JUFFROUW, R. K. Dienstbode. R. K. Juffrouw (Intern), Algemeene Vergadering Assurantiën, Bouwkapitaal, Credieten, Hypotheken, Vaste Goederen, Administratie. Stads- en Gewestelijk Nieuws. ingezonden Mededeelingen. Veronachtzaamt nimmer Aambeien. Scheepvaart. Bu-eerl Hke Sta <1. Handel nberich ten. ILDEF0NSUS, MANUFACTUREN. De gewone Jaarlijksche LANGE HAVEN 16, 22 Juni, den'dag Waarop de Tweede Kamer weer bij eenkomt Het goedje is 99 pCt.sterk en bij de offertje is een verklaring van een chemist die getuigt dat het bij een sterkte van 25 pCt. voor inwendig gebruik onschadelijk is Ik heb een monster van 1 liter aangevraagd met het plan deze aan Van Ledden Hulsebosch te zenden, doch men weigerde, 't Wordt alleen aan handelaars en distillateurs aangeboden om er goedkoope elixers en boeren jongens mee te maken. Onder de koopbrieven las ik een van A. voor 700 liter en een van B. voor lOUO liter Het kost fl.30 per liter. Minste quantum 80 liter op mandflesch. Drink smake lijk r Dato 2 April: »De aanbiedingen van Methyl zijn legioniet minder dan 4 malen werd mij deze week dit goedje geoffreerd de laatste offerte was voor 80 cents per liter. Geloof maar dat er al heel wat van dien rommel aan den man is gebracht Dato 5 AprilïMetanol wordt geoffreerd door agenten en ook door een apothekersfirma te Rotterdam. Reeds hebben aanhoudingen plaats gehad en volgens ambtenaren, die vanmorgen de fabriek aanpeilden, is bij een firma hier ter stede in beslag genomen jenever, brandewijn en cognac, waai in uat goedje verwerkt was. Ik ben zoo vrij geweest den directeur der invoerrechten en ac cijnzen schriftelijk in kennis te stellen van de offertes, die mij werden gedaan met mededeeling waar dit goedje geborgen was, want ik acht het voor den eerlijken handel van het grootste belang dat er terstond aan deze ontduiking paal en perk gesteld wordt. Wij hebben ons naar aanleiding van deze cor respondentie met de bevoegde autoriteiten in verbinding gesteld, en vernamen dat het bewuste goedje in de hoogste mate schadelijk voor de ge zondheid is. In Amerika zijn reeds 2 50 geval len van vergiftiging en verblin- ding door methylalcohol voorgeko men. Het wordt daar te lande reukvrij gemaakt en voor allerlei vervalschingen gebezigd. Zeer dikwijls volgt de dood. Vergiftiging kan reeds een gift van 8 gram werken, terwijl 50 gram den dood kan veroorzaken. Ook in Rusland wordt in den laatsten tijd ge distilleerd dikwijls met methylalcohol vervalscht. Er zijn daar reeds 80 gevallen van vergiftiging bekend. De verschijnselen bij deze vergiftiging zijn, hevige diarrhee, hoofdpijnen en verblinding, zwelling van lever en miltin ernstige gevallen is de lijder onmiddellijk voor goed blind. Prinses Juliana. Het Koninklijk Echtpaar bereidde eergisteren in den namiddag velen een aangename verrassing, door alleen met het Prinsesje, zonder hofdame of verpleegster een rijtoer te maken. Dit intieme tooneeltje verschaften den wandelaars, die het mochten aanschouwen en die de Koninklijke fa milie hartelijk begroetten, veel genoegen. Verkiezing Eerste Kamerlid. Naar wij vernemen zullen de Provinciale Sta ten van Utrecht op 3 Mei a. s. in buitengewone vergadering bijeen komen, ter verkiezing van een lid der Eerste Kamer, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van jhr. mr. N. M. J. van Asch van Wijck. Prov. Statenverkiezing. ROTTERDAM. In een Donderaagavond gehou den vergadering van het federatiebestuur van de S. D. A. P. met ue aideelingsbesturen alhier, heeft men zich, zoo meldt Het Volk, met bijna algemeene stemmen verklaard vóór het meedoen aan ue Statenverkiezingen in alle districten met zooveel candidaten als er vacatures zijn. De Papendrechtsche strafzaak. Naar aanleiding van het in de raadszitting van Papendrecht voorgevallene met betrekking tot het verzoek der verdedigers in de Papendrecht- sche strafzaak, om een onderzoek naar de locale toestanden van dat raadhuis te mogen instellen, hebben de verdedigers zich andermaal tot dien Raad gewend. In dat adres wordt er door de heeren mrs. J, A. van Hamel en W. Dicke met klem