hm GerookteSPIEREN en SULTANA L A WIL3 Ct. HABANERA DE VRIES Nlöjd, bij P. J. VERLOOY, Ontvangen de nieuwste modellen in verschillende prijzen. Maatschappelijt Kapitaal f5000.000.- UitEeieven f 2.500.000.- Gestort 12.420.000.- Resom f561.000.- Iitra Resem f100.000,- C. DE KLERK. en ZONNEVELD, Openbare Proefwasch Broer-sveld 11S. S. C. van Waalwijk van Doorn, MUZIEKSCHOOL. Fatoiei Goniscbeweir 150, Rotterflai. Poetsextract WASCH MACHINE. Kunst en Letteren. Rechtzaken. iLdyertentiën. A. VAN DER HEYDEN Co., in Fijne Vleeschwaren eoialiteit in Telef. 287, Hoogstraat 126. Reparatie-Inrichting „UNICUM" Rotterdam, Deze merken zyn van puike kwaliteit en mooie lichte kleuren. J. ZOETMULDER. Jalouzieën, Rolluiken, Marquizen, Zonneschermen. Mond- en Tandarts, COOLSINGEL, zonder geliemelteplaat. mtmm, Binnenweg 42, Rotterdam. Twee jaar schriftelijke garantie. A contant en op afbetaling Inbrekers-trucjes. Gijsbrecht van Amstel schrijft uit Amsterdam aan de jArnh. Ct." Inbrekers en dieven behooren nu eenmaal bij een groote stad en hoe goed de politie ook ge regeld is, toch zullen er altijd menschen over blijven, die niet het onderscheid tusschen het mijn en dijn betrachten, die er zelfs op uit zijn zich te verrijken aan andermans goed. In de laatste maanden gaan de heeren echter zeldzaam brutaal te werk en nog wel bij voorkeur naar het schijnt, waar de huizen door verschillende gezin nen worden bewoond. Een van de meest gewone trucjes is de volgende In een van onze buiten wijken, want daar schijnen de meeste slachtoffers gemaakt te worden, loopt een goed gekleed heer te wandelen. Hij let goed op of ook hier of daar een der bewoonsters in het middaguur haar wo ning verlaat. Eenige oogenblikken nadat zij de deur dichtgetrokken heeft schelt hij aan, liefst drie hoog. Er wordt opengetrokken, dus weet hij alvast, dat hij op de eerste of tweede étage zijn moet. Aan de trap de gewone vraag: Wie is daar En van beneden klinkt naar boven Ben ik hier terecht bij die of die, wiens naam hij op een der dichtbijzijnde deuren heeft gelezen. In den regel wordt hem dan van bovenaf verwezen naar de buren ter rechter- of linkerzijde en de man gaat weer heen, althans naar de derde ver diepingsbewoonster meent, want zij hoort met een flinke bons de deur dichtslaan. De inbreker is echter binnen gebleven en klautert weldra ook naar boven. Op de eerste étage gekomen hoort hij leven, dus moet hij naar de middelste verdie ping. Ook daar even geluisterd en aan de deur der kamers gevoeld of die wellicht gesloten zijn. Ze zijn dicht en met een loopertje is hij spoedig achter de kamerdeur verdwenen. Met de gewone behendigheid wordt alles in een wip omver ge haald en met buit, hetzij groot of klein, verlaat de man weer de woning. Als hij op de trap iemand mocht ontmoeten, groet hij nog bovendien beleefd. De thuiskomst van de bewoonster is na tuurlijk alles behalve aangenaam. Natuurlijk gelukt de truc niet altijd en blijft de opentrekkende bewoonster wel eens wachten tot mijnheer de deur achter zich heeft dichtge trokken dan heeft de insluiper natuurlijk hef land, maar er zijn nog meer dames, die 's na middags gaan winkelen en een ander slachtofler wordt opgezocht. Deze truc haalt nog niet bij hetgeen ik dezer dagen vernam. Ergens in de buurt van de Zaag- poort waren de bewoners van de tweede verdie ping van een huis, dat ook al weer drie boven huizen telt, eenige dagen de stad uit. Op een van die avonden, zoo tusschen negen en elf uur, zoo dat alles in huis dus nog in volle fleur was, heb ben inbrekers de kans gezien met een looper de straatdeur open te maken. Zij zijn naar boven gegaan en hebben daar niet in donker hun be drijf uitgevoerdintegendeel dat zou de aan dacht wellicht getrokken hebben, maar zeer brutaal ebben ze het gaslicht aangestoken, de balkondeuren aan de straatzijde wagenwijd open gezet, op hun dooie gemak alles door snuffeld en wat van hun gading was ingepakt en meegenomen. De buren boven zoowel als be neden hebben wel gestommel gehoord, maar dachten, dat hun buurtjes van hun reisje waren thuisgekomen. Den volgenden ochtend echter bleef de woning gesloten en toen werden de hoofden van een- en driehoog bij elkaar gestoken wat dat toch wel den vorigen avond zou geweest