m* Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Visscherij -berichten. Scheepvaart. iiandeis berichten. Amsterdamsche Effectenbeurs Raad is vertegenwoordigd en deze motie 'ter ken nis te brengen van de liberale kiesvereeniging." R. K, Broodbakkerij en Terbruiksvereeniging. In een gisteravond te Gouda gehouden verga dering, enkel toegankelijk voor katholieken, is in beginsel besloten tot oprichting van een R. K. broodbakkerij en verbruiksvereeniging Een 80-tal leden traden voorloopig toe. Behoud dan natuurschoon. De gemeenteraad van Hilversum besloot- gister, teneinde het natuurschoon te behouden, tot aan koop van het 56 A.A. groote landgoed Hoogt van 't Kruis, eigenaar de heer Temminck, voor een som van *f 270,000. De Papeiidrechtsche strafzaak. In de vergadering van de Ned. Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie op 1 Dec. te Utrecht te houden, zal in behandeling komen het psychiatrisch psychologisch onderzoek in de Pa- pendrechtsche strafzaak en de uit dit onderzoek te trekken conclusies. ,Dr. van Erp Taalman Kip zal 't inleiden. Tan het Hof. Naar wij vernemen, zal H. M. de Koningin bij Haar vertrek naar Dpn Haag, niet verge zeld worden door Z. K. H. Prins Hendrik. De Prins zal tot ongeveer Kerstmis op het Loo ver blijven, in verband met nog te houden jachtpar tijen. Een gedeelte van het staldepartement blijft tot zoolang mede op het Loo. (Tel.) Ned. Gezantschap bjj de Portugeesche republiek. De correspondent te Lissabon van de „N. R. Ct." schrijft Het zal u vermoedelijk nog niet bekend zijn, dat onze gezant hier, m'r. W. Doude van Troost wijk, de plaats zal innemen van jhr. mr. Testa, den onlangs overleden gezant te Madrid. Mr. Doude van Troostwijk zal de vertegenwoordiging van Nederland in Spanje en in Portugal waar nemen, en in het najaar wordt Madrid zijn offi- cieele standplaats. Nederland zal dus in de toekomst in de Portu- geescho republiek geen daar verblijvend gezant meer hebben, zooals tot nu toe het geval was. Tot den zomer van 1911 blijft mr. Doude van Troostwijk echter resideeren te Lissabon. Loodwit. In ide winterzitting der Prov. Staten van Utrecht werd aangenomen het voorstel van Ged. Sta ten, om aan de Vereeniging van Nederl. Lood- witfabrikanten te berichten, dat Ged. Staten zich bereid verklaard hebben bij aanbesteding van pro vinciale Verken in de bestekken ook voor het vervolg voor te schrijven, dat bij het gebruik maken van loodwit dit in olie gemalen en in verzegelde vaten op het werk moet worden aan gevoerd, onder overlegging van 'n door den fa brikant onderteekend certificaat, terwijl bij de in eigen beheer uit te voeren werken ook voor het vervolg op gelijke wijze zal worden gehan deld. Debietrecht op tabak. Naar men verneemt, is gisteren het ontwerp in zake een debietrecht op tabak van den Raad van State bij den Minister van Financiën teruggeko men. De indiening van het ontwerp bij de Tweede Kamér is dus eerstdaags te verwachten. Burgerlek Armbestuur te Middelburg. De oorzaak van het gister gemeld gezamenlijk ontslag van het Burgerlijk Armbestuur is het feit) dat B. en W. op de aanvraag om verhooging der subsidie met f 4000 afwijzend hebben geadviseerd. Draadlooze Telegraphic. Naar wij vernemen, bestaat het voornemen op de West-Indische eilanden Bonaire en Aruba sta tions voor draadlooze telegraphie op te richten. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 November 1910, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 770.2 te Seydisford. Laagste barometerstand 749.9 te Uedaix. Verwachting tot den volgenden dagmeest matige noordoostelijke tot oostelijken wind, be trokken, waarschijnlijk regen, zelfde temperatuur. Gemeenteraad. Op de agenda voor de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 6 Decemberj des n.m. 2 uur, staan de volgende voorstellen: 1. Benoeming van een lid der Commissie voor het Grondbedrijf (vacature - Gdslinga). De Commissie is thans samengesteld uit de ledende heeren N. v. d. Velden, Mr. J. C. von Briel Sasse en A. C. A. Nolet. 