UKi R. K. Dienstbode, „HECHT,PIHHTENOEDE." D Verkoop ing. Verkooping. DE STEKKEN Een Winkeljuffrouw Vaandels, Banieren en Zijden Vlaggen. Winkel- en Woonhuis, C. M. R. WERSON, Binnenland. TELEGRAMMEN. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Laatste Berichten. Familieberichten. Adyertentiën. R. K. Kiesvereenigring VRIJDAG 28 JCNI 1911, Woning-Bureau S. C. van Waalwijk van Doorn, Openbare Vrijwillige I Een Woonhuis Huizen vu Een Woning OPENBARE ontvangst heeft genomen. Dan had men toch reeds moeten weten, dat Castro niet aan boord was. Het is best mogelijk, dat de regeering der Repu bliek dit alles heeft op touw gezet, om het eigen lijke doel van het schip, te verbergen en misschien zijn de berichten overdreven. Maar in ieder geval trekt Castro bijzondere belangstelling. De Kamer van Koophandel te Boston heeft, aldus meldt de «Frankfurter Zeitung", een reis georganiseerd van Amerikaansche koop lieden en industrieelen "door Europa. Doel van de reis is, de uitnoodiging van den K. v. K. te Boston voor het 15e internationale congres van K. v. K., dat in 1912 te Boston ge houden zal worden, over te brengen en den deel nemers een blik te gunnen in het oeconomische leven van het oude Europa. Eindelijk eenig bericht van de ontvoerders van den Duitschen ingenieur Richter uit Jena. Zij verlangen een losgeld van 925.000 Mark cin dreigen den gevangene te dooiden als zij' nog verder vervolgd worden en onschuldige landlieden door de autoriteiten wiorden lastig gévallen. Be reisplannen van den Russischen minister president Stolypin zijn veranderd. De „Novoja Wreimja" bericht, dat de minister-president zich.' naar bad F.lster zal begeven. Bezoek van H. M. de Koningin aan Brussel. Generaal van Hyfte, bevelhebber deir 2e bri gade infanterie te Gent, was Woensdag bijl den Koning van België te Ostende ontboden, naar het schij'nt om maatregelen te nemen voor het aanslaande bezoek van H. M. Koningin Wiilhel- mina. Deze zou, zoo zegt de „Gazet van Ant'w." van plan zijn, naar België te komen, langs Ter neuzen. als deze, die met het bedrijf van den midden stand in zoo nauw verband staan, belet te vragen, We juichen dit ten zeerste toe. Naast de theo retische lessen is een kijkje onder degelijke ge leide in het practische bedrijfsleven een onmis bare factor om goede middenstanders te vormen* Eindexamen Gymnasium Geslaagd A. M. de Jong, aE. van Raalte, a, H. A. Schadee, a, D. Visser, a, C. I. M. Vos, b, I. M. Wittich, b. Door den districtsschoolopziener is in overleg met B. en W. dezer gemeente een voordracht opgemaakt, ter benoeming van een onderwijzer, hoofd eener school voor gewoon lager onderwijs alhier. Voorgedragen worden de beeren: 1. C. J. Magielse, onderwijzer te Rotterdam. 2. G. van der Most, alhier. 3. C. Ruijter, Verduistering. Men seint ons uit den Haag: J|Het Haagsche gerechtshof heeft mr. Everdingen tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens te Delft in zijne hoedanigheid als curator gepleegde verduistering. De eisch was 3£ jaar. Tweede Kamer. De voorzitter van de Tweede Kamer is voornemens in de vergadering van a s. Dinsdag voor te stellen, den volgenden dag, na de eindstemming over de Steenhouwerswet, te behandelen de interpellatie van den heer Van Karnebeek betreffende toepas van het totalisator-verbod. De minister van Marine. De minister van marine ging hedennamiddag halftwee naar Amsterdam ter bijwoning van de vergadering van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap aldaar, in welke vergadering de hee- ren Kaiser en Hulk mededeelingen zullen doen over de, zoo goed geslaagde Corantijn-expeditie. Tramaanleg. De »'s Hertogenbossche Ct." verneemt, dat de heeren M. G. Canters, te Oisterwijk, en J. J. Vurt- heim, te Schiedam, pogingen doen om concessie te verkrijgen tot het aanleggen van een stoom tram tusschen Den Bosch en Tilburg. De volgende gemeente zouden worden aangedaan Berkel, Ois- erwijk, Haaren, Helvoirt en Vught. Het ligt in de bedoeling, later een zijlijn naar Udenhout in exploitatie te brengen. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juni 1911, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 766.5 te Nice. Laagste barometerstand 749.5 te Malinhead. Verwachting tot den volgenden dagzwakke tot matigen meest zuidelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen of onweer, zelfde temperatuur. In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep (Ongevallenwet) heeft de uitspraak plaats gehad in de volgende zaak Hooger beroep van de N. V. Nederl. Branderij, Gistfabriek en Distilleerderij v/h. de firma's H. J. Co., H. C. J. en H. J. te Schiedam, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, houdende bevestiging der beslissing van de Rijks verzekeringsbank, waarbij de onderneming dier vennootschap met ingang van 16 Januari 1911 is ingedeeld wegens de uitoefening der bedrijven van a. glasblazen, uitgeoefend in flesschenfabrieken, ir, klasse 27, gevarencijfer 27b. brander en dis tilleerder in klasse 26, gevarencijfer 28c. likeur stoker zonder krachtwerktuig en handelaar in stoffen als bedoeld sub 3 van art. 10 der Onge vallenwet in klasse 18, gevarencijfer 18. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak en beslissing en deelde de onderneming met ingang van 16 Januari 1911 inwat het brandersbedrijf betreft, de distilleerderij daaronder begrepen, in klasse 26, gevarencijfer'28, en wat het likeursto- kersbedrijf en dat van handel in vluchtige, licht ontvlambare stoffen tot één groep vereenigd, be treft, in klasse 18, gevarencijfer 18. H e d e n-o chtendis door de politie opgespoord de gesignaleerde J. L. v. d. B. Vanwege de justitie was verzocht de verblijf plaats van bedoelden persoon op te sporen. Gister-morgen is de tienjarige A. Heijer nabij de Koemarktbrug in de Lange Haven gevallen, doordat hij bezig was een spoelingschouw voort te duwen. De jongen wist zich-zelven te redden. Tegen de republiek. LISSABON, 16 Juni. Het blad »Mundo" deelt mede, dat de regeering te Lissabon een wijdver takt genootschap heeft ontdekt. De leden, aan hangers van den pretendent Don Miguel en den afgetreden koning Manuel werken samen. Eenige dagen geleden zonden zij kapitein Couciero een cheque van 40000 Pond Sterling. Men hoort dat zij beschikken over een kapitaal van 8 millioen Pond. Inhechtenisnemingen hadden plaats. Marokko. TANGER, 16 Juni. Uit Fez wordt gemeld, dat de Sultan bij de mogendheden die de Akte van Al- gericas onderteekenden, geprotesteerd heeft tegen de bezetting van Larrasj door de Spanjaarden, en dat hij weigert de bepalingen van het Spaansch- Marokkaansch verdrag van 1910 na te komen, zoolang die bezetting duurt. Mevr. A. BEUKERS\olmer, Lange Nieuw- straat 53, vraagt met Augustus een voor dag en nacht, niet beneden 17 jaar. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette v. g. getuigen voorzien. AdresHoogstraat No. 27. Geboren: 15 Juni. Hyronimus, z. v. J. Gun- neweg en H. Kouwenhoven, Laan Ons genoegen. Pietje, d. v. J. Krommenhoek en J. van der Vlies, Broersveld. Margaretha Henrica Leonie Maria, d. v. J. M. Fredriks en H. A. M. Helders, Christiaan Huijgenstraat. O verleden: 14 Juni. Cornelis Verveen, oud 75 j. en 7 mnd., Prins Frederik Hendrikstraat, BEURS VAN SCHIEDAM, 17 Juni 1911. Officieel© noteering Tan de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutw jjm 14 Juni. f 6i/4 15 Juui. 16 Juni. '61/4 17 Juni f 6i/, per Hectoliter zonder fust en zonder belasting 'Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs i Moutwijn: Je n e v e r Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op heden: willig. 16 Juni. 9Vz 13U, 15— 0 80. 17 Juni- 91/, 13'/, 15- 1.—. DIT DELFT. De afdeeling van den bond van vrije liberalen besloot geen eigen candidaten te stellen noch die van andere kiesvereenigingen over te nemen, doch hare leden geheel vrij te laten in hun keuze. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Zondag 18 Juni 12J u. Bondgsgebouw. Maandel. vergad. Afd. Schiedam, Ned. R. K. Volks bond. Dinsdag 20 Juni. 2 u. Gemeenteraad. Woensdags 2—4 u. Stedelijk Museum. Doeleplein. Gemeenteraadsverkiezing. De afdeeling van de S. D. A. P. alhier heeft voor den gemeenteraad candidaat gesteld in dis trict I de heeren J. Dinkelaar en W. van der Hoek in II de heeren J. Dinkelaar, H. Erkelens, W. van der Hoek en P. van Eek, en in III de heeren J. Dinkelaar, H. Erkelens en W. van der Hoek. Handelscursus van de „Hanze." Naar wij vernemen, brachten dezer dagen de leeraren, verbonden aan den Handelscursus van »de Hanze" met de leerlingen dier inrichting een bezoek aan Van der Berg's Boterfabr:ek aan de Nassaukade te Rotterdam. Na een zeer wewillende ontvangst door den technischen directeur, den heer De Kat, die een historisch overzicht van het artikel margarine en zijne fabricage gaf, werd onder deskundige leiding de fabriek bezichtigd en het product nagegaan, vanaf de wagon, die de melk aanvoerde, tot den wagen, waarop de margarine, verpakt in kartons of kosten, ter verzending gereed lag. De zinde lijkheid, die in het geheele bedrijf heerscht, de practische wijze waarop alles ingericht is, om aanraking van het fabrikaat door het personeel te voorkomen, de vindingen, die de productiekosten tot een minimum beperken, wekten de bewon dering van leeraren en cursisten en gaf hun te vens een denkbeeld van de aanhoudende zorg, die noodig is om in een bedrijf met zoo zware con currentie goede resultaten te bereiken. Namens allen werd door den directeur een woord van dank gebracht aan den sympathieken heer De Kat, die niet alleen voor den leerrijken middag, maar ook voor de joviale wijze waarop het geheele bedrijf zonder eenige achterhouding werd getoond. Naar wij vernemen ligt het in 't plan van 't personeel van den cursus pan meerdere inrichtingen De Zeeliedenstaking. Uit Ams'fcetrdamj Bij binnenigelooipen schepién voegjdien zich' de „Helena" van de Kon. Ned. Stoomhootmiji. ITet scheepsvolk zeide dadelijk dein dienst volgëns! de monstering met vijf dagen op. Kiest éfe „Helena." binnen die vijf dagen zee dan is de bemanning' volgens contract verplicht haar diensten te blijven vermenen. Na vijf dagen nog1 in de haven lig gende, beeft de: equipage, dien dienst opg'ezegd hebbende, recht het schip blijvend te vieriaten. Men seint ons uit Rotterdam: Het stoomschip1 „Batavier 6" van de Batavia- lijm, arriveerde hedenmargien mét 26 Ch:ineezen voor de Rotterdarnsého Lloyd, deze werden per sleepboot maar de Lloyidkadc vervoerd. Op het Enadsche stoomslchip „Tiverton" is heden-mor gen gemonsterd tegen oen loon v.an 4 pond 10 shilling, terwijl tot nu toe 3 pond 10 shil. weid betaald. De monstering geschiedde op1 het En- gedseh consulaat met modelwetten en goedkeuring van id e ver tegenwoordigers der Engéllselbe „Union". De s.'s. „Republic" en „Olympic" zullen hedeh met runners naar zee vertrekken. Het s.s. „Wil lis' van de Rottendarosche Lloyd vertrok heden morgen 12 uur met bemanning vajn allerlei slag. Hedenmorgen werden door den waterschout eenige mannen aangemonsterd die per sleepboot „Ida" naar de „Willis" werden gébracht. Het sjs. „Potsdam" van de Holl. Amerika-Lrjn wordt hedenavond 6 uur verwacht, terwijl d-e „Rijndam" ook van de Holl. Anierika-Lijn hedenmorgen half 5 met complete bemanning vertrok. Beurs van Amsterdam. Zaterdag 17 Juni. Carren Steels 797/8 Atchisons 1133/4 Den vers 29'4Eries 35'/s Kansas gew. 36—; Roc ky's 34- South Pac. 1205/16 South Rails 313/, Unions 187—; Wabash Gr. Trunk gew.; Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 154'/.,Handelm. resconto A'dam Deli A'd. SerdangDeli cult—; Krapoh Langk. A.