Dagblad voor Schiedam en Omslreken. net math MMm! ZoièiM Alomeert op Je Na misdaad vergelding. Kiene SctóeJaisciie Courant ps U t. p. veel, f 0.15 p. Mi, f 1.35 p. 3 mi. 33ste Jaargang. Donderdag l December 1910. No. 9881 Officieele berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETON. Verkoop van oud ijzer. Buitenlandscli Nieuws. Verspreide berichten. Staten-Generaal. ABONNEMENTSPRIJS: Dïï blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost vooï Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.per kwartaai. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons BureauBoter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIêN: Van 16 regels f 0.92 met inbegrip van bewijsnummer. Elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend, Ingezonden mededeelingen 25 cent per regel, Voorherhaaldeijjk adverteeren worden uiterst b i i- lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 30. De Burgemeester van Schiedam Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat 'het kohier van de Belasting op Bedrijfs- e« andere inkomsten no. 5 dezer gemeente, over bet dienstjaar 1010/1911, door den heer directeur der directe belastingen te Botterdam op den ^Osten November 1910 executoir verklaard, op deden aan den ontvanger der directe belastingen alhier, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder v'erplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen, alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke be waarschriften tegen eenén aanslag, op genoemd do hier voorkomende, beliooren te worden inge diend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het Wioort, den lsten December 1910. De Burgemeester voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. SCHOUW. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de artikelen 5 en 7 der verordering re gelende den waterstaatkundigen toestand van de 'anderijen, liggende in de gemeente Schiedam, tusschen den Rotterdamscheu Dijk, den Polder Oud-Mathenesse en de bebouwde kom der gemeente Schiedam gemeenteblad no. 7 van 1910j Brengen ter kennis van de eigenaars van de landerijen, als in bet hoofd dezer bedoeld, dat op Woensdag den 14den Decemoer 1910, des voor- middags ten negen ure, eene nadere SCHOUW 2al gedreven worden over de slooten om hun land met de kunstwerken daarin. Wordende bij deze ieder, dien zulks mocht aan Kaan, gewaarschuwd, te zorgen, dat aan liet bij de bovenaangehaalde verordening voorgescbrevene aNdan behoorlijk voldaan zij. Schiedam, den lsten December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. jJe Secretaris, V. SICKEN GA. Inrichtingen welke gevaar, schade oi hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, .Gezien het verzoek van J. fanis om vergun ning tot uitbreiding zijner wagenmakery aan k® Kethelstraat no. 21, kadaster Sectie A nos. '35 en 736 met een gasmotor van 4 P.K., drij- v®nde «en lintzaagmachine en een houtdraaibank Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Doen te weten dat voormeld verzoek met de bijlagen op de Secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag, den '15 December a.s., des ^middags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid Z&1 worden gegeven om bezwaren tegen het toe- 246) Weet zij, dat Lucie hare dochter is! Zij weet dit, ik sta daarvoor in... tyjpT, Heeft zij u gezegd, dat zij Jeanne Fortier p Neen, maar ik heb het geraden, evenals a|d Harmant zelf het geraden heeft... Etienne Castel ging rechtop zitten. Paul Harmant heeft dus tegenover haar ge daan - Ja. En hij heeft haar herkend Waaraan Aan de wijze, svaarop zij|voor Lucie pleitte... Heeft Jeanne Harmant herkend. Zij kon hem niet herkennen... Het was de ste keer, dat zjj hem zag. ■ye~T Waarlijk, mompelde de kunstschilder, mijne