zijn. De menschen, zoo spreekt men van eikaars buren, waren nog niet thuis. Weldra werd nog uit het portaal iets gemist en toen, ja toen ging hun een licht op.... inbrekers. De politie werd gewaar schuwd. Ja, men had wel licht zien branden, ge woon. Ook de particuliere waker had hetzelfde gezien, maar niet gedacht aan dieven, die daar hun bedrijf uitoefenden, integendeel, het licht brandde, de balcondeur stond open. In diezelde buurt vindt een der bewoners, toen hij 's middags na de koffie weer naar zijn zaken zal gaan, beneden aan de trap inplaats van hun rijwiel, dat hij er eenige oogenblikken achter de gesloten deur had neergezet, een stapel stokken en parapluies. Hij begrijpt er op het eerste oogenblik niets van, alleen weet hij dat zijn karretje ver dwenen is, maar hoe Is er een soort Bamberg geweest, die zijn sta len ros veranderd heeft in die stokken en para pluies? Hij kijkt eens de straat op, maar ziet na tuurlijk niets. De buren werden vervolgens ge waarschuwd en weldra zijn de bewoners bewoonsters van wellicht een tiental hui zen in den omtrek bij elkaar om hun eigendom uit de verzameling te zoeken, gevonden bij den buurman. Wat jwas er gebeurd Een insluiper had kans gezien om alles weg te halen uit de parapluies- standaards in verschillende portalen, maar toen hij het rijwiel vond had hij zijn geheelen buit in den steek gelaten en het karretje meegenomen. Wat geeft hiertegen politie, particuliere veilig heidsdienst? Het spreekwoord »De brutalen heb ben de halve wereld" is maar al te waar. Ernstig spoorwegongeluk. Een tele- graih uit Goodwin (Kansas) m>eïdt, dat een pdssa- gierstrein, gaande naar 't westen, o-p een lijn der Buck-Island-spoorweg, nabij Clayton, in een rivier gestort is, daar de hevige regens der laat ste dagen, een weg weggeslagen hadden. De lo comotief ligt op een diepte van zeven meter. Reeds werden 21 lijken, waaronder 18 van pas sagiers, opgehaald. Daarenboven werden vele rei zigers zwa,ar gewond. Nederlandsche St. Gregorius Vereeniging. Uit Amsterdam meldt men: Woensdagmiddag 28 September a.s. zal in de gr onto zaal van het Concertgebouw de 12de alg'e- meane vergadering worden gehouden van de Ne derlandsche St. Gregorius Vereeniging. Pastoor W. P. H. Jansen te 's-Gravenhage, voorzitter der vereeniging, zal de openingsrede uitspreken, en het jaarverslag uitbrengen; daarna houdt Pater Ph. M. Beukers een lezing over het kunstschoon in de oude Gregoriaamsche gezangen; een klein koor zal uit de nieuwe vaticaansche editie eenige nummers zingen, eh tenslotte zal de heèr Alph. Laudy over Gregoriaanschen volkszang spreken. Woensdagmorgen zal in de kerk van den Heiligen Williibrordus aan dein Amsteldijlk de plechtige Hoog mis gecelebreerd worden, terwijl des middags, na afloop der vergadering in dezelfde kerk een zanguitvoering plaats vindt, waaraan verschillende Amsterdamsche koren deelnemen. Nader kan nog worden gemeld, dat er verschil lende werken van Nederlandsche meesters zul len worden ten gehoore gebracht: Avé Maria van J. A. S. van Schaik; Ecce panis van Ph. Loots; Gloria en Samctus van Hub. Cuypers; Panis Ange- lieus van W. P. H. Jansen; Wees gegroet, o sterre van Hamers enWV. P. II. Jansen en Paaschlied van Diepenbroek, terwijl! voorts werk wordt uitge voerd van Franz Nekes, domkapelmeester en di recteur der kerkmuziekschool te Aken, nl. zijln Missa b crux Ave en Tantum Ergo door hein aan de Amsterdamsche koren opgedragen. f De Papendrechtsche strafzaak. De behandeling der Papendrechtsche stafzaak voor het Hof te Arnhem zal vermoedelijk in November worden voorgezet. Dit zou reeds in October gebeurd zijn, maar op verzoek van den verdediger, mr. van Hamel, is de behandeling wegens zijn reis naar Amerika uitgesteld. D e s e r t i e.Gister is voor het hoog militair gerechtshof in hooger beroep gepleit in de zaak contra B. van E., landweerplichtige bij het 18de bataljon landweer infanterie, die in eersten aan leg door den krijgsraad te Arnhem was vrijge sproken van de beschuldiging, dat hij, behoorende tot de lichting der landweer 1909 bij openbare kennisgeving van den burgemeester der gemeente Zeist van 25 October 1909 opgeroepen om op 13 December 1909 onder de wapenen te komenaan gezien hij zich niet binnen dertig dagen