Verkooping. „Recht, Plicht en Orde". Ledenvergadering V oornaam Mpaarijes-LelienuA-Zeep KATHOLIEK LEVEN. op Dinsdag 22 dezer, des avonds om 8 uur, Spreker: Kr. A. S. E J. baron (AA MM, Onderwerp: „KATHOLIEK OPENBAAR LEVEN". IIÜXÏG'S MAIZEXA W eduwen-pensioen -V erzekering. mumVABQSSHAÏÏ LQUISJL, CIGARETTES. STAALALUMINIUM- Gemengd Nieuws. Advertentiën. Openbare Yrijwillige De bouwmans- woning Weiland, in. De bouwmans- woning c.a. Weilaud, Weiland, R. K. Kies vereeni ging in de Gehoorzaal van den Ned. R. K. Volksbond. VERZEKERINGSBANK 99 Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. WILLEM VAROSSIEAU's Bisschopwijn WILLEM VAROSSIEAU's Witte Kardinaal WILLEM VAROSSIEAU's Vruchtensappen WILLEM VAROSSIEAUs Vruchtenwijnen WILLEM VAROSSIEAU's Limonade Siropen WILLEM VARCSSIEAL's Liictur zonder alcohol WILLIM VAROSSIEAU's Jams zijn van de b^ste grondstoffen vervaardigd en staan onder contróien. Zuid-Hollandsche Stoom-Vruchtensap- en Jamfabriek Alphen ayd Rijn (Stationstraat). Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. Vraagt altijd L VOI DIB IA 1131, Bsmsohsid. 'D q v e r m i s t e j o n g e n. Men meldt uit Zeist De politie alhier zal Maandag wederom een groote speurtocht naar den vermisten knaap houden, met 50 man. Deze maal zal in de richting Baarn- Amersfoort gezocht worden. 1 'Kerkdiefstal. Die koster van de R.-K. kerk in de Van Limburg Stirumstraat te 's-Gravenhage bemerkte Zaterdagochtend, dat in het kerkgebouw twee offerbussen waren opengebroken, en dat ook een aan zijn zoon toebehoorend rijwiel was verdwenen. Daar geen sporen van braak zijn gevonden, wordt vermoed, dat de dief zich Vrijdagavond in de kerk heeft verborgen en zich laten in sluiten. Veel konijnen. Men flieidt, dat in de Twic- kelische bosschen het aantal konijnen dermate toeneemt dat ze schadelijk worden voor het hout. Er worden nu knolrapen en takken in die bos schen gelegd om den honger der knagers te stillen. i Brand. Zaterdagavond tegen half elf is op de tweede etage van een woning aan het eindé der Hoefkade in Den Haag door onbekende oor zaak, tijdens de afwezigheid der bewoners, een felle uitslaande brand ontstaan. De brandweer, die door den gecompdceerden bouw van het bran dende perceel een zeer lastige taak had, tastté den brand met drie stralen op de waterleiding aan en mocht er in slagen te voorkomen, dat het vuur zich nog verder uitbreidde. Voor- en ach terkamer en aiooof brandden uit, en ook een gedeelte van den zolder leed brandschade. Hét biusschingswerk duurde tot bij middernacht. Spoorwegongeval. Zaterdagmorgen had een ernstig ongeval plaats op de nieuwe lijn De- venter-ümmen in de nabijheid van het station Wesepe. De locomotief van een zandtrein liep op verkeerd spoor, waardoor een vijftal wagens de railleerden. Vijf arbeiders geraakten onder de wagens en werden min of meer ernstig gewond. Geneeskun dige hulp werd terstond ingeroepen. De lijn is geheel versperd. (Zw, Ct. Een reuzen-autoriteit. Een ingezetene van Zevenaar ontving dezer dagen van een Beier- schen kennis een naamkaartje, waarop, behalve zijn naam, ook het beroep vermeld stond. Zijn beroep luidde: „Bayerisch-tPfalzischer - Obermaschinenlatrinen- reinigungsinspectionsassistentsgehilfe I Klasse, Kaiseriautern". Op zijn Hollandsch gemeente-rei niger; 1 (Vad.) Electriciteit. De reusachtige electrische krachtinrichting bij Trollhattan aan het Wenermeer in Zweden is gereed en zal dezer dagen hèt bedrijf openen. Zij zal er toe dienen, met hare aan den Trolhatta-watervaJ ontleende 80,000 paar- dekrachten, in de eerste plaats aan Gothenburg, daarna ook aan andere steden in Zuid-Zweden electriciteit te leveren. In vakkringen overweegt men zelfs het plan, ook Kopenhagen eh een groot gedeelte van het eiland Zeeland te voorzién. Kopenhagen zou, wanneer een bovengrondscihe geleiding van Trolhattan naar Helsingborg en een andere van Helsingör naar Kopenhagen aan gelegd en de twee geleidingen door èén kabel onder de Sont met elkander verbonden werden, hare geheele behoefte aan electriciteit, wèlkè te genwoordig ongeveer iets boven de 20,000 paarde- krachten bedraagt, van de Troll'hatta-krachtinrich- ting verkrijgen en wel veel goedkooper dan thans bij opwekking van de electrische kracht door steenkolen. Ook bij groote vermeerdering van het verbruik aan electriciteit, zou de inrichting te Trollhattan, die overigens ook zonder groote be zwaren uitgebreid kan worden, in staat zijn in de behoeften volkomen te voorzien. Roof en moord in een Russischen trein. Reuter seint uit Jekaterinoslaw, d.d. 19 FebruariIn den posttrein, die -van hier vertrok, is de kassier van een maatschappij op aandeelen, Chrispatsj, die dodr twee bewakers was Vergezeld door vijf mannen van een som van 11.000 roe bels beroofd. Tijdens de ontstane worsteling werd met revolvers geschoten, waardoor een der