ongemeubelde Kamers, in ons KMig-lliaal Ijj. Nederland, HOOGSTRAAT 250, MODERNE COSTUUMS, Demisaisons en Overjassen, Regenjassen, prima Engelsche kwaliteit, ALLEEN Mij. NEDERLAND, Hoogstraat ROTTERDAM. 4.00, 5.00 en 6.00 Gulden. Colberts en Jacquets fl.30. PANTALONS, Beschadigde Vesten, 59 cents. verkocht in ons Kleeding-Filiaal fru uuuuua A11UUU Staten-Generaal. Burgerlijke Stand. Advertentiën. De ondergeteekenden, allen kassiers hier ter stede, berich ten hiermede dat hunne kan toren op de Zaterdagen in de maanden Juli, Augustus en September des nam. ten 1 uur zullen gesloten worden. Bediening en Pension. Een goed teeken het, dat ik voortdurend klanten terugzie, die al meer Spiegels, Schilde rijen, Lijsten of Teksten bij mij gekocht hebben. P. O. v. d. LEER. De Costuums, Regenjassen, Pantalons en O ver j assen, welke allen min of meer door brand en water beschadigd zijn, door den brand in ons HOOEDMAGAZIJN Achterburgwal te Amsterdam, worden thans uitverkocht tegen taxatie-prijzen van den Expert, den heer Broekman. tegenover de Stadliuissteeg. Heden weder afgezonden naar ons filiaal Hoogstraat 2 5 0, Rotterdam, een groote partij alle eenigszins door water beschadigd; in de kwaliteiten van 16, 20 en 24 Gulden, welke wij nu verkoopen voor COSTUUMS eenigzins door brand beschadigd, 56, 89 ct., f 1.15, 1.34, 1.56, 2.38. No§ eenige ZWARTE JACQUETS en GEKLEEDE COSTUUMS, eenigszins door water beschadigd, nu' voor f5.00, 6.00, 7.00 cn 8.00. Deze goederen worden Deze goederen zijn verkrijgbaar vanaf Zaterdag 1 Juli U1U!" s morgens, Zondags geopend van 9 tot 12 uur, alle werkdagen geopend 's morgens 9 uur. Een publiek schandaal TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 28 Juni. Voortgezet wordt de behandelingvan het2e vraag punt der Commissie van Voorbereiding voor het Ziekteverzekeringsontwerp (overheids- of particuliere fondsen?) De heer Duys, zijn gisteren afgebroken rede hervattende, wijst nog op eenige nadeelen van de versnippering, welke het gevolg zal zijn van toe lating van allerlei kleine ziekenfondsjes tot deel neming aan de verzekering o.a. zal de absolute onmogelijkheid blijken een behoorlijke ziekte-sta tistiek saam te stellen. Verder bestreed hij uitvoerig de argumenten den Üe Visser, die voor het particulier initiatief en voor fondsen en ziekenkassen pleitte, maar daarbij over het hoofd zag, dat we hier bezig zijn niet alleen de ziekteverzekering te re gelen, maar de geheele sociale ziekteverzekering op een basis te stellen, zóódanig grijpen immers de ongevallenverzekering, ziekteverzekering en in- validiteits- en ouderdomsverzekering in elkander. Het is niet te overzien, welk een soeza, pappe- rasserij, matjesvlechterij en krentenwegerij ver brokkeling op het gebied van sociale verzekering, in kleine particuliere fondsen en kassen zal na zich sleepen. In dit verband zette hij verder uiteen, dat be- drijfs- en ondernemingsfondsen slechts schadelijk kunnen zijn voor den werkman, wegens de eco nomische overmacht van de patroons op die in stellingen. En de schoonste bepalingen, welke men in het belang van den arbeider maakt, worden waarde loos tegenover die economische overmacht der werkgevers. En daarom vreest spr eker eigenlijk, dat de heer De Visser, dergelijke fondsen zoo plei tende, mets meer deed dan een stukje klasse- politiek voeren. In den loop van zijn betoog kwam spreker nog eens met kracht op tegen het thans ook weder door den heer De Visser uitgespeelde argument