8tads- en öewesteljjk Nieuws, Laatste Berichten. Ingezonden Mededeelingen. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Amsterdamsche Effecten beurs veel kans in Gouda, en daar ik weet dat. men van rechts zich nu reeds roert in dat district, wat, het werk achter de schermen betreft, lijkt het mij lang niet ondenkbaar dat men den héér Co lijn eens op beziens wil hebben." Dr. Knyper en het ministerie-Heemskerk. Uit den Haagschen brief van „De Tijd": „Het valt moeilijk aan te nemen, dat dr. Kuy- per, over wiens terugkeer in de Kamer zoo lang en zoo aanhoudend is geschreven en die bij vorige gelegenheden niet verzuimde een Candi da tuur heslist af te wijzen, thans in twee can- didaturen berustend, niet reeds besloten was zich een verkiezing te laten welgevallen. Indien hij dit zegt, moeten wjj het intusschen aannemen. Er kon echter geen enkele reden zijn om zich over twee candidaturen te beraden. Het blijkt nu gelukkig, dat hij althans voor de benoeming te Sneek reeds bedankt heeft, zoodat er in dit district een nieuwe vérkiezing. moet plaats lieb- hen, welke, als de tegenpartij geen candidaat stelt, gelukkig spoedig kian afloopen. Intusschen en dit is iets. waarmede een candidaat wèl heeft te rekenen zijn ten gevolge van het gebeurde nog twee zetels in, de Kamer onbezet, Welke de regieeringspartij behooren. „Er schijnt sprake van, te zijn, dat de Mili tiewei alsnog van, de agenda wordt gevoerd en in ieder geval is het zeer twijfelachtig, óf men, niet de behandeling ervan voor het recès gereed komen. Ware dit aniders geweest, dan was, zoo nis iedereen weet, het gevaar zeer groot, dat de wel, hoewel zij een verlichting van lasten brengt, door de linkerzijde op misschien een of twee uitzonderingen na, zou zijn verworpen. De ver werping had dan; wellicht door de twee afge vaardigden kunnen zijn voorkomen en daarmede **4 gedeeltelijke crisis, die voor het Kabinet jia- Uiuiiijk, om hét zacht uit te drukken, hoogst onaangenaam 'zou zijn gteweest. In zulke omstan digheden gaat het toch niet aan te zeggen: het gaat de buitenwereld niets aan, wanneer ik mij twee candidaturen laat welgtevallen en ten slotte 'de een in beraad houdt, waart de wet geeft mij daartoe het recht. Nogimaals, men kan het door de vingers zien, wanneer eens een groot man Wr, caprice heeft, maar wanneer zijn blad dit als een natuurlijke zaak voorstelt, welke straks iedere candidaat zou kunnen herhalen, dan dient daartegen toch even te worden geprotesteerd. De Bevallen candidaat van Ommen, rar. De Meester, schijnt tot eiken prijs in het openhaar leven te willen terugvoeren, ondanks het gering genoegen, dat neni zijn eerste optreden, op dit terrein heeft gesel, onken. Hij is thans candidaat voor den ge meenteraad en is in de vergadering van de kies- Vereeniging verschenen om op eventueele vragen te antwoorden. Wordt hij gekozen, dan zal hij de dorde oud-minister zijn in dit eerzaam col lege. De beide anderen zijn reeds wethouder; de veronderstelling is zeker niet gewaagd, dat hij Pok als zoodanig hun collega hoopt en denkt te worden. De heer Simons heeft bij een groot deel van 'den Raad vrijwel afgedaan; de heer De feester zal velen niet onwelkom zijn, al ware 't aHeen om niet den heer Treub te moeten kiezen. Ik wil graag bekennen, dat, zonder in het aller minst tot de bewonderaars van den heer De Meester te behooren, ik liever in zijn hand dan Pié van 'den, tegenwoordigeh wethouder onze fi- oanc.iën zie gesteld. Het zal intusschen wel een ei?enaardige illustratie zijn van de ingevoerde Pensionneering der wethouders, wanneer straks Van de vijf wethouders, er drie zulleni zijn, die uit 's lands dienst al