Gemeenteraad. Koloniën. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. soy, Oost-Indië. 30»/. «Va Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 4 April l9ll, des namiddags 2 uur. Tegenwoordig 19 leden. Afwezig de heeren rar, Jansen (met kennisge ving) en Ris. Na opening der vergadering, stelde de voorzitter voor, allereerst over te gaan tot beëediging der nieuwe Raadsleden, de heeren B. W. de Jong en C. Houtman. Hij verzocht den secretaris de beide heeren binnen te leiden. Na eenige oogenblikken komt de secretaris met beide heeren de vergaderzaal binnen, waarna laatstgenoemden zich voor den zetel des Voorzitters plaatsen, teneinde in zijne handen de bij de wet vereischte eeden af te leggen. Nadat door beide heeren hieraan voldaan is, zegt de Voorzitter dat beide heeren als ern stige mannen wel zullen weten wat het Raads lidmaatschap in den tegenwoordigen tijd betee- kent, en zij alles wat in hun vermogen is zullen doen om de belangen dezer gemeente te bevor deren. Voorzitter feliciteert hen met hunne onder scheiding. Hij sprees t den wensch uit, dat zij nog vele jaren in hun functie zullen werkzaam mogen zijn. Niet alleen in de Raadszittingen maar ook in de Commissies valt veel werk te doen. Voorzitter hoopt dat zij met B en W. en de Raadsleden nog jaren met lust en ijver zullen blijven arbeiden aan de behartiging der belangen van Schiedam. Daarna nemen de heeren Houtman en De Jong hunne zetels in. De Voorzitter meent, dat thans ook het oogenblik daar is, om hulde te brengen aan de beide afgetreden Raadsleden, de heeren De Groot en Van der Schalk. Wat zij in het belang van Schiedam gedaan hebben, is zeer veel geweest. Den heer De Groot, die van Sept. 1891 af, dus bijna 20 jaren, als Raadslid de belangen van Schie dam heeft gediend, komt een woord van hulde, lof en dank toe voor alles wat hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Op de manier, die hij het best achtte, heeft hij aan tal van zaken medegewerkt en voor vele gewichtige din gen het initiatief genomen. Met volkomen toewij ding heeft hij zich voor net Raadslidmaatschap gege ven. Het spijt Voorzitter dan ook, dat wij hem thans, wegens gezondheidsredenen moeten missen, een reden die geëerbiedigd moet worden. Hopen wij, dat door de verlichting, die hij heeft verkre gen, doordat zijne werkzaamheden van Raadslid zijn komen te vervallen, hy zijn gezondheid zal herkrijgen. Ook den heer Van der Schalk brengt spr. een woord van lof en dank. Gedurende 9 jaren heeft hij met eere eene plaats in den Raad vervuld. Hij had voor zijn Raadslidmaatschap zeer veel over; dikwijls woonde hij ten koste van vele opofferingen de vergaderingen van den Raad en de commissies bij. Hij was zich steeds ten volle zijn taak bewust. Wij betreuren het dan ook, hem, helaas ten gevolge van een misverstand, te moeten missen. Spr. uit echter de verwachting, dat de groote heelmeester, de tijd, de kleine schrammen en wondjes, wer- kelyk of denkbeeldig weer zal heelen en we hem later nogeens in den Raad zullen terugzien. De notulen van de vergadering van 7 Maart Maart jl. worden hierna vastgesteld en die van de vergadering van 24 Maart d.a.v. verdaagd. Mededeel in gen. Hierna doet de Voorzitter mededeeling, dat bij het college van B. en W. zijn ingekomen Van Ged. Staten dezer Provincie missive, ten- geleide van een uittreksel uit het Kon. besluit van den 18en Maart jl. en uit den daarbij be hoorenden staat, houdenden goedgekeuring der Raadsbesluiten: a. van 10 Januari 1914 tot hef fing eener belasting onder den naam van beurs- belasting; b van 21 Februari 1911 tot wijziging der verordening tot heffing van sluisgeld aan de Binnensluis; en c. van 21 Februari 1911 tot wij ziging der verordening tot heffing van schutgeld aan de Buitensluis. Kennisgeving. Idem missive, houdende mededeeling van het overlijden van den heer Mr. J. G. Patijn, Com- saris