van simulatiezucht der arbeiders. De sociaal democratische fractie zou haar plicht verzuimen indien zij niet met nadruk opkwam tegen die telkens zoowel in de Eerste als in de Tweede Kamer, klakkeloos geuite beschuldigingen alsof de steeds ziekte voorwendende Nederlandsche arbei ders feitelijk dus niets zijn dan oplichters van den Staat. Onder herhaalde interrupties van den Voorzitter, die zeide dat dergelijke uitdrukkingen niet toe laatbaar zijn, riep spreker dat dergelijke beschul digingen laster zijn. En hij vroeg, hoe 't den heeren Tydeman c.s. zou smaken, indien door de arbeiders regelmatig beweerd werd, dat van de 13 leden der vrij-liberale partij er een zeker getal simuleerden en s lands geld in de sociëteiten zaten op te maken, Spreker eindigde met aan te dringan op een uitspraak der Kamer in den zin van één over heidskas. De heer Treub meende, dat de heer Duijs eemgszins voorzichtiger had moeten zijn met zoo smalend over de partculiere fondsen en fondsjes te spreken, omdat de sociaaldemocratie zelfs nog in 1907, op het standpunt stond particulier ini tiatief als noodig voor de organisatie der werklieden partij. Intusschen wijst spreker die bekeering tot het nieuwe standpunt, thans door den heer Duijs verdedigd, niet af, maar het had tot meerdere ingetogenheid moeten aanleiding geven. Spreker, die zijnerzijds de beslissing, welke hier genomen zal worden van het allerhoogste gewicht achtte voor de organisatie van deze geheele soci ale verzekering, was het in zoover met den heer De Visser volkomen eens dat als een verplichtte ziekteverzekering wordt ingevoerd, daarvan het gevolg moet zijn dat de Staat den arbeider dan ook volkomen waarborgt dat de uitkeering, welke hem bij de wet verzekerd wordt, ook zal krijgen. Maar als de Staat dan ook die waarborg moet geven dan kan, logisch, van de vrije ontwikkeling van het particulier fondswezen niets komen, dooi de zeer ver gaande controle die noodig zou zijn. Reeds om dit hoofdbezwaar moeten in het stel sel van ziekteverzekering, dat de Minister wenscht, de parteculiere kassen noodzakelijk worden opge offerd, en al gaat spreker niet met alle bezwaren van den heer Duijs tegen het particulier fonds wezen mede, als overdreven, de hoofdbezwaren deelt spreker, als daar zijn de afschuiving van het risico, den onnoemelijken omslag, welke ver snippering zal meebrengen enz., terwijl spreker vooral nog vreest het desorganiseerend werken van de particuliere kassen op de openbare regeling, welke men noodig heeft. De heer V a n V 1 i e t wilde ook niet allerlei kleine fondsjes behouden, maar dit behoefde zijns inziens nog niet te leiden tot het overboord werpen van alle fondsen en daarom hoopte hij, dat de Kamer, in overleg met de Regeering, er in zal slagen een' goede oplossing voor de zaak te vinden, nu de Minister zich bereid heeft verklaard om met be houd van den goeden gang van zaken tevens de werking van particuliere fondsen te benutten. De heer Nolens, zich beroepende oa. op Duitsch land, waar men particuliere kassen heeft besten digd, betoogde dat ook met behoud van dergelijke klassen een organisatie van de ziekteverzekering mogelijk is. Spreker zal dus voorhands stemmen voor ont kenning van de vraag of verzekering uitsluitend moet plaats hebben bij overheidsorganen, tenzij de Minister spr. tot andere gedachten weet te brengen. De heer Van I d s i n g a is voorstander van de particuliere kassen, als producten van de vrijheid van het individu. Maar