Stads- ©n Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. waarin uitvoerige en nauwkeurige mededeelingen zijn opgenomen over de ontwikkeling van den arbeid en het streven der vrouw in de verschil lende landen gedurende het laatste jaar. Haven Winschoten. (De Raad der gemeente Winschoten heeft be sloten het hij raadsbesluit van 28 Dec. 1907 aan de op te richten stoomtramwegmaatsdhappij voor de lijn Terapel-WinschotenDelfzijl to©- gezegde bedrag te verhooigen met f 100.000 en dus te brengen op f200,000, zulks onder nader met de maatschappij overeen te kamén voor waarden, betreffende den aanleg eener tramha- met bijbehoioremde werken. Maandag 3 Oct. 8 u. S. O. Vergadering IJs- 'vereeniging. Woensdag 5 Oct. 8 u. Bondsgebouw. Bioscope- voorstelling. Donderdag 6 Oct. 8 u. idem. Rotterdam. Zatepdag 1 October. 8 u. Tivtoli-scthouwbutrg. Con- i celrt Mischa Elman en Louis Söhwüzler. Zondag 2 Oct. 2 u. Tivoli-schouwburg. Matinee J. Mossel. ven Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 September 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 769.1 te Horta. Laagste barometerstand 741.7 te Seydisfjord. Verwachting tot den volgerfden dagzwakke tot matigen zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur. Grondverkoop. (B. en W. stellen den Raad voor om aan A. Timmermans Zn. alhier te verkoopen een stuk bouwgrond aan de Prins Mauritsstraat, groot 5.50 X 22 M., tegen den prijs van f8.— per M2. Schied. IJsvereeniging. De Schied. IJsvereeniging zal een vergadering houden op Maandag 3 October, des avonds uur, in de S. O. V. 8 Pe leden van den Raad zijn heden in de gelegenheid gesteld het geschenk dér ge meente-ambtenaren aan den aftredenden burge meester ten Raadhuize te bezichtigen. pok morgen (Vrijdag) zal hun daartoe gelegen heid worden gegeven. Giste r-m iddag twee uur is de 14- jarige J. Schaap, wonende Fabristraat, in de Kortlandstraat door een hond in de linkerhand gebeten, zoodat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De knaap werd door een dokter verbonden. Giste r-a vond 55/4 uur viel bij het brengen van personeel van het Droogdok naar hier, een der werklieden uit de boot in de Voor haven. De man werd door zijne kameraden op het droge gebracht zonder letsel te hebben bekomen. UIT DELFT. Pe gemeente zal eerlang de beschikking krij gen over de terreinen en gebouwen van het weeshuis der gereformeerden, welke zij hééft aan gekocht voor f 60,000* Hierin heeft de bibliothe caris der Technische Hoogeschool aanleiding ge vonden den raad te verzoeken, hem de voor waarden medé te deelen, waaronder hij voior dlrie of vier jaren de beschikking zou kunnen krijgen over een of meer lokalen van het wees huis, ter berging van boeken. (De bibliotheek komt al igeruimen tijd lokaal-ruimtè te" kort.) D en W. hebben voorloopig daartegen bezwaar. De huur van het gebouw der voormalige Indische instelling, bij het rijk in gebruik, loopt af met 1 Juli 1911, en dit gebouw ligt tusschen het weeshuis en andere gehouwen deT Technische Hoogeschool. De wedler-inhuur door het rijk staat nog niet vast en eerst als daaromtrent zeker heid bestaat, willen B. en W. een beslissing zien genomen. UIT ROTTERDAM. In de »N. R. Ct." wordt er door een inzender de aandacht op gevestigd, dat 25 October (de dag, door den Minister van Binnenlandsche Zaken vastgesteld voor de stemming voor de vacature-de Jong in Rotterdam V) een Israëlietische feestdag is en dat dus vele kiezers dien dag van hun stem recht geen gebruik kunnen maken. Het verdient daarom aanbeveling zegt de inzender terecht dat voor deze stemming alsnog een andere dag bepaald wordt. Volgens den Rotterdamschen correspondent van het »Hbld." naderen de onderhandelingen tusschen de drie vrijzinnige kiesvereenigingen te Rotterdam zoowel onderling als met den candidaat, die