beurs is voorgeschreven, dat d'eze in werking treedt op een nader te bepalen tijdstip. (Eet kwam B. en W. voor, dat tot die bepaling niet moest worden overgegaan, alvorens de reor ganisatie in die verordening opgesloten, ook prac- tisoh meer was voorbereid. Bovendien kan die inwerkingtreding, met het oiog op art. 19, 3e lid, dat bepiaalt Üat dan do Voor zitter, zijn plaatsvervanger, do leden van het Bestuur, de Secretaris en de Directeur van de thans bestaande Beprs eervol van hunne functiën zijn ontheven, toch niet plaats hebben vóórdat de nieuwe Directeur zijn betrekking heeft aan vaard. 'Daaroim hebben B. en W,„ nadat Voorzitter en lieden der nieuwe Commissie van Toezicht waren benoemd met hen óverleg gepleegd, omtrent dte verschillende vragen, die met, betrekking tot per soneel en loealiteit moesten worden opgelost. Mede hebben B, en W. gelet op dte regeling bestaande in andere Gemeenten. (Wat dan den Secretaris d'er Commissie aangaat, hecht d© nieuwe Commissie er zeer aan, dat iemand buiten haar leden wordt aangewezen. ©.ten W. hadden aanvankelijk gemeend, dat zoo als ook in verscheidene andere Gemeenten is geschied, de Directeur gevoegelijk mee als Se cretaris der Commissie kon optreden, doch waar de Commissie dit bleef afkeuren, wilden B. én W. dat niet als vasten regel doorzetten. B. en Wmeenep echter, dlat dit geen aanzien lijke kosten mag medebrengen, en zijn derhalve van oordeel, dat voor belooning van den Se cretaris geen hiooger bedrag dan f 50.mag wor den uitgetrokken. Verder is d© bezoldiging van den Directeur te regelen. De Commissie stelde aan B. en W. aanvankelijk een belooning van f 800.tot f 1200.met gebruik van een dienstrijwiel voor. Waar dit B. en W. te hoog voorkwam, hebben zij ook omtrent dit punt nader overleg gepleegd, hetgeen tot het resultaat leidde, dat dte Commissie adviseerde ihet traktement althans voorshands vast te stellen op f 800.—onder toevoeging alleen, dat dit bij uitbreiding van werkzaamheden, naar gelang der omstandigheden zou kunnen worden verhoogd. Een belooning van f 800.met gebruik van een dienstrijwiel komt B. en W„, mede gelet op dte salarissen in andere Gemeenten uitgetrokken, al leszins voldoende voor- De Commissie we nacht verder den Directeur een hulp te zien toegevoegd op een aanvangs salaris van f 100.—. Het komt B. en W. voor, 'dilt zulk een hulp wel onontbeerlijk is, al ware het alleen maar om het publiek 'te kunnen bedienen, als de Direc teur niet Op zijn kantoor aanwezig is. Een bedrag van flOO.— komt B. en W. hier weder volkomen voldoende voor. Ten slotte toeft de Commissie den wenseh uit gesproken dat zoo spoedig mogelijk mag worden overgegaan tot de benoeming van 'een Secretaris. Overeenkomstig art. 15 der Verordening wordt deze benoemd door den Raad, op aanbeveling van de Commissie, die den heer C. van Zo'n bediende aan de Nutsspaarbank alhier, als zoo danig aanbeveelt. (Na deze uiteenzetting doen B. ten W. dten Baal de volgende voorstellen: lo. bepaald worde, dat de Verordening oip de Arbeidsbeurs Gemeenteblad 1909 no. 15 vastgesteld den 15 Juni 1909, in werking zal tre den op het tijdstip dat de nieuwe Directeur zijne betrekking zal aanvaarden. '2o. dte belooning van den Directeur worde vast gespeld op f800.per jaar, 'met gebruik va,n een dienstrijwiel. '3o. bepaald worde, dat 'den Directeur een hulp zal worden toegevoegd, waarvoor een bedrag van f 100.'s jaars wordt uitgetrokken. 4o. thans worde overgegaan tot benoeming van een Secretaris, als hoedanig in het hierbij over gelegde schrijven door de nieuwe Commissie de heer C. van Zon bovengenoemd wordt aanbe volen. Diens belooning worde bepaald op f 50.