een aanzienlijk pensioen genieten. Men heeft intttsschen in één der stuk- keu van de Tweede Kamer kunnen lezen, dat sommige leden uit dat College al jaloersch wor- den op 'de gepensionneerde wethouders en 'een Pensioen vragen voor gewezen Kamerleden. Ge lukkig dat de meerderheid in ons Parlement aan zPlke gekke dingen: niet denkt. Feestelijk ontvangst. De nieuwe burgemeester van Haarlemmermeer Dinsdag 27 dezer feestelijk in zjjn gemeente .Worden ontvangen. Hjj zal per stoomboot aan de Kaag arriveeren ei» dan in optocht naar Hoofddorp worden geleid. Anti'Suikeraccijnsbond. Te Wageningen is Zaterdag de algemeene verga dering van bovengenoemden bond gehouden onder v°orzitterschap van den heer F. J. Potter. In het uitgebrachte jaarverslag wordt o. a. ge- Ze8d, dat de vereeniging thans meer hoopvol mag u>tzien naar de in uitzicht gestelde verlaging van Van den suikeraccjjnshoewel de toezegging der regeering niet geheel heeft kunnen bevredigen wordt gedane belofte toch dankbaar aanvaard als Eerste stap op den goeden weg. Afgezien werd van Eet voornemen een adres te richten tot de Twee- Kamer om een eventueele surtaxe op suiker te ^traden, daar de minister mededeelde, dat aan e heffing van surtaxe niet werd gedacht. Aan de leden der Staten-Generaal is toegezonden atdruk van de in Oostenrijk aangenomen wet tot geleidelijke vermindering van den suikeraccjjns, Iflet een memorie van toelichting. Met de gratis- *ersPreiding van brochures werd voortgegaan de r°chure»Geen Saccharine inde huishouding" waar- Van voorraad is uitgeput, zal worden herdrukt, !®rrÜkt met nieuw materiaal, door den schrijver dr. Gresholf verzameld. Het aantal leden van den ~.°nd bleef ongeveer hetzelfde. De financierde toe stand is gunstigin de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Na goedkeuring van het jaarverslag werden her kozen als bestuursleden de hb. prof, dr. C. A. Pekelharing, en dr. M. Greshofï. Besproken werd de vraag door welke middelen het doel van den Bond kan bevorderd worden. Het bestuur stelde voor een vliegend blaadje uit te gaan geven, eens of tweemaal per maand, waarin zal worden opge nomen alles wat slechts op accjjnsverlaging betrek king heeft. Daarvoor werd een commissie van re dactie beooemd, die de zaak nader zal regelen. Tot leden dezer commissie werden vervolgens aan gewezen (voor den tijd van één jaar) de h.h. dr. M- Gresbofi, A. van Loockeren Campagne en de secre- teris van den Bond, de heer J. W. Sanders. Na afloop der vergadering werd een bezoek ge bracht aan het Instituut voor Phytopathologie, en aan het Suikerlaboratorium der Hoogere Land- Tuin- en Boschbouwscbool. Vrijmaking van de makelaardij. Na, afhandeling der agenda in de Kanxer van Koophandel te Rotterdam, vestigt de heer Kolff de aandacht der Kamer op een zaak, die i-nder- tijdjd oor den voorzitter met een enkel woord in geheime vergadering is ingeleid. Het betreft het vraagpunt der vrijmaking van de makelaardij, den wensch, om dit officieel© ambt om te zetten in een vrij beroep. De Amsterdamsche Kamer van Koophandel had dit vraagstuk in studie ge nomen en uit deferentie voor deze Kamer werd toen besloten, het uitspreken van een oordeel door de Rotterdamsche Kamer uit te stellen, tot dat liet rapport van de Kamer uit de hoofdstad over oeze zaak zou zijn uitgebracht. Dit is thans geschied, want de vorige maand heeft de Amster damsche Kamer besloten een adres te richten tot den minister van Justitie, waarin verzocht wordt, wettelijke maatregelen te willen nemen, om het officieele ambt van makelaar om te zetten: in een vrij beroep. Met den inhoud van dit adres, noch met de strekking, noch met de conclusie