halven entréeprijs. De Directie van de „Nieuwe Schiedamsche Courant", Dag blad voor Schiedam en omstreken, heeft ten gerieve van het Schiedamsche publiek, dat de interessante vliegdemonstraties van Prof. LEON VEÉSTRAETEN van Vrijdag 21 tot en met Dinsdag 25 October wenscht te gaan bijwonen, een bijzondere overeenkomst getroifen met het Comité. Aan ons bureau, Boterstraat 50boven, zullen (van 9—12 v.m. en van 2—7 uur n.m.) vanaf heden toft Zaterdag-middag 12 uur, toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn tegen den Men verzuime dus niet van deze bijzondere gelegenheid te profiteeren, daar het aantal kaarten beperkt is. Binnenland. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden Mededeelingon. Het einde van een marteling. ENTREEPRIJZEN 1ste Rang f 1.50, 2de Rang f 1.—, 3de Rang f 0.50 en 1de Rang f 0.30. De kaarten zijn geldig op een dag naar verkiezing. DIRECTIE. terwijl de lieer Verhey de splitsing verdedigde, overtuigd van de noodzakelijkheid en wensche- lijkheid er van. De Minister van Oorlog verdedigde den maatregel, als noodig voor den goeden gang van zaken aan zijn Departement, waarvoor hij en nie mand anders verantwoordelijk is. De Minister verklaardo geen amendement tot vermindering van den post te zullen aanvaarden. Het onderartikel betreffende de splitsing, hierop in stemming gebracht, werd aangenomen met 46 tegen 18 stemmen. Tegen een volgend artikel beoogende den stel ling-commandant van Amsterdam den rang van luitenant-generaal te geven, kwamen de heeren Duvmaer van Twist en Marchant op. Na verdediging door den Minister werd het artikel verworpen met 30 tegen 28 stemmen. De volgende artikelen der suppletoire begrooting en de begrooting zelve werden zonder stemming goedgekeurd. Daarna werd de vergadering verdaagd tot heden 11 uur, als wanneer de Bakkerswet in be handeling zou komen. Prins Hendrik te Brussel. Reuter seint uit Brussel Prins Hendrik der Nederlanden heeft gister ochtend opnieuw de tentoonstelling bezocht en daarna om half één bij de gravin van Vlaanderen het noenmaal gebruikt. Koning Albert, koningin Elizabeth, de Nederlandsche gezant te Brussel, de commissaris-generaal van Nederland bij de tentoonstelling e. a. zaten mede aan. Een eigenaardige toestand. De Haagsche correspondent van de sTel.'' schrijft Gelijk bekend, heeft de Tweede Kamer met 30 tegen 28 stemmen den post verworpen, waarop de minister van Oorlog gelden aanvroeg, om den generaal-majoor S. F. van Nooten, commandant der stelling van Amsterdam, te bevorderen tot luitenant-generaal. Deze beslissing ging natuurlijk geheel om buiten de persoonlijke kwaliteit van dezen opper-officier. Er is nu echter een eigenaardige toestand ontstaan, want nu de be vordering van generaal Van Nooten, om zakelijke redenen is afgestemd, is de éérste opper-officier, die volgens anciënniteit voor promotie tot luite nant-generaal in aanmerking komtde generaal- majoor W. Cool, minister van Oorlog. Nederlandsch eskader. Reuter seint dd. 19 October uit Hobart (Tas mania) Na een week lang gastvrijheid alhier te hebben genoten, is het Nederlandsche eskader naar Adelaide vertrokken. Een hooge onderscheiding. [Onzen landgenoot, dr. J. Niauiwens te Hees- wijk, is een hooge onderscheiding ten deel ge vallen. (Naaf wij uit goede bron vernemen, is dr. Nou- wens bij het Va ti ca an benoemd tot Procurator- Generaal' vain de Norber fijner Orde, en tevens tot Rector aan dë Ho-og©school dier Orde, te Rome. 'j (Voorts vernemen wij 'nog, dat reeds zeer spoe dig' dr. Nouwens ons land metterwoon zal ver laten en zich te Rome gaat vestigen. (Voor den Nederlandschen middenstand betee- fcent dit heengaan, hoe eervol en hoog onderschei dend de reden hierVain onbetwistbaar is, een groot verlies. iZijn machtig woord was hét voornamelijk te danken, dat niet alleen in het Zuiden van Ne derland de middteintsanders tot organisatie ge bracht werden, maar allerwegen de vereenigingen uit den grond rezen. Zijn lievelingsdenkbeeld, om de R. K. Mid denstand in bepaalde confessioneel© vefeenigin- gen te oïganiseeren, mocht hij verwezenlijkt zien, en tevens daarnaast h;et federatief samenwerken met neutrale Middenstandsvereenigingen. Het groot© middenstandswerk, de Staatsenquête, waaraan hij als Voorzitter der Zuidelijke Com missie een belangrijk aandeel had, zal, naar wij vernemen, voor zoover 'het schriftelijk deel betreft, door hem worden voortgezet. Tegemoetkomend en hulpvaardig als hij steeds voor den middenstand geweest is, zal hij eenmaal voorgoed in Rome wonende toch steeds voeling blijven houden met zijn midd'en- stamdsvrienden hier te Ian.de, en hen, zoo iioo- dig, gaarne van zijn rijke kennis en ervaring advisnerend doen génie ten. (Tijd). De Bakkerswet. (Onze Haagsche correspondent meldt ons (Naar ik verneem, "heeft de Kamerfractie der Unie-liberalen, die gisteravond vergaderde over haar houding ten opzichte van het ontwerp-Bak- kerswet, zich in beginsel niet tegen dat ontwerp verklaard. Er is echter een sterke strooming, die het ontwerp veranderd wil zien in deze richting, d;at voor die bakkerijen, welke het plioegenstelsel en meer bepaald het drie-ploegenstelsel zullen in voeren, alleen het verbod van Zondagsarbeid' en niet dat van nachtarbeid zal gelden. 'In parlementaire kringen wdrdt het lot van het wetsontwerp zeer onzeker geacht. Wanneer de minister zich tegenover de reeds ingediende en nog in te dienen amendementen, die het plöegen- stelsel in de regeling willen opnemen, onver zoenlijk toont, wordt zelfs voor verwerping van de wet gevreesd. (Tel-) Katholieke H. B. S. in 's Bosch. Naar wij vernemen, moet het ernstig plan be staan een Katholieke Hoogere Burgerschool op te richten te 's Hertogenbosch. De grond daarvoor is reeds aangekocht en ook voor leerkrachten wordt gezorgd. (N. Tilb. Ct Vijfentwintig jaar Raadslid. In de spoedeischende raadsvergadering van Cu- lemborg, gisteravond, herdacht die voorzitter bij de opening het 25-jarig raadslidmaatschap van den heer D. van Hoytema in Sept. jlL, met de zeer verrassende mededieeling', dat liet H. M. de Ko ningin behaagd had, Z.Ed. bij deze gelegenheid te bevorderen tot officier in de Oranj>e-Nassau- orde. D© heer Van Hoytema bedankte allen voor deze hulde. Dure tjjdon. De R. K. Vereeniging van Post- en Telegraaf- beambten »Sint Martinus" ,te Utrecht, afdeeling van den Ned. R. K. Bond van Post- en Telegraaf- beambten »St. Petrus"' nam in vergadering een motie aan, waarbij in zake de traktementsver- hooging aan kantoorknechts en bestellers der 3 ongeclassificeerde kantoren, zijnde Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, de overtuiging werd uitgesproken, dat op alle plaatsen van ons land en op sommige plaatsen nog meer dan op boven genoemde drie, de druk der dure tijden wordt gevoeld en er bij het hoofdbestuur van den Bond op aangedrongen wordt zooveel mogelijk heeren Kamerleden door de besturen der afdeelingen te doen bezoeken en hen te overtuigen, dat zonder uitzondering een algemeene tractementsverhooging van het mindere personeel der Posterijen en Te legrafie noodzakelijk is. Het Centraal Bureau der K. S. A. Men schrijft ons Zondag 16 October was het vijf jaar geleden, dat het Centraal Bureau te Leiden werd geopend. Welke werkzaamheden er in die vijf jaren door het Bureau verricht zijn moge blijken uit het volgende Het Bureau organiseerde, vijf Sociale Weken te Utrecht, Breda,Rotterdam,Nijmegen en Amsterdam. 2235 grootere adviezen werden verstrekten 356 bibliografische inlichtingen, dat is tezamen2591. 