Abonneert U J JEXLER J JEXLER J J EXLER 1 Magazijn DE OOIEVAAR, g onder No. 230. Behangen 12'/a Ct. de rol, u. J. H. KREIJGER, A. v. d. BRINK, Ingezonden. op de Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie. Kerknieuws. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Scheepvaart. Advertentiën. Burgerlijke Stand. Broersveld. Handelsberichten. Hoogstraat 146 auuuii Hoek Zwaansteeg is aangesloten aan de Telefoon Groote keuze in HOOGSTRAAT 178. Conflseur Cuisinier. Groote keuze in Groote keuze iu H 175 HOOGSTBAAT, Kindergoederen. St. Nicolaas-Cadeaux. JAN niJKSTRA, 4 aleepï^ot „Ero^" uil tie Na^aul^aven werd ge sleept. Het roer van het. rijhschip sloeg tegen de „Petronella", waardoor deze vrachtboot ter hoogte van de machinekamer een scheur kreeg ter 'lengte vaai een meter. Dienten,gevolgé is de „Petronella" gezonken. Het vaartuig ligt in den mond der Nassauhaven, buiten het vaarwater. Persoon")ijke ongelukken hadden er niet bij plaats. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Rotterdam. Donderdag 1 Dec. 8 u. Doele. „Gemengd Koor". „Die Schöpfung". Schiedam, 1 December 1910 Mijnheer de Redacteur Er is deze week inschrijving geweest voor het afhalen van lompen, enz. aan de aschstaal. Daarvoor kwam geen enkel biljet in, wat mij grootelijks verwondert. Ik had wel gedacht een biljet te hooren noemen van een zeker persoon, die in 1909 van de Gemeentereiniging zoo bevoor deeld, werd dat hij de gunning kreeg, voor f 100.— beneden den prijs die een ander het jaar te voren betaalde. En dat nog wel zonder openbare inschrijving, dus feitelijk van gemeentewege onrechtvaardig gesteundalleen omdat hij zoo goed kon klagen en steunen. Waarom doet hij nu de gemeente niet eens een pleizier, als wederdienst Waarom schrijft hij nu niet in b. v. voor een bedrag als wat verleden jaar is betaald? Hij weet óók wel dat hij een strop zou hebben. Maar 1 de eene dienst is de andere waard. U dankend voor de plaatsing, Hoogachtend, J. De moord te' s-G raven hag e. Zooals men zich herinneren zal, verklaarde de 18-jarige huis knecht W. J., leen zoon vajn een der buren van het iri het Hofje van Van Es, in de Koningstraat in Den Haag vermoedelijk vermoorde oude vrouw tje, die in verhand met deze misdaad zich in hechtenis bevindt, dat hij de geroofde sieraden in een privaat van een herberg had geworpen, uit angst voor ontdekking. Inderdaad werden, zooals men weet, in het riool bij die herberg verschillende der geroofde kostbaarheden gevon den. Den hoofdinspecteur Rietdijk is het thans gelukt, nog op te sporen den gouden ring der vermoorde juffrouw G. Gebleken 'is, dat J. dezen ring den avond van de misdaad en den volgenden ochtend in de ouderlijke woning heeft, gedragen en des Zondags ten geschenke heeft gegeven aan oen 16-jarig meisje, met wie hij omgang had. Aanvaring. De mailboot „Prins Hendrik" is gisteren bij Sbeerness in aanvaring geweest met een Engelsche torpiedoboot. „De Prins Hen drik" bekwam slechts lichte averij. Poging tot doodslag. De brigadier der maréchaussee te Roermond heeft gisteren gearres teerd en naar de gevangenis te Roermond over gebracht den 20-jarigen koopman Ph. H., te Me- lick, verdacht van poging tot doodslag op zijn vader. van 65 jaar. De overledene was. sinds 1897 pastoor aldaar. Het klooster der eerw. paters Franciscanen te Heerlen nadert zijn voltooing. Het zal een zegen voor de heele mijnstreek zijn. Naar wij vernemen, zal als gardiaan optreden de hoogeerw, pater Vitalis Keenen, oud-provinciaal. Met Kerstmis zullen er reeds de H.H. Diensten gehouden worden. (»Tijd.") Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de tweede helft van de maand November. H. Tarnminga, Amsterdam. Mev. Koningsbergerv. Klaveren, Oosterdam. Mej. M. Duuk, Rotterdam. e f k aart. Moutwijn: B r Mej. H. van Dijk, J. van Herwaarden, Marie Vrolijk, Buitenland. Brief. F. Roodenrijs, Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen terug gegeven worden. Delftshaven. Gouda. Scheveningen. Antwerpen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Schiedam, en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand Nov. 1910 ingelegd f 11464.145 terugbetaald f15713.98 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 8026. Arrestatie op een postkantoor. In den laatsten tijd waren aan het hoofdpostkantoor le 's-Gravenhage herhaaldelijk klachten ingekomen over het vermissen van brieven. Toen nu weer een klacht inkwam, vond de politie daarin aan leiding om met een barer honden een onderzoek in te stellen. Gisterenavond laat, meldt de Avp., werd dit gehouden en had tot gevolg dat de hond een van de beambten aanwees. Bij fouilleering wer den op dezen ettelijke brieven bevonden, welke, blijkens de. adressen etc., niet in zijn bezit be hoorden te zijn. De man werd in arrest gehou den. Het onderzoek is in vollen gang. Cook. De Londensche bladen hebben een tele gram uit New-York, dat meldt, dat Cook in »Hampton's Magazine" een artikel publiceert, Waarin hij mededeelt, dat hij na rijp beraad toegeeft, niet te weten of hij de Noordpool heeft bereikt. Hij gelooft, dat zijn verstand in de war Was door de ontberingen van het leven in de Poolstreken. Miltvuur? In een leerfabriek te Marjevols (departement Lozere) is onder looiers, die uit Spanje afkomstige huiden hadden bewerkt, een épidemie ontstaan, die aan miltvuur doet denken. Een hunner is reeds overleden. Tweede Kamer. Heden hadden de replieken plaats. Minister Heemskerk zal na de wijze, waarop de heer Borgesius, na de eerste rede des ministers, de medaille-zaak heeft opgenomen, over de kwestie geen woord meer zeggen. Hij verdedigt zich tegen het verwijt, zich van de verschillende zaken te hebben afgemaakt en beantwoordt voorts nog eenige in den tweeden termijn gemaakte opmer kingen. Hij eindigt de rede met de opmerking, dat het debat onvruchtbaar is geweest, veel tijd heeft gekost, niet bevorderlijk is geweest aan de samenwerking en niet dienstig was aan de groote belangen, waarvoor de Kamer bijeen is. Leerlingen H.B.S. De Raad van Enschedé heeft besloten zich tot den Minister van Binnen. Zaken te- wenden met het verzoek eene wettelijke regeling^ te willen bevorderen, krachtens welke belanghebbende gemeenten verplicht worden tot bijdrage op het schoolgeld voor leerlingen uit die gemeenten, die het onderwijs aan H. B. Scholen in andere ge meenten volgen. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van de weigering der gemeenten Lon- neker, Hengelo (O.) Borne en Haaksbergen om bovenbedoelde bijdrage te verleenen voor leerlin gen, die uit die gemeenten de H. B. S. te Enschedé bezoeken. De Papendreclitsche strafzaak. Naar wij vernemen, heeft de verdediging in de Papendrechtsche strafzaak besloten geen cassatie aan te teek enen. Ook de advocaat-generaal zal in het vonnis berusten. De koningin van België. BRUSSEL, 1 December. Het hedenmorgen uitgegeven bulletin over den toestand der Konin gin zegt: H. M kon vannacht een vrij lange rust genieten. De koorts blijft matig: de algemeene toestand blijft bevredigend. De opstand in Macao. LISSABON, 1 December. De gouverneur van Macao, die verdacht wordt van bescherming der godsdienstige congregaties, is ontslagen en wordt vervangen door den rechter Joao Markies de Vidab De rust is geheel hersteld. 28 Nov. f 71/a 29 Nov. per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J WITTKAMPF. Bond van Distillateurs 30 Nov. 10— 14— 15'/, 1.60. 1 Dec. 10— 14— 15", 1.60. M o u t w ij n Jenever: Amsterdamse lie proef.: Spoeling: Stemming op heden: kalm. PARIJS, 30 Nov. Spiritus prijsh. per hectoliterper Nov. fr. 44.75 a 44.45 betaald, per Dec. fr. 45 dito, per 4 eerste md. fr. 46.50 a 46.75, per 4 md., v. Mei 48.25 betaald. NEW-YORK. Mais Western in loco 30 Nov. 521/,;* 29 Nov. 52i/4 CHICAGO. Ma i s Nov. Dec. Mei Juli 30 Nov. 441/a 471/s 47V8 29 Nov. 441/4 471/4 4=77/8 Rogge prijsh. Loco. 30 Nov. 80— 29 Nov. 80— VEEMARKT TE DELFT, 30 Nov. Heden waren de veeprijzen als volgtvette koeien 1ste kw. f200 a 290, dito 2de kw. f150 a f200 Kalf koeien 1ste kw. f200 a 280, dito 2de kw. 150 a 200, vaarkoeien 1ste kw. f130 a 200, dito 2de kw. f90 a 130, vette kalveren 1ste kw. f70 a f 100, dito 2de kw. f40 a 70, vette schapen lste kw. f a dito 2de kw. f a lam- schapen lste kw. f a dito 2de kw. f af. vette lammeren f 17 a 21.weilamme- renf a magere varkens f16 a 40; biggen f7 a 15nuchtere halveren f7 a 26 paarden f50 a 100; stieren f a veulens f a rundvleesch 80 72 en 64 c., vet kalfs- vleesch fl.