van het begin af aan op den voorgrond is getreden, haar einde en mag als vrij zeker worden aange nomen, dat door haar unaniem zal worden uitge komen met den heer G. J. de Jongh, oud-directeur van gemeentewerken. Alleen het feit, dat de heer De Jongh te St. Petersburg vertoeft, zoodat de correspentie met hem over verschillende politieke vraagstukken van den dag, waaromtrent men zijn pertinente verklaringen wenscht, eenigen tijd vor deren, is de oorzaak dat nog niet definitief tus schen de besturen overeenstemming is verkregen. Van rechtsche zijde is reeds eenigen tijd het anti revolutionnaire Raadslid, de heer A. Diemer; genoemd, terwijl de socialisten, hetzij met den heer H. Spiekman, heizij met het oud-Kamerlid, den heer H. H. van Kol, zullen uitkomen. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Maandag 3 Oct. 2 u. Gemeentera,ad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 27 September 1910, des namiddags 2 uur. (Vervolg.) Ziekenhuis. De heer R i s acht 't niet noodig den heer Evers op den voet te volgen, wijl hij hier niet sprak als deskundige, ofschoon hij wel als deskundige poseerde. Hij weet er absoluut niets van, abso luut niets, maar pr. zal hem toch op enkele punten weerleggen. Hij bespreekt dan allereerst de nood zakelijkheid van afzonderingde heer Evers had eens in 't ziekenhuis moeten zijn, toen de jongen, die uit den kap van den houtzaagmolen van Van der Eist was gevallen, daarin lag en half bewuste loos, niet toerekenbaar, daar de minste taal uit braakte. Meermalen moeten de directrice en de verpleegsters patiënten die al te ruw zijn, den mond snoerenmaar de woorden zijn dan toch geuit Wat nu de tuberculose-patienten betreft, men kan wel hooren dat de heer Evers geen lid is van de vereeniging tot bestrijders der tuberculose en haar maandblad niet leest; anders zou hij we ten, dat, waar overdreven vrees niet is uit gesloten, voorzichtigheid toch vooral is geboden men moet den patient die pas tuberculeus is of't wordt, niet bij de ander tubercelose-lijders brengen, maar vooral ook niemand aan infectie met tuberculose blootstellen. Over typhus-patiënten is het oordeel der doktoren verschillendzij moeten naar de re gelen der kunst behandeld worden, maar deskun dige hulp is niet altijd aanwezig men moet veel al van leerlingen gebruik maken en die geven niet den minsten waarborg tegen fouten typhus- patienten te midden van andere patiënten blijft dus gevaarlijk. Waarde heer Evers heeft opgemerkt, dat niet het oordeel van alle doktoren is gevraagd, merkt spr, op dat juist het oordeel is gevraagd van de com missie, die in haar dagelijksche werkzaamheid de nooden en behoeften leert kennen. Wat de operatiekamer betreft, 'tis hier een scheur van 1 centimeter, .die herhaaldelijk gedicht is. Spr. zal hier niet veel meer bijvoegen, overtuigd, dat aan het ziekenhuis groote gebreken kleven en waar die niet ondervangen kunnen worden door bijbouw, is de tijd gekomen om liet oude zieken huis te vervangen door een heter. De heer Evers, repliceerend, zegt, dat 't niet zijn oordeel is dat hij gaf, maar hij het getuige nis van deskundigen heeft aangehaald, het oordeel van medici weergegeven. De taal door den vori- gen spreker gewraakt, wordt gelukkig slecht hoogst zelden gehoord zoo'n patient behoort te worden afgezonderd niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen toen kon blijkbaar die patient niet worden afgezonderd, maar wel toen spr. liet Ziekenhuis bezocht. Onderbroken door den heer Ris, zegt spr., dat dit toen kon in de kamer, waar de rijtuigen voorkomen De Voorzitter wekt den leden op, elke meening te respecteeren. j De heer Evers vervolgt, dat hetgeen hij om trent de tuberculoselijders opmerkte, zeer zwak door den heer Ris is wedérlegd. Spr. vriend of studiegenoot merkte hem op, dat besmetting