roe vers en een bewaker werd gedood, en de tweede bewaker werd gewond. De Notaris H. B E. BLAISSE te Schiedam, zal op Woensdag 9 Maart 1910, des voormid dags ten 11 ure, bij veiling, en op Woens dag 1G Maart 1910,. des voormiddags ten 11 ure, bij afslag, telkens in het Gebouw Musis Sacrum'' aan de Lange Haven te Schie dam, in het openbaar verkoopen: i. met woonhuis c. a. te Schiedam, Rotterdamsche Dijk Nos. 124 en 126, kadaster Sectie I Nos. 1122 en 1123, groot 17 aren, 91 centiaren. Verhuurdde bouwmanswoning en woonhuis c. a. voor f 158.90 per jaar tot 1 Mei 1911 en een paardenstal voor f 1.25 per week. Grond belasting f35.53. Straatbelasting f 13.14. Polder- lasten Oud-Mathenesse f 0.72Schielands Pen- ninggeld f0.23. II. Een perceel uitmuntend liggende achter Perceel I, in den Polder Oud- Mathenesse te Schiedam, kadaster Sectie I, Nos. 1039, 1040 en 1041, groot 2 Hectaren, 30 centi aren. Verhuurd voor f 200.30 per jaar tot 25 December 1910. Grondbelasting f 18.71. Polder- lasten Oud-Mathenesse f8.01 Schielands Pen ninggeld f2.60. De vermiste „Jantje". Naar de „Pr. Gr. Ct." verneemt, werden door den kapitein van de „Jantje", over de vermissing van welk schip wij Donderdag en Vrijdagavond reeds het een en ander mededeelden, 'op 18 Augustus 1.1. te Delfzijl aan gemonsterd de volgende personen: A. Jongman, 23 jaar, stuurman, wonende te Hoogezand; J. J. Smit, 29 jaar, matroos, wonende te Leens, en E. Burghard, 15 jaar, kok, afkomstig uit Slochteren. De beide eerstgenoemde zeelui zijn sléchts ge monsterd voor den tijd van ééne maand, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat zij later weer van betrekking zijn veranderd. De dienstbetrekking van den kok liep tot 1 Januari 1910. te Schiedam, Rotterdamsche Dijk No. 108, ka daster Sectie I, Nos. 1131, 1132, 1133, 1134 en 1125, groot 30 aren, 51 centiaren met uitzon dering van 2 aren, 5 centiaren van het kadas trale perceel Sectie I, No. 1133 en van 80 cen tiaren van het kadastrale perceel Sectie I, No. 1134, welke staan ten name van het Hoogheem raadschap van Schieland. Belast met eene jaarlijksche Recognitie van f 10.— aan het Hoogheemraadschap van Schie land. Verhuurd: de bouwmanswoning c.a. met land voor f204.20 per jaar tot 1 Mei 1911een schuur voor f2.— per week; een schuur voor f0.50 per week en een schuur voor f0.50 per week. Grondbelasting f20.-. Straatbelasting f6.72- Polderlasten Oud Mathenesse fl,22; Schielands Penninggeld f0.40. IV. Een perceel uitmuntend in den Polder Oud Mathenesse aan het Groene- wegje in de gemeente Schiedam, strekkende tot aan de Middelwatering, kadaster Sectie I, No. 1142, groot 2 Hectaren, 90 aren, 80 cen tiaren. Belast met eene jaarlijksche Recognitie van f2.— ten behoeve van het Hoogheemraad schap van Schieland. Verhuurd voor f 290.80 per jaar tot 25 December 1910. Grondbelasting f 19.40. Polderlasten Oud Mathenesse f 11.63; Schielands Penninggeld f3.78. V. Een perceel uitmuntend in den Nieuw Mathenesse Polder onder de gemeente Rotterdam, aan den Rotterdamschen Dijk, kadaster, Sectie A A Nos. 31 en 32 groot 5 Hectaren, 45 aren, 80 centiaren. Verhuurd voor f545.80 per jaar tot 25 December 1910. Grondbelasting f48.87. Polderlasten Nieuw- Mathenesse f27.29. Aanvaarding, behoudens de huur, en betaling der kooppenningen 1 Juli 1910. Notities en inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris, Nieuwe Ha. ven no. 149. op MAANDAG 21 FEBRUARI 1010, 's avonds 8£ uur, in den R. K. Volksbond. Agenda Candidaatstelling voor den Gemeenteraad. Namens het Bestuur: P. HEILKER, is een zacht, rein gezicht, blozend, jeug dig uiterlijk, wilte, fluweel-zachte huid en verblindend schoone tint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van BERGMANN Co., Radebeul, h 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij Henry Bats, Coiffeur, Hoogstraat 3, Schiedam. Lid der Tweede Kamer. Toegang vrij voor alle Katholieken zoowel Dames als Heeren. HET BESTUUR. Indien U Maïzena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bikende fibriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischeu, die men aan zuivere Maizena moet stellen. Contröle-Bureau v. Led den Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan do Zaan. v.h. M. K. HONIG. Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Fen man, oud 35 jaar, wenseht, dat na zijn overlijden aan zijn vrouw, die 30 jaar oud is, zooUng zij leeft, een rente van f400.'sjaars, betaalbaar io driemaandelijksehe termijnen, zal worden uitgekeerd. Hij betaalt hiervoor f 106.36, per jaar. Maakt hij de bepaling dat, ingeval zijn vrouw vóór hem komt te over' lijden, de betaalde jaarpremiën op één na terugbetaald zullen worden, dan be draagt de jaarpremie f146,12. kookgereedsohap uit <le fabriek van Secretaris. I E VE „K O S OS. FLENDO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 4