kan spreker zich vereenigen. Hij geeft toe, dat deze aangelegenheid moei lijk te regelen valt. Doch naar sprekers oordeel hoert men zich te Amsterdam al te veel laten leiden door verkeerde toestanden in de make laardij van koffie, terwijl de toestanden in die van tabak, over het hoofd zijn gezien. Spreker ziet in de officieele aanstelling van een makelaar een zeker stempel van betrouwbaarheid, waaraan hij groote waarde hecht. Hij wijst er voorts op, dat men hier ter stede makelaars in assurantiën heeft, die men te Amsterdam niet aantreft. Met de meeste beslistheid moet spreker ver klaren, dat de vooze toes'tanden in de tabaks makelaardij, waarvan in het Amsterdamsche rap port sprake is, niet van toepassing zijin op de Rotterdamsche makelaars. Spreker doet ten slotte het voorstiel, een com missie uit 'deze Kamer te benoemen, die deze zaak zelfstandig, neutraal en met de meeste nauw keurigheid zal onderzoeken. 1 Dit voorstel wordt bij acclamatie goedgekeurd. EoiC.r den voorzitter werden, naar de „N. R. Cl." meldt, in deze commissie van onderzoek benoemd de heeren Kolff, Hintzen, Koch en C. A. P. van Stolk. i 1 Volksbadhuis. In de week van 12-18 October 1908 werden genomen 235 baden lste kl. 2de kl. kuipbaden 16 kuipbaden 23 regen 16 regen 164 school kinder a 5 ct 16 Gisteren heeft de werkman P. Aal- berts, wonende Roosbeek, bjj het lossen van steen kolen op een schuit in de Voorhaven, een mand gedeeltelijk gevuld, door dat de haak losschoot, op het hoofd gekregen, waardoor hij aan dat lichaams deel bloedend werd verwond. De man werd in de politiewacht aan de Hoofd straat voorloopig geholpen en zou zich daarna onder behandeling van een dokter stellen. Automobielongeluk. Men seint ons uit Veenendaal De burgemeester van Rhenen, jhr. G. J. A. Schimmelpenninck, reed heden ochtend doordat het stuur van zjjn automobiel onklaar werd, met zulk een vaart tegen een ijzer hek dat het hek uit den grond gerukt en de automobiel ten deele verbrijzeld werd. De bestuurder, zekere IJsseveld, werd uit de auto geslingerd en hevig verwond weggedragen. Zjjn linkerbeen was op twee plaatsen gebroken. De burgemeester, die in de auto bleef zitten, kwam met den schrik vrjj. Nachtarbeid bakkersbedrijf. Men meldt ons uit Den Haag Ingevolge de uitnoodiging van minister Talma om de door Z.Exc, voor te stellen maatregelen inzake de afschaffing van den Zondagsarbeid en den nachtarbeid in het broodbakkersbedrijf ineen vergadering van het bakker-comité te bespreken, had heden te 's-Gravenhage onder voorzitterschap van dr. J. Roeten van Lennep een algemeene vergadering plaats. De vergadering was niet voor de Pers toegankelijk. Uitslaande brand. Onze Amsterdamsche oorrespondent meldt: Hedenmorgen kwart voor negen werd de brand weer gealarmeerd voor eten feilen uitslaanden brand, welke bleek te woeden in perceel 11 Water- looplein. Van dit perceel, zijnde een pakhuis van 8 verdiepingen waren de bovenste drie verdie pingen door het vuur aangetast. Een verdieping diende tot magazijn van den antiquair, den heer J. Morpurgo, de andere twee tot meubelbergplaats van den heer van Gelder. De benedenverdiepingen, vvaien in gebruik bij de firma de Vries van Buuren en hebben groote waterschade. De brandweer was met veel materiaal aanwezig o.a. de Jan van der Heyden. Tegen 10 uur was de brandweer den biand meester. De drie verdiepingen zijn geheel uitgebrand. Deze brand trok in dit volkrijke stads gedeelte veel bekijks. Met de tram, die te twee uur Santpoort passeert, had op den Velserweg een noodlottig ongeluk ptaats Halfweg Santpoort— Velsen kwam de heer Heers mans en vrouw van de werf van den landbouwer Hoogerwerf afrijden juist toen de tram die plaats passeerde. Het rjjtuig werd door de tram gegrepen en totaal verbrijzeld. De vrouw van H. was op slag dood en de man zelf werd opgenomen met een gebroken arm en hevig gekwetst. MEDEDEELING uit eigen ervaring. En het is de ervaring van een inwoner van Boskoop. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen een pijn lijken rug, rbeumatische pijn, zwelling der lede maten, onzuiver bloed, duizeligheid, slapeloosheid, onregelmatigen hartslag en werken den schadelij ken invloed tegen van thee, bier en spiritualiën. Mejuffrouw J. van Pruisen, Steilenveld te Bos koop, meldt ons Nu ik door het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen een groote verlichting bekomen heb in mijn nierziekte waaraan ik reeds negen jaar lijdende was, hoop ik dat vele andere nierlijders met dit bericht hun voordeel kunnen doen. Ik had steeds een snijdende pjjn in de zijde en mijn polsen en enkels waren veelal opge zwollen. Hierbjj had zich rheumatiek gevormd en mijn lijden was groot. Ik had flauwten en duizelingen en gevoelden mij steeds vermoeid, vooral 's morgens en mijn slaap was onrustig. Daarbij kwamen zweetingen en huiveringen, ter wijl de urine meestal met een branderig gevoel kwam en een roode kleur had. Ik moest dikwijls met werken ophoudeD, daar dit te veel voor mjjn krachten was. Daar de reeds door mij ingenomen medicijnen mij niets verder brachten, wilde ik het eens met Uw pillen probeeren, en ik kan hierover niet anders dan met lof spreken. Reeds dadelijk bij de inname kreeg ik verzachting van pijn en toen ik twee weken hiermede was doorgegaan, was mijn ziekte zoo goed als geweken. Waar de gelegenheid zich daartoe voordoet, zal ik Uw geneesmiddel in dergelijke gevallen aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te ma ken op elke wjjze die U goeddunkt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de pillen die U zullen genezen, laat U niet overhalen iets anders te probeeren. Zjj zjjn te Schiedam verkrijgbaar bij de Heeren KAPPELHOF HOVINGH, voor heen Frans Fisser. Toenzending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h F 1.75 voor één- of F 10.— voor zes doozen. Oct. J. Zaal, 24 j. en A. W. P. Crama, 26 j. enC. W. van Gehuwd: 21 Goederond, 21 j der Made, 23 j. Geboren: 19 Oct. Teuna, d. v. M. de Ronde en C. G. Oosterman, Kortlandstraat. Cornelia Hendrika Johanna, d. v. J. Tb. Huskens en G. M. Valkesteyo, Nieuwe Maasstraat. Overleden: 20 Oct. Pieter Korpel, oud 27 dagen, Leliestraat. BEURS VAN SCHIEDAM, 21 Oct. 1908 Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwijn: f IO1/4per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Nament de Commitsie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Stemming: kalm. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f 10#. Jenever: 141/». Amst. proef 16.— Prima Graanspiritui 19 a 197». Spoeling: 1.20. HAMBURG, 20 Oct. Spiritus in loco vastOct. mk. f28 Nov./Dec. f28— (zonder fust). ANTWERPEN, 20 Oct. Petroleum. Amerik. vastin loco fr. 22.—, Oct. fr. 22.per 2 laatste md. fr. 22'/4, per 3 laatste md. fr. 22»/,. PARIJS, 20 Oct. Spiritus gedr.per hectoliterper Oct. fr. 36.50 it betaald, per Nov. fr. 36.75 A 37.—, per Nov./Dec. fr. 37.25 betaald, per 4 eerste md. fr. 37.75 a 38.per 4 md. van Mei fr. 39.25 a 39.50. NEW-YORK. Mai a, Western in loco 20 Oct. 79'/!19 Oct. 79 Mais: 20 Oct. 19 Oct. R o t> g e 20 Oct. 19 Oct. CHICAGO. Oct. Dec. 70 Va 63V. 71 63:/s traag. Dec. 76 76 Mei 623/. 63 Va Juli 62# 627, van Woensdag 21 October. Staatsleeningen. V. K. Hedaa. NEDERL. Ned. W. S. Obi. 3 9U/« 75»/» dito dito Cert3 90# dito dito Cert2 759/j, HONGAR. 