— per jaar. 5o. bepaald worde dat de Beurs zal blijven gevestigd in tot benedenlokaal van ,3e Koopmans beurs, dat door de nieuwe commissie geschikt wooidit geacht ook wordte gereorganiseerde Arbeids beurs. Uitgifte eripaclit Maatschappij „Oxygenium,'' naast hare fabriek Buitenhavenweg 48 en 50* 'B. en W. zeggen in een schrijven aan dien Raad 'Tot Uwen Raad richt zich 'A. A. A. Meeuwesen in zijne kwaliteit van Gedelegeerde Commissaris der N. V. Maatschappij „Oxygenium" alhier, Bui tenhavenweg 48 en 50, met verzoek in erfpacht te mogen ontvangen van het perceel ten kadas ter bekend Sectie L. no. 1959 een gedeelte brééd langs de rooilijn 20 M. en diep 105 M. Adressant, die dit terrein wenscht ie bezigen tot uitbreiding van de bestaande inrichting der Maat schappij „Oxygenium", spreekt daarin den wensch uit, dat deze strook zal worden uitgegeven op dezelfde voorwaarden; waarop het terrein dier fabriek baar in 1906 door de Gemeente in erfpacht is afgestaan. Daaromtrent tobben wij de e'er U het volgende te berichten. 'Hoewel wij iets voor bet standpunt van adres sant gevoelen om voor het geheele terrein een gelijk geregelde erfpacht te hebben, kouden wij geen vrijheid vinden te adviseerem tot uitgifte overeenkomstig een vervallen verordening. De uitgifte in 1906 geschiedde nl. 'volgens de veror dening van 1902, die nu door die van 1906 is vervangen Trouwens de geldende verordening, al schrijft zij herziening om de 25 jaar van de erfpachtssom voor, heeft ook hare voordeden, als bijv. de regeling der vergoedingen bij eindiging van het recht en de waarborging der rechten der hypo theekhouders. Bij nadere bespreking beeft zich 3e adressant dan ook bereid verklaard een erfpacht op de geldende voorwaarden te aanvaarden, tegen de door de Commissie voor bet Grondbedrijf voor gesteld© eifpachtssom van f0.35, welke dus na 25 jaar wordt herzien in Verband met ide dan geldende grondwaarden die nu wordt laangenomen op f 7.77 per M2. De erfpachtssom voor het reeds aan de Maat schappij' uitgegeven stuk bedraagt f0.25 per M2. voor don vollen duur van (het recht nl. tot 31 October 1955. Tot dien tijd behoort ook ide nieuwe uitgifte te geschieden, derhalve voor 45 jaar. Nog zij er op gewezen dat wij op advies van de Commissie voor het Grondbedrijf, tot eisch hebben gesteld, dat de volle diepte van het ter rein zou worden genomen en daarbij' nog het achter bet vroeger uitgegeverl terrein overschie tende gedeelte. Dat deze strooken zouden overblijven, ware toch geen goede toestand. Adressant heeft hierin berust doch verzocht dan een breedte langs de rooilijn te mogen ontvangen niet van 20 M., maar van 15 M. 'Op grond van een en ander stellen B. en W. dien Raad voor te nemen het besluit, dat in ontwerp hierbij gaat. Schiedam—Kevelaer. De Schiedamsche processie naar Kevelaer, door eene billijke regeling der reiskosten nog meer onder het bereik van velen gebracht, mag zich in een toenemend succes verheugen. Ditmaal trok zij met een getal dat zeker nog nooit bereikt is, naar het beroemde genadeoord260 pelgrims van hier nemen aan de processie deel benevens 20 van Vlaardingen, terwijl zich te Gorcum nog 40 pelgrims van Kralingen en 60 van Dordrecht aan sloten aldus was de processie-trein ten slotte door 380 pelgrims bezet. Aan de processie, onder geleide van de zeereerw. pastoors Verhoeven en Lange wen en de weleer w. paters Bartijn, Kooien enKnippenburg der Dominicaner-parochiën, ditmaal ook weer vereerd met de tegenwoordig heid van den hoogeerw. Deken, pastoor Coppens, die zich met zijn kapelaan, den weleerw. heer Kammers, bij de processie aansloot, namen thans ook deel de weleerw. heeren De Jong en Que- relle, resp. kapelaans te Vlaardingen en te Kra lingen, terwijl behalve de geestelijke leiders der Dordtsche pelgrims, zich nog, te Nijmegen, de weleerw. pater Pius Smit F. Jzn. bij de processie kwam aansluiten. Op den aangeduiden tijd heden-ochtend 7.04 vertrok de lange processie-trein naar de veelbezochte bedevaartplaats om, na te Gorcum ten 8.14 de Rotterdamsche en Dordtsche pelgrims, die daarheen met den gewonen trein waren ge reisd, te hebben opgenomen, via Geldermalsen ten 9.45 het station Nijmegen te bereiken. Na eenig verpoozen aan dat