R. K. Dienstbode, Tanflarts J. T. ORTH li Goedkoope trein op Donderdag 21M1910, ii t« i Goedkoope trein op Vrijdag 22 Juli 1910, Biiiirleiiialraslcrdiini Adverteert 'Rouw kleed ing Dames en Kinderen 'Rotterdam DE JONGS DAALDERS GLORIA CACAO zeer krachtig. Nieuw Product der Gompie LIEBIG. 2D O CIGAISETm Slechts 10'jj cent Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Zwarte Japonnen Zwarte Blouses Zwarte Rokken Zwarte Kinderjurken^ Gemengd Nieuws. Advertentiën. Kerknieuws. Scheepvaart Suson Bynbende, van Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Maassluis, Vlaardingen, Barendrecht, Dor drecht, Sliedrecht, Hardinx- veld-Giesendam en Gorincliem, naar en terng. van Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht, IJsselmonde, Rot terdam, Schiedam, Maassluis, Vlaardingen, Delft en Den Haag, naar Wegens opheffing te koop Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. •Moord uit jaloezie. In de Metropool van bet, Leger des Heils, aan den Sefuedajnsc-hien dijk, te Rotterdam, zocht Vrijdagnacht 4 uur de 63- jaritge bakkersknecht P. Vink op een der slaapzalen twist met zijn mede-ipgoergast C. v. Renterchen, die reeds ruim 6 jaar in de Metropool verblijft houdt en als een oppassend man békend staat. Van R. zat braad met worst tê éten, waarover Vink jajoerseh werd. V. gaf zijn sliaapkameraad een geweldige messteek in het linker onderbeen, waardoor hij verbazend veel bloedverlies leed. Naar het ziekenhuis gebracht, achtte de dienst doende geneesheer opname niet noodzakelijk.. Hij werd dus weder naar de Metropool teruggebracht. Daar overleed hij Zaterdagmorgen half ach! ten gevolge van bloedverlies. Het lijk is Zaterdagmiddag door de ontsmet- tingsdienst met de transportwagen naar de sectie- kaïmer ter •schouwing overgebracht. 'Vink is gearresteerd en het mes in beslag genomen. Ernstig ongeluk. Het „N. v. N." maakt melding van een ernstig ongeval in het kamp bij Laren. In bet rustuur der schietoefening van het '2e bataljion van het 7e reg. inf. stoeiden een drietal milicien-soldaten der lichting 1909 met elkaar. Plotseling werd een van hen door een kameraad over het hoofd van een derde gewipt, met het gevolg, dat de ruggen tegen elkaar botsten en degeen dio zoo hardhandig aangepakt was, be wusteloos op den grond viel. Onmiddellijk werd het slachtoffer, een 20-jarig joug'menscih van nette familie uit Amsterdam, ■naar het hospitaal te Naarden vervoerd én daar opgenomen. Het b'jeek, dat de ruggegraat gebro ken was. l>en volgenden dag overleed de jonge man. Tragisch. Een tienjarige knaap in het West- faalsche plaatsje Wickedie, die van zijn ouders last had gekregen ,om op zijn jonger broertje en zusje te passen, beging gisteren een afschuwelijk; misdrijf. Hij reed zijn klein broertje in oen sport kar naar een vijver en smeet het kind' in het wateï. V oorbijgangers vonden laler het Tijk je. Ook een' driejarig zusje van den knaap wordt vermist en men vreest dat ook 'dit misschien den dood 'heeft gevonden, daar de jeugdige moordenaar aan andeTe kinderen had verteld, daï hij zijn zusje en broertje van kant zou maken. Het kleine mon ster is sedert het plegen zijner wandaad spoorloos verdwenen. Muiterij. Volgens bericht uit Lissabon is er muiterij geweest onder de bemanning van een plezierjacht, nl. van de Tolna, behoorende aan en gevoerd door graaf Festetics Tolna. Het jacht, aan boord waarvan behalve de graaf, zijn vrouw dochter en twee vrouwelijke gasten waren, nader de Madeira, toe de matrozen aan muiten sloegen met het plan om het geld aan boord te rooven. Zij bonden de twee stuurlieden. Maar de graaf hield de mannen, die hem met messen aanvielen, met twee revolvers op een afstand. Hij schoot er twee neer. Het einde was, dat de matrozen zelf, op voorwaarde dat zij vergiffenis