WERKMANSGOEDEREN 25-JARIGE ECHTVEREEHIGIM f Hichiel Georte vai Ier Bnra, MicMel Georie van Ier Bm. Vraag onze collectie staten voor KLEEDING NAAR MAAT. Stads» en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. ZWARTE EI\S BLAUWE CvSTUM S VOO» GELEGENHEDEN, Uitsluitend gegarandeerde kwaliteiten. Voorts: Kinderpakjes, Cape's, Schoolbroekjes, Hoeden, Petten, Gekleurde en Witte Overhemden, Bretels, enz. yoor ltót Ieraehe 'phopagandafonds hebben ^ge dragen. De op het oogenblik te Helsin-gfors plaats hebbende tentoonstelling van Japansche schilde rijen is op bevel van den gouverneur-generaal gesloten, cwndat de ten toon gestelde schilderijen voor het Russische leger beleedigend zouden zijn. Tezelfder tijd, dat de oproerige Albaneezen het Turkscho leger de handen vol werk geven, komen berichten uit Koei'distan, die den toestand in het oosten (des rijks met zeer zwarte kleuren schilderen. Meer dan 10.000 Roerden moeten be sloten hebben het Turksche juk al te werpen. Reeds weigeren zij belasting te betalen. Ook uit Bagdad komen onrustbarende tijdingen. Het garnizoen dezer stad weigert den nieuwen bevelhebber Nazim pasja te erkennen. Nazim ver zocht de onmiddellijke toezending van tien bat terijen snelvuurgeschut. Donderdagochtend is de Chineesche militaire commissie onder leiding van prins Tsai-tao te Washington aangekomen. Zij zal door den pre sident ontvangen worden. Den 12den Mei wordt zij te Londen verwacht. Vervolgens gaat zij naar Parijs, Berlijn, Weenen en Petersburg. Li-tsjing- rnai, een zoon van Li-hoeng-tsjang, is een van de leden van de commissie. In onze stad, waar ook verleden jaar de geboorte van de geliefde Prinses met zooveel geestdrift is gevierd, wordt thans haar eersten verjaardag op bescheiden wijze herdacht door vlaggentooi en kinderspelwant de xihope der vaderlands" weet op hare wijze den eersten Julianadag tot een blijden, opgewekten feestdag te maken. Heden-avond zal zich het Stedelijk Muziekkorps in de verplaatsbare tent op de Groote Markt doen hooien en althans door eenige feesttenen vertol ken de feestvreugde die ook zoovele ouderen bij den blijden feestdag van prinses Juliana bezielt. Zoo doet Schiedam althans eenigermate kennen hare oude traditioneele Oranjeliefde op den eersten jaardag van Haar die wij voorshands Nêerlands Kroonprinses blijven noemen en die immer blijve Hollands liefde en vreugd Broeder Bertholdus. Tot algemeen overste van de congregatie der Eerw. Broeders van Maria's Onbevlekte Ontvan genis is in het heden gehouden kapittel gekozen de eerw. Broeder Bertholdus, waarnemend alge meen overste. De eerw. Broeder Bertholdus, vroeger aan de St. Jozefsscholen alhier verbonden, is zeker lang geen onbekende voor de velen die hem hier in zijne volijverige werkzaamheid leerden kennen en achten. Een lang en zegenrijk bestuur, ten heil van zijne verdienstelijke congregatie, zij hem van gan- scher harte toegewenscht. Bakkersrust. Door de R. K. en de AJg, Bakkersgezellen-Ver- eeniging is aan alle bakkers-patroons te dezer stede het gebruikelijk verzoek gericht op den Tweeden Pinksterdag niet te doen bakken bi brood te doen bezorgen, wijzend op heigeen elders zon der schade voor de patroons geschiedt en ook hier reeds door enkele patroons wordt toegepast. Waar lang niet alle bakkers bij de Bakkers-pa- troonsvereeniging zijn aangesloten hebben de beide betrokken besturen zich tot iederen patroon in het bijizonder gericht, aan het eind van hun schrij vend mededeelend dat zij a.s. Maandag het ant woord der patroons zullen komen afhalen. "Wij vertrouwen, dat dit verzoek in overweging zal worden genomen met al den ernst dien 't verdient. De bakker die toch zeker lang niet de meest bevoorrechte is onder de vakwerklieden, wenscht toch ook van de rust der beide komende feestdagen te genieten. Waar nagenoeg alle werk op den Tweeden Pinksterdag stil ligt, behoort het bakkersbedrijf daarop niet eene uitzondering te maken. Ook den bakker zij de rust der feest dagen alleszins gegund. Wat elders zonder schade voor allen geldt en hier ook reeds door enkelen wordt toegepast, worde nu toch eens tot een algemeenen weldoenden regel uitgebreid Teeken- en Vakschool St. Jozef. Wij vestigen ook hier de aandacht