li. K. Dl TE KOOP:" Bouwterrein. loopjongen! flinke Loopjongen. Adverteert lieiwe ScMaiÉ Courant. 3 De verkoop van 3 cents sigaar n ten naar jaar irparpi Hoogstraat 155. lot. Tolof. 235. HO.MG'S MAÏZENA Grootste Speciale Magazijnen Dames- en Kinderconfectie SCHLATMANN Co. De SPAARBANK te SCHIEDAM brengt ter kennis, dat de rente met 1 Januari 1910 wordt vastgesteld op HET BESTUUR. Rechtzaken. Land- en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. Y isscherij-berichten. Advertentie n. Een terrein, groot ruim 600 vierkante Meter, met daarop staande gebouwen, zeer geschikt voor Direct gevraagd een fatsoenlijke voor beter© in het Koninkrijk der Nederlanden. Den Haag - Sneek - Rotterdam. Amsterdam tegenover de Ylasmarkt. De Arrondissements-rechtbank te Rotterdam, veroordeelde gisterA. K., 24 jaar, los werkman te Schiedam, wegens wederspannigheid, tot 3 weken gevangenisstrafC. N., 20 jaar, los werk man te Schiedam, wegens diefstal van eenige koperen pqlblokken en een stuk lood, tot 14 dagen gevangenisstraf. De Papendrechtsche zaak. Naar de »Dordt. Gt." verneemt, zal het proces- Garsthagen vermoedelijk den 18 November a.s. behandeld worden voor het gerechtshof te Arnhem Hull. M jj. Landbouw. In de gister gehouden vergadering van de afdeeling Rotterdam Schiedam en Omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw werd door den voorzitter medege deeld, dat dezen winter vier cursussen zullen wor den gehouden, als een in veekennis de Capelle a/U., een in paardenkennis te Poortugaal, een winterlandbouwcursus te Charlois en een land- bouwcursus 3e leerjaar te Bleiswjjk. Ingekomen was een circulaire van het hoofdbe stuur, houdende mededeeling dat 12 October te Rotterdam een vergadering zal worden gehouden, om te komen tot de oprichting van een Onder linge Landbouw-Ongevallen Verzekering voor Zuid- Holland, met verzoek aan de afdeelingen daartoe twee afgevaardigden te benoemen. Als zoodanig werden benoemd de h.h. W. van den Hoek Verduyn, te Pernis en W. De Kroes, te Overschie. Ten aanzien van het in de vorige vergadering ingekomen adres van den heer Wittkampf en 26 anderen inzake de nadeelen, die aan den land bouw rondom Schiedam worden toegebracht door de glasfabrieken aldaar, met verzoek om adhaesie, heeft het bestuur adressanten gewezen op de bepalingen van de Hinderwet, krachtens welke zjj zich met een bezwaarschrift kunnen wenden tot de autoriteiten, die de vergunning aan de glasfabrieken verleend hebben onder mededee ling, dat het bestuur alsdan bereid was hen te steunen door op bekwamen spoed aan te dringen. I. usscben "-as nog niet vernomen, dat reeds zulk e o trniaan was. Door oen neer v. d. Schalk werd rapport uitge bracht over bet verhandelde in de algemeene ver gadering, te Gouda gehouden. De voorzitter constateerde dat zeker door den geheelen landbouw met leedwezen vernomen was dat de directeur-generaal de heer Jb. J. Lovink hem gaat verlaten om diezelfde taak iu Indië voort te zetten. Hij noemde dit een groot verlies voor den vaderlandschen landbouw. In alle krin gen wordt dan ook erkend de uitmuntende be kwame wjjze waarop hjj de belangen van den Nederlandscben landbouw beeft behartigd en er werd dan ook besloten een comité te vormen ten einde hem een huldeblijk aan te bieden. Het bestuur spoorde de leden aan zoo algemeen mogelijk hieraan deel te nemen, wat voor niemand een bezwaar kan zijn, daar de bijdrage is vastge steld op hoogstens 25 cents. Door den voorzitter werd er op gewezen dat in het oveizicht van de Staatsbegrooting, voorkomen de in het »Ned. Landbouwweekblad" van 2 Octo ber vermeldt staat dat de toestand der Rijksland bouwscholen over het geheel bevredigend is. Al leen die te Dordrecht maakt daarop een uitzon dering daar schijnt niet genoeg belangstelling te bestaan, reden waarom de minister besloten heeft die school met het einde van den cursus 1909/10 op te heffen. In verband met reeds vroeger aangewende po gingen om een Rijkslandbouwschool te Rotterdam te krijgen, stelde de voorzitter aan de orde de vraag of nu alsnog pogiagen zouden worden aan gewend om de Rijkslandbouwschool uit Dordrecht naar Rotterdam overgeplaatst te krügen. De vergadering verklaarde zich hiervoor en het bestuur werd opgedragen daartoe de noodige stap pen te doen. Daarna werd de vergadering gesloten. Geboren: 3 Oct. Aletrinus Cornelis, z. v. G. vander Beek en P. J. den Ouden, Nassaustraat. 5. Maria Katharioa Elisabeth, d. v. J. C. Jong bloed en M. E. Ritter, Mariastraat. Jacobus Dominicus Petrus Wilhelmus, z. v. J. D. Geerartz en C. E. P. Combrink, Oosterstraat. Neeltje, d. v. A. den Hartog en A. M. van der Net Maria straat. SCHIEDAM, 6 Oct. Vertrokken naar zee ter haringvisscherjj de loggers SCH. 440 Arie Corne lis, schipper L. v. d. Zwam, SDM. 18 sSaturnus" schipper J. Roeleveld, beide voor de derde reis. Aan de kennissen, die mij, bjj gelegenheid van mijn Gouden Jubileum op lo. dezer, hunne belang stelling toonden, betuig ik mjjn harteljjken dank. A. A. BOER Sr. Schiedam, 7 October 1909. Tegen half October gevraagd eene nette 9 niet beneden 18 jaar. Adres: N. J. DE BRUIJN, Broers vest 81. Te bevragen ten kantore van den Notaris H. B. E. BLAISSE, Nieuwe Haven no. 149. in de Indien U Maizena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekeode fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen. Contröle-Bureau v. Ledden Hülsebosch, 'Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K. HONIG. zijn in onze speciale afdeeling „Kinder-Confectie", de mooiste Mantels, Jurken, Rokken en Blouses, in de grootste verscheidenheid van Modellen, Stoffen en Kleuren voorhanden, tegen zeer billijke prijzen. Wij verzoeken den geachten ouders beleefd, deze afdeeling te komen bezoeken, en zal men tot de overtuiging komen, dat onze sorteering ongeëvenaard groot is, en onze prijzen onovertroffen billijk zijn. Het artikel Kinderjurken hebben wij bijzonder groot opgenomen. De collectie is zeer zorg vuldig en smaakvol samengesteld en munt uit door groote sorteering, chique Modellen en Dessins en zeer billijke prijzen. Al. Spaarbank te Schiedam. ttiuEir MOORTJES Zwaardemaker's Jams. Voor de lieve Kleintjes!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 4