kregen, de twee raddraaiers in de jjzers sloegen. TeFunchal werden deze aan de politie overgeleverd de ove rige matrozen werden afgemonsterd. In het retraitenhuis der E.E. P.P. Redempto risten te Noordwykerhout zal Z. D. H. Mgr. A- J. Callier op Maandag 18 Juli de kapel en het altaar consacreeren. De plechtigheid zal te half acht beginnen en omstreeks tien uur door de Pontificale Hoogmis gevolgd worden. Uit China komt via Scheut het bericht, dat de weleerw. heer H. Hanrath, missionnaris in Mongolië, in den ouderdom van omstreeks ^ja ren overleden is. Een kwaadaardige typhus maakte een einde aan het verdienstelijke leven van de zen ijverigen missionaris, wiens krachtig gestel nog zoo veel beloofde voor de toekomst. De weleerw. Heer Hanrath werd geboren te Roer mond; na aldaar aan het Bisschoppelijk College zijn humaniora en te Rolduc zijn philosophische studies voltooid te hebben, begaf hij zich naar Scheut om zich op het missionaris-leven voor te bereiden. Hy arbeidde vijftien jaren lang onder de heidenen met dien vurigen en onverdroten yver, welke een kenmerkende eigenschap van zijn karakter was. In het hartje van Mongolië had hij een bloeiende parochie gesticht, welke zijn vreugde was te midden van de bittere ont beringen, die het missionaris-leven vergezellen. (»Tyd") Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen "Waterweg ingekomen 204 schepen, waarvan i zeilschip en 4 zeelichters. Hiervan waren be stemd voor Rotterdam 192, voor Schiedam 1 en voor Hoek van Holland 11. In hetzelfde tijdperk van 1909 kwamen binnen 194 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 1 zee lichter. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 183, voor Schiedam 3 en voor Hoek van Holland 8. Heden overleed onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw in den ouderdom van 50 jaar. Bloemendaai, Wed. S. RIJNBENDE Szn. i A. VAN DE GUMSTER, Runbende. J. R. VAN DE GUMSTER. A. P. RIJNBENDE. Nunen, Schiedam, 9 Juli 1910. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Ecnige en algememe kennisgeving. Mevrouw NOLETJansen, Tuinlaan 58, vraagt tegen Augustus een goed kunnende koken. uanr Diergfnardelaan 28, HOTTE» I )AM. Spreekuren van 11- 5, Zondags van 12-2 uur. Voor minvermogenden in de Tandheelkundige Inrichting Jonker fransstraat 118. Geopend 's morgens van 9—11, 's avonds van 6 8 uur. (5) 2e en 3e klasse Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op één dag2e klasse f 1.50, 3e klasse fl.00. Terug den volgenden dag2e klasse f 2.00, 3e klasse fl.25. 2e en 3e klasse en terug. Inlichting en aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Heen en terug op één dag2e klasse f 1.50, Se klasse fl.OO. Terug den volgenden dag: 2e klasse f2.00, 3e klasse fl.25. Aanneming van Buitengewone en werkende leden. Heeren Zangers en Kunstliefhebbers worden beleefd verzocht zich als Lid te laten inschrijven. Met het oog op de feestviering in het volgende jaar verdient een spoedige aangifte bij liet be stuur aanbeveling. De contributie voor buitengewone leden bedraagt f4 'sjaars bij vooruitbetaling voor wer kende leden van f3 tot f6 's jaarsdes ver kiezende in maandelijksche termijnen te voldoen. Namens het Bestuur J. VAN RHIJN Gz. Seine 94. Een zwaar Paard (Zwart Ruin) 5 jaar, hoogte 1.80 M. Belg Ras, Drie Sleeperswagens,een Kapwagen, Een- en Tweepaardstuigen, alles in zeer goeden staat. Te zien in de stallen van MARTS. SCHRA- VESANDE, Katshoek 29, Rotterdam. (403) in de Steeds groote keuze m ALLE MATEN. hoogstraat hoek Spui heeft een aangenamen, geurigen cacaosmaak en is daarbij kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Njjmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. Öf BE Of PEIS. OXO Bouillon-Blokjes. Ta**

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 4