op de aan gekondigde tentoonstelling van de Teeken- en Vakschool St. Jozef, welke heden Zaterdagavond van 89% ure en morgen (Zondag) van 13 en van 89l/ï ure in de Bondsgehoorzaal voor iedereen toegankelijk is. De tentoonstelling, ook dit jaar zeer belang wekkend, is een bezoek alleszins waard. Bij Kon. besl. is, met ingang van 1 Juli 1910. benoemd tot schoolopziener in het arrond. Schiedam de heer J. van der Laan Nzn., te Rotterdam. Heden-ochtend omstreeks 9 ure, is op de Gedempte Broersvest.de heer M. G. van der Burg, die zich naar zijn kantoor aan den stoommolen ^Nederland" begaf, plotseling ineen zakt. In het Volksbadhuis aldaar binnengebracht, waren daar spoedig de geneesheeren dr Janssen en Koene ter plaatse en werd hij op last van laatstgenoemden per brancard naar zijn woning aan den Singel, gebracht. Bij aankomst aldaar bleek de heer Van der Burg reeds te zijn overleden Naar wij vernemen, had hij in den laatsten tijd aan duizelingen gele den, maar zich daarna weer iets beter gevoeld. Laatste He richten Te Almelo is hedennacht de confectiefabriek der firma E. ten Braake, aan de Oostmamumsche straat afgebrand. De schade wordt op f 50.000 geschat. Spoor- en Trampersoneel. De uitgestelde jaarvergadering van het Ned. R. K. Secretariaat van Spoor- en Trampersoneel „St. Raphael" zal nu op Zondag 8 Mei te Arn hem worden gehouden. Als spreker zal optreden mr. baron van Wijnbergen. De optocht, met vaan dels, zal door twee muziekkorpsen wonden opge luisterd. Beurs van Amsterdam. Zaterdag 30 April. Carren Steels 817 Atchisons Den vers 40Eries 28'/$; Kansas gew. 33'/, Roc- ky's 439/,6 SouthPac. 122.— South Rails 26' 4 Unions 180Wabach Gr. Trunk gew. Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 176— Handelm. resconto A'dam Deli A'd. Serdang Deli- cult Krapoh Langk. A.Medan N. Asalian 98R'd Deli 366' 2. Kon. Petr. 527 Enim 250Perlak Sumpal 197Z. Perlak Prolongatie 6'/le. Nierkwalen zijn gevaarlijk. Nier- en blaaskwalen zijn daarom zoo gevaar lijk, omdat zij zoo dikwijls verwaarloosd worden, totdat de ziekte1 in een hevigen graad uitbreekt, doordat de zieke zijn maatregelen niet bijtijds nam. Het werk dier nieren bestaat in het uit het bloed filtreeren der onzuiverheden, die met de urine afgevoerd worden. Wanneer deze onzui verheden in het lichaam achterblijven door een gebrekkig© werking d(er nieren, zullen zij zich ophoOpen in die deelen van het lichaam, waar zij zich het gemakkelijkst nestelen kunnen. Zoo zal het urinezuur zich verzamelen in de spieren en weefsels, en krijgt gij last van pijn in de ge wrichten en spieren, in de lendenen en zijden, in die blaasstreek, enz. De vloeibare onzuiverheden hoopen zich op onder de huid en veroorzaken zwellingen onder de ootgen, opgezwollen polsen en banden, dikke voeten en beenen. Neemt Uw maatregelen, zoodra zich de minste verschijnselen van een nierkwaal voordoen en draagt er zorg voor, dat de nieren het bloed zuiver houden en dat de onzuiverheden geregeld afgevoerd worden. Zonder dat kunt gij1 niet ge zond zijn. Onder de waarschuwende kenteekenen van nierkwalen noemen wij: Pijn in 'de lendenen, rheumatische pijnen, bezinksel of graveel in de urine, pijnlijke urineloozing, pijnlijkheid in den rug bij het ontwaken, slapeloosheid, prikkelbaar heid, waterzuchtige zwellingen, enz. Begint nojg heden een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de opgehoopte onzuiverheden bereiken en afvoeren, en aan de nieren hun oude kracht weergeven. Doordat dit geneesmiddel den oorsprong van uw ziekte bereikt, tast het uw kwaal in zijn wortels aan en zijn de genezingen door Foster's Rugpijn Nieren Pillen duurzaam. Let er op, dat ons handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket voorkomt. Gij kunt er dan zeker van zijn de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen te hebben gekregen, die te Schiedam verkrijgbaar zijn bij de hoeren KAPPELIIOF HOVINGH. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel' a f 1.75 voor één-, of f 10.voor zes doozen. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM, 30 April 1910. Üfficieele noteering van de Commissie uit de Kamer .van Koophandel voor de Beurs. M ou tw ij n: 27 April, f 10 28 April. 