— f0.90 a f 0.80 c., schapenvleesch a c., lamsvleesch a c alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 242 runde ren, 4 paarden. 18 vette kalveren 94 magere dito, 454 schapen of lammeren, 159 varkens, 420 biggen, 16 geiten of bokken, Botermarkt te Delft. De prijzen der boter waren hedenle kw. f54, goede f64. per J/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 196/8 en 66/16 vaten, wegende te zamen 7580 kilogram. CUREGHEM-ANDERLECHT, 30 Nov. Heden waren aangevoerd 2087 runderen, waar van 669 ossen, 198 stieren, 1220 koeien en vaar zen. Men betaalde voor ossen fr. 0 86 a 1.06, stieren fr. 0.78 a 0.98, koeien en vaarzen fr. 0.64 a 0.84 per kilo. Beurs van Amsterdam. Donderdag 1 Dec. Carren Steels 76s/4Atchisons 1025/,Den vers 291 /2Eries 27'/a Kansas gew. 30s/4Roc- ky's 31- South Pac. 113'/aSouth Rails 25"/8 5 Unions 173>/a; Wabash Gr. Trunk gew.; Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 147Handelm. resconto A'dam Deli A'd. SerdangDeli- cultKrapoh Langk. A.Medan N. Asahan 66R'd Deli 384. Kon. Petr. 425'/a; Enim 205; Perlak Sumpal 159'/a Z. Perlak Prolongatie 4 Gehuwd: 30 Nov. L. N. Vernie en H. Mak. Geboren: 30 Nov. Teunis, z. v. A Hartog en A. F. Groene wegen, Hoofdstraat. Overleden: 29. Nov. Nicolaas Marinus Robberecht, oud 69 j., Willemshofjm -30.Catharina Elizabeth de Veld, oud 7 weken/ Gasstraat. gevraagd tegen 1 FEBRUARI, kunnende koken v. g. g. v. Spreekuur van 9—12 v. m., 7—9 n. m., VAN DER VALK, Mathenesserdijk 74, Delftshaven. Ondergeteekende bericht hiermede, dat de Ruim voorzien van Chocolaad- en Suiker- figuren, Borstplaat in verschillende soorten. Hopende door UEd. met een bezoek vereerd te worden. Hoogachtend, UEd. dw. dien. Te Nieuw-Vossemeer overleed Dinsdag de ^éereerw. heer A. M. Canters in den ouderdom Binnengekomen schepen. 1 Dec. z.s. „Ckmfiance", kapt. G. Hendriks, van Rotterdam, om hier ledige flesschen te laden voor Londen. NEW-CASTLE, 1 Dec. Aangekomen s.s. „Dal- tón", ka.pt, A. Janssen, van Schiedata. Vertrokken schepen. S.s. Holmside, kapt. John J. Reed, met steenkolen naar Schiedam. BEURS VAN SCHIEDAM, 4 Dec. 1910. Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. is het eenig natuurlijk middel tegen slechte spijs- verteering, is smakelijk, voedzaam en licht ver teerbaar en is uitsluitend echt verkrijgbaar bij SMIT, Bakkerjj, Broersveld. oil ppfl ••U' /t&VV Sport- en Blouse-Flanellen. Witte en Jaeger Flanellen. Baai, Bever, Molton. Laken en Moiré Rokken. Tricot en Flanellen. Kinder- en Ljjfrokjes. Jaeger Onderlijfjes. Hoeren- en Kindertricot. Beleefde uitnoodiging tot bezichtiging ETALAGE. Groote verscheidenheid diverse artikelen. Aanbevelend, Kousen en Sokken. Kraagbesehermers. Fichus-Shawls. Mutsen, Handschoenen. Corsetten, Dassen. Fantasie-, Kinder en Dienstboden-Schorten. Katoenen- en Linnen Zakdoeken. Dienstboden-Katoenen. Kleerstandaards. Kapstokken. Paraplue standaards. Boekenrekjes. Bureaustoelen. Dames-bureaux. Étagères. Dien- en Tbeetafels. Bloemtafeltjes. Mimi Zuilen en Standaards. Pantasiestoelen. Fauteuils en Crapeauds. Spiegels en Schilderijen. Rookkastje8. Muziekkastjes. Werktafeltjes, epz- Gordijnstoffen. Afgepaste Gordijnen. Galons, Franjes, Kwasten. Wollen en Gestikte Dekens. Moltonnen Reis- en Gekleurde Stoelkussens. Theewarmers. Tafelkleeden. Kachelzeilen. Yachten, Stoven. Yoetzakken, Kruikjes. Tochtdekens. Tochtvacht. Tochtduffel, enz. -jii- b/d. Goudsche Wagenstr. ROTTERDAM. ^j(- (249) SjjC (!/\y\y\y\yM'\y\j'\ysy\ysy\ysy'4/Nysi' v/ KLorto Korltstraat r7. Het goedkoopst en soliedst Adres voor bou werij en voor groote en kleine verbouwingen. Vraagt Prijsopgaaf. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). 9^* Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet teruggegeven. SÉtasè tail f 71/2 30 Nov. f 71/2 1 Dec. f 71/2 s REBERS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3