station werd ten 40.38 de reis langs Kleef voortgezet, waaarna de pro cessie omstreeks 1 ure Duitsche tijd het geliefde Kevelaer bereikte. Als gewoonlijk gingen daar de pelgrims zich eerst wat in hunne respec tieve hotels verfrisschen, waarna omstreeks half vijf de plechtige intocht vanaf het station plaats had en het gebruikelijk oifer der groote processiekaars in de kaarsenkapel werd gebracht, welke plech tigheid de reeks van godsvruchtige oefeningen in dit drietal dagen te houden, opent. Donderdag-middag 2.43 uit Kevelaer vertrek kend en te 3 56 te Nijmegen aankomend, zal de processie, na een oponthoud van ruim een uur aldaar, te 5.07 naar hier vertrekken, waar zij te 7.45 wordt verwacht. In de Singelkerk zal dan het plechtig Lof met predikatie worden gecele breerd en de processie met het gebruikelijk «Te Deum" en een lied worden besloten. Tot dank zegging zal ook nog aanst. Zondag-ochtend half acht eene plechtige H. Mis in de St. Janskerk aan de Lange Haven worden opgedragen. Op reis. Volgens achterstaande advertentie zal de Holl. IJz. Spw Mij. op Vrijdag 26 Augustus een goed- koope trein tweede en derde klasse o.a. van hier naar Oosterbeek en Arnhem doen loopen. Ook voor dezen trein geldt de vrijgevige rege ling dat men tegen geringe bijbetaling den vol genden dag met bijna alle treinen kan terugkeeren. Brandweerlieden. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen Alhier is door een aantal brandweerlieden eene vereenigingopgericht onderden zinspreuk «Vriend schap zij ons doel". Het doel der vereeniging is, onder aankweeking van hulpvaardigheid bij brandgevaar, het redden van menschenlevens en het behoud der aange taste goederen. Zij tracht dit doel te bereiken door het hou den van vergaderingen, waarbij de leden elkan der zooveel mogelijk op de hoogte zullen brengen van verschillende voorvallen op brand weergebied. De kas der vereeniging wordt gevormd door het betalen van een wekelijksche contributie van 5 cent door de gewone leden. De inkomsten der vereeniging zullen daaren boven bestaan uit donatiën, legaten en buitenge wone giften, welke gaarne in ontvangst worden genomen door J. Collignon, voorz., Westfrankeland- sche laan 34, en A. van Hattum, secr., Noord vest no. 105. Volksbadhuis. In de week van 17 Augustus 1910 werden genomen 308 baden. lste kl. 2de kl. kuipbaden 27 kuipbaden 42 regen 15 regen 199 school kinder a 5 ct. 25 Grondverkoop. B. en W. stellen den Raad voor, aan den heer S. C. van Waalwijk van Doorn te verkoopen een stuk grond ter breedte van 20 M. en ter diepte van circa 19 M. aan de Thomas a Kempisstraat tegen den prijs van f7.50 per M2. Hondenwedren. Door den burgemeester, den heer dr. M. A. Brants, is als eere prijs voor den honden wedren beschikbaar gesteld een zilverbronzen hond, een prachtig modern kunstvoorwerp. De heer D. C. K o k Jr. alhier behaalde met zijn inzending Engelsche setters op de hon dententoonstelling te 's Gravenhage, den eersten prijs in de kampioenklasse, drie tweede-prijzen en een 3en prijs. 'Geslaagd zijn voor examen Engelse h L. O.Mej. J. H. Meyer en de heer A. Dijksman, beiden alhier. Geslaagd is voor examen F ranseh L. O.: de beer W. F. Verbaarschot alhier. Mej. P. B. W M. H e ij 1 ig e rs, v r o e ge r telefoniste ten Telegraafkantore te Schiedam, is benoemd tot klerk bij de Gouvernements Post- Telegraaf- en Telefoondienst in Nederlandsch-Indië. UIT DELFT. De Delftsche bestuurdersbond, de R. IC. Volks bond en de Christelijke bestuurdersbond hadden eene openbare inzameling aangekondigd, ten bate van de uitgesloten textiel-arbeiders in Enschedé. B. en W. hebben op het laatste oogenblik echter daartoe hunne toestemming geweigerd. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Woensdag 10 Aug. 2—4 u. Stedelijk Museum (Doeleplein). Donderdag 11 Aug 8 u. S. O. V. Concert Staf- muziek 2e Reg. huzaren. Rotterdam. Dinsdag 9 Aug. 8 u. Diergaarde. Concert Staf- muziek Kon. Scherpschutters. Woensdag 10 Aug. 8 u. Park. Concert idem. Zondag 14 Aug. 3 en 8 u. Park. Concert idem. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 9 Augustus 1910, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer dr. M. A. Brants. Het secretariaat wordt, wegens verlof van den secretaris, waargenomen door den heer A. H. Van Luik, hoofdcommies ter secretarie. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren De Groot, Smit, Lagerwey, Nolet, Evers, Koopmans en Goslinga, Ris en Van der Velden, de zeven eerste met kennisgeving. De vaststelling der notulen van de vergadering van 12 en 26 Juli jl. wordt verdaagd. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan dat bij het College van B. en W. zijn ingekomen van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie mis sive dd. 21 Juli jl. A. no. 2432 lie Afd) ten ge leide van een afschrift van het Kon. besluit dd. 21 Juli jl. no. 32, waarbij aan den heer dr. M. A. Brants op zijn verzoek, met ingang van 1 October 1910, eervol ontslag wordt verleend als burgemeester dezer gemeente; Kennisgeving Van Ged Staten dezer provincie missive ten geleide van het door hen goedgekeurde Raadsbe sluit dd. 21 Juni jl. tot wijziging van de begroo ting van inkomsten en uitgaven, dienst 1910, met een bodrag van f 955.225 Kennisgeving Ingekomeit stukken van B. en W. missive ten geleide van een schrijver van regenten van het St. Jacobs-Gasthuis betreffende de vacaturen van regenten van dat gesticht Wordt na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. Idem missive ten geleide van een van de Ge zondheidscommissie ontvangen schrijven in zake de in vergadering van 7 Juli jl. door den heer F. J. Smit gedane vraag betreffende het woning- onderzoek Kennisgeving Verzoek van S. C. Waalwijk van Doorn qqom hem een stuk gemeente grond, groot 500 M1 teverkoopen gelegen aan de Rozenburgsche straat en om hem voor jaar in voorkoop te geven het aangrenzende stuk bouwgrond mede groot 500 M2, met prae-advies van B. W. Wordt besloten nog heden te behandelen Idem missive houdende hun advies op het adres van de Afd. Schiedam van den Ned. N. R. Volks bond, waarbij de rekening over 1909 wordt inge zonden der Teeken- en Vakschool »St. Joseph" en tevens de gewone subsidie voor 1911 wordt aangevraagd Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering Idem missive houdende hun advies op het voorstel van den heer Goslinga om ingevolge art. 4, 2e lid sub. 1 der Drankwet aan H. M. de Ko ningin het voorstel te doen voor deze gemeente over te gaan tot een zoodanige verlaging, krach tens bedoeld wetsartikel, van het maximum aantal ^vergunningen dat voor het op 1 Januari 1911 intredende 5-jarige tijdvak tot het op 31 De cember 1910 geldende aantal worde beperkt; Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering. Van den heer mr. J. C von Briel Sasse mis sive houdende mededeeling dat de benoeming tot gedelegeerd lid bij de vereeniging de «Ambacht school door hem wordt aangenomen Kennisgeving Van ds. P. C. A. Halffmann, missive houdende mededeeling dat hij de herbenoeming tot Curator van het Gymnasium aanneemt Kennisgeving Voor de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs missive houdende aanbeveling ter be noeming van een lid in die Commissie (vacature A. van der Belt). Aanbevolen worden de heeren lo. mr. M. M. van Velzen, 2o. mr. M. J. C. M. Kavelaars Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering Van het bestuur der Tooneelvereeniging «Alb. Thijm" missive houdende dankbetuiging voor de geschonken medaille voor hunnen wedstrijd Kennisgeving Van het bestuur der Vereeniging van Loodwit- fabrikanten adres ten geleide van le een exem plaar van een brochure over het Loodwit-vraag- stuk geschreven door prof. Dr. H. Wefers Bettink, oud-hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Utrercht2e een afdruk van een artikel over het Loodwitverbod in Duitsehland voorkomende in de «Lack und Farben