29 April. f10 f 10 30 April, f 10 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs Moutwijn: Jenever: Amsterdamsche proef. Spoeling: S t e m. m i n g op heden stil. 29 Apr, 14'/, 16- 0.90. 30 Apr- 10 Va 14»/, 16- 1.10 NE WV YORK, M a i s Western in loco 29 April 641/3 28 April 641/3, CHICAGO. Mais. Mei Juli Sept. Dec. 29 April 573/4 61 a/4 63 577/g 28 April 577/a 611/3 62ya 571/4 Rogge prijsh. Mei. 29 April 78 28 April 78 Adverteutifiii. G0DEFRIDUS ROIJERS j EN MARIE TAN DER HEIJDEN. jj Schiedam, 14 Mei 1910. Receptie: 15 Mei van 13 uur. 5? Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot en Va der, de Heer in den ouderdom van 54 jaren. Uit aller naam Wed. M. G. v. d. BURG- Kleipool. Schiedam, 30 April 1910. Verzoeke van'rouwbeklag verschoond te blyven. Tot mijn leedwezen overleed heden plot seling mijn geachte administrateur, de Heer Gedurende "17 achtereenvolgende jaren heeft hij met toewijding en trouw mijne zaak gediénd en zal zijne nagedachtenis bij mij in dankbare herinnering blijven. J. L M. JANSEN, Stoommolen Nederland Schiedam, 30 April 1910. Voor de vele bewijzen van belangstelling op 27 dezer ondervonden betuigen wij onzen hartelijken dank. Th M. A. VAN DIJK. E. V. M. A. C. VAN DIJK— Voor de bewijzen van belangstelling, den 27 dezer ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. S. LINNEBRINK. P. LINNEBRINK— Schiedam, 30 April 1910. Voor de vele blijken van deelneming ondervon den gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader den Heer JOHANNES VAN DER VEER. betuigen wij, ook namens onze Kinderen, onzen oprechten dank C. A. E. SCHOLTE, Van der Veer B. SCHOLTE Jr. Schiedam, 30 April 1910. Heeren-Colbert-Costuums, moderne kleuren, f4.90, 5.90, 6.50, 7.50, 9.10.10.50, 12.50, 14.—, 16.—, 18.—, 20.—, 21.—, 22.50, 25.—, 27.50, 30.—. Jongens-Costuums met korte en lange pantalon, f3.60, 4.50, 5.75, 6.25, 7.7.50, 8.9.10.12. 13.14.—, 16.—, 18.— Een partij bukskin mans-en jongensbroeken, f1 25, 1.65, «1.95. 2.25, 2.50, 2.75, 3.—, 3.50, 4.—, 4.50, 5.—, 5.75, 6.25, 7.—, 8.—, 9.—, 10.50, 12.—. fio. 12.50, 16.—, 18.—, 19.—, 20—, 22.—, 24.—, 25.—, 28.—, 29.—, 30.—, 33.—, 35.—. f20.—, 22.50, 25.—, 26.50, 27.50, 29.—, 30.—, 32.50, 34.—, 36.—, 38.—, 40.—, 41.—, 43.—, 45.—. f Prinses Juliana. Heden viert het Nederlandsche volk, zoo nauw vereend met zijn roemrijk Vorstenhuis den eersten veijaardig van Prinses Juliana, het Kind der hope, zoo spannend verbeid, met zoo innig verlangen van den Hemel afgesmeekt. Hoe helder staan ze ons nog voor den geest die spannende weken voor prinses Juliana's zegenrijke geboorte! Wat werd de geboorte van bet ver wachte Koningskind niet van dag tot dag, van van uur tot uur ten slotte met de hoogste span ning, weifelend tusschen vrees en hoop, steeds vuriger verbeid I En toen eindelijk de blijde mare als een bliksemschicht door Hollands dreven ging, wat vreugde en geestdaift wekten toen die weinige woorden Eeue Prinses is ons geboren het kost baar leven van onze zoo geliefde Koningin bleef gespaard en hooger levensvreugd werd Haar en de tiaren ten deel. Een vol jaar is sedert die heuglijke gebeurtenis voorbijgegaan. Wij hebben het afgebeden Konings kind als 't ware zien groeien en toenemen in wijsheid en welbehaaglijkheidvooral ook bij de menschen. Het aantreffelijk liefdelijk beeld onze dierbare Koningin met haar lief, mollig Kind poseerende, wordt, alom waar t zich vertoont, met blijkbare geestdrift en innige sympathie begroet. De dagen van het beminnelijk Koningskind zijn tot een vol jaar verlengd. Daarvoor danken en loven wij allereerst den Heer, die hier leven en wasdom schonkmaar wij smeeken Hem mede, mèt het liefelijk Kind, de jaren van de dierbare Ouders tot een lange onafzienbare reeks te ver lengen. Blijve deze hoopvolle Vorstentelg tot in lengte van jaren Nêerlands roem en trots, 't zij. Zij eenmaal tot den troon worde geroepen of dien later aan een telg van het sterkere geslacht moet laten I Zij blijft toch de eerste vrucht van den herbloeiden Oranjestam, de lievelinge van liet Nederlandsche volk zal zij, vertrouwen we,immer wezen. lOi/j, i VAN 5s qi Rotterd. dijk 3112. WOLSKY. VAN ROOUEN. SCHLATMANN Co.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2