Kleine Adyerientiën. CIGARETTES. de beste Maize na ter wereld, Ter ?ir?aaglflg van sela. DE JONGS DAALDERS GLORIA CACAO De Zoete Toko. sttste, 5e leste, Se paMjlste Slechts 12'|s cent n zeer krachtig. Openbare Proefwaseh is een uitmuntend voedsel voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Staten-Generaal. Advertentiën. Rechtzaken. Johannes Antonius Smits, De Droomdanseres, verzegelde verpakking, Domino-pudding, Broersveld 25. U WASCHlttACHINE. Twee jaar schriftelijke garantie. A contant en op afbetaling En gros bij de Firma Ontshooru v. d. Held, Rotterdam. Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. BOLBÖOT's ZEEP Buitengewoon goedkoop. heeft een aangenamen, geurigen cacaosrnaafe en is daarbij EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 3 Nov. Voorlezing wordt gedaan van een missive waar bij de heer S. van Velzen, Eerste Kamerlid voor Zuid-Holland wegens hoogen leeftijd ontslag neemt. In behandeling komt de Octrooi wet in tegenwoordigheid aan de regeeringstafel van mr. Fruin, Regeeringscommissaris. He heer De Marez Oyens betwijfelde of deze wijze van wetgeving tot veel resultaten zal leiden en als dat zoo is dan ligt daarvan de schuld hij de Internationale wetgeving, het trac- taat dat in hooge mate defect is. Spr. deed na nader te hebben uiteengezet dat de resultaten gering zullen zijn, uitkomen dat de positie van de Regeering, tegenover de Octrooi- raad, uiterst moeilijk zal zijn. Spreker vreesde ook dat die Octrooiraad ons veel geld zal kosten en geen werk zal vinden. Intusschen is spreker voor het ontwerp omdat hij van harte hoopt dat het tractaatrecht van be nepen territoriaal zal worden werkelijk interna tionaal; Spreker zette daarna nog uiteen dat, een overeenkomst gewenscht zou zijn met Duitsch- land, waarbij als een Octrooi wordt aangevraag, de verplichting wordt opgelegd om slechts in één der beide landen, waarvoor het Octrooi wordt aangevraagd, een fabriek op te richten en te exploiteeren. Volgens het onderhavige ontwerp zou in beide landen een fabriek moeten worden opgericht en geëxploiteerd. De heer Waller juichte het wetsontwerp toe, omdat het eens een anderen toestand zal scheppen dan van wantrouwen, dat ons volk eigen is, en dat een beletsel vormt om ons kapi taal in ondernemingen te steken. Overigens meende hij, dat het ontwerp een voorsprong aan den buitenlander verleent. De Minister van Landbouw, enz., het wetsontwerp verdedigende, zette tegenover den heer de Marez Oyens uiteen dat de quaestie van de aanvullingsoctrooien (zijnde de octrooien die verleend worden wanneer, nadat reeds octrooi voor een uitvinding toegekend is, een nadere inventie betrekkelijk de zaak wordt gedaan) volledig genoeg geregeld is in het ontwerp. De Minister betwijfelde verder de technische mogelijkheid van het denkbeeld van het interna tionaal Octrooirecht. Breedvoerig bestreed de minister de meening van den heer de Marez Oyens dat van deze Oc- trooiwet weinig resultaten te wachten zouden zijn. Het is den minister bekend dat in buitenlandsche technische kringen en door Nederlandsche tech nici verlangd wordt naar het oogenblik der invoering van de wet om Octrooi aan te vragen op gedane uitvindingen, die op bescherming wachten. De Regeeringscommissaris stond den heer de Marez uyens te woord met betrek king tot de door dezen behandelde vragen van tractaatrecht, welke echter naar de meening van den Commissaris van geen belang zijn met be trekking tot het aanhangige ontwerp. Na replieken werd het wetsontwerp goegekeurd. Heden voortzetting. De Papend rechtsehe zaak. De »D. Ct." meldt, dat het thans vaststaat, dat mr. J. A. van Hamel, benoemd tot hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam, weer met mr. W. Dicke de verdediging zal voeren in de Papen- drechtsche zaak, waarvan de behandeling Don derdag a.s. voor het gerechtshof te Arnhem zal worden hervat. Waarschijnlijk zullen van de zijde der ver dediging geen getuigen worden gedagvaard, maar beslist