na zijn overgang naar de landweer bij dien burgemeester had aangemeld om den hem laatstelijk bij de militie uitgereikten verlofpas opnieuw voorgezien te doen afteekenen, niet aan die oproeping heeft voldaan, voortdurend afwezig is gebleven en zich eerst op den 5en April 1910 vrijwillig heeft aan gemeld. Deze vrijspraak was gegrond op de omstandig heid, dat, hoewel gebleken is, dat bekl. zich niet ingevolge art. 24 der landweerwet binnen dertig dagen na den dag van zijn overgang bij de land weer op 1 Augustus 1909 bij den burgemeester zijner woonplaats heeft aangemeld, toch in het register van verlofgangers der landweer in de gemeente Zeist beklaagdes naam voorkomt met aanteekening, dat hij binnen dien termijn wel verschenen is en dus, hoewel die aanteekening foutief is, officieel vaststaat, dat bekl. aan zijne verplichtingen heeft voldaan en ten onrechte onder de wapenen is geroepen. De advocaat-fiskaal, die het hooger beroep inge steld had, was van meening, dat, nu de burge meester van Zeist en de ambtenaar, belast met het invullen van dit register voor het hof hadden verklaard, dat bekl. in strijd met het register niet ten gemeentehuize verschenen was, bekl. moest worden schuldig verklaard aan eerste desertie en veroordeeld tot een maand militaire detentie, waartoe hij dan ook concludeerde. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. F. A. van Engen, die aan de hand der landweerwet met de daarbij behoorende verschillende konink lijke besluiten aantoonde, dat bekl.'s oproeping om ten stadhuize te verschijnen onwettig was geweest, kon zich overigens met het vonnis best vereenigen en concludeerde tot bevestiging daar van. Het Hof zal op een nader te bepalen dag uitspraak doen. Opgericht in 1853. Credieten tegen een rente in verhouding tot het disconto der Nederlandsche Bank. Rekening-Courant, met Rentevergoeding, Incasseering op Binnen- en Buitenland, Deposito's waarvan de rente thans bedraagt: met 1 dag opzegging 4 voor 1 maand vast4'/j voor 3 maanden vast 4 Vertegenwoordiger te SCHIEDAM Makelaar, Singel 64.) rechtstreeks geïmporteerd, sterk concurreerende prijzen vanaf f 295.bespeelde Piano's van af f 125.—. Vraagt conditiën. (107) Pianohandelaren. Goudschesingel No. 237. Telef. 4077. Opgericht Kruiskade No. 112. Telef. 4090. 1898. ROTTERDAM. P J. V/171 DEFt SMflft. 'IEKE/1VERPL: flRTIKELE/1 BREUHBflrtDE/H. Aert van Nesstraat 102, Rotterdam. D. TIEMEIJER, Directeur. Alle vakken Muziekonderwijs. Uitsluitend Pri vaatlessen ook aan huis. Gelegenheid tot studeeren. Alle Muziek-Instrumenten billijk te huur ofte koop IW Inschrijving van Leerlingen tot eiken leeftijd dagelijks. "W! (152) Prospectus gratis en franco. Van Oldenbarneveltstraat 94b- REPARATIE-INRICHTING OOR HEEREN- EN DAMESKLEEItEN. VERMAKEN EN KEEREN VAN COSTUMES EN OVERJASSEN. CHEMISCH REINIGEN VAN ALLE VOORKOMENDE KLEEDINGSTUKKEN. NIEUW UITMONSTEREN VAN UNIFORMEN, LIVREIKLEEDING EN AMBTSGEWADEN. (169) Opgericht 1865. Telefoon 6918. (143) Nieuwste vinding in constrncties en modellen. ARTS. 2e Huis vanaf de Kruiskade, ROTTERDAM. Spreeku. 95, Zondags 102. Telef. interc. 7216, Geheel pjjnlooze behandeling van Mond en 'landziekte Plaatsing van Kunsttan den volgens Arnerik. syst. Billjjke prijzen, langjarige garantie. Informatiën kosteloos. (123) <®3chutkêt nlzSchutzi® Het beste Metaal-Poetsmiddel Alle Boeken en Materialen ten dienste der Slöjdcursussen, alsmede een ruime sorteering in Fantasiepapier, voorhanden Boekhandel, (F73) 1» do De kuip is ONVERWOESTBAAR teakhout. Het raderwerk, dat geheel op kogels loopt, v»n Onbreekbaar gereedscbapsstaal vervaardigd. Scheuren, slijten ot roesten is totaal onmogelijk. Naboenen, nazien of bleekpoeder ge heel onnoodig. Wascht alles zuiver schoon in vijf minuten- Veel gezonder daar ze geen vuile dampen uitlaat. Veel zlndelijker Uw wasch in eigen huis te doen. Betaalt zichzelve in korten tijd doordien Uw goed niet sljjt en Uw tijd en arbeid uitspaart zeer gemakkelijke conditiën. lederen DINSDAG- van 2 tot 4 uur in het Depót Groote Markt 23, SCHIEDAM, waartoe iedere huisvrouw in haar eigen belang wordt uitgenoodigd om de machine in werking te zien. P. KOOT SIGAREN, ""ÏAttké 2>amiSaisonsf T

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 6