Industrie" van 9 Juli jl. 15e jaargang no. 14; Kennisgeving Van het Bestuur van een Ned. R. K. Volksbond afd. Schiedam missieve houdende mededeeling dat door hen geen gebruik is gemaakt van den door de Raad verleende vergunning om op Zon dag 7 Aug. jl. een openluchtbetooging te houden op het Doeleplein Kennisgeving Agenda. Aan de orde is Benoemingen. Benoeming van een lid der Commissie voor het Stedelijk Muziekkorps (vacature Gouka). Door de Commissie wordt hiertoe aanbevolen 1. de heer B. A. J. Wittkampf2. de heer D. Ris Jz. De Raad benoemt den heer B. A. J. Wittkampf. met 8 stemmen, 4 op den heer D. Ris Jzn. Benoeming van een Onderwijzeres aan School C, hoofd de heer A. Baan. Voorgedragen zijn de dames E. de Vries, M. M. de Beus en A. II. de Kok Benoemd wordt mej. E. de Vries met 11 stem men, 1 op mej. M. M. de Reus. Klassesplitsingen. Voorstel van B. en W. tot splitsing van klassen der H. B. School en tot herbenoeming der tijde lijke leeraren J. M. Hillenius, W. J. H. Roldanus en S. Houtman (de laatste tot 31 Dec. 1910) en tot benoeming van W. F. Gisolf en dr. R. van der Meulen tot tijdelijke leeraren Het voorstel tot splitsing van alle klassen der H. B. School, in overeenstemming met de advie zen van den Directeur der School, den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs en de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs wordt goedgekeurd Herbenoemd worden de heeren J. M. Hillenius, W. J. A. Roldanus en S. Houtman en benoemd worden de heeren W. F. Gisolf en dr. R. van der Meulen, respectievelijk leeraar in wiskunde en rechtlijnig teekenen en tot leeraar in geschiedenis. De benoemingen geschieden met algemeene stemmen resp. zijn slechts 1 en 2 stemmen in blanco. Aanstellingen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den heer J. van Andel els leeraar in de wiskunde en natuurkunde, werktuigkunde en cosmographie aan de II. B. School en tot herbenoeming voor een jaar van den heer mr. S. J. Blaupot ten Cate als leeraar in de staathuishoudkunde aan die school Overeenkomstig het voorstel wordt de heer J. van Andel, die reeds een jaar tijdelijk als zoodanig werkzaam was, thans definitief aangesteld en wordt de heer Blauwpot ten Cate benoemd voor den tijd van een jaar. De benoemden zullen in functie treden 1 Sep tember a.s en zal voor den heer W. Blaupot ten Cate aan den minister gevraagd worden in die benoeming te berusten. De benoemingen geschieden met algemeene stemmen, 2 stemmen worden in blanco uitge bracht. Burgeravondschool. Voorstel van B. en W. tot splitsing van klassen der Burger-avondschool en herbenoeming der tij delijke leeraren A. Smits Jz., J. P. L. Roder, A. J. Dekker, J. W. Cock, J. van der Waals en F. M. Friederich. Overeedkomstig het voorstel van den Dir. van de Burger-Avondschool en het advies van den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs en dat der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs wordt besloten de le klasse in 3 pa- rallelafdeelingen, de 2 klasse in 2 parallelafdee- lingen te splitsen. Ter toelichting deelen B. en W. mede dat de le klasse door 63 en de 2e klasse door 37 leerlingen gevormd zal worden. In verband met dit besluit worden voor den cursus 1910/11 de tijdelijke leeraren Smit, in rekenen, wiskunde, Nederl. en rondschrift, Roder in handteekenen, Dekker in Nederlandsch, Cock in vakteekenen, v. d. Waal in wis- natuurkunde en werktuigkunde en Friederich in vakteekenen en bankwerken, als zoodanig herbenoemd. De herbenoemingen geschieden met algemeene stemmen, 1 in blanco. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een tijdelijk leeraar in rechtlijnig teekenén en pro jectieleer aan de Burger-avondschool, (ter voor ziening in de vacature G. W. ten Dam) Hiertoe worden aanbevolen 1. de heer D. R. Gerhardt alhier en 2. W. Estor te Delft. De Raad benoemt den heer Gerhardt met 11 stemmen, 1 in blanco.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2