der Koningin in deze Provincie. Kennisgeving. Idem missive, ten geleide van hun beslissing, dd. 28 Maart jl., waarbij, naar aanleiding van het bezwaarschrift van D. Boonstoppel diens aanslag in de plaatselijke directe belasting op het inko men, dienst 1910, is vernietigd en hij van het het Kohier is afgevoerd. Kennisgeving. Ingekomen van B. en W. Missive, houdende mededeeling dat door hen tot leden der commissie, bedoeld in art. 18 der verordening óp de heffing van een plaatselijke directe belasting naar het inkomen zijn benoemd de heeren W. F. Eekenhausen A. J. J. Groot, C. M. |Knoop, Th. Kudders, G. Montfoort, P. C. van der Pant Jr., D. Ris, G. W. Snel en A. Koper, die deze benoeming hebben aangenomen. Kennisgeving. Idem missive ten geleide van hun besluit, d d. 27 Maart j 1waarbij aan den, met ingang van 1 Juni a.s.,op zijn verzoek eervol ontslagen staal werker, in dienst der Gemeente-Reiniging, M. van der Eyk, met ingang van dien datum, een pen sioen is verleend van f282 per jaar. Kennisgeving. Idem proces-verbaal van de door hen op den 31 Maart jl. gedane opneming der boeken en kas by den Gemeente-ontvanger. Kennisgeving. Van den heer P. M. J. A. Lagerweij, houdende mededeeling dat hij zijne benoeming tot lid- voorzitter der commissie voor het Algemeen Han dels-Entrepot aanneemt. Idem van de heeren M. Kranen en B. A. J. Wittkampf, dat zij de benoeming tot leden dier- zelfde commissie aannemen. Kennisgeving. Van Curatoren van het Gymnasium missive, houdende inzending van het verslag van den toe stand van het Gymnasium alhier over het jaar 1910. Kennisgeving. Van de Directie van het Algemeen Handels- Entrepot. missive, tengeleide van de rekening over 1910, vergezeld van de daarbij behoorende bewijs stukken. In handen van de Financieele commissie om advies. Van den Directeur der Burger-Avondschool, missive, houdende mededeeling van de data, wóarop het eind-examen zal plaats hebben en van die, waarop de jaarlijksche tentoonstelling zal ge houden worden. Kennisgeving. Van de commissie van toezicht op de gemeen telijke Arbeidsbeurs missive, ten geleide van het verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs over het jaar 1910. Kenisgeving. Idem missive, houdende mededeeling van den rooster van aftreding van de leden dezer com missie. Kennisgeving. Van het Bestuur der Afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond, missive ten geleide van het jaarverslag en de rekening over het 1910 van de Teeken- en Vakschool »St. Joseph". Van de commissie voor de Gemeente-reiniging missive, tengeleide van het verslag omtrent den toestand en de werking over het jaar 1910 van dezen tak van dienst. Kennisgeving. Van de commissie van Administratie voor het Stadsziekenhuis missive, ten geleide van le. het v erslag van het Stadsziekenhuis over het jaar 1910. 2e. een besluit tot het doen van af- en over schrijving op de begrooting van uitgaven voor iiet Stadsziekenhuis, dienst 1910. De heer De Bruin vraagt of dit verslag ter visie kan blijven liggen tot de volgende verga dering, ten einde alsdan besproken te worden. Hij wil eenige opmerkingen maken naar aanlei ding van het feit, dat.in het verslag geen mel ding wordt gemaakt van de verdere plannen der commissie met betrekking tot den bouw van een nieuw ziekenhuis. De Voorzitter stelt voor, het verslag tot de volgende Raadszitting ter visie te leggen. De heer Wittkampf vraagt wat hiermede bereikt kan worden. Men kan toch geen wijzi gingen in het verslag laten aanbrengen. De Voorzitter zegt, dat er in de volgende Raadszitting wellicht eenige bemerkingen kunnen worden gemaakt. Er kan dan een bespreking vol gen, die mogelijk van belang kan zijn Waar het verslag slechts kort vóór deze vergadering is ingekomen, meent hij dat er geen bezwaar be staat het nog ter visie te leggen. Aldus wordt besloten. Van den heer