Huishoud-eitlndustriescliool Inschrijving van Leerlingen Sedert kort rook ik ook 3 cents sigaar Ze bevallen mij uitstekend. Hoogstraat 155. Int. TM 235. INCASSO-BANK, g| de beste Maizena ter wereld, Catz Vwkade's Waxme Machtlichten Firma E. G. teafle ST AALALUMINIUM K. ROVERS, Leeraar M. O. Boekhou- 99 is een uitmuntend voedsel voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Kerknieuws. Advert, cntiën. Schiedam en Omstreken. Dinsdag ld September 7-9 n.m., Donderdag 16 September 7-9 n.m. Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. riiliioenen huisvrouwen gebruiken Poetsextrakt de beste Slaolie. Vraagt altijd Alssaadeswerk A. ¥01 BH IA 1 III, lemsokeid. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PR ACT IJ KL. De cholera. Men schrijft uit Dirksland, dd, 11 September aan de »N.R.Ct.": Het cholerageval, dat zich hier voordoet, is blikbaar van lichten aard. De toestand van den patiënt, den schipper G. van den Barg, is bevre digend. De inspecteur van de volksgezondheid, dr. den Houter, kwam heden-ochtend hier, had een bij eenkomst met den burgemeester, den voorzitter der gezondheidscommissie en den geneeskundige in .deze gemeente en bezocht zoowel de woning van den patiënt als diens schip, dat in de haven, op een kwartier afstand van het dorp ligt. Woning en schip worden doorjde politie bewaakt. De haven is besmet door de uitwerpselen van den lijder, daar het riool zijner woning in de haven uitkomt. Op verzoek van den burgemees ter zijn door het polderbestuur maatregelen ge nomen om de haven bij ieder getij van verssh water te voorzien. Visschen en zwemmen in de haven is verboden, terwijl verder iedere aanraking met het havenwater aan de ingezetenen is ontraden. Bg het binnenkomen der sluis aan het einde der haven worden aan de schippers de noodige voorzorgsmaatregelen schriftelijk aanbevolen. De zeer uitgebreide maatregelen en wenken, die van hoogerhand zijn genomen en voorgeschre ven op de post- en telegraafkantoren te Rotterdam ter wering van het cholerawater, zjjn thans tot alle kantoren in den lande uitgebreid, ten einde daarmede, zoo noodig, rekening te houden. Reuter seint uit Bremen Wegens de te Rotterdam geconstateerde geva - len van cholera, doen de Oost-Aziatische rij kspost- stoambooten van de Norddeutsche Lloyd, die op Bremen varen, Rotterdam voorloopig niet aan. Het eerste stoomschip, waarop deze maatregel wordt toegepast, is de rijksmailboot »Kleist", die op 22 September van Bremerhaven naar Oost-Azië vertrekt. De machinefabriek Reineveld en Van Deven- ter's glasfabriek, beide te Vrijenban, richtten tot den Raad dier gemeente een adres, met verzoek, aansluiting aan de waterleiding te Delft, voor dat deel der gemeente, waarin de fabrieken liggen De 780 werklieden dier fabrieken moeten zich wasschen met Schiewater, waarvan de adressan ten cholerabesmetting duchten. Drinkwater wordt uit de Delftsche leiding ontleend en wordt in tanks aangevoerd. De rijkswerken teCallantsoog. In verband met de beweerde knoeierijen aan de rijks werken bjj Callantsoog, brachten de Kamerleden, de heeren Helsdingen en Duys, dezer dagen een bezoek aan die werken. Uit het persoonlijk onder zoek bleek, dat groote stukken basalt in de duinen waren begraven. De werklieden die de knoeierijen aan het licht hadden gebracht en na dien ontsla gen waren, deelden mede, dat deze steenen van de duinen waren afgerold en daarna begraven, en dat ia plaats van 't basalt gruis op de strekdammen was gestort, dat later bedekt werd met basalt. Ook moesten palen geslagen worden van 2^ M., doch men had deze palen lot 2 M. afgezaagd. Op last van den ingenieur waren van deze palen enkele uitgetrokken en deze bleken bij meting, werkfljjk slechts 2 meter lang te zijt). Ook de toestand der woningen was allertreurigst, o. a. ontbraken de voorgeschreven