Uit de Pers. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Amsterdamsche [Effectenbeurs «7» dë 30 Juni. 1 Juli 2 Juli. f 121% f 12% f 12% M .4 .4 74% 74 77% paarden, veulen, ezel, 5% 11% 11%. 32»/, 33% - 80 86% 15% 88 97 as 31 Vs 32%, 25% 267,, 28% 29% ö47iS 64%, 327, 331Vi. 34%. 33% 113%. H3u/u 23% 163 18 1647, .28 6 5% terrein zette, om fouilleeren door onbevoegden te voorkomen, wat wel noodig is, daar een ander arbeider in de gauwigheid nog een vergulden plaat vond. Hoe de hoofdman daar gekomen is, laat zich eenigszins denken en vermoeden. Doordat er een speer en pijlen bij schijnen te zijn, de kleedij zwaar leder is, dat door den heer Bos bijeen gehouden is, zou men kunnen veronderstellen, dat hij op de jacht geweest is en groot wild vervolgde. Hij heeft een zandweg gevolgd, die nog door de Peel loopt, maar is daar af geraakt en verzonken. De sporen doen aan een ruiter denken en dan moet het paard zich hebben willen redden en ligts iets verder, terwijl een derde schoen aan moet wijzen, dat de jager van aanzienlijken huize gevolg had. Daar bericht gezonden is aan de autoriteiten, zullen nu ook wel verdere nasporingen onder voldoende toezicht geschieden. Hoewel de voorwerpen, zooals dat dikwijls ge schiedt, in de eerste oogenblikken van opwinding, niet behandeld zijn met de zoo hoog noodige voorzichtigheid, is alles toch goed bijeen gebleven en zullen de enkele door andere gevonden voor werpen wel te verzamelen en bijeen te halen zijn. Zoo geeft de Peel na pl m. 1560 jaar terug, wat ze eens op zoo tragische wyze ontving. Deze vondst levert tegelijk het bewijs, dat de Sagen op de dorpen verspreid door het volk ver- eld, niet altijd den historischen grond missen. Een mislukte trein roof. Op de spoor lijn van Parijs naar Vincennes heeft eergisteren een moordaanslag plaats gegrepen, die in vele opzichten herinnert aan den moord op mevrouw Gouïn. 'Eane reizigster der eerste klasse, mevrouw Sugg, werd gedurende de reis overvallen door een individu, dat hajar trachtte dood te slaan en te berooven. Slechts aan haar eigen koel bloedigheid en lichaamskracht dankte de dame 'haar leven en de aanrander boete met zijn leven voor zijn misdrijf, onder de volgende omstandi gtheden. Toen de trein de tunnel van Saint-Mandé bin- nehrecd, klonk eensklaps tet noodsignaal'. De machinist zette zijn remmen aan, de trein stopte en verscheidene beambten liepen de wa gons langs, tot zij aan het openstaande portier "van een coupé eerste-klasse kwamen. 'Op den vloer van dien coupé lag 't lichaam teiener dame, buiten kennis, maar nog ademhalende. De trein stoomde weer verder en in 't volgend station werd de daane naar het ziekenhuis ge bracht. Bijgekomen, verhaalde zij, dat in het station van Nogent een net gekleed, bjjna ele gant heer in de coupé steeg, waar, behalve zij, niemand zat. In de tunnel van Saint-Mandé wierp zich deze .reiziger onverhoeds op me vrouw Sugg en trachtte haar te verworgen, terwijl hij haar ruw de kostbare oorbellen af rukte, zooidat de oorlellen scheurden, en haar met een zwaar voorwerp op het hoofd sloeg. Er ontstond een korte, maar heftige worste ling. Met een laatste krachtsinspanning kon de aangevallene zich bevrijden en aan de nood rem trekken. Zij zag nog, hoe haar aanrander naar 't portier vloog, en verloor toen het be wustzijn. Na dit verhaal te hebben vernomen, gingen beambten onmiddellijk de lijn afzoeken. Aan den uitgang der tunnel van St. Mandé vond men t afschuwelijk verminkte lijk van den roover. In zijn gebalde vuist hield hij nog de beide kostbare oorhangers