als men het beginsel' van de vrijheid behoudt, acht spreker concentratie mogelijk door stichting van een nationale kas maar niet een in den trant van den Minister, dié uitsluitend arbeidersverzekering wil. Spr. toch'wil een verzekering in nationalen zin van het geheele volk, en waarbij aan iedereen een minimum- uitkeering wordt verzekerd. Daarna komt minister Talma aan het woord, die, hoewel ontegenzeglijk voordeelen toekennende aan de particuliere fondsen, toch meent dat daar door de bezwaren niet worden weggenomen. Uitvoerig verdedigt de Minister het beginsel van zijn ziekteverzekerings-ontwerp. Na eenig debat deelt de Minister mede, dat, om bij voorbaat bezwaren te ondervangen, hij een zoodanige wijziging in de Raden wet heeft gebracht, dat de taak van den arbeidsraad beperkt blijft tot de arbeidersverzekering. "Hierna wordt de vergadering tot morgen 11 uur gescheiden. Geboren: 27 Juni. Theodora Johanna Maria» d. v. P. J. van der Burgh en M Hopman, Singel. Adriaan, z. v. G. Admiraal en E. Maan, L. Ach terweg. Wilhelmina Antonia, d. v. P. G. van der Horst en W. M. Suyker, Fabristraat. - 28. Gijsberta, d. v. J. van Oeveren en C. van Rossum, KI. Baan. Elisabeth Clementine Henriette, d. v. J. C. P. Smits en C. M. de Wit, Plein Eendragt. Johannes Jacobus, z. v. J. J. Goedvolk en J. A. C. Overbeeke, Broersveld, Pleun, d. v. J. Verboon en J. M. Dijkshoorn, Oude Kerhof. 29. Anna Maria d. v. T. de Graaff en M. J. Vugts, Singel. Gehuwd: 29 Juni. J. W. M. Kreischer, 31 j., en J. F. M. Geul, 31 j. Ondertrouwd: 30 Juni. F. Kooy, 24j.,|en L. van Eijk, 22 j. P. B. de Haas, 40 j., en H, M. van Dijk, 37 j. BENDER Co. W. JANSEN Co. D. C. KOK Jr. H. J. YAN OGTTROP Zoon. H. J. WOUTERLOOD Co. SCHIEDAM, 30 Juni 1911. Een HEER zoekt tegen October twee ruime op goeden stand, met Brieven, onder letter N, aan het Bureau dezer Courant, Boterstraat 50. IS Magazijn Kipstraat 19, ROTTERDAM. INeemt U dagelijks een likeurglaasje Dr. Hommel's IJaematogen onmiddellijk voor den hoofd, maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing! Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Algemeen Zieken fonds voor Schiedam (A. Z. S.) Gelegenheid tot aangifte van nieuwe leden, bij den Admini strateur, W. J. Ver voort, Christiaan Huy- gensstraat 10, en bij de boden Il.Erkelens.Nas- saustraat, hoek Prins Frederik Hendrikstraat en A. Marks, Oosterstr. 57. Het Bestuur. Te koop gevraagd een Heerenrijwiel, met goede binnen- en buitenbanden. Br. fr., met opgave van den prijs, letter R., bureau dezer cou rant. Waarom verkiest men het heer lijk Krop- en Kneipp- brood uit SMIT's Bakkerij, boven alle anderen Omdat 't zoo voedzaam en smakelijk is. TE KOOPT Een onlangs ver bouwd pakhuis met boven verd iepingen voor spotprijs. Breed- straat N. 36. Huur fl.60 per week, zeer geschikt voor werk plaats met woning. Te bevragen bij Makelaar MEIJER, Lange Kerk straat. fff f2.90 en f3.80, nog enkele maten. van f 10.14.— 16.— 18. 20- voer f2.90 3.80 5.30 7.20 8.30 van f 18.24— 28.— 32 voor f7.20 9.30 11.20 13 60 noem ik het als men hoort over de hooge prijzen, welke men elders besteedt voor schoenwerk. Koopt Schoenwerk?51 miJn prijzen en kwaliteit beoordeeid te hebben in mijn magazijn van Ongeregeld GEDEMPTE SLAAK 75 (over Gebouw Voorwaarts) NOOltüMOLENSTRAAT 4 (3de buis vanaf Noordsingel). Concurrentie onmogelijk. Aanbo-e'cnd, O. A. v. ALMEN, Rotterdam. Apart Bericht!!! o Jams,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4