Dr. W. J. Steenhuis, missive, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijn pensioensgrondslag. Kennisgeving. Van de commissarissen der Schiedamsche Tram weg Mij. missive, houdende dankbetuiging voor het verleende uitstel voor den aanleg van lijn C. Kennisgeving. Van den heer J. S. W. Meijer missive, hou dende medededeeling dat zijn principaal, de heer K. Huisman, van den grondaankoop afziet. Op voorstel des Voorzitters wordt tot in trekking van het desbetreffend Raadsbesluit be sloten en genoemde mededeeling voor kennisge ving aangenomen. Van den heer Mr. E. P. van Lanschot e.a., uitmakende de commissie, die zich, in opdracht eener vergadering van afgevaardigden van Burge meesters en Wethouders van verschillende ge meenten, wier bevolkingscijfer meer dan 10.000 inwoners aanwijst, heeft belast met de voorbe reiding der oprichting eener vereeniging van Ne- derlandsche GemeentQn. adres, houdende verzoek de gemeente te doen medewerken tot de oprich ting eener vereeniging van Nederlandsche ge meenten, door als lid dier vereeniging toe te treden. In handen van B. en W. gesteld om advies. - Van de commissie voor het pakhuis »de Neder landen", missive, tengeieide van de rekening en verantwoording over 4910, van het pakhuis met de daartoe behoorende bescheiden. In handen van de Financieele commissie om advies. Idem, tengeleide der rekening en verantwoor ding over het le kwartaal 1911 van het pakhuis, met de daarbij behoorende bescheiden, Eveneens in handen van de Financieele com missie om advies. Agenda. Benoemingen. Aan de orde is 1. Voorziening in de open gevallen plaatsen in Raadscommissien a. Twee leden in de Fin Commissie. De Raad benoemt de heeren De Jong met 16 en Witt kampf met 11 stemmen; de heer Houtman ver kreeg 4, De Bruin 2 en Koopmans 1 stem, ter wijl 1 stem in blanco was uitgebracht. b. De voorzitter der Financieele Commissie De Raad benoemt als zoodanig den heer mr. W. H. Jansen, met 16 stemmen, terwijl op de heer De Jong 2 en Wittkampf 1 stem waren uitgebracht. c. Een lid der Commissie voor de Strafveror deningen. De Raad benoemt den heer De Jong met 42 stemmen, terwijl de heeren von Briel Sasse 2, De Bruin 2, v. d. Meer 2 en Smit 1 stem ver kregen. d. Een plaatsv. lid der Reclame Commissie. De Raad benoemt den heer F. J. Smit met 11 stemmen, terwijl op de heeren de Bruin .3, Hout man 3 en Evers 1 stem waren uitgebracht. e. Een lid der Comm. voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding. De Raad benoemt den heer Ris met 41 stem men. De heer Houtman verkreeg 4 stemmen, de Bruin 2, v. d. Drift 1 en Koopmans 1 stem. f. Een lid der Comm. van Admin. v/h Stads ziekenhuis. De Raad benoemt den heer C. Klein met 9 stemmen, de overige stemmen waren verdeeld. g. Een plaatsv. lid der Comm. bedoeld in art. 175 der Bouwverordening. Als zoodanig wordt benoemd de heer C. Hout man met 14stemmen; de overige stemmen waren verdeeld. 2. Benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het L Onderwijs. Door de Commis sie worden aanbevolen: lo de heer R. Beekering Vinckers en 2o. de heer J. Willinck. De Raad benoemt als zoodanig den heer Bee kering Vinckers met 5 stemmen. Er waren 10 stemmen in blanco uitgebracht, 2 op den heer Willinck en 1 op den heer Plooy en mej. Enka v. d. Vlies. ~3. Benoeming van een tijdelijk leeraar in Aardrijkskunde aan de Hoogere Burgerschool. Aanbevolen worden: le. de heer J. Keuningte Groningen. 2e. de heer H. N. Ter Veen te Am sterdam. Benoemd wordt de heer' J. Keuning. De heer de Bruin houdt weder een lang be toog over de uitsluiting der sociaal-democraten in de commissies, waaraan z.i. ook de vrijzinnigen schuld hebben. Hij zegt, dat hij zich voorstelt voortaan bij dergelijke benoemingen hiertegen geregeld te protesteeren, teneinde alsdan te trach ten invloed op de burgerij uit te oefenen. O n d e r w ij s. 3. Verzoek van den heer Th. de Jongh van Arkel om eervol ontslag als leeraar aan de Hoo gere Burgerschool en Burgeravondschool, met advies van B. en W. Het ontslag wordt eervol verleend, met ingang van 1 September a.s. 4. Idem van den heer J. P. A. van de Wall om eervol ontslag als tydelijk leeraar aan de II. B. S. met ingang van 1 April a.s., met advies van B. en W. Het eervol ontslag gerekend te zijn ingegaan met 1 April j 1wordt verleend. 