geklemd Uit de op hem bevonden papieren, bleek de "mn Ballieux te heeten en dentist te Saint-Mandé te zijn. ®e gruweldaden van de „Zwarte Hand". Opnieuw komen uit New-York berichten 01 ntrant een bloedige misdaad d'er beruchte ben de, die zich ,/Je Zwarte Hand" noemt. ®r. Marino Scimeca., wiens kind eenigem tjjd geleden geroofd wend, ontving gisteren van een onbekende de medédee'jng, dat de „Zwarte Hand" ZlJn zoontje vermoord had', wij 1 de bedongen los- PlÜs van 10.000 dollar niet. was beta add. De moeder van den vermoorden knaap werd op het vernemen dezer onheüs-tjjding krankzinnig. He vader, dir. Scimeca, is eon zeer bekend geneesheer, die gaarne bereid' was geweest, den osprijs te betalen. De geheime politie echter Praatte hem dit uit het hoofd, daar zij hoopte, f o aanvoerders der geheimzinnige bende eindelijk gevangen te kunnen nemen. Politie-agenten bewaakten sedert weken het Uls va-n den geneesheer. Zoo was het den le- <3"1 van Zwarte Hand" onmogelijk, den knaap weer aan zijn ouders terug te geven, zelfs riC"' zld v^n den losprijs hadden Dok mislukte iedere poging m aanraking te kom err m 1 daair de arts op ieder zijner schreden door ö-genten gevolgd werd. Tegelijk met het bericht van den dood van Z1jn jongsten zoon ontving de dokter de drei gende mededeeling, dat zijn tweede zoon, een 'naapje van 7 maanden, eveneens geroofd zou worden, indien hij den losprijs niet betaalde, n vanneer ook dit niet zou helpen, dan zou vader zelf vermoord Worden. was r, den k wan- willen afzien, onr buitenshuis de leden dèr ben- schreden De zaak He Tijd schrijft: Zal het nu uit jammerlijke zaak- Van Heekeren zal na de beslis sing, welke gisteren in de Eerste Kamer gevallen is, zonder twijfel nog het Nederlandsche publiek in de pers en het openbaar leven blijven vervol gen, al mag er dan ook in dé Éérste Kamer niet meer over gesproken worden. Wij zijn het met de >>N. Rott, Ct." eens, dat de thans gevallen conclusie is de slechtst denkbare. De Regeering bij monde van den Minister van BuitenlandscheZaken, verklaarde gisteren opnieuw dat aan de hahe mededeelingen en het geheim zinnig gedoe van den beer Van Heeckeren elke grond van waarheid ontbreekt. Wij nemen aan, dat dit zóó is. Maar in dat geval waarom dan den beschuldigde niet in de gelegenheid gesteld, de stukken, waarop hij zich beroept, voor het gebeele land open te loggen Eén van beide moet waar zijn :de heer Van Heecke ren is een leugenaar en dan wel een zóó groote leugenaar, als maar zelden werd aangetroffen of, wat wij liever aannemen en wat o. i. ook veel waarschijnlijker is, hij zelf is slachtoffer van een groote, tot nog toe onopgehelderd gebleven mysti ficatie. Na al hetgeen er over deze zaak reeds is voor gevallen, verlangt ons publiek, dat zij eindelijk tot klaarheid zal worden gebracht. En dit kan niet geschieden het werd zeer terecht door den Min. van Buitenl. Z. opgemerkt door een behandeling der zaak met gesloten deuren. Maar het geschiedt evenmin als men verklaart, dat men den beschuldigde niet langer wil aanhooren. De minister van Buitenl. Zaken verweet den heer Van Heeckeren, dat hij als diplomaat een zijner eerste plichten schond, door bij een open baar debat in de volksvertegenwoordiging en in de pers gebruik te maken van kennis, welke hij alleen door zijn ambtelijke bemoeiingen kon ver kregen hebben en door in openbaar debat zaken en verhoudingen ter sprake te brengen, welke krachtens haren aard niet voor publiek debat geschikt waren. Dit verwijt zal den meesten juist schijnen, doch tegelijkertijd hun nieuwsgierigheid