op gewe zen, dat in hun verzoek geenerlei wantrouwen in het beleid der justitie tot uitdrukking wordt ge bracht zoodat de inwilliging van het verzoek aan liet vertrouwen in dat beleid ook in geen enkel opzicht te kort behoeft te doen» En het zal den Raad niet onbekend zijn, dat advocaten in elke hun ter behandeling opgedragen zaak zich persoonlijk zooveel mogelijk op de hoogte hebben te stellen, teneinde, hunne verdediging zoo goed mogelijk te kuunen voeren. Daartoe behoort ook een onderztek in loco, omdat de kennis der plaatselijke omstandigheden vaak van 't hoogste gewicht voor den verderen loop der zaak Is. Adressanten geven den Raad de verzekering, dat ieder, die zich rekenschap geeft van de zui vere positie des verdedigers in een strafproces, de inwilliging van hun verzoek zal toejuichen en dat door niemand daarin een blijk van wan trouwen in het justitieel onderzoek mag of kan worden gezien. Voorts wordt ons bericht, dat de getuige Kwa- kernaat den rechter-commissaris bij de rechtbank te Dordrecht, mr. Wiarda, heeft verklaard op grond van zjjne ervaringen met de vroegere proefneming, zich aan de te herhalen gehoor- pfoeven slechts te willen onderwerpen indien de verdediging daarbij vertegenwoordigd zal zijn. (»Tel.") Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en tramwegpersoneel „St. Raphael". De 7e Jaarlijksche plechtige Algem. Bijeenkomst zal op Zondag 24 April 1910 te Arnhem worden gehouden. Het programma is als volgt samengesteld 11.20. Samenkomst van alle Vereenigingen op het Stationsplein. Optocht naar de kerk. 11.30. H Mis opgedragen door Algem. Geest. Adviseur pastoor Mutsaers in de kerk van den H. Eusebius. 12.15. Optocht naar Musis Sacrum. Algemeene bijeenkomst a. Opening door den Voorzitter. b. Bondslied. c. Verslag van Secretaris en Penningmeester. d. Verslag van het Rechte Spoor". e. Rede door den hoogwelgeb. heer Mr. A. J. M. J. baron Van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer. f. Installatie nieuw gekozen bestuursleden. g. Sluiting. Des avonds ten 7 ure geeft de afd. Arnhem eene uitvoering in den R. K. Volksbond, toegan kelijk voor alle leden. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 April 1410, medegedeeld door het Kon. Ned Met. Instituut te de Biidt. Hoogste barometerstand 766.6 te Horta. Laagste barometerstand 745 4 te Lahague. Verwachting tot den volgenden dagmatige, zuidelijke, later krachtige westelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien,'kouder. PROGRAMMA van de Uitvoering door het Stedelijk Muziekkorps op Dinsdag 19 April, 's namiddags 8 ure, op de Markt te geven. 1 Volksliederen;2. Frohe Heimkehr Marsch, C. A. Unrath3. Ouverture Tempelweihe, Kele Béla4. Les Fleurs Walzer, E. Wald- teufel5. Musikalische Fauschungen, A. Schrei- ner; 6. Die beiden kleinen linken, (Polka voor 2 Picola's) H. Kling7. Marsch. Men wordt verzocht gedurende de uitvoering niet te wandelen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissaris van Politie heerenhandschoen, groenfluweelen damesceintuur, Prot. kerkboekje, portemonnaie met eenig geld, duimstok, knipmes en koperen vingerring en een sleutel. Bij de volgende personenzilveren armband, Alblas, Touwbaan 58beursje met eenig geld, Wessel, Buitenh. weg 170; postduif, geringd en genummerd, Kulling, Oostsingel 26bont vrou- wenschort en R. K. kerkboekje, v. Zomeren, Willlemshofje 1zilveren kinderarmband Linnen brink, Botersterstr. 7geringde en gemerkte postduif, Mak, Hagastr. 67, R. K. kerkboekje, Molenaar, Broersveld 91 en roodbonte hond, Sei- kens, Hoofdstraat. 97. Ambachtsschool. Door het bestuur der Vereeniging, „De Am bachtsschool voor Schiedam en Omstreken" werd hedenmiddag 2 ure openbaar aanbesteed eene uitbreiding van de Ambachtsschool aan de St. Liduinastraat, alhier. j Daarvoor bleken te zijn ingekomen vijf inschrij vingsbiljetten en welCoöperatieve Bouwverecni- ging, Rotterdam, f14296; M. van der Spek, Rot terdam, f 15347J. Bokhorst, alhier, f 15369Sla venburg en Scheurkogel, alhier, f 15500 en F. Bijl, Kethel, f16550. 