EgJl^kingen waren onjuist. Hetgeen gij zegt, ijst zulks opnieuw 1... -Gij verdacht iemand?... Wie? Paul Harmant. TT, ik veronderstelde dat... at dacht gij dan Doodeenvoudig, dat Paul Harmant niemand staan van dat verzoek in te brengen en die mon deling of schriftelijk toe te lichten datgedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomenen dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den lsten December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE, De 8er.ret.ariH, V. SICKENGA. Aanwezig op de gemeente smederij aan de Laan der Begraafplaats (ingang Singel). Prijsopgave wordt gevraagd voor 2480 K.G. smeedijzer 5655 K.G. gegoten ijzer 250 K.G. verbrand ijzer 815 K.G. plaatijzer 353 K.G. gegalvaniseerd ijzer, welke partijen te bezichtigen zijn dagelijks van 9—12 v.m. De biljetten in te leveren vóór Maandag 5 De cember a.s. 12 uur ten Raadhuize. loms pioners, 17 bataillons verkeerstroepen en 23 hatailloins trein-soldaten. RUSLAND. Het. „Berliner Ta.gehlatt" verneemt van zijn: Petcrsbu'rgschen berichtgever, dat de Tsaar de opvoeding van den troonopvolger, grootvorst Alexis, heeft opgedragen aan den minister van, marine Wojewodski. Deze admiraal wordt, in Rus land beschouwd als iaën groot paed,agoog, wijl hij jaren lang directeur van het kadettenkorps in Nioolaja en van de marine-academie geweest is. Daar het ambt van gouverneur van den toe- kioimstigen Tsaar niet goed vereenigtbaar is met flat vain minister, zal admiraal Wojewodski bin- tnenkort aftreden. Hij wil echter eerst het re sultaat va,n ide (revisie der marine-departementen ide schijn-revisie mag men die wel noemen afwachten, omdat anders zijn aftreden wellicht tot ongunstige meeniingen 'aanleiding zou kun nen geven. j DUITSCHLAND. Het den Rijksdag voorgelegde leger-wetsont werp, beoogt een geleidelijke uitbreiding der le- gersterkte in tijd van vrede, en wel op dusdanige wijze, dat in den loop van het dienstjaar 191.5 het aantal manschappen 515.321. zal bedragen. Aian het einde van genoemd jaar, bestaat het Duitsche leger dan uit 634 bataillons infanterie, 510 eskadrons kavallerie, 592 batterijen veldar tillerie, 48 bataillons vesting-artillerie, 29 hata.il- anders is dan Joris Garaud, de moordenaar van Jules Labroue. XXXVI. Maar wat deed u dit veronderstellen Alles en niets antwoordde Etienne Castel... De persoon van den grooten industrieel Paul Har mant scheen mij toe, door iets geheimzinnigs omringd te zijn. Enkele kleine bijzonderheden uit zijn leven... zijn zoo lafhartig en tegelijkertijd zoo wreed het gedrag tegenover de arme Lucie, zijn volharden in het besluit, dat Lucien Labroue de echtgenoot van zijne dochter worde... het zich aanschaffen van het stuk, hetwelk Lucie bekend maakte met de smet, die op haar naam kleefde en dat tusschen haar en Lucie een onverkomen- lijken afgrond plaatste, al die zaken schenen mij evenveel bewijzen toe, dat Paul Harmant een ellendeling is... en thans valt alles in duigen en mijne bewijzen gaan in rook op. Toen hij George verliet, hield hem slechts ééne zaak bezig en koesterde hij slechts ééne gedachte Den baron de Reiss op te sporen... Keeren wij tot Raoul Duchemin terug. Deze was naar Parijs vertrokken en naar de Damesstazt in de Batignolles gegaan, waar hem de naaister van juffrouw Augustine wachtte. Noch Duchemin, noch het jonge meisje verga ten de plannen, die zij beide gesmeed hadden tegen Ovide Soliveau, den zoogenaamden baron de Reiss. FRANKRIJK. Reuter seint uit Parijs Het wassen van tal van rivieren en stroomen gaat steeds voort. Tengevolge van het buiten de oevers treden van de Maine, zijn de laaggelegen wijken te Angers ondergeloopen. De Loire overstroomde de landerijen en de wegen bij Saumur. De gasfabriek en de electrische centrale staan onder water- De cavalerie rijschool is ontruimd. Te Saint Benoert (Vendée) is een dijk door gebroken. Het land is overstroomd en de hoeven zijn ontruimd. De Kamer vain inbeschuldigingstelling heeft, conform den edsch van den rechter van instructie Albanel, dien boedelnedderaar Duez, diens eer sten klerk Martin, igezegd Gauthier en de beide gevolmachtigden Lefebvre en Breton, verwezen naar de openbare zitting van het assisenhof van de Seine. 