16.805 brieven werden ontvangen en 11.606 verzonden. Het aantal Vlugschriften dat verspreid werd, bedroeg 1.009.495, het aantal Vliegende Blaadjes 430.215, totaal 1.439.710. Namens het C. B. traden 273 sprekers op. De sMededeelingen" van het Centraal Bureau werden op 1 Januari 1909 vervangen door het Tijdschriftje »K. S. A.", dat thans 7202 abonnés heeft. Bovenstaande cijfers getuigen van uitgebreide werkzaamheid en bewijzen een stijgende belang stelling voor de beweging, waarvan het Centraal Bureau het brandpunt is. Moge de belangstelling blijven groeien, opdat het Centraal Bureau in staat zal gesteld worden zijn nuttige werkzaamheid meer en meer uit te breiden I Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 October 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 768.5 te Thorshavn. Laagste barometerstand 749.5 te Helder. Verwachting tot den volgenden dag: veran derlijke later matige tot krachtige noordwestelijke wind, veranderlijke bewolking, aanvankelijk nog buiig, koeler. Sociale Cursus. Zooals reeds uit de aankondiging in onze agenda bleek, zal morgen (Vrijdag) de tweede cursus avond in het Bondsgebouw worden gegeven. Inleider is dan weder de heer T. J. H. Mouwens, voorzitter der Schiedamsche Bondsafdeeling. De cursus is toegankelijk voor alle Katholieken. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw telfnr. 244. Geopend alle werkdagen van 9£ tot 11J. voormiddag. Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 8 tot 9 uur 's avonds. Gevraagde Arbeidskrachten. Vuurwerken verversjongen bank werker kleermaker halfwas smidsjongen ketel maker. Voor buiten de stad. Bank-vuurwerker zeilmaker electromon- teur koper-blikslager koperslager. Aangeboden Arbeidskrachten. Timmerman bakker stokers portier grondwerkers opperman vuurwerker koetsier machinist schipper -grof bankwerker pakhuisknecht steendrukker stalknecht machinebankwerker lood gieter plaatwerker drukker tuinier huisknecht voor hotel kurkensnijder stukadoor personen voor lichte werkzaamheden wasschen aan huis gevraagd schoonmaak ster dagmeisje dienstbode constructie werker. V. P. N. Gister-avond werd door de onderafd. Schiedam en omstreken van de V.P.N. een buitengewone ledenvergadering gehouden hoofdzakelijk belegd ter bespreking van het al of niet houden van een tentoonstelling. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en de notulen van een vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd, deed de penningmeester eenige mededeelingen omtrent den coöperatieven aankoop van voederartikelen, van pluimvee en konijnen. Hieruit stippen we als de voornaamste punten aan, dat de afd. Zuid-Holland door aan koop van een aandeel lid geworden is van de Landbouwvereeniging Nieuwerkerk a/d IJsel. De prijzen der artikelen zijn uiteraard lager, dan die bij den winkelier, waarvan de secretaris eenige voorbeelden gaf. Leden die hiervan gebruik wenschen te maken, moeten den le of 15en van elke maand hiervan opgave doen aan den secretaris! de minimum hoeveelheid van een artikel is 25 hectogram. Na dit kwam de hoofschotel van het menu, de vraagmoet er dit jaar nog een onderlinge ten toonstelling gehouden worden Deze vraag werd door alle aanwezigen met in stemming begroet, terwijl een achttal leden, die verhinderd waren te komen, hun naamkaartje hadden gezonden ten bewijze dat ook zij voor het houden van zulk een tentoonstelling waren. Het bestuur werd daarna gemachtigd zoodanige maatregelen te nemen dat de leden in de gelegen heid zijn in de tweede helft van December te laten zien wat zij in dit jaar hebben gefokt, en onderling zonder mededinging van buiten, kunnen wedijveren wie de mooiste dieren heeft. Staande de vergadering werden reeds toegezegd een groot verguld zilv. medaille, 7 zilveren medail les, 3 baaltjens Stolk' ochtendvoeder van 5 kilgr. en voor hen die van een smakelijke bout houden, is er te winnen als eereprijs een haas, een eend en konijn. Het bestuur zal trachten door lage inschrijf gelden en het verkrijgen van eereprij zen, de onder linge schouw naar wensch te doen slagen, maar rekent daarbij op de hulp van de leden, wanneer allen een