'f De gunning is nog 'aangehouden. Gister-namiddag kwam bjj een twist tusschen twee jongens de 12-jarige C. de Goe deren, wonende Hendrinastraat, een bebloede wond op het hoofd, door een anderen jongen met de gesp van een riem geslagen. De verwonde knaap werd in de politiewacht aan de Hoofdstraat verbonden. UIT HOEK-VAN-HOLLAND. Gemeente Hoek van Holland. Het rapport is verschenen van de commissie, in wier handen gesteld is het voorstel van Ged. Staten van Zuid-Holland aan Provinciale Staten, om, ingeval bij de wet een nieuwe ge meente Hoek van Holland zal zijn in het leven geroepen, aan het bestuur dier nieuwe gemeente een bedrag in eens van f33200.uit te kee- ren onder nader door Prov. Staten vast te stel len voorwaarden en mits door het Rijk een sub sidie van f49800 aan dat gemeentebestuur worde verleend. Eenstemmig adviseert de commissie tot aanneming van dit. voorstel. Zij meent met Ged. Staten dat er tegenstrijdigheid van belangen be staat en zal blijven bestaan tusschen het eigen lijke dorp 's-Gravenzande en de buurtschap Hoek van Holland. In die buurtschap heerscht een onhoudbare toestand ten aanzien van bestrating, afvoer van water en faecaliën, drinkwatervoorzie ning, enz. Slechts door oprichting eener nieuwe gemeente zal daarin afdoende verbetering zijn te brengen. Beslist ontkennend beantwoordt de Commissie de vraag of de nieuwe gemeente de wereld kan worden ingezonden zonder vermogen. Doch tevens was zij algemeen van oordeel, dat niet do Staat alles moet betalen en dat dus de provincie ook moet subsidieeren. Maar zij acht 't een overwegend Rijksbelang dat aan de monding van den grootsten uitweg naar zee, geen haard van besmetting ontsta, die het wereldverkeer dei- Maashavens zal doen achteruitgaan of doen kwij nen en dat daar alles voortreffelijk geregeld en in orde zij. Bovendien heeft men aan den Hoek verschillende Rijksinrichtingen. De daarbij betrok ken ambtenaren zullen ten zeerste profijt trek ken van verbeterde toestanden aan den Hoek. Ook als eigenaar van do terreinen, die eventueel in erfpacht zullen worden uitgegeven ten be hoeve van industrieele en handelsondernemingen, is de Staat groot belanghebbende. Terwijl Ged. Staten het subsidie van het Rijk op 3/5, dat voor de Provincie op 2/5 stellen, hadden enkele leden een hoogere Rijksbijdrage gewenseht, doch zij wilden daarvan geen bepaald voorstel maken ten einde de splitsing niet in gevaar te brengen. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Zondag 17 April. 8 u. Bondsgobouw. R. K. Volks bond. 3e Feestavond. Dinsdag 19 April. 2 u. Gemeenteraad. Woensdag 20 April. 8 u. Ambachtsschool. Verga dering „Vereeniging Ambachtsschool voor Schied. en Omstreken". Maandag 25 April. 7i/2 u. Bondsgebouw. Lezing van pater P. Noyen, met lichtbeelden en zang. Rotterdam. Maandag 18 April. 8 u. Soc. Harmonie. Sympho- nia-concert. Zaterdag 16 April. 8 u. Gebouw v. K. eh W. Chr. Zangvereeniging „Excelcior" en Utr. Sted. Ork. „Das Verlorene Paradies". Onder de noodlottige gevolgen van het veron achtzamen van eenvoudige gevallen van aambei en noemen wij bloedende aambeien, die uw le vensbloed afvoeren en de oorzaak zijn van alge- meede zwakte en bloedarmoede, uitstekende aambeien, een der meest pijnlijke kwalen die het menschdom kent, verzworen aambeien, de hardnekkigste vorm, die zich voor kan doen, de ongeneeslijke fistel en verstopping van het afvoerkanaal der ingewanden, hetgeen gewoonlijk in eenige uren noodlottig eindigt. Vele mannen en vrouwen, die aan aambeien lijden, verdragen deze zoo goed als zij kunnen, omdat zij van nature teergevoelig zijn en er tegen op zien om een behandeling te ondergaan. Der halve verwaarloozen zij hun kwaal, totdat deze een hoogte bereikt, waarop de pijn letterlijk on dragelijk wordt en een operatie het eenige red middel is ter voorkoming van verdere ontwikke ling, die alleszins gevaarlijk zou zijn. Foster's Zalf geneest echter ernstige gevallen van aambeien en zonder dat gij er eenigen last van zult hebben bij uw dagelijksche bezigheden. Zij is wonderlijk vernachtend en heelend reeds de eerste aanwending geeft een ongekend gevoel van opluchting en rust aan de aangedane deelen. Een geduldige verdere behandeling met de zalf zal ongetwijfeld beloond worden door een volko men genezing. Let erop, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zy is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren KAPPELHOF HOVINGH. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 175 voor één, of f 10 voor zes doozen. Vertrokken schepen. '16 April. z.s. Ermenilda, T. Hablin, met oud ijzer naar Bristol. NEW-CASTLE, 16 April, Aangekomen s.s. Dui- veland, van Schiedam. Geb oren: 14 April. Lambertus Gerardus z. v. G. J van der Lubben, overleden en E. Kou- wenhoven, Rotterdamsche dijk. Antonia Hen driks, d. v. H. J. Zondag en M. J. Wijzenbroek, Hagastraat. Cornelis, z. v. C. Plooij en W. Hoogenboom, Achter de Teerstoof. 15. Leendert, z. v. C. C. Jagt en C. Dijkman, Achter de Teer stoof. Overleden: 14 April. Hendrik van Oosten oud 52j. Zalmstrrat. Franciscus Witberg, oud 58j. en 10 mnd., Nieuwe Haven. BEURS VAN SCHIEDAM, 16 April 1910. Officieel© no.teering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. iM o u t w jj n 16 April, t 10 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. jNamens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs 13 April. 14 April. 15 April. f 9% t 91/a ♦9% Moutwijn: Jenever: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op heden willig. 15 Apr. 10% 14'/, 16 1.20. 16 Apr. 10% 14'/, 16- 1.10 HAMBURG, 15 April. Spiritus in loco prijsh.April mk 21s/, Mei/Juni 21®/,, koop (zonder fust). PARIJS, 15 April. Spiritus kalm; per hectoliter: per April tr. 51.50 a 51.75, per Mei fr. 52.a 52.50, per 4 md. van Mei fr. 52.50 a 52.75, per 4 md. v. Sept fr. 45.a 45.25, per 3 md. van Oct fr. 44.— a 45.25. CHICAGO. Mei Juli 61'/, 61'/, Mei. 79 78 M a i s 15 April 14 April Rogge 15 April. 14 April. 58'/, 58'/, traag. Sept. Dec. 62-y» 57'/, 62 s/, 57— Beurs van Amsterdam. Zaterdag 16 April. Carren 65'/,Steels 87' ;Atchisons 114'/,Den vers 43Eries 30s/4Kansas gew. 37s/,Roc- ky's 487/,South Pac. 1287/,South Rails 28'/, Unions 188; Wabach Gr. Trunk gew.; Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 178Handelm. resconto A'dam Deli A'd. Serdang Deli- cult 110; Krapoh Langk. A.Medan N. Asahan 95R'd Deli Kon. Petr. 539— Enim 254.— Perlak Sumpal 203'/,; Z. Perlak Prolongatie 43/,. tl v e r t e ii M P n. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene kortstondige doch hevige ziekte, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, de Zeereerw. Broeder Overste-generaal der Broeders van de Onbe vlekte Ontvangenis van Maria te Maastricht) in den ouderdom van 67 jaar. Broeder EGBERTUS, Overste te Schiedam. Schiedam, 15 April 1910. Voor de vele bewijzen van belangstelling, on dervonden bij het overlijden van Mejuffrouw A. C. ZOETMULDER, betuigt de familie hiermede haren hartelijken dank. Uit aller naam Th. A. J. ZOETMULDER. J. M. A. ZOETMULDER. Schiedam, 16 April 1910. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Behuwdbroeder den Heer DIRK MARTINUS CORNELIS NIEUWHOF, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. D. M. C. NIEUWHOF— Van der Velden. Schiedam, 16 April 1910. Aan allen, die mij op 10 April 1.1. bewijzen van belangstelling gaven, en dien dag tot een onver- getelijken maakten, breng ik door dezen mijn oprechten dank. J. M. LANGEWEN. Pastoor. GEVRAAGD een nette Te bevragen aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD een nette liefst op de hoogte van het vak. AdresHoogstraat 27. PASSEMENTESIË Pï. WORDT GEVRAAGD eene nette op de hoogte van het vak, en van goede getuigen voorzien. Brieven franco, met opgaaf van leeftijd en laat ste betrekking, onder letter A, Boekhandel A. J. DE JONG, Dordrecht. van de Commanditaire vennootschap op aandeelen, onder de firma W. JANSEN Co., zal worden gehouden op Zaterdag 30 April 1910, des avonds te 8 uren, Tuinlaan 58, te Schiedam. Ten kantore der vennootschap ligt de balans over het afgeloopen jaar 1909 ter inzage van de Commanditaire vennooten. D. KOK, lakeiaar,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2