door tuberculose wel voorkomt, ook van man op vrouw, maar dan in 1 van de 20 gevallen, en gewoonlijk zijn dan een van beiden heriditair belast. Spr. houdt vol, dat prof. Talma geen afzondering van typhus-patienten noodzakelijk acht bij degelijke deskundige verpleging, die men zeker in de zie kenhuizen moet hebben. Wat betreft het oordeel der doktoren, zeker zijn er doktoren die het oordeel van den heer Ris deelen, maar niet allenwas het oordeel van allen bekend, dan zou blijken, verschillende oor- deelen, het ziekenhuis nog niet zoo slecht is. De operatiekamer is wel gescheurd, maar hoeveel nieuwe gebouwen zijn er niet gescheurd; waarom zou er dan niet geopereerd kunnen worden De heer R i s zegt, dat iedereen weet, een ope ratiekamer een »kruidje roer me niet" isde opmerkingwat geeft een scheurtje heeft hem van een man als de heer Evers verwonderd. Wat de verpleegsters betreftmen weet toch, dat de gediplomeerde verpleegsters uit de leerlingen verpleegsters verkregen worden. Aan tuberculose- infectie mag men niemand blootstellen. De opmer kingen omtrent hereditaire belasting en besmet ting van man op vrouw, laat spr. als oude koeien ter zijde maar hij handhaaft zijn meening omtrent de noodzakelijkheid van afzondering der tubercu- lose-lijders. De wethouder, de heer Honnerlage G ret e zegt, dat er zich zelden voor hem zoo'n moeilijke vraag heeft voorgedaan als deze kwestie en hij zich heeft afgevraagd ben ik er voor of tegen Hij is nu voor een nieuw ziekenhuistrouwens er is niemand die er niet voor is, als 't mogelijk is. Maar de discussie beweegt zich in een verkeer de lijn. Weth. is overtuigd, dat de groote meerderheid, als 't mogelijk was, een nieuw zie kenhuis zeker gaarne zou willen maar zeer zeker wegen hier de kosten. Maar al weegt men de zaak ook niet zoo zwaar als over het geheel de wethouder van Financiën, toch kan hij er voor't oogenblik niet toe overgaan om dit voor Schie dam te dure plan zijn stem te geveneerst heb ben wij een zeer duur plan gehad, nu een min der duur plan, maar een plan waar spr. toch niet voor kan stemmen, 't Spijt weth. dat hij de ge geven cijfers niet kan vertrouwen, niet dat hij oordeelt dat de betrokkenen zoo verkeerd reken den, maar de menschen die zich hiermee bezig hielden, hebben nog nooit een ziekenhuis gebouwd. Spr. heeft zich de moeite gegeven te correspon- deeren met geneeskundigen en directeuren van ziekenhuizen er was ook heel veel geschreven over ziekenhuizen in een brochure die hij zich heeft aangeschaft maar die ten slotte toch minder voor het doel geschikt bleek, omdat die zich ba seerde op eene inrichting met 40 50 bedden toch heeft het doorloopen van die brochure wel zijne kennis verrijkt. Op de besliste vraag om voorlichting van deskundigen met den bouw van ziekenhuizen belast, kreeg weth. echter geen be vredigend antwoordmen beduidde dat zij zeer moeilijk zijn te vinden, hier met een lantaarntje moeten gezocht worden. Toch is weth. na al zijne correspondentie tot de overtuiging gekomen, dat met veel minder geld hier een nieuw ziekenhuis is te verkrijgenwij kunnen wel dansen als is 't dan niet met de bruid. En al verkrijgt men dan ook geen aparte r„r en soepkeuken, al komen er geen wacht kamers voor verschillende klassen, spr. zal al zeer tevreden zijn, als hetgeen er komt beter is dan het nu bestaande, aan de algemeen hygiënsche eischen voldodt. Weth. meent aldus in breede groote lijnen zijn idee te hebben uiteengezet: hij wil een minder kostbaar plan, niet voor 76 bedden, maar be ginnen we met 40 a 50, dan kunnen wij vooruit streven, vergrooten, zooals 't met de Ambachts school is geschied; er kan een vleugeltje bijge bouwd, een verdiepingtje op gezet worden de stichting kan meermalen uitgebreid worden. Weth. wenscht dus een goedkoop en goed zie kenhuis in overeenstemming