5. Voorstel van B. en W. tot verhooging der jaarwedde van den leeraar aan de H. B. S., den heer mr. S. J. Blaupot ten Cate, en vaststelling van zijn pensioensgrondslag. Overeenkomstig het voorstel wordt de jaarwedde met f20.— verhoogd en gebracht op f420.en en de pensioengrondslag, reeds vroeger vastgesteld, opnieuw tot een bedróg van f3200 bevestigd. Comptabiliteit. 6. Ontwerp-besluiten (modellen B. en C.), tot wijziging der Gemeente-begrooting, dienst 1910, resp. voor uitgaven f810 en inkomsten en uit gaven tot een bedrag van f3610. Goedgekeurd. Hofjes van Belois. 7. Af- en overschrijving en verhooging der be grooting, dienst 1911, der hofjes van Belois, met advies der Financieele Commissie. Goedgekeurd, behoudens machtiging van Ged. Staten tot vervreemding. l {De zitting duurt voort.) {Uit de mail). Groote brand. Den 9en Maart is er bij hèvigen wind te Batavia een zware "brand .uit gebroken op Tan ah Njonja. Ongeveer honderd huizen werden in de asch gel'egd, Waaronder enkele Europeesche. De oorzaak van den brand, zoomede de omvang der schade zijil onbekend. (Deli Ct.) Gemeenteraad. De gemeenteraad Reèft in zijde vergadering op beden de nog overige voorstellen van B. en W. onveranderd aangenomen. Op hel adres van S. C. van Waalwijk van Doom tot aankoop van gemeentegrond aan de Nassaustraat tegen f8 per M2, werd gunstig be schikt. Na hel verteenen van eenige machtigingen en bel doen van eein enkele mededeeling werd de vergadering omstreeks vier ure gesloten. De nieuwe Commissaris der Koningin in Z.-Holland. De „Staatscourant" van hedenavond bevat de benoeming van Baron de Sweerts de Landas Wyborgh, burgemeester van 's-Gravenhage, tot Commissaris der Koningin in deze provincie, met ingang van 18 April. Het nieuwe Tarief. Nadere recapitulatie toont aan, dat het nieuwe Tarief zal opbrengen f 19.302.040, in plaats van 10 millioen. Tentoonstelling te Boskoop. H. M. de Koningin zal morgen de Bloemen tentoonstelling te Boskoop bezoeken. De moord te Nieuwemeer. Mem seint ons uit Amsterdam: De politie heeft den drogist alhier opgespoord, die aan den bakker van Exter uit Nieuwemeer arsenicum (heeft verkocht in het begin van Janu ari en later. Do pest in Indië. Bij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgend nadere telegram van den gouverneur- geiieraal va,n Nederlandsch Indië d.d. 3 dezer: „De grenzen der afdeeling Malang zijn gesloten maar voor het spoorwegverkeer open; van het begin van Februari tot gisteren wapen er totaal honderdvijf gevallen waarvan vijf-en zeventig over leden en dertien genezen zijn. Het dagrapport van gisteren vermeldt dertien gevallen en zeven doo- den. De ziekte is gelocaliseerd in de bergdis- tricten Penang'goengan en Karanglo. Heden kwam een verdacht geval te Tjetoe in Rembang voor. Geboren. 2 April. Jan, z. v. J. van den Bosch en J. C. Brinkmam, Broersveld. Willem Chris- tiaan, z. v. W. de Bree en M. P. J. Vlieger, Beierlandscbe straat. Johan Kurinus, z. v. A. Vermaat en M. van Rys, Rozenb. straat. Machiéb z. v. N. van Leeuwaarden en J. J. van der Most, Ged. Broersvest. Maria, Jacoba Clara, d. v. T. van der Tuyn en G. C. A. van Geene, Gasstraat, Christiaan Jacobus, z. v. H. Wessel en A. G. Tettelaar, Helenastraat, 3. Johannes Gertrudes Éïanciscos Theodonis, z. v. J. T. Huskens en G. M. Valkestijn, Nieuwe Maasstraat. Oyer leden: 2 April.'Leendert van Woerkom, oud G8j. en 6 mnd., K. Kerkstraat. BEURS VAN SCHIEDAM, 4 Apr. 1911. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel foor de Beurs. Montff jjm 31 Mrt. 1 Apr. 3 Apr. 4 Apr. t 6s/4 f 63/4 f Os/* f 634 por Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF, Bond van Distillateurs i [3 Apr. I 4 Apr. M o u t w ij n 9 i/s 9y» Jenever:13' 13l/j Amsterdamse he proei.; 1515 S j teling:.1 1.70- 1.70. Stemming op hedenkalm. PARIJS, 3 Apr. Spiritus prijsh.per hectoliter: per April fr. 60.betaald, per Mei fr. 60.50 dito, per 4 md. van Mei fr. 61. - a 61.25, per 4 laatste md. tr. 48.75 a 49, per 3 md. van Oct. fr. 46.25 betaald. NEW-YORK. Mais Western in loco 3 April 521 April 52-. CHICAGO. Mais Mrt. Mei Juli Sept. 3 April. 45i/2 46s/4 48s/4 50 1 April. 45% 46s/4 48ya 497/g Rogge prijsfc. Loco - 3 April. v 91 1 April. 91 ROTTERDAM, 4 April. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 40 paarden, veulen, ezel, 1496 magere en 635 vette runderen, 155 vette en graskalve ren, 1314 nuchteren kalveren, 6 schapen of lam meren, 1 varkens, 306 biggen, 1 bok of geit. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt Vette runderen le kw. 80 a ct, 2e kw. 74 ct., 3e kw. 68 ct., ossen le kw. 78 a 2e kw. 72, 3e kw. 66 ct., stieren le kw. 66 a,2e kw. 62, 3e kw. 58 ct, kalveren le kw. 125,130,2e kw. 110, 3e kw. 100. Melkkoeien f 160 a f 280, kalfkoeien f 180 a f220, stieren f180 a f360, pinken f 75 a f 140, graskalveren f a f—vaarzen f100 a f170 biggen f9 a f 16, slachtpaarden f60 a f150, nuchtere kalveren f5 a flO, fokkalveren f13 f 20, hitten f 80 a 1140, werkpaarden f 90 a f 200. Botermarkt. Op de botermarkt waren aangevoerd 30/16 ton en 86/8 ton158 stukken van K.G. De prijzen waren als volgt: le kw. f58.2e kw. f55.—, 3de kw. f51.Voor stukken van i K.G., werd 72771/, ct betnald. Eierenveiling. Aangevoerd werden 102748 stuks eieren, kip peneieren f3.30 a f4.60 eendeneieren f3.90 a f 4.35, ganzeneieren f 11.50 a f 12.— kalkoeneieren f9.— a f9.50, per honderd stuks. ROTTERDAM, 3 April. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaauds, bij ministens 5 last. Stemming kalm. Rogge per 2100 kilo: 75/76 ko. Helena f 145 a 147, 74/75 ko. dito stoomend f 143, 71 ko. Bulgaar f 136, 70£ ko. Donau f 135, 70/71 ko. Danziger stoomend f 135. G e r s t per 2000 kilo 59,60 ko. Zwarte Zee deze week gewacht f 138 a f 139. Ha ver per 100 kilo 52/53 ko. Libau April- aflading f 6.87J. Voererwten per 80 kiloPetersburger Juni/Juli-afl. f 6. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixed f 124, dito uit zeeboot f 117, dito stoomend f 115 a f116, dito Hessdried April-aflading f 117, dito Juli- October-afl. f 122 a f 123, Galtox uit zeeboot f 118, Odessa stoomend f 113, dito Maart-, April-, Mei-afl. t 113. Publieke veilingverkocht zijn ca. 440,000 koi Galfox-Mais van f 87tot f 95'/i en ca. 100 tons witte Veiginia Mais van 85^ tot f 117' j per 2000 kilo contant, plus 1 pet. veilingskosten, uit lichters alhier te ontvangen, alles mlm B. S. VEEMARKT TE LONDEN, 3 April. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 1000 Schapen en Lammeren 8000, Kalveren 5. Prij zen per steen Runderen 2/9 a 5/-, Schapen en Lammeren 3/9 i 6/4, Kalveren a Beurs van Amsterdam. Dinsdag 4 April. Carren Steels 783/4 Atchisons 108y4Den vers 313/4Eries 30'j Kansas gew. 34,/,0;Roc- ky's 295/8 South Pac. 116— South Rails 261 Unions 17713/ieWabash Gr. Trunk gew. Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 151Handelm. resconto A'dam Deli A'd. Serdang -Deli- cult 106 Krapoh Langk. A.— Medan N. Asahan 66R'd Deli Kon. Petr. 477Enim Perlak Sumpal 180— Z. Perlak Prolongatie 35/#. Londensche Beurs. Noteering van hedenmiddag 12 Atchisons Denvers Eries Missouris Ontario S. Pacs S. Rails Rocks. 1123/4 32i/g 31 i/a 341/4 48 1193/4 27ó/g Unions Gr. Trunk Amalgam Cobars Steels. Gew. Peru Pref. Peru uur. 182V8 28 64t/8 4i/g 11% Stemmingprijshoudend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3