zeker is dat op het oogenblik nog niet. Poging tot diefstal in een kerk. Voor de Haagsche rechtbank stond terecht B. E. H., beklaagd in den avond van 4 Sept. getracht te hebben uit een offerbus in de R. K. kerk in de Parkstraat te 's-Gravenhage, geld te stelen, na die oflerbus met een valschen sleutel te hebben geopend, 's Avonds in het halfduister in de kerk komende, had de koster een jonge man bij de offerbus zien staan. Er waren ook nog andere menschen in de kerk, en de zaak niet goed vertrouwende, had hij het electrisch licht ontstoken. Na een poosje terugkeerende in de kerk, zag hij de offerbus geopend, terwijl beklaagde zich verwijderde. Hij liep hem na en deed hem door de politie arresteeren. Bekl. erkende wel het plan te hebben gehad om geld uit de bus te stelen, doch tot inkeer gekomen te zijn, toen het licht ontstoken werd. Wegens poging tot diefstal vorderde de officier van justitie, mr. Van Kleffens, 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Hanema, achtte de poging tot diefstal niet bewezen, en vroeg vrijspraak) subsidiair het opleggen van een lichte straf. De diefstal van f 20.000 in het P a 1 a- ce-hotel. Voor de Haagsche rechtbank stond terecht M. A. U., een jeugdig kantoorbediende, in dienst bij de Expl. maatschappij te Scheve- ningen, tegen een honorarium van f30 per maand, met kost en inwoning, verdacht van, in vereeni- ging met een Duitscher, uit een brandkast in het Palacehotel een bedrag van f 20.000 te hebben ontvreemd. Toegang tot de brandkast had men verkregen door een sleutel, die in een lessenaar was geborgen, waarop een sleutel paste dien zij in hun bezit hadden. Bekl beweerde door den Duitscher tot den diefstal te zijn aangezet. De Duitscher, hier afwezig, had daarentegen in een brief de schuld op U, geschoven. Het O. M' eischte 3 jaar gevangenisstraf tegen bekl. Mr. Lieftinck, pleitte verzachtende omstandigheden, ook op grond dat het grootste gedeelte van de geldswaarde op f 175 na'in het bezit van bekl. was gevonden bij de inhechtenisneming te Keulen, en op grond van de verleiding, waar aan bekl. had blootgestaan, ook omdat de dief stal zoo gemakkelijk was geweest. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 74 jaar. Uit aller naam Wed. J. A. SMITS, Baumhöer. Schiedam, 2 November 1910. Overschieschestraat No. 112. De nieuwste bus met. de fijnste Cacao; wacht u voor namaak; alleen echt in inhoud 1 ons, 20 ct. per stuk. Voor de winteravonden 5 ct. per pakje, verschillende smaken bij inle vering van 28 ledige hulzen krijgt men een mooi domino-spel Cadeau. is öLo De kuip is ONVERWOESTBAAR teakhout. Het raderwerk, dat geheel op kogels loopt, van OD breekbaar gereedscbapsstaal vervaardigd. Scheuren, slijten of roesten is totaal onmogeigk. Naboenen, nazien of bleekpoeder ge heel onnoodig. Wascht alles zuiver schoon in vijf minuten. Veel gezonder daar ze geen vuile dampen uitlaat. Veel Zindelijker Uw wasch in eigen huis te doen. Betaalt zichzelve in korten tijd doordien Uw goed niet sljjt en Uw tijd en arbeid uitspaart e eer gemakkelijke conditiën. lederen DINSDAG van 2 tot 4 uur in het Depót Groote Markt 23, S C HIE D A M, waartoe iedere huisvrouw in haar eigen belang wordt uitgenoodigd om de machine in werking te zien. Tegen 1 December eene flinke Dienstbode gevraagd. Het adres is te bevragen in Ullers' Boekhandel, Hoog straat 19, alhier. Te koop gevraagd oude postzegels, alsmede ongebruikte postzegels van Wil lem III. Brieven, met vol ledige inlichtingen, onder no. 3408, bureau van dit blad. kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk «Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, N ij m e g e n. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. bijzonder van samenstelling bijzonder van uitwerking bijzonder voor alles bijzonder, heel bijzonder VOOR U. „DF DUIF". Zuiverheid gegarandeerd. 1 IMAM LEMDO kjjsv--» „GOM© eNsc ha p >c;f, -.V W- -• 'i ,\- r. NATRINE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 4