met de beschikbare middelen. Zijn stem wenscht hij in die richting uit te brengen en rekening te houden met de draagkracht der gemeente. Hij wil nog met een enkel woord opmerken, dat onze geheele begroo ting drijft op het grondbedrijf. Spr. hoopt, dat dit ook in de toekomst goede resultaten zal op leveren, maar wijst op mogelijke tegenvallers bij varieerende taxatiën enz. Met het grondbedrijf als kurk blijft 't intusschen zeer gevaarlijk dit werk te ondernemen. De financieele zijde weegt hier zoo zwaar dat het grootste deel der inwo ners 't niet kan opbrengenzij zijn tot de lippen belast; terecht wordt geklaagd, dat iedere penning aan straat-en inkomstenbelasting geofferd met zweet en bloed wordt opgebracht. De laatste belasting zou circa 5% moeten worden, wat in Rotterdam bij lange niet wordt bereikt. Daarom is spr. huiverig zijn stem aan dit voor stel te geven, hoewel hij het nieuwe ziekenhuis o zoo graag zou hebben. Hij raadt de richting te volgen door hem aangewezen: zuinig en goed doenniet hij is de man om die idee uit te wer ken, maar een kundig architect, al zou die ook in het buitenland moeten gezocht worden. Liever wil weth. dus hier nog een oogenblik uitstellen en nader advies inwinnen. De heer De Groot zegt, dat, waar den voor zitter in de vorige vergadering het verwijt van lichtzinnigheid is toegevoegd, hij daarin moet dee len. Hij treedt in eene becijfering van de meer dere uitgaven en daardoor hoogere opbrengst dei- belastingen en komt tot het besluit dat het per centage der Inkomstenbelasting, nu 4.8%, tot ruim 5% zal moeten worden opgevoerd. Spr. meent blijkbaar dat dit nog wel kan, zoo 't niet vermoden kan worden door uitbreiding van het belastinggebied der gemeenten, waardoor de lasten over meerdere belastingen kunnen verdeeld Wor den. Ook wijst hij er op, dat er wellicht geld tot billijke conditiën kan geleend worden. Waar zouden administrateuren van het Oude Man- om huis-fonds de gemeente niet a 34jo zooals anderen, aan geld kunnen helpen en zou zij voor haar ziekenhuis geld a 4% moeten opnemen De regenten in Schiedam en in Den Haag zullen er toch niet op tegen zijn, dat Schiedam aldus G/10 rente zou besparen. Ten slotte wraakt spr. 't, dat verschillende Raadsleden van deze zaak uitsluitend een geldkwestie makenniet alleen hygiënische maar ook zedelijke eischen doen zich hier toch gelden. Als hem dan ook het verwijt van lichtzinnigheid treft, aanvaardt hij dat niet maar voor de keuze gesteld om bedenkelijk te zijn op financieel gebied en lichtzinnig op hygië nisch moreel terrein, is die keuze voor hem niet moeilijk, maar verkiest hij 't liever bedenkelijk te zijn op financieel gebied dan lichtzinnig op hygiënisch, moreel terrein. De wethouder van Financiën, de heer L a g e r- w e y, betoogt, dat het voorstel oogenblikkelijk boven onze krachten gaat. Met den bouw van een nieuw ziekenhuis te wagen hebben wij niet het toppunt der belasting bereikt er zijn nog dingen te doen wij hebben nog een nieuwe school te bouwen die een halve ton vordert. Waar hier dus een dergelijk plan wordt voorge legd, moet weth. het waarschuwend woord doen hoorendenkt er aanwij hebben nog meer te doen. De heer De Bruin moet uitdrukkelijk opko men tegen hét verwijt van luchthartigheid hem door den heer Honnerlage Grete naar het hoofd geslingerd. Spr. zegt in deze zaak niet te over drijven wie vraagt een kolossaal nieuw zieken huis Daaraan is niet gedacht. Hij betoogt, dat 't hier niet gaat om de hoegrootheid van het ziekenhuismaar dat men niet moet trachten door uitstel van de zaak, af te komen. Ook op grond van zedelijke overwegingen meent hij, dat wij niet alleen mogen, maar moeten deze zaak ondernemen. Waar de heer Evers meent, dat de doktoren niet allen hun oordeel over deze zaak gegeven hebben, verzekert hij, dat uit een briefje van 8 Feb. 11. blijkt dat a 11 e doktoren, op den heer Endtz na, die uitstedig was, eenstemmig hun oor deel over deze zaak hebben gegeven. De heer Wittkampf vraagt of dat oordeel betrof het oude ziekenhuis of het nieuwe project. De voorzitter verklaarthet project. De wethouder, de heer Honnerlage Grete zegt, dat 't hem werkelijk scheen, de heer De Bruin luchthartig over de financieele zaak heen ging, waar hij zoo luchthartig over progressie bij de Inkomstenbelasting sprak. Weth. herhaalt, dat de menschen hier tot op de lippen belast zijn. Waar de heer De Bruin hem toevoegdehad dit voorstel dan in den kring van B. en W. bestre den, zegt hij, dat hij dit zeker heeft gedaan maar de heeren waren in de meerderheid, voelden wat voor het plan van den Directeur. Eigenlijk is de heer De Bruin 't met hem eens, dat wij voor een kleiner bedrag een goed ziekenhuis moeten zien te krijgen, maar dan moet hij in sprekers schuitje komen en is met een paar maanden uit stel niets verbeurd. Den wethouder, den heer Van Westen dorp, doet 't genoegen, dat niemand meer het woord heeft gevraagd. Hij meent dat er van den groot opgezetten boom niets overblijft. Waar de heer Ris al den heer Evers beantwoord heeft, wil hij nog zeggen, dat het oordeel der doktoren wel gevraagd is en allen er voor waren, uitgenomen een die getuigde't kost mijn portemonnaie. Die uitdrukking had spr. van die zijde zoo diep ge troffen dat hij er door ontroerd was. - Waarde heer Evers hem persoonlijk opmerkte, dat hij wel was tegen verhooging van het schoolgeld op de Hoogere Burgerschool voor een enkel persoon en niet tegen een hoogere belas ting van de geheele burgerij met 20%, zegt weth. dat 't hier gold een hoogere belasting met '100% en dat vond hij onbillijk en daartegen kwam hij op. Overigen doet 't hem genoegen, dat de lieer Honnerlago Grete nu eens zoo goed uit den hoek kwam en zijn standpunt plaatste tegen over dat van hem wethouder en den voorzitter. Het ont worpen ziekenhuis is niet te groot, een beetje grooter dan voor 60 bedden, 76 bedden zoodat 't later tot 132 bedden kan worden vergroot Weth. geeft verder nog eenige cijfers en zegt, dat men de gegeven cijfers moet vertrouwen en aannemen, zooals zij hier staanhij verzekert, dat de ramingen van gemeentewerken altijd zijn uit komen. Vooropzettend dus dat de cijfers zijn te vertrouwen dat men met een kleine vergrooting bij 76 kan komen tot 132 bedden, vraagt hij, of 'teen daad van wijs beleid zou zijn, nu te bouwen voor 60 bedden en dan over tien jaar weer te vergrooten Weth. meent, dat ook bij den heer Honnerlage Grete de ruime blik beneveld wordt door de dubbeltjeskwestie. Waar deze sprak van het met bloed en zweet opbrengen der belastin gen en het weggaan der meergegoeden, kan hij verzekeren, dat er iemand is die weer terugkomt. Spr. meent, dat als de heer H. G. eene andere plaats zal innemen, hij overtuigd zal zijn van den slechten toestand van het ziekenhuis en getuigen zal't kan niet anders. Bij ons staat vast het inzicht dat 't zoo niet mag blijven, 't niet ver antwoord is. Wijst men op het kolossaal groot ter rein van twee hectaren, dan merkt weth. op, dat er 34 ziekenhuizen zijn die minder dan 150 aren innemen in andere plaatsen zijn ze grooter alleen in grootere plaatsen, waar de grond verbazend duur is, niet Spr. gewaagt ten slotte met nadruk van de onvoldoende inrichting van het Ziekenhuis en bepleit het belang van een goed ingericht zieken huis. Zuinigheid is goed maar een zuinigheid die het goede niet wil, is te verwerpen. De Voorzitter moet voor de stemming nog aangeven het standpunt, dat de commissie voor het Stedelijk Ziekenhuis, waarvan hij voor zitter is, inneemt. Noodgedwongen kwamen B. en W., door den zelfden drang als de commissie genoopt, met dit voorstel tot den Raad. Ook hij