'i PORTUGAL. Volgens de bladen heeft de regeering Espregueira, oud-minister van Financiën en Aranjo, een ambte naar van de schatkist, die met een depositocassa een contract, waarbij de verantwoordelijkheid van den staat betrokken is, hebben gesloten, om de leeningen van Maria Pia te vergemakkelijken, voor den rechter gedaagd. SERVIë. In de Skoeptsjina is gister het handelsverdrag met Oostenrijk-Llongarije aan de orde geweest. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde dat Servië den weg over Oostenrijk-Hongarije van groot belang acht te zijn, omdat deze de beste weg is voor den uitvoer. Elke buitenlandsche politiek is de resultante van den drang van nationale belangen. Deze resultante gebiedt Servië nadrukkelijk een vredespolitiek te volgen, hetgeen dan ook in alle oprechtheid geschiedt. Het hoogste belang van Servië is de weldaden van den vrede te genieten om opgewassen te worden tegen de taak, waar de toekomst het land tegenover kan stellen. Het handelsverdrag werd in principe met 94 tegen 22 stemmen aangenomen. Uit St. Petersburg wordt aan de Berlijner sPost" gemeld, dat de toestand van gravin Tolstoï verergerd is. De zieke heeft het bewustzijn ver loren haar dood wordt elk oogenblik verwacht. Ten gevolge van het mislukken van de oogsten door de droogte in Argentinië zijn de Russische koloniën in de streek van Macachina (Pampa) tot diepe ellende vervallen en dreigen zij de winkels te plunderen onder voorwendsel, dat De eenige hoop van Duchemin was weder in het bezit te komen van het procesverbaal en ook van de valsche door hem onderteekende stukken, Amanda koesterde eveneens vurige wenschen. Zij hoopte, even levendig als Duchemin, een maal de door haar onderteekende schuldbekente nis, afgegeven aan juffrouw Delion, de eigenares van het modemagazijn te Joigny, in handen te krijgen. Nog denzelfden avond, dat Duchemin te Parijs aankwam, behandelde zij de zaak, waarin zij zoo veel belang stelde. Zij vroeg: Zijt gij gereed, handelend tegen onzen gemeen- schappelijken vijand op te treden Hij antwoordde bevestigend. Dan zullen wij een middel bedenken, om in zijn huis te komen, alle meubels te doorzoeken en de papieren, die ons kunnen benadeelen te bemachtigen... Ik ben bijna zeker ervan, dat Ovide Soliveau in betrekking staat tot den vader van juffrouw Harmant.Het is dus te Courbevoie, in den om trek der fabriek, of te Parijs, dicht bij het huis in de Murillostraat, dat gij u in hinderlaag moet leggen. Den een of anderen dag zal Ovide Soli veau naar zijn medeplichtige gaan... Op het oogenblik, dat Soliveau, dien gij kent, Harmant verlaat, zult gij hem slechts te volgen hebben. Voor het geval, dat Paul Harmant hem niet bij zich aan huis ontvangt of ook niet in de fabriek, dan zal hij hem toch ongetwijfeld gaan bezoeken. de handel weigert het crediet te verlengen. Op verzoek van den Russischen gezant heeft de regee ring maatregelen genomen om onlusten te voor komen. Zij heeft besloten, hulp aan die kolonies te zenden en gratis granen beschikbaar te stellen voor den aanstaanden zaaitijd. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 30 Nov. Na regeling van werkzaamheden worden de algemeene beschouwingen over de begrooting hervat. De heer Hugenholtz krijgt het woord over een persoonlijk feit, gelegen in het verwijt van Minister Heemskerk, dat hij met den gods dienst zou hebben gespot. Integendeel de Reg. spot met den naam Gods, door dezen in de be handeling van militaire zaken te mengen. De Minister van Binnenlandse he zaken ontkent, dat hier van een persoonlijk feit sprake kan zijn, en dat zijn verwijt des hee- ren Hugenholtz' spot gegolden had met dr. Kuy- por's rede. Daarna repliceert de heer Troelstra en wijst op het weinig overtuigende van de houding der Regeering bij de bespreking van de groote lijnen van haar beleid en bespreekt voorts de nieuwe onderscheiding van «autonoom" en «he teronoom". Wat is daarvan het nut Spr. wees op verschillen bij onderscheidene groepen van leden der rechterzijde in zake Zondagsrust, benoemin gen, eedskwestie en bedrijtsorganisatie, van welke laatste de Reg. alles schijnt te verwachten, rege ling van arbeidsduur en -loon, werkeloosheids verzekering enz, Tariefverhooging is voor deze Reg. de basis van al wat komen moet op het ge bied van sociale verzekering. Zal dit alles in 1913 klaar kunnen zijn Men denke aan het gehaspel met de Bakkerswet en aan de onvolledige toebe reidselen voor de verzekeringswetten. Spr. verde digt zich tegen het verwijt van mr. Patijn, dat de sociaal-democraten door hun vroegere houding aansprakelijk zijn voor de groote militaire uitga ven onder dit kabinet en verweert zich dan tegen de aanvallen van den hter Savornin Lohman in zake het militarisme. De heer De Visser ontkent de tegenstel ling tusschen autonoom en heteronoom beginsel en verdedigt zijn standpunt in zake de sociale verzekering. De heer De Meester zegt, dat hij bij een zoo slechten financieelen toestand het wetsontwerp tot stichting van een fonds voor de kustverdedi ging niet zou hebben ingediend. Spr. meent, dat minister Heemskerk zijn ambtgenoot van finan ciën slechis zwak verdedigd heeft en van diens beleid weinig te hopen is tegenover het te ver wachten accrés der uitgaven. De methode van het maken van reservefonds, terwijl er tekorten zijn, keurt spr. af als schijn. De heer Tydeman zegt. dat de door hem genoemde gevallen slechts bedoelden te wijzen op het noodzakelijkerwijze verscherpen van godsdienst verschillen onder deze Regeering. De klachten van den heer De Stuers over achterstelling van Katho lieken is in strijd met het beginsel om alleen de geschiksten en bekwaamsten te benoemen. Het optimisme van minister Kolkman acht spr. mis plaatst hij maant tot meer zuinigheid- Spr. ont kent, dat de linkerzijde tegenover dien Minister Volg dus ook het spoor van den millionnair. Dat zal ik morgen vroeg reeds doen. Nu iets anders, zeide het jonge meisje. Hebt gij uwe schadeloosstelling ontvangen van het be stuur der spoorwegmaatschappij Ja. Zij stond op, ging naar eene kast, opende die, wenkte Raoul te komen en vervolgde Ziedaar mijne spaarpenningen. Ze zijn af komstig van baron de Reiss... Ik geef u verlof, daaruit te nemen, wat gij noodig hebt. Welnu I zeide de jonge man, terwijl hij zijne portefeuille te voorschijn haalde Ik zal mijn fortuin bij het uwe voegen. En Duchemin legde zijne vijfduizend francs in de lade van de kast en ging naar zijn hotel. Amanda scheen uiterst getroffen te zijn door dit blijk van vertrouwen in haar. Den volgenden morgen vroeg ging Raoul Du chemin, die zijne baard en snor had afgeknipt, hetgeen Soliveau moest verhinderen hem onmid dellijk te herkennen, staan tegenover het huis van den industriëel in de Murillostraat Nauwelijks was hij daar gedurende tien minu ten, of de twee deuren van de groote poort werden geopend Op de binnenplaats wachtte voor het bordes en tot vertrek gereed, eene victoria. Paul Harmant ging de trappen af, stapte in het rijtuig en zeide tot den koetsier. Naar Courbevoie. (Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 1