m krop- Goedkoope trein op üonflerflag 20 M1911, OoMMeiiMeni Goedkoope trein 21 Adverteert lispws Miëtahe Coral. Telefoon no. 195. SCHIEDAM. Lapp lewstraat 91. WATTEN de beste Maize na ter wereld HOAIG'S MAÏZENA a a a 19 Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. is een uitmuntend voedsel voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Gemengd Nieuws. Kunst en Letteren. Advertentien. 0H0E3HH0H0H0ESHKHES j=Sj Algemeen verzekert jj§ men, dat het £3 H S3 E S3 E S3 uit SMIT's Bakkerij, H S H 0 H Officieren-Y ereeniging. Vocaal en Instrumentaal CONCERT, van Den Haag, Delft, Schie dam, Rotterdam D. P., Maas sluis, Vlaardingeu. Barendrecht, Dordrecht, Sliedrecht, Hardinx- veld—Griesendam en Gorinchem, naar en terug. van Dordrecht, Zwijndrecht, Barendrecht, IJsselmonde, Bot terdam, Schiedam, Maassluis, Ylaardingen, Delft en Den Haag, naar en terug. Ongeluk. Te Neerbosch heeft een treurig ongeluk plaats gehad, dat de vrouw van den heer N. het leven kostte. Terwijl de vrouw des huizes naar den zolder was gegaan, had de man het kelderluik openge maakt, daar hij in den kelder een en ander te doen had. De vrouw, niet wetende, dat het kel derluik openstond, kwam vlug de zoldertrap afloopen. En beneden gekomen wilde zij gewoon vlug doorgaan toen zij eensklaps voor het kelder gat kwam te staan en voorover viel, de kelder trapjes af. Gekneusd en klagend over pijn werd het arme mensch opgenomen en kon zij nog van de H.H. Sacra menten der stervenden worden voorzien. Tegen den middag bezweek de vrouw. Hevige twist. Gisteren in den vroegen ochtend werd de Bakkerstraat in Den Haag in rep en roer gebracht door moordgeschreeuw. Een ruim zestigjarige bewoner van die straat, zekere C., steenhouwer van zijn vak, maar die ook wel eens met orgel langs de straat loopt, had een jongen man, een orgeldraaier, die bij hem in huis woonde, met een zwaren, beitelvormigen steen houwershamer eenige slagen op het hoofd toege bracht- Op het gekerm van den verwonde waren de andere huisgenooten, o.a. een dochter van den dader, toegesneld en onder het geroep van moord moord de straat opgeloopen. Reeds herhaaldelijk hadden de beide mannen in den laatsten tijd met elkaar getwist. De oude man was tegen de verkeering van zijn dochter met den jongen orgeldraaier. Ook Zaterdagavond was er weer ruzie geweestZondag was de dag zonder gekrakeel voorbij gegaan. Gisterochtend echter omstreeks 4 uur stond C. op, nam een zwaren hamer, ging daarmee naar het vertrek, waar zijn aanstaande schoonzoon sliep, en bracht dezen vijf ernstige, maar voor 't oogenblik niet levensgevaarlijke verwondingen aan het hoofd toe. Toen er moord en hulp geroepen werd, vluchtte C. de straat op, liep langs de Veenkade naar het Ververschingskanaal en sprong daar te water. De man werd weer op 't droge gebracht en naar het politiecommisariaat aan de Archimedesstraat geleid. Na aldaar van droge kleeren te zijn voor zien, werd C. naar het commissariaat aan de Riviervischmarkt gebracht. De verwonde was inmiddels door de politie per raderbaar naar het Gemeente-Ziekenhuis ver voerd. De dader, die bekend heeft geslagen te hebben, is nadat van een en ander proces-verbaal is op gemaakt, ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht Frauduleus bankroet? Eergisteren maakten wij in onze financieele rubriek melding van het faillissement der firma wed. P. van Eyk en Zn. Wij deelden daarbij mede, dat de beide oudste firmanten D. van Eyk en C. J van Eyk, zich naar het buitenland hadden begeven en nog niet waren wedergekeerd. Thans vernemen wij, dat reeds een bevel tot gevangenneming tegen hen was uitgevaardigd en dat zij alleen door hun afwezigheid alsnog aan een arrestatie ontkomen zijn. (Tel.) Aardschokken inHongarije. Gister nacht hadden te Boedapest twee aardschokken plaats, die een paniek veroorzaakten. De aