toeiliE ei VertoMe «mie peieren, „SM BEE ENSELEK", HENRI REBERS, Faillissement Heerenkleeding. Openbare Verkooping. Reusachtige Uitverkoop VERKOOPLOKAAL. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Uitlotingen. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Adyertentiën. Handelsberichte». Praehtige sorteering Kerkboeken, Rozenkransen en étui's. HOOGSTRAAT 14 6, hoekZwaansteeg. Verkooplokaal, Goudscke Singel 33, Rotterdam, _De heer Spiekman had gewenscht, dat het thans voorgelezen rapport tocli aan de Raadsleden was verstrekt. In elk geval wat gebeurd is, stelt de ouders niet gerust en daarbij loopt op deze wijze ieder geneesheer gevaar dat zijn patient wordt teruggestuurd. Het gebrek is, dat er geen gesepareerde be handeling mogelijk is en hierin zal voorzien moeten worden. Nadat de wethouder en ook dr. v. Staveren de verhouding tusschen de geneeslïeeren en het ziekenhuis nader hadden uiteengezet en de wet houder nog had verzekerd, dat het ziekenhuis- vraagstuk bij B. en W. in overweging was, was de interpellatie geëindigd. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ, Schiedam. Maandag 24 April. 8J u. Geb. Spoeïingvereeni- ging. Vereen, v. Armenzorg en t. Bed. Jaarvergadering. Rotterdam. Vrijdag 21 April. 8 u. Tivoli. Zangavond Elena GerhardtCoenraad Bos. Zaterdag 22 April. 8 u. Doele. Muziekfeest. Gem. Koor. Zondag 23 April. 2t/2 u. Doele. idem. Vergiftiging. In de Frederikstraat te Amsterdam woont de familie T., een gezin be staande uit man, vrouw en zeven kinderen. Gister-nacht werden de man en vier der kin deren, respectievelijk 6, 8, 10 en 12 jaar oud) plotseling ziek. Zij hadden snijdende krampen in de buik, gepaard gaande met hevige diarrhee en brakingen. Zóó onrustbarend waren de verschijnselen, dat in allerijl een geneesheer werd gehaald. Deze onderzocht de lijders ea kwam daarbij tot de con clusie, dat zij vermoedelijk het slachtoffer van vergiftiging waren geworden. Hun toestand achtte hij van dien aard, dat verpleging in een zieken huis noodig was, en diensvolgens werden de man en twee kinderen, wier toestand het ernstigst was, in het Wilhelminagasthuis en de beide andere kinderen in het Binnengasthuis opgenomen. Gister-ochtend was vooral de vader er erg aan toe. Intusschen was ook aan de politie kennis ge geven van het gebeurde en de chef van het bu reau Overtoom, de heer D. Land, stelde onmid dellijk een onderzoek in. Daarbij bleek, dat de man en de vier kinderen, by wie zich de ver giftigingsverschijnselen voordoen, eergistermiddag bij het middagmaal een kliekje aardappelen met koolrapen hebben opgegeten, dat van den vorigen dag was overgebleven, bewaard was in de yzeren pan waarin het gekookt was, en eergistermiddag opnieuw was opgewarmd. De vrouw en de drie kinderen, die gezond zijn gebleven, hebben van het kliekje niet gegeten. Het vermoeden ligt dus voor de hand, dat de vergiftiging geschied is door dit kliekje, en daar opzet vrijwel uitgesloten is gebleken, moet hier gedacht worden aan vergif tiging dezer spijs, hetzij door de pan, waarin het bewaard is, hetzij door bederf. Met zekerheid is hieromtrent echter nog niets te zeggen, zoolang het scheikundig onderzoek nog niet heeft plaats gehad. De Parcifal VI Het luchtschip «Parciial VI" was gister voornemens de ïeis van Berlijn naar Amsterdam te aanvaarden. Wegens den N. W. storm, die gister-avond om 10 uur opstak, is het vertrek uitgesteld. Veenbrand. Bijna elk voorjaar komen er in de venen der gemeente Emraen min of meer belangrijke veenbranden voor. Hoewel de ver vening nog maar kort aan den gang is, en de veengrond nauwelijks droog, heeft er nu reeds een brand in de Compascumer venen gewoed, waardoor, behalve een groote voorraad turf en bagger van verleden jaar (waarde ongeveer f2000), ook een woning en verschillende loodsjes zijn in de asch gelegd. Bij den heer Hermans, hoofd der school te Brunssum, zagen wij er een paar, die, ofschoon aan den bovenrand sterk beschadigd, heel uit den grond gekomen waren. In een der potten bevond zich een deksel, waarmee de urne zeker afgeslo ten werd. In een anderen pot bevond zich een kleiner potje, dat geheel gaaf gebleven is. Blijkbaar hebben we hier te doen met een Germaansche begraafplaats. Eeuwen en eeuwen geleden heeft vermoedelijk een Germaansche volks stam zich tijdelijk gevestigd in de Brunssumsche heide, een open plaats te midden der bosschen die toen deze streken bedekten. Hier hebben hunne hutten gestaan. Hier hebben ze geleefd. Hier hebben ze de assche hunner dooden begraven, nadat ze bun lijken verbrand hebben. De brand te Schaerbeek. Het „Hbl. van Antw.van gisteren schrijft »Nu de opschudding rond den brand van Schaer beek plaats gemaakt heeft voor de overweging, is er maar één stem om de nalatigheid de verre gaande zorgeloosheid van burgemeester Reyers zeer streng te beoordeelen. Hij heeft inderdaad verklaard aan een redac teur der »Etoile" dat hij te 8 uur naar het ge meentehuis werd geroepen na de ontdekking van den eersten brand. Hij is ter plaatse gekomen, maar dat is ook al wat hij gedaan heeft. Te half 10, was hij reeds te bed toen men hem kwam melden dat er opnieuw brand was ontstaan en dat de vlammen ditmaal meester waren. Welnu, aangezien de experten 9 brandplaatsen hebben ontdekt, acht men, en dit wel met over schot van gelijk, dat zoo de burgemeester in per soon met eene ronde van pompiers de eerste maal het gebouw had afgezocht, men de ramp, die het prachtig gemeentehuis vernielde, vandaag niet zou behoeven te betreuren. En dat men ook niet zou moeten vreezen dat de financiën van de door de radicalen en socia listen beheerde gemeente alweer een leelijken slag zullen krijgen. De handelswijze van burgemeester Reyers zal naar het behoort beoordeeld worden in de gemeente raadszitting van Donderdagavond, waar de gansche bevolking wil heengaan." De Parijsche «Nick Carte r", de inspecteur van politie Warzé, over wiens gerucht makende apachenbedrijven wij gisteren een en ander mededeelden, heeft zichzelf in het paleis van justitie, bij den rechter van instructie aangemeld. Hij had zich zoo goed vermomd, dat niemand hem herkende. Warzé verklaarde, dat alle tegen hem ingebrachte beschuldigen, niet anders dan intriges zijn. Een Germaansche Begraafplaats, Men meldt uit Brunssum aan de «Lim. Koer. Zooals men weet, zal de derde Staatsmijn, mijn «Hendrik," te Rompen onder deze gemeente ko men. In de heide is men al druk bezig met de vdorbereinde werkzaamhedn. Den watertoren ziet men reeds meters hoog opryzen boven het heu velachtige heidelandschap. Huizen worden ge bouwd, wegen aangelegd, hoogten, afgegraven, kipwagentjes rijden af en aan, zware voerkarren brengen moeizamen zware lasten bouwstoffen, meestal, door het rulle zand omhoog. Het wordt druk in de stille heide en het zal er nog drukker worden, want reeds zijn onderhandelingen ge voerd over den verkoop van groote terreinende aanbouw van woningen ter plaatse is reeds aan besteed en de spoorweg die mijn «Hendrik" met mijn sEmma" en verder met station Nuth zal verbinden, wordt aangelegd. En dat alles is nog voorbereiding voor den aanleg en de exploitatie van de nieuwe Staatsmijn. Bij de afgraving van den Doeveberg, deze week, heeft men verschillende potten gevonden. Ze staken een halve meter tot één meter diep in den grond en waren gevuld met assche, waar het zand der heide doorheengedrongen was. Stukjes beenderkool, die er zich ook in bevonden, laten geen twijfel dat we hier te doen hebben met grafurnen. Jammer dat ze haast alle gebroken zijn. Een driftig officier. Te Bar-sur- Aube heeft een cavalerie-officier die zijn paard afreed op een akker, ruzie gekregen met den eigenaar, die er aan het werk was. De eigenaar, lid van den demissionairen gemeenteraad, ver zocht den officier heen te gaan, omdat hij schade aanrichtte. De officier weigerde en bood aan, de schade te betalen. De boer werd boos en wierp den officier een scheldwoord naar het hoofd, dat het best door «sabeldier" vertaald kan worden. De officier werd boos en sloeg den boer tot vier maal toe om de ooreu en gaf hem daarna nog een slag met zijn kepi. De boer ging naar den kolonel en diende zijn beklag in. De kolonel antwoordde, dat de boer vlegelachtig was opgetreden en* beloofde een klacht tegen hem te zullen indienen. De boer ging naar het bestuur van den bond van wijn bouwers en had daar meer succes. Het bestuur nam een motie aan, waarin verklaard wordt, dat niet toegelaten kan worden, dat een officier, zelfs als hij zich beleedigd acht, tot handtastelijkheden tegenover een burger van Bar-sur-Aube overgaat- Het gedrag van den officier moet te meer gelaakt worden, omdat de geheele bevolking van Bar- sur-Aube alles heeft gedaan, wat in haar ver mogen stond, om de troepen, die haar zijn opge drongen, goed te ontvangen. Verder is aan den onderprefect verzocht het 29 regiment dragonders, waartoe bedoelde officier behoort, te laten ver trekken, om conflicten te vermijden. De regeering heeft een brigade-generaal met een onderzoek naar de kwestie belast. Luchtreis van Rerlyn naar Amsterdam. Men seint uit Berlijn Het luchtschip Parseval VI steeg hedenochtend te half vijf op bij matigen wind, onder commando van Luitenant Stelling. Passagiersregeerings- architect Ilaskstedter, de heer Van Lissa, de me teoroloog Dr. Reger, van het Observatorium, de heer Lindenberg, twee officieren van het Neder- landsche ministerie van Oorlog en vijf man van de equipage. Het luchtschip is voorzien van duizend kilo benzine. Kan de tocht zonder vertraging naar Amsterdam volbracht worden, dan kan de aan komst te Amsterdam heden geschieden, indien het echter den commandant onmogelijk is om te Amsterdam bij daglicht aan te komen, dan zal te Leichlingen worden gestationneerd. In dit geval zal het luchtschip vermoedelijk morgenochtend 10 uur te Amsterdam arriveeren. Men seint ons nader uit Berlijn Bij een noodlanding in de nabijheid van Lehrte, bij Hannover, is het luchtschip Parseval VI ver ongelukt. Het schip wordt gedemonteerd en zal naar Berlijn worden gebracht. Van [de verdere reis naar Amsterdam komt dus voorloopig niets Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Boschbranden in Drente. Men seint ons uit Assen Opnieuw is brand uitgebroken in het bosch van den Nysingh. oud-kantonrechter van Meppel te Halerbrug bij Beile (Dr.) Thans is 20 II.A. afgebrand, zoomede een 16 duizend takkenbossen toèbehoorénde aan den bakker Wessels te Hyken! Een rumoerige vergadering. Nen seint ons uit Noordwijk aan Zee Gisteravond trad alhier Enka fmej. v. d. Vlies uit Schiedam) op. Voor het in uitzicht gesteld debat schoot slechts éen kwartier over. Daar de zaal niet na tienen mocht openblijven, waren de aan wezigen zeer ontevreden en ontstond er zulk een rumoer dat de politie handelend moest optreden. te Schiedam. Geveild: Vrijdag 21 April 1911. Notaris H. B. E. Blaisse. Een Winkel- en Woonhuis met open plaats aan den Dam no. 27, f1920. Notaris W. A. van Dot.der Dzn. Een Heerenhuis en Erve met binnenplaats aan de Lange Haven no. 83, en aan de Westvest no. 68, f2700. LOTEN CONGOSTAAT van 1888 k fr. 100. Trekking van 20 April. Betaalbaar 11 April 1912. Serie 54339 no. 9 fr. 50,000serie 42778 no. 24 fr. 1500; serie 7416 no. 16, serie 37326 no. 15, serie 46135 no. 19 elk fr. 750.- De volgende Nos. elk fr. 400 Serie 1860 no. 22, serie 4494 no. 8, serie 19476 no. 25, serie 21927 no. 11, serie 22826 nos. 1 en 2, serie 26262 no. 25, serie 29634 no. 7, serie 32250 no. 17, serie 37326 no. 1, serie 42778 no. 19, serie 43253 no. 4, serie 45595 no. 7, serie 46135 nos. 5 en 6, serie 54339 nos. 3 en 25, serie 56241 no. 22, serie 58383 nos. 5 en 23. Montwjjni 18 Apr. 19 Apr. 20 Apr. 21 Apr 10i/4 j f6 f6 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de no teer in g 8- A. I WiTTK 1V Bond van Distillateurs 20 Apr 21 Apr. 9% öi/8 13' j 15— 1.10. 15— 0 90. Geboren: 18 April. Finette, d. v. C. Jupijn en T. Stuurman, Fabristraat. Overleden: 19 April. Theresia Anna Maria Antonia van Son, oud 60j. en 1 mnd., Korte Haven. Ondertrouwd: 20 April. M. M. van Velzen 27 jen A. T. H. M. Zoetmulder, 25 j., M. van den Bos, 23 j., en C. de Jong, 21 j,, B. J. J. Lansbergen, 24j., en J. M. C. Trouwborst, 28j., - A. Klein, 21 j., en C. H. van Wijk, 23 j., J. Zijdemans, 24j en E. C. van der Laan, 27 j.) P. van Mastrigt, 20 j., en N. Uijtenbroek, 22 j. Binnengekomen schepen. 21 April. ss. Westland, kapt. S. Luyes. van Leith, geladen met 1.600.000 KG. steenkolen) ligplaats Oosterhaven. M o u t w ij n Je never: Amsterdamsche proef.: Sp r eling: Stemming op hedenprijshoudend ANTWERPEN 20 Apr. Petroleum, Amerik. in loco April Mei Juni Juli Stemming kalm fr. 19— 19— 19>/4 19>/a. PARIJS, 20 Apr. Spiritus kalmper hectoliterper April fr. 61.50 a 61.25 betaald, per Mei fr. 61.75 a 62.—, per 4 md. van Mei fr. 62.50 a 62.75, per 4 laatste md. fr. 49.75 betaald, per 3 md. van Oct. fr. 47.dito. NEW-YORK. Mais Western in loco 20April 58-; 19 April 57t/a. CHICAGO. Mai s Mrt. Mei 20 April. 49'>/g 50i/g 19 April. 49 Rogge traag. 20 April. 19 April. 497/a Loco 91 y, 91— Juli 51i/a 51 Sept. 52i/2 52 Beurs van Amsterdam. Vrijdag 21 April. Carren Steels 74>/4Atchisons Den vers 30' ,e ;Eries 28i'/le Kansas gew. 329/,eRoc ky s 28,/a South Pac. 1135/a South Rails 26'/. r - Unions 1725/,; Wabash Gr. Trunk gew!; -i Marine gew. Marine pref. VorstelandenHandelm. resconto A'dam Deli A'd. SerdangDoli- cult 106—Krapoh Langk. A.—Medan N. Asalmn 63—; R'd Deli 397'/2. Kon. Petr. 470'/aEnimPerlak Sumpal 176% Z. Perlak Prolongatie 3'/,. Constnntinopel, 19 April, boot «Lauwerzee", met sleeptouw, van Schiedam. Aangekomen sleep een baggermolen op BEURS VAN SCHIEDAM. 21 Apr. 1911. Officieeie noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. waarbij de nieuwste voor alle Leeftijden en Leeringen. Schilder ij tjes in diverse soorten. PRENTJES, LEESBOEKEN DEVOTIE BOEKJES, NOVENE-HOEKJES, enz. enz- aanbevolen voor de Kinderen door de Eerw Heeren Pastoors, verkrijgbaar bij Op lust van den WelEd. Heer Mr. A. G. EK AMP, Amsterdam, Curator in het faillissement der firma G. R. KLOP te Arnhem, failliet verklaard 4 April 1911, handel gedreven hebbende in Heeren-, Joilgelieeren- en Kinderkleeding, zal op onderstaande dagen een van alle Kleedingstllkkcïl gehouden worden, tegen door beëedigde taxateurs gestelde prijzen. De verkoop zal plaats hebben in het beginnende Zaterdag 22 April tot en met Dinsdag 25 April. De voorraad bestaat uit Jaquet- en Gekleede Costumes, Trouw- Costuine8, Colbert Costumes; alles in de nieuwste dessins en fijne stoffen. Verder Fantsisie-Costuilies (een- en twee-rij model) uitsluitend voor dit seizoen vervaardigd van prima Fransche en Engelsciie Stoffen Jongeheeren-Costumes, bestaande uitBlouse-, Norfolk, Suffolk, Juliana, Cbanteclair en Vliegmachinepakjes. Ook een groote partij DeillisaisoilS en Regenjassen (l- of 2-rij model). Alle Goederen kunnen gepast worden. Do verkoop geschiedt a contant. REGELING VAN DEN YERKOOP: Zaterdag 22 April van 10 uur 's morg. tot 10 uur 's avonds. Zondag 23 April van 9 uur 's morgens tot 1 uur 's middags. Maandag 24 April en Dinsdag 25 April van 10 uur 's morgens tot 5 namiddags en van 6t/8 tot 9 uur 's avonds. A. G. LKAMP, Curator.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3