—Me'dan N. AsahanR'd Deli 439—, Kon. Petr. 481Enim 224—; Perlak Sumpal 179'/4Z. Perlak Prolongatie 3 Voor de vele bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer JOHAN NES GEORGIUS HOSM.iN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: ANNA VOOGD, Hosman. J. VOOGD. Schiedam, 17 Juni 1911. Vlaardingerstraat No. 5. P.S. De zaak zal op denzelfden voet worden voortgezet. Er biedt zich aan een R. K. MEISJE, van i 14 jaar als Dagmeisje. Br. fr., letter B., Bureau van dit Blad. 's avonds 8 uur, in tien II. K. YOLKSBOND. AGENDA Candidaatstelling voor den Ge meenteraad. Namens het Bestuur: P. HEILKER, Secretaris. Moordaanslag. Heden-morgen werd in de Johannes Verhulst, straat te Amsterdam een moordaanslag gepleegd op de 50-jarige huishoudster M. De van haar gescheiden man schoot haar met een revolver in het onderlijf. Haar toestand is ernstig. Singel 64, (hoek Tweede Tuinsingel) Telefoon No. 181. Speciaal adres voorhuren, verhuren, koopen en verkoopen van huizen, bouw terreinen, fabriekspanden, enz. De Notaris W. J. A ROLDANUS te Schiedam is voornemens bij veiling op Vrijdag den 30 Juni 1911, des voorm. ten elf uren en bij afslag op Zaterdag den 8 Juli 1911, des avonds ten acht uren, telkens in het gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar te verkoopen en erve met tuin te Schiedam aan den Oost singel no. 51, groot 2 aren, 40 centiaren. In eigen gebruik. Grondbel. f 11.96. Straatbel. f4 62. II-VI. Vijf, elk afzonderlijk te veilen, en erven met open grond te Schiedam aan de Hendrinastraat, nummers 2, 4, 6, 8 en 10, strek kende tot aan de Wilhelminastraat, te zamen groot 2 aren, 61 centiaren. Verhuurd voor f8.50 per week. Grondbel. f22.20. Straatbel, f4.35. en erve te Schiedam in een gang aan de Laan no. 121, groot 18 centiaren. Verhuurd voor f 1. per week Grondbel. f 2. - Straatbel, f0.72. Aanvaarding en betaling der koop penningen van perceel I op 15 September 1911 en van de overige perceelen op 31 Juli 1911, Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voorm. van 10 tot 12 uren en des nam. van 2 tot 5 uren. Toegangsbewijzen en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris aan de Boterstraat 62 en van den Make laar J. F. W. MEIJER aan de Lange Kerkstraat 36. Al de perceelen zijn inmiddels uit de hand te koop. De Notaris W. J. A. ROLDANUS te Schiedam is voornemens bij veiling op Vrjjdag 30 Juni 1911, des voorm. ten elf uren en bij afslag op Zaterdag 8 Juli 1911, des avonds ten acht uren, telkens in het gebouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar te verkoopen Een ruim en van vele gemakken voorzien erve en open plaats met achteruitgang te Schiedam aan de Hoogstraat no. 145, kadaster Sectie C no. 171, groot 80 centiaren. In eigen gebruik geweest. Grondbel. f22.45. Straatbel, f8.94. Het pand, vroeger in gebruik als winkel- en woonhuis met afzonderlijk bovenhuis, is zeer gemakkelijk als zoodanig weer in te richten. Aanvaarding en betaling der koop penningen op 1 Augustus 1911, Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voorm. van 10 tot 1 uur en des nam. van 3 tot 5 uren. Toegangsbewijzen en nadere inlich tingen te bekomen ten kantore van genoemden Notaris aan de Boterstraat 62 en van den Make- laai J. F. W. MEIJER aan de Lange Kerkstraat 36. gevraagd voor Kruidenierswinkel, genegen in de huishouding behulpzaam te zijn, niet beneden de 30 jaar. Brieven, onder letter S, aan het bureau van dit blad. Spui water No. 12, O.Z. ROTTERDAM. des hemels, staan in aantal verre beneden het getal doosjes beroemde E'elt- en Likdoornzalf „DE GEDk", dat door ons maandelijks naar alle wereldoorden wordt verzonden. Prijs per doosje f 0.20. Verkrijgbaar bij de voornaamste drogis ten van Schiedam. f 61/4 OP

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2