verkiest liever bedenkelijk te zijn op financieel gebied dan lichtzinnig op ander terrein. In dat geval wanneer 't moet, doet men wel eens iets dat bedenkelijk is te achten. Bij de stemming over dit voorstel staken ten slotte de stemmen: Voor stemmen de heeren Klein, Beukers, De Groot, Kranen, De Bruin, Van der Meer, Ris, Van Westendorp, Van der Schalk en Koopmans. De heer Van der Velden was in de noodzake lijkheid, voor de stemming de vergadering te verlaten. Machtiging. Tengevolge van een vergissing is bij de herzie ning van het kadaster een strook grond, groot 160 c.A., vormende een deel van de kade van den polder Sprangen, in plaats van ten name van den polder, ten name van de gemeente op het kadaster ingeschreven. Het polderbestuur verzoekt de medewerking van het gemeentebestuur om tot verbetering der ter- naamstelling te komen. B. en W. hebben de zaak doen onderzoeken en zijn tot de overtuiging gekomen, dat het beweren van het polderbestuur juist is, en verzoeken nu den Raad machtiging om tot die verbetering van ternaamstelling mede te werken. De machtiging wordt zonder hoofdelijke stem ming verleend. Afscheidsrede. De Burgemeester, die thans voor het laatst als voorzitter van deze vergadering was opgetreden, stond nu op en hield zijn afscheidsrede. (Reeds door ons vermeld). De heer Klein wil nu, als oudste in jaren, een enkel woord spreken. Hij dankt den zeer ge- achten voorzitter voor de vele goede woorden den Raad toegesproken en meent de meening van den geheelen Raad te vertolken als hij getuigt, dat t ons hartelijk leed doet, hij om gezondheidsrede nen deze plaats gaat verlaten. Spr. hoopt, dat voorz. zal vinden, dat wat hij elders gaat zoeken, en vervolgt daarnaGode moge de verlangens van u en uw gezin bevredigen 1 Maar als de huisvader het gezin verlaat blijft 't gewoonlijk onverzorgd, doch dit is hier niet het geval. Zoo als ook u bekend zal zijn, zal de geachte wet houder, de heer Honnerlage Grete, optreden als burgemeester van Schiedam. Hij zal de rechte man zijn op de rechte plaats wij vertrouwen, dat zijne werkzaamheid heilzaam zal zijn voor de gemeente. Na een laatste zegenbede aan den Voorzitter, die met een enkel woord dankte, verkreeg nu de heer Honnerlage Grete het woord. Slechts een kort woord wilde weth. spreken, 't Was toch niet de bedoeling van den Raad op dit oogenblik reeds afscheid van zijn voorzitter te nemen, waar dn heden-avond half acht in intiemen kring zou plaats hebben. Namens den Raad is gesproken, maai' ook namens hem-zelven wil hij getuigen, waar een teere snaar is aangeraakt, dat hij 't recht harte lijk betreurt, de burgemeester heengaat, dien hl) heeft leeren kennen als een edel mensch, een onpartijdig voorzitter, een vriend, wiens optimiS' me altijd groot was. Onder dat opzicht wil hij; bij de taak die hem voor 't vervolg is toege* wezen, wel een klein beetje overnemen. Op oogenblik is hij nog niet zoo optimistisch hij is niet zoo dichterlijk aangelegd als de voor zitter, meer man van zaken, maar toch wensch spr. wel een beetje doortinteld te worden van h® heilig vuur van het optimisme dat voorz. steeds bezielde. Ook hij wil hooghouden, wat voorz. steeds hooghield Schiedam aan de oevers van de Maas daar ligt hare toekomst. Spr. hoopt, hem krach en sterkte zullen geschonken worden, om in di richting, »die steeds de uwe is geweest", voor te werken en uit ten slotte de hoop dat de hi® geuite wenschen in vervulling zullen gaan. De Voorzitter sluit, niets meer aan de ord zijnde, de openbare vergadering. (Slot volgt-) Doodgebleven. Men meldt ons uit A1® sterdamTijdens de voorstelling in het R®rïl brandt-Theater is gisteravond een vrouw, met hare kinderen uit was, plotseling overled®" Zij was woonachtig in de Laurierstraat 166, di®

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2