2. Benoeming van een plaatsvervangend lid der Commissie, bedoeld in art. 175 der Bouw verordening (vacatureGoslinga). De Commissie is thans samengesteid uit de heeren Mr. W. H. Jansen, voorziiter E. Koop- mans en B. A. J. Wittkampf, leden, en H. v. d. Prift, plaatsvervangend lid. 3. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim catagorie-onderwijzer eener bizonder lagere school - (vacature—Biarez). Aanbevolen worden de heeren 1. J. P. Luxen 2. D. Flapper. 4. Verzoek van den heer Mr. E. II. Hijmans om eervol ontslag als lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Verzoeken van de heeren J. P. L. Roder en J. W. J. Cock, tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschool om buiten de gemeente te mogen wonen, met advies van B. en W. 6. Ontwerp-besluiten, modellen B. en C. tot wijziging der Gemeente-begrooting. 7. Vaststelling van het kohier van het te hef fen schoolgeld op de scholen A. en B„ cursus 1910/11. 8. Bezwaarschriften tegen den aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1910/11. 9. Verzoek vanjde Afd. Schiedam van den Ned. Prot. Bond, om restitutie van een gedeelte van den aanslag in de belasting op de gebouwde eigendommen, wegens wijziging van de belastbare opbrengst van B. en W. 10. Verzoek van het bestuur der vereeniging »Schiedamsch Volksbadhuis" om vergoeding van schuld door de uitvoering van werken aan de Gedempte BroersvestRotterdamsche dijk en subsidie voor de exploitatie van een nieuw Volksbadhuis, met advies van B. en W. 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de heffing der plaatselijke belasting op de gebouwde eigendommen, enz. 12 Voorstel van B. en W. strekkende tot opheffing van de verwarring bestaande ten opzichte van de straatnamen van de Baan en aansluitende stegen. 13. Adres van de vereeniging van Directeuren van Hoogere Burgerscholen tot vaststelling van een regeling betreffende een leeftijds-ontslag aan leeraren der H. B. S. alhier, met nader advies van B. en W. 14. Voorstel van B en W. tot wijziging der verordening regelende de samenstelling en den werkkring der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. 15. Voorstel van B. en W tot aansluiting van de Gemeente aan de sTuinbouw- Onderlinge", met betrekking tot de varzekering der gemeente tuinlieden tegen bedrijfsongevallen. 16. Voorstel van B. en W. tot wijziging de1' verordeningen op de invordering van brug-, sluis- en schutgelden. 17. Verzoek van G. v. d. Boom, om vergoeding van schade aan de schroef zijner stoomboot ver oorzaakt door een stalen tros, welke zich onder water in de haven bevond, met advies van B. en W. 18. Voorstel van B. en W tot vaststelling van een nieuw Reglement voo»>het Algemeen-Han- dels-Entrepót. 19. Adres van de St. Willibrordus-Stichting om een voetpad over de Warande te maken tus- schen hare beide scholen, met advies van B. en W. 20. Verzoek van de Middenstandsvereeniging »de Hanze," Afd. Schiedam, om ook voor de, be gin Januari a.s. te openen 2e klasse van haren handelscursus een subsidie van f100.met vrij gebruik van een verwarmd en verlicht lokaal in school F. te mogen ontvangen, met advies van B. en W. Tentoonstelling V. P. N. Aan de leden der V. P. N., onderafdeeling, Schiedam en Omstreken, is heden het vraagpro gramma en reglement verzonden der op 17 en December in het gebouw „Amicitia" aan de West molenstraat te houden tentoonstelling. Er zijn totaal 51 prijzen uitgeloofd. Aan deze tentoonstelling zal tevens een ver loting verbonden zijn. Brievenbus Station. De directeur van het Postkantoor maakt be kend, dat op Zon- en Feesddagen in de lichtingen van de brievenbus aan het station geen wijzi gingen zijn gebracht. Volksbadhuis. In de week van 2127 Nov. 1910 werden ge nomen 218 baden. lste kl. 2de kl. kuipbaden 17 kuipbaden 35 regen 14 regen 142 school kinder a 5 ct. 10 V Gedurende de maand Nov. 1910 werden geno men 910 baden. lste kl. 2de kl. kuipbaden 63 kuipbaden 137 regen s 82 regen s 577 school kinder a 5 ct. 51 Verhuring. Heden werd ten Raadhuize in het openbaar verhuurd 21 perceelen hooi- en bouwland, gelegen in het Oud- en Nieuw-West-Frankeland, het ontpolderd gedeelte van Oud-Mathenesse en de opgespoten gronden, liggende buiten den West- Frankelandschen dijk. De opbrengst was als volgt: no. 1 f230; no. 2 f420; no. 3 f 470.—no. 4 f160.-; no. 5 f85:— no 6 f90.— no. 7 f95.— no. 8 f120.— no. 9 f85.- no. 10 f70.— no. 11 f40.- no. 12 f50.— no. 13 f55,np. 14 f60.— no. 15 f95.— no. 16 f70.-; no. 17 f60.— no. 18 f80.— no. .19 f100.-; no. 20 f70.— no. 21 f60.Totaal f2565.—. Giste r-m iddag zijn hier door de Rotterdamsche politie aangebracht twee minder jarige jongens, alhier wonende, die te Dordrecht zwervende waren aangetroffen. De jongens zijn aan hunne ouders afgegeven Gister-avond is hier aangehou den en in bewaring gesteld de 12-jarige J. A. D. alhier wonende, die zich tweemaal had schuldig gemaakt aan diefstal in verschillende winkels. De jongen is heden-middag naar verhoor ont slagen. UIT DELFT. Tegen vier studenten te Delft, die op onheb belijke manier een woning van een burger waren binnengedrongen, is een vervolging ingesteld, we gens huisvredebreuk en baldadigheid. AGENDA TAN VERGADERINGEN ENZ. Rotterdam. WoeAsdag' 30 Nov. 8 u. Doele. „Gemengd Koor". i Gen. repetitie van „Die Schöpfung". Donderdag 1 Dec. 8 u. Doele. „Gemengd Koor". „Die Schöpfung". Ongeluk. Te Harlingen vond -men in een sloot het lijk van den 75-jarigen Jan Fokkes, vroeger een bekende hardrijder op schaatsen. Door de duisternis is de man in de sloot geraakt, waaruit hij zich niet kon redden. Lage water stand was de oorzaak, dat F. niet kon verdrinken, zoodat hij door de koude is omgekomen. Smokkelaars. Zaterdagavond bemerkten de kommiezen Jae. Bos en R. de Groot, te Bourtange, dat eenige personen trachtten varkens naar Nederland in te voeren. De ambtenaren namen 22 biggen in beslag, doch stelden zich aan groot gevaar bloot. Hevig toch werd door de smokkelaars op de rijksambtenaren met re volvers geschoten; Bos kreeg een schampschot aan een hand en een been, waaruit gisteren de kogeltjes verwijderd zijn geworden. De Groot werd het hoofddeksel van het hoofd geschoten. Eerst nadat ook de rijksambtenaren tot 9 keeren toe van hun vuurwapenen gebruik hadden gemaakt, zijn de smokkelaars, die niet bekend zijn, afge trokken. Het spoorwegongeluk bij Breda. Of schoon er gisteren den heelen dag aan de ont ruiming der ontspoorde wagens bij Breda is ge werkt, onder leiding van den heer Bogaardt, was men gisteravond om 7 uur daarmee nog lang niet klaar. Men vreesde zelfs, dat het verkeer heden nog niet zou hersteld zijn. Ook twee ge vulde zwavelzuurtanks, waarvan er een dwars over den weg stond en de andere op de zij lag, versperden den weg. Alle treinen hadden gis teren zeer veel vertraging, doordat de reizigers moesten overstappen en alle post- en bagagestuk ken werden overgebracht. De conducteur, die bij den verongelukten remmer in den bagagewagen zat, is nog uit den trein kunnen springen en heeft geen noemenswaard letsel gekregen. Nader wordt gemeld: Het verkeer is hedennacht in orde gebracht, zoodat de treinenloop weer gewoon is. De ma- terieele schade is zeer groot. Vernield of zwaar beschadigd zijn twee petroleumtanks, vijf goe derenwagens en een locomotief. Tyfus. In het marinehospitaal te Toulon lig gen thans bijna 100 tyfuspatienten. De Koningin van Belgie. BRUSSEL, 30 November Het hedenmorgen uitgegeven bulletin over den toestand der Belgische Koningin luidtDe ziekte heeft een geregeld verloop, en is afnemend. De algemeene toestand is bevredigend. Geen tariefherziening in Amerika. WASHINGTON, 30 Nov. Hale, de republikein- sche leider in den Senaat, zeide in een interview, dat in de komende zitting van het congres geen belangrijke werkzaamheden waren te wachten. Met nadruk verklaarde hij, dat er van tariefwet geving geen sprake was, Ernstige opstand in Maeao. MACAO, 30 November. Troepen van land- en zeemacht kwamen gisteravond in opstand. Zij rukten op naar het paleis