nog meer prik kelen. De heer Van Heeckeren beroept zich op brieven in zijn bezit van regeerende vorsten hooggeachte geestverwanten hebben die brieven gezien en zijn door hem van de waarheid zyner beweringen overtuigd geworden. Wij vragenkan en mag dit alles maar zóó blijven Indien werkelijk geen stukken van eenige betee- kènis in zijn bezit zijn en zijne beweringen niet meer zijn dan waardelooze praatjes, waaraan elk deugdelijk fundament ontbreekt, waarom hem dan niet in de gelegenheid gesteld neen, van hem geëischt dat hij zijn gewaande documen ten openlijk, ten aanschouwe en aanhooren van geheel Nederland en ook van het buitenland, zal open leggen De waarheid kan dan ten volle aan het licht treden en de publieke opinie kan zich dan, maar ook dan alleen, bevredigd verklaren. En dan alleen ook zal het uit wezen Daar ons eigen gevoelen omtrent deze zaak niet geheel met dat Ontslag Enka vernietigd. Die commissie van Beroep voo-r de Schofen, aiajngesltoten bij de „Vereeniging- toot Christelijk Volksonderwijs heeft, na liet plalats gehad heb bende Onderzoek besloten, bet ontslag' van Enka (Mej. van der Vlies) als onderwijzeres aan een Rótterdamsche Diaooniesclrool, te vernietigen.1 van onzen Kamerverslaggever dit punt hier eenigszins nader uiteen te zetten. overeenstemt, achtten wij van belang van Heeckeren. zijn Helaas, neenDe De «Nieuwe Courant" schrijft: Een andere conclusie willen wij uit het heden gehoorde niet trekken dan dat de Kamer zeer verstandig heeft gedaan door voorzoover het in baar macht ligt, de kwestie Van Heeckeren te besluiten. Gegeven de aard van liet ontwerp, de daarbij betrokken personen en vooral de eigen aardige persoonlijkheid van den heer Van Heec keren, zooals hij zich in dit geding heeft laten kennen, is het voor haar onmogelijk de volle waarheid in deze zaak tot het uiterste na te spo ren en, zoo zij die al mocht vinden haar op een ieder overtuigende wijze aan den dag te doen treden. Zij heeft daarom gedaan wat haar plicht wasde stellige en herhaalde verklaringen van de Regeering aangenomen en de papiertjes en racontars, met heel het overige 2e-hands-materi- aal, van den heer Van Heeckeren laten vliegen. Men zal dit alles ongetwijfeld terugvinden in druk er zit kopie in voor tientallen dagbladcorres pondenties. Maai' tusschen Regeering en Staten- Generaal zal dit gehaspel nu geëindigd zijn. De »N. R. Ct." geelt als haar indruk De Eerste Kamer heeft een niet onredelijk ver zoek op vrije bruske wijze van de hand gewezen. Zij weigerde pertinent hun, die door de heden uitgesproken redevoering van minister Van Swin- deren over de jongste nota—Van Heeckeren nog niet allen twijfel, alle onzekerheid en elk misver stand weggenomen achtten, de gelegenheid te ver schaffen, op een nader te bepalen dag uit te spre ken. wat hun nog op het hart ligt. Zij heeft dat geweigerd, hoewel het hier inderdaad een zaak betreft, zoo netelig en delicaat, dat er alles voor te zeggen viel, haar a tête reposée en met zoo vasten grond onder de voeten als in de gegeven omstandigheden maar eenigszins mogelijk was, te behandelen. Het verzoek van den heer Hovy, de discussies uit te stellen totdat 's ministers rede in druk zou zijn verschenen en men zich door aan dachtige lezing en herlezing en bezonnen over weging van den inhoud een definitiefoordeel had kunnen vestigen, dat verzoek ondersteund door de heeren Van Heeckeren, Reekers en 't Hooft was zoo rationeel en getuigde zoozeer van het besef der moeilijkheid der materie en van ver standige behoedzaamheid, dat onmiddellijke inwil liging daarvan voor de hand zou hebben gelegen. 