wonden aan de zijde van de betoogers; verder werden 17 agenten, 12 karabiniers en 2 soldaten gewond. Een justitieel onderzoek is reeds aan gevangen. 1 ROME, 3 April. Giolitti verklaart verder, dat de soldaten zich in de achterhoede bevonden, zoodat zij met steenen en tegels niet te bereiken waren, zooals het geval was met de karabiniers, die vlak tegenover het volk stonden. Onder de polilie-agenten zijn 29 gewonden, terwijl slechts twee soldaten getroffen werden. i Nadat een aantal leden het woord hadden ge voeld, werd de zaak als afgehandeld van de agenda gevoerd. BRUSSEL, 4 April. (part. tel.) Naar wij ver nemen heeft gisteren na afloop van de openbare zitting der Kamer een heftige discussie plaats gehad over de vaststelling van den datum waarop men de discussie over de Congo-kwestie zal ope nen. De minister-president Schollaert moet heb ben voorgesteld de volgende week aan te vangen, teneinde de beraadslagingen voor de Mei-verkiezin gen te kunnen beeidigen. Hij deed daarbij een beroep op de gematigdheid en de vaderlands liefde van allen. De radicale heer Janson heeft zich daartegen verzet. Het gansche volk moet zich eerst uitspreken en daarna kan men stem men zeide (de heer Janson, daarbij doelende op de Mei-verkiezingen. De heer Neujéan liberaal stelde 15 April voor. De minister-president aan vaardde dezen datum. De socialisten wilden door obstructie te voeren dit besluit verhinderen. Ten slotte werd men het eens en aanvaardde men het tijdstip van 15 April. Burgerlijke Stand Geboren: 2 April. Ancigje, d. t. H. Sla en S.Valk, Putterboeksche str.—3 Johanna Sophia, d. v. W. J. Th. Witberg en S. J. Brouwer, Buiten havenweg. 4 Geertrui Wilhelmina, d. v. W. A. L. Winter en A. Fleiscbman, Broersveld. Overleden: 2 April Marcelis Verbruggen, 77 j. en 2 mnd. L, Achterweg. Petronella Oosterman, oud 6 dagen L. Achterweg. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM, 4 April. 4908 Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwijn: f 8% per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: flauw. Bond van Distillateurs: Moutwjjn: f 9%. Jenever: f 13%. Amst. proef 15.— Prima Graanspiritus 19 a 19»/,. Spoeling: 1.80. HAMBURG, 3 April. Spiritus in loco flauw; per Apr. mk.30.— Mei/Juni 29% '7 t. ANTWERPEN, 3 April. Petroleum. Amerik. vastin loco fr. 22. April fr. 22.per Mei fr. 22%, per Juli/Aug. fr, 221/}. PARIJS, 3 April. Spiritus (slotkoers) kalm per hectoliter: per April fr. 46.50 46.75, per Mei fr. 47.k 47.25, per 4 md. van Mei fr. 47.50 k 47.75, per 4 laatste md*. fr. 41.25 a 41.50, per 3 md. van Oct. fr. 39.75 k 40. NEW-YORK. Mais, Western in loco J 3 April 69 Va 2 April 70.—. CHICAGO. Mais; Maart. Mei Juli Sept. 3 April. 66(4 63% 63 2 April. 66% 641/s 63% Rogge traag. Mei. 3 April. 75 2 April. 74 Beurs yan New-York. Openingskoers van heden. Openingk. Slotk. Openingk. Slotk. 4 April. 3 April. 73% 13% 14 22% 32% 63 Atchison 74 Rock Isl. 13s 4 Erie 14 Mis. K 22% Ontario Norfolk 4 April. 3 April. South Pae. 73 South Rail 13 Union Pc. 123% Steel 32% KC Sout.g. dito pr. 72'/, 13 123% 32% 21% 50 De noteering d»r Amsterdams che effecten beurs heden niet ontvangen. (met inachtneming- van het jaarwetjjde en evenredige drukte) Prinsengracht, hoek Leidschestr. AMSTERDAMle Jan Steenstraat 110. Frans Halsstraat 60. LEIDEN: Haarlemmerstr. 261. Telcf. 463. s-HAGEKettingstraat 5—7, Telef. 1763. Korenmarkt 38. Oostzeedijk 209, Telefoon 1288. West Kruiskade 101, Telefoon 1275. Passage 18. Oude Kerkhof. (Medegedeeld door de firma Wad. D. C. Kok.) Kteinreivr prijshoudend. VLUGSTE AFLEVERING IN NEDERLAND 11

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 3