van den gouverneur en vroegen verhooging van soldij, verdrijving der zusters en opheffing van het blad »Vida Nova." Ten einde onlusten te voorkomen, werden de beide laatste eischen toegestaan. De officieren zijn niet bij machte de soldaten tot gehoorzaamheid te dwingen. Het vraagstuk van de voeding van honderden weezen en daklooze volwassenen is niet opgelost. Leven en eigendommen zijn niet veilig. Noodweer in Rusland. ASTRAKAN, 29 Nov. Op de recde alhier zijn meer dan tien barken gezonken, eenige daar van met man en muis. De aanlegplaats met 360 Perzische scheepsarbeiders werd van den losgerukt èn dreef naar zee. Er bestaat geen hoop op redding. Op de reed® te Koerjef zijn twee stoomschepen cn vier bal ken in het ijs ingesloten. Zeven kustplaatsen zlP overstroomd. Te Stanitsa en te Wosnessenskaja zijn ongeveer 100 huizen afgebrand en dient?11' gevolge 700 menschen dakloos. ASTRAKAN, 29 November. Zestien vaartuig?11 zijn bij de storm op de Kaspische Zee vergaan- Tweehonderd personen vonden den dood in d® golven. ASTRAKAN, 29 Nov. Het stoomschip „fmp®" ratriza Alexandra" is, na gedurende 3 dagen op de Kaspische zee met hevige stormen gekampt te hebben, to Petrawsk binnengeloopen. Het ge" lukte de bemanning van het schip 16 schipbreu kelingen te redden. In het geheel zijn 16 boot?11 gezonken. Twee honderd Perzische en meer dan 100 Russische havenarbeiders zijn gedurende den storm weggedreven in volle zee en verdronken of van koude omgekomen. Geboren: 29 Nov. Bernardus Christianus, z. v. A. Kruining en M. J. C. Meijer, Singel. Overleden: 27 Nov. Ingetje Elizabeth van Woerekom, oud lj. en 6 mud., Oostsingel. 28- Alexander Carolus Josephus Verbeek, oud 67 j. en 4 mnd., St. Anna Zusterstraat. SCHIEDAM, 30 Nov. Vertrokken naar zee ter haringvangst de logger SCH 122 nDehlie," schip" per C. Pronk, voor de 7e reis. Binnengekomen schepen. 30 Nov. z.s. Meteor," kapt. Overbruggen, van Rotterdam, om hier flesschen te laden voor Lon den. 30 Nov. s.s. ^Beierland" kapt. A. Visser, van Leith, geladen met 1.600.000 K.G. steenkolen, lig plaats Voorhaven. Hernosand, 30 Nov. Vertrokken s.s. »Ame- land," kapt. W. C. R. v. d. Meer, met hout, naar Schiedam en Rotterdam. per Hectoliter z-onder Namens Gedurende de maand November arriveerden alhier 4 stoom- en 5 zeilschepen, tegen 4 stoom- en 5 zeilschepen in dezelfde maand 1909. BEURS VAN SCHIEDAM, 30 Nov. 1910. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs, Moutwijn: 26 Nov. 28 Nov. 29 Nov. 30 Nov. f73/4 f 7i/a f 7i/a f7i/a fust en zonder belasting- de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs 29 Nov. 30 Nov- Moutwijn:10 Jenever:14— Amsterdamsche proef.: 151/, S p c e 1 i ng 1.70. Stemming op hedenprijshoudend. ANTWERPEN 29 Nov. Petroleum, Amerik. in loco Nov. Dec. 4 eerste md. Stemming kalm fr. 1919.19l 4» 19'/». HAMBURG, 29 Nov. Spiritus kalm, Nov. mk., 2li/2, Dec., Jan- 21 Vj, koop (zonder fust). PARIJS, 29 Nov. Spiritus gedruktper hectoliter per Nov. fr. 44.25 betaald, per Dec. fr. 44.75 dito, per 4 eerste md. fr. 46 a 46.37, per 4 md„ v. Mei fr. 47.75 a 48. NEWrYORK. Mais Western in loco 29 Nov. 521/4;* 28 Nov. 515/t.* CHICAGO. Ma i s Nov. Dec. Mei 29 Nov. 44y4 471/4 28 Nov. 433/4 46Yg Rogge prjjsh. Loco. 29 Nov. 80 28 Nov. 80 10— 14— 151 1.60. Juli 477, 47i/j van Woensdag 30 Nov. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W. S. Obl.3 dito dito Cert3 dito dito Cert2 HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1908 O. .4 OOSTENR. Oblig. in Zilver 5 Bel. vr Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 Obl, le serie3 RUSL. Obl. 1906 5 O. Iwang. Dombr. ,44 Obligatiën 1905 .44 Obl. Nicolai 67/69 20. .4 Obl. Nicolai 67/69 100. .4 Zuidw. Z. R. 125. .4 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. 0. 1,2,3,4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Ree, v. 0. .5 V. K. Heden. 91 s/8 645/a 89i3j Sfc* 931/4 95 643/a 993/13 941/2 9811, 931 927, 861/4 88 »/i, 98 42i/4 IOO1/2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 2