'BEfHENY, 3 Juli. De aviateur' Wachter viel vaiï een hö-ogte van 200 meter. Hij was emmiddel1- I'ijk dood. De vliegvveek te Reims is met èan treUrig on geluk begonnen, geljjk bovenstaand Reuter-tefo gram aantoont. In de buitenlandsche bladen vin den we nog de volgende bijzonderheden. Het woei en regende h&iid. Toch volbrachten Wachter, Labouchère, Weyman, Hewriot, Wagner en La fcham vluchten en werden geestdriftig toegejuicht. Wachter leid 100 KM. afgelegd, vief toen van een hoogte van 200 M. en was dadelijk dood. Zijn gelaat was onherkenbaar, en een zijner armen bleek gebroken. fW achter was 30 jaar oud en was de zwager van Levasseur, den directeur der Antoinette-maat schappij. Hij was de eerste vlieger dezetr firma. Zijn vrouw en zijn vijfjarig dochtertje waren bij het olngeluk tegenwoordig. Op het oogenbllk van de' ramp boorde men een ontploffing, zag men •het toestel zich door-vouwen, en lappen linnen losraken. Kort daarna deden zich nog twee andere onge lukken voor. De machines van Bréguet en Tétaxd werden vernield door een te snelle landing'. De aviateurs bleven gelukkig ongedeerd. PARIJS, 4 Juli. De „(Matin" ontving een tele gram uit Boedapest, meldende, dat het Hotagaar- sché dorp JaszoujfaJve door brand verwoest werd; twintig persoinen zijln verbrand, 60 gewond. Men vreest echter dat het aantal slachtoffers grooter zal blijken te zijn. Volgens Purijsehe bladen wceddie opk een brand in Pieferhof, het zomerverblijf van den Tsaar de keizerlijke schouwburg-, een photagrafisch ate lier en verschillende villa's zijn verbrand. Geboren: 1 Juli Johannes Hendricus, z. v J. H. van Dijk en M. C. van der Meer, Spinhuis pad. 2. Cornelis Adrianus Arie, z. v. C. A. van Lüttervelt en F. G. Verburg, Rótterdamsche dijk. Cornelis Pieter, z. v. W. Quak en K. Hordijk, Laan Ons Genoegen. Albertus Theodorus, z. v. B. J. J. Westerholt en P. A. Hendriks, St. Pieter- steeg. Overleden: 2 Juli. Jacob Willem de Waard, oud 31 j. en 3 mnd., Singel. BEURS VAN SCHIEDAM, 4 Juli 1910. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Mou tw jj n: 4 Juli. f 12% per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. iNamens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF Bond van Distillateurs M o u t w ij n Jenever: Amsterdamsche Spoeling: proef.: 2 Juli. 12% 16% 18% 0.80. Stemming op hedenprijshoudend. 4 Juli. 128/4 16% 18% 0.80. HAMBURG, 2 Juli. Spiritus prijsh., Juli mk., 18.—, Aug./Sept. 18.koop (zonder fust). ANTWERPEN 2 Juli. Petroleum, Amerik. in loco Juli Aug Sept,Oct. fr. 19i/, 19'/,; fr 19%, fr20.- stil' PARIJS, 2 Juli. Spiritus vastper hectoliterper Juli fr. 60.25 betaald, per Aug. fr. 60.25 dito per Sept. fr. 56.25 a 56.— dito, per 4 laatste md., fr 49 dito per 3 md. van Oct. fr. 47.dito per 4 eerste md. fr. 46.50 a 46.75,. van Maandag 4 Juli. V. K. Heden. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W. S. Obl.3 dito dito Cert3 dito dito Cert2 HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1908 O. .4 OOSTENR, Oblig. in Zilver 5 Bel. vr Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 Obl. Ie sene. RUSL. Obl. 1906 O. Iwang. Dombr. Obligatiën 1905 Obl. Nicolai 67/69 20. Obl. Nicolai 67/69 100. Zuidw. Z. R. 125 dito 8/90 G. R. 625 hij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1,2,3,4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Ree. v. O. .5 3 5 .4* 4 89% 89% 74% 943A 93 97% 94 V8 96%, 67 99 95% 98% 91% r» 48i/, 441/3 993/4 943% I. Bank- A. NED. en KOL. Lab. Oyens Nederl. Bank. en Cred.