steuntje bijdragen, kunnen de Schiedam sche pluimveehouders en konijnenliefhebbers in 't laatst van dit jaar van een paar prettige dagen verzekerd zijn. Hierna bracht de afgevaardigde voor de provin ciale vergadering verslag uit van de vergadering van 17 dezer, waarvoor hij den dank inoogstte van de vergadering. Niets verder meer aan de orde zijnde, sloofde voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de betoonde belangstelling. De firma A. F. Smulders al h ie r verwierf met haar inzending in de afd. Burger lijke bouwkunde en verkeersmiddelen op de Brusselsche tentoonstelling den hoogsten prijs.aH UIT HOEK-VAN-HOLLAND. Men seint ons uit Hoek van Holland Op het Noorderhoofd is de Vlaaardingsche Log ger No. 11 gestrand, de bemanning is door de stoomreddirigboot gered. Het schip is wrak ge' slagen. UIT DELFT. De wethouder van Finantiën te Delft, de heer J. Post van den Burg, heeft bij de kroo® vernietiging verzocht van liet raadsbesluit tot in stelling eener commissie van beheer voor de ge' meentebedrijven van gas, water en electriciteib op grond, dat bij dit besluit in strijd acht me* art. 54 der gemeentewet. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. 1 Vrijklng 21 Oct. 8 u. Bondsgebouw. Social1© cor- j tens. Rotterdam. Vrijidiaig 21 Oct. 8 u. Groote Kerk. Concert R0''" i terld. Oratoiiumver. Vrijidag 21 Oct.Dinsdag 25 Oct. Vliegen te1 Schie- i 'broek. Zondag 23 Oct. 21/j u. Tivoli-schouwburg Matinée Aldo Antometti. Maandag 24 Oct. 8 u. Nutzaal. Kamermuziekuit' voering, Fitzner-kwartet. Wij geven hier het verhaal van de mooie ge' nezing die, dank zij de Pink Pillen, onlangs is verkregen door Mevr. H. J. Verweijen, geb. van Leyen, wonende te Rotterdam, Benthemdwars- straat 16. Zoo als men zien kan, heeft deze gene zing een einde gemaakt aan een waarlijke marte ling die 20 jaren lang geduurd had. Mevr. H. J. Verweyen. «Het verheugt mij zeer, schreef Mevr. Ver weyen, u te kunnen berichten dat uwe Pink Pf' len mij genezen hebben. Gij kunt mijn geluk be grijpen wanneer gij weet dat uw goed genees middel pijnen heeft doen verdwijnen die sedert 20 jaren duurden en mij alle dagen martelden- Van mijn jeugd af leed ik aan bloedarmoede. Als kind was ik zwak en ik ben zwak gebleven. Als alle lijders aan bloedarmoede heb ik voortdurend allerlei kwalen gehad en er is geen enkele d3g voorbijgegaan waarvan ik heb kunnen zeggen «Ik heb een goeden dag gehad". Schele hoofd pijnen, hartkloppingen, maagpijnen, zenuwpijneOi duizelingen, benauwdheden, deden mij afwisselend of te gelijker tijd lijden. Men had wel beproefd mij te genezen, men heeft er voor gedaan wat men kon, en zoo heb ik allerlei geneesmiddelen en tal van ijzermiddelen ingenomen, maar dat is alles nutteloos geweest. Ik was moedeloos en wan hopig. Waarom heb ik de Pink Pillen willen ne men Eenvoudig omdat personen die er gebruik van hadden gemaakt, mij er veel goeds van had den gezegd, en ook door het lezen in de bladen van getuigenissen van personen die geleden had den als ik. Ik wensch dat mijn brief zal gepubli ceerd worden en het zal mij altijd een genoegen zijn inlichtingen over mijn verrassende genezing aan zieke menschen te geven." Wij behoeven aan dit getuigenis geen nadere varklaring toe te voegen. Wij hopen dat zij za 1 vallen onder de oogen van zieke menschen, van hen die niet konden verlicht worden, van hen die lijden en die beginnen te wanhopen. Verkrijgbaar bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eehgenlaan 22, Amsterdamvoor Rot terdam Snabilé, 7 Groote MarktS. G. Wuift Westnieuwland no. 8 voor Schiedam en Om streken bij de firma Kappelhof Hoving!'* P. J. van der Sman, en verder bij verschillend0 apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Gemengd Nieuws. Brandstichting. De maréchaussée uit Helmond heeft gisteren naar de gevangenis te

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2