afscheidingen. (Tel.) In de Archipelwjjk in Den Haag, De brangangen achter sommige huizen iu de Archipelwjjk worden, wegens het cholera-gevaar, vanwege de gemeente gereinigd. Onnoodig bleek dit niet, want uit een van die gangen, waar de omwonenden al lang neergeworpen hadden wat ze maar kwjjt wilden wezen, zjjn niet minder dan 47 groote vrachten vuil gehaald. (Vad.) Het Duel. Naar men verneemt, dient Maandag 20 dezer voor de strafkamer der Arr. Rechtbank te 's Gravenhage de bekende zaak van het duel tusschen R. H. O. baron Van der Ca- pellen, kolonel van het 3e huzaren-regiment en G. P. A. G. H. Römer, gep. luit.-kolonel van de huzaren. Vrjjdag 12 November a.s. zal mgr. Meeu- wisseD, die om gezondheidsredenen naar Holland kwam, wederom naar Suriname vertrekken. De gezondheidstoestand van mgr. Meeuwissen is sinds den laatsten tjjd goed. Vrijdagavond is te Utrecht overleden de hoogeerw. pater mag. F. J. P. van Etten, van de orde van den H. Augustinus. Z.hoogeerw. was van 4879 tot 4888 pastoor te Delfshaven en o.m. de schrjjver van het zeer bekende en geliefde boek «Het Leven van O. H. Jezus Christus", dat nog immer gaarne gelezen en herlezen wordt. Tot de orde der religieuze kanunniken van den H. Augustinus overgegaan, werd de hoogeerw. heer van Etten ook daar spoedig tot booge waar digheden geroepen. Hjj ruste in vrede 1 Tot geestelijk adviseur van den Limb. Bond, «Credo Pugno" is door Z. D. H. Mgr. J. II. Dreh- manns benoemd dr. Verhagen, prof. te Rolduc, ter vervanging van den zeereerw. heer Von Bön- ninghausen, pastoor te Swolgen, die om gezcnds- heidsredenen ontslag had gevraagd. De Heer en Mevrouw KOKNoteboom geven kennis van de geboorte van een ZOON. Schiedam, 12 September 1909. Lange Nieuwstraat 67. Heden overleed onze jongste lieveling ABRI A AN, in den ouderdom van ruim vier maanden. J. J. M. MEIJER. M. MEIJER, Ammeri.aan. Schiedam, 13 September 1909. voor alle Cursussen koken, strijken, wasehbehandeling, huishoudkunde, verstellen, knippen, costuumnaa^en, fraaie handwerken, en verder op de gewone spreekuren Woensdag van 10—12 uur v.m., Vrijdag van 6—8 uur n.m. Afzonderlijke Cursussen voor Dames in de morgenuren. Prospectussen gratis verkrijgbaar. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Direk- trice M. VAN DE VEN. Volgestort Kapitaal f8.000.000.—. Reserve f 1095.966.50. Opent liandelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en iudustrieelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels. Koopt en verkoopt Wissels op de voornaamste plaatsen van Europa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Eflecten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten. Verstrekt circulaire Reiscredietbrieven en Reiswissels. Met 1 dag 10 dagen 1 maand 6 maanden 12 Neemt gelden opzegging a DEPOSITO. l'/i PC Over bedragen tot f 50.000 kan zonder opzegging worden beschikt. Waardoor komt het dat ons debiet in steeds vooruitgaat Omdat wjj waar geven voor uw geld. Ons Nachtlicht vereenigt vele deugden in zich, als zindelijkheid, betrouwbaarheid, be scheiden doch voldoende licht, volle branduren en eenvoudige behandeling. Het is een ware verza meling van goede hoedanigheden. Verkrijgbaar in winkels van kruidenierswaren comestibles en huishoudelijke artikelen a 30 ct. per doos. De plaatjes verzameling Verkade's Album No. 4. Zaandam. kookgereedschap uit <1© fabriek van Bureel van Administra tieve Controle. Gevestigd sedert 4894. Kantoor: Groote Markt no. 6. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld behouden van administration van welken aard ook. Leeraar in Staathuishoudknnde en Statistiek, Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Interc. Telefoon no. 184. VOOR OP A- trli-J-EU t MOORTJES. li I n fl TTT l,0" Blanke WA5C ML"o keuiw GONO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 4