01)1. Goudl. '81/93 4 92»/4 L. 1892—1904 O. .4 92»/, OOSTENR. Oblig. in Papier 5 997/u dito in Zilver99 Bel. vr. Kron. I. .4 96 Yr PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 951S/X, Obl. Ie serie3 597/, RUSL. 5-j. Schatk. bilj. '04 5 967. Obl. 1906 frs. 500 92»/b O. Iwang. Dombr. 4 89 Obl. Nicolai '67/69 20. .4 857/g Obl. Nicolai 67/69 100. .4 85# Zuidw. Z. R. 125 4 79»/, dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 79»/* JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 947/, MEXICO. Aflosb. O. 1, 2,3,4 s. 5 48»/. COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 44 DOMINIC. Rep. 4 pc. 23/. O. m. tick. 1901587» I I. Bank- en Cred.-Instellingen. 96%, 60 A. NED. en KOL. Amst. Bk. A. Lab. Oyens Co. 9. A. Nederl. Bank. A 190 98 207 n. Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H. Briefb.4 Gener. H.-B. Pbr. 4 Ned. H.-B. Veend. ,4 N. W. Pac. A'. 4 dito Bew. v. deelg. 98 89Y» 98 V» 170»/, 71.- III. Industr. Ondernemingen. NED. en KOL. N. Gist-& Sp.l.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car&F.C.v.A. New- Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A. U. S. Steel C. C. g. A. dite C. v. Pr. dito 230 147 I 397» 1374 32 45»/, 103»/, IV. Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. Koloniale Bank A. Nederl. Handelm. resc. A. N.-L Handelsb, A. 131»/4 105 1717, 1393/4 132# LI V. Mijnbouw-Maatschappijen. NED. en KOL. Ketahoen,gew.A. dito pref. Aand. Paleleh gew. Aand. 4 Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobar Ree. y. A. Kimb, Vot. Tr. C. v. A. 120 185»/, 217» 915Vi 977» 67 VI. Petroleum-Ondernemingen. NED. en KOL. K.M.t.E.P.br. A. Moeaxa Enim A. Perlak-Petr. M. A, 1 Sum. Pal. P.-M. A. Z, Perlak E. pref. A. 285 1387, 127 1093/i 1343/4 285# VII. Scheepvaart-Maatschapp. NEDERL. en KOLON. Ned,- Am. S.-M. A. .i,, Rotterd. Lloyd. A. 1 BUITENL. Int. Merc, Mar. A. dito Pref. dito 1 i 121 y, 121 'Vu 19* VIII. Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C®. A. dito pref Aand. Amst. Serd. T.-C. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch. A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A. Rotterd. Deli-Maatsch. A. BUITENL. Un. Lk. PIC.v.g. A. IX. Diversen. BUITENL. Maxw. Land Grant Cert, van Aand. Cert. v. Inc. bds. Per. Corp. C. v. A. dito C. v. Pr. A. Transv. L. Ex C. v. A. dito. Cert. v. Pr, A. 1 Spoorwegen. NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. s dito 2e hypoth. 0. 5 ENGEL, Underground .5 Dep. bew5 AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv. Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer. Aand. Mi9S. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. R. Co. of Mex. Cert. v. pr. Aandeelen. dito Cert, van 2e pr. Aand. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. South Railw. Co. Aig. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmjj. gew. A. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy. Cert. v. gew. Aand, Prolongatie Rente. 1 594 157 214 86# 1127, 79 863/4 273* 107//, 377 414»/, f/a IT" 46# 88V. 94 10 16# 37 45u/u 907,. 287» 307,. 28 61»/, 30»/u 48# 1615/u 19# 10274 217» 164»/» 127» 21# 2# 110 - i 109# - 91 28»/, 31 287» 31# 20# 105 22# 16'# PRIJZEN VAN COUPONS Mefall, pap. in kr50.02# zilv. Jan. in kr... - 50.10 Engelsche in 11.30 Eng. met affidevitH-90J Pc tugeesche F. jnsche47-60 Belgische 47.50 Diversen in Reichsm, 58.60 Hamburg-Russen 1.21 Japansche Yen1.18 Russen in goud roeb, 1.88# jj zilver m 1.24 papier 1.23 Poolsche per zilv. - 1.50 Spaanscbe buitenl. in francs47.50 Spaanscbe binnenl. in piasters 1.95 A merit goud dollar 2.45# MftC, m mm em' l^Q .a: 28/4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 3