-Instellingen. Amst. Co. A. Bk. 8. 2003/4 100% 202'/, II. Hypotheek-Banken. 99 NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 Ned. H.-B. Veend. .4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. 991/g 1693/4 69.- III. Industr. Ondernemingen. 270 NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car&F.C.v.A. New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A U. S. Steel C. C. g. A. dito C. v. Pr. ditp IV. 1427a 50%, 24 59 733/4 1151/, Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. 160 160 Kcloniale Bank A. 135 Nederl. Handelm. resc. A. 179% N.-I. Handelsb. A. 246 V. Mijnbouw-Maatschappijen. NED.enKOL. Ketahoen.gew.A. dito pref. Aand Paleleh gew. Aand. Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobar Ree. v. A. Kimh. Vot. Tr. C. v. A. VI. 216 355 28% 818 108 9% Petroleum-Ondernemingen. NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. 564% 262 119 210% 160% 1617 1254 329 60% 90 46 238 80% 368 443 ROTTERDAM, 4 Juli. Op de veemarkt van heden waren 288 vette runderen, 384 vette en aangevoerd magere en graskalve ren, nuchtere kalveren, 1150 schapen of lam meren, 392 varkens, biggen, bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt Vette runderen le kw. 76 act2e kw. 70 ct., 3e kw. 64 ct., ossen le kw. 76 2e kw. 70, 3e kw. 64 ct., stieren le kw. 2e kw. 3e. kw. ct., kalveren le kw. 95 a 2e kw. 85, 3e kw. 75 a ctschapen le kw. 54 a 2e kw. 48, 3e kw. 44 ctlammeren le kw. 2e kw. 3e kw. ct., varkens le kw. 58, 2e. kw. 57 3e kw. 56 a licht soort le kw. 52 a 53 ct., zuiglammeren 12 15, handel traag. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 0.a f0.Zeeuwsche blauwen f0.a f0.Bravo's f af Eigenheimers f0.a t'O. Westlandsche klei f 1.60 a f 1.90Footers f 1.30 a fl.60; Westlandsche zand f2.20 f2.40. tamelijk aanvoer, weinig vraag. Eieren. Overmaasche f f Zeeuwsche eieren f 4.— f Sum. Pal. P.-M. A. Z. Perlak P. pref. A. VII. Scheepvaart-Maatschapp. NEDERL. en KOLON. Ned.- Am, S.-M. A160 Rotterd. Lloyd. A. 123 BUITENL. Int. Merc. Mar. A. 5% dito Pref. dito VIII. Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dito pref. Aand Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch.A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch.A. Rotterd. Deli-Maatsch. A. BUITENL. Un. Lk. PIC.v.g.A. IX. Diversen. BUITENL. Maxw. Land Grant Cert. van Aand Cert. v. Inc. bds. Per. Corp. C. v. A. dito C. v. Pr. A Transv. L. Ex C. v. A. dito Cert. v. Pr. A. Spoorwegen. NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. r. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. 0. .5 ENGEL. Underground .44 AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv &Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A. Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. Cert. r. A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. Scuth. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmij. gew. A. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy. Cert. v. gew. Aand. Prolongatie Rente PRIJZEN VAN COUPONS 570 263% 213 951/, 236i/, 82% 383% 83/4 233/4 Metall. pap. in kr zilv. Jan. in kr Engelsche in Eng. met affidevit Portugeesche Fransche Belgische Diversen in Reichsm, Hamburg-Russen Japansche Yen Argentjjnsche Peso Russen in goud roeb zilver papier j9 Poolsche per zilv. Spaansche buitenl. in francs... Spaansche binnenl. in piasters Amerik. pond dollar Mexicaansche dollar f 49.97% - 50.05 - 11.30 - 11.90 47.50 47.40 58.50 1.21 - 1.18 - 102 - 1.88% 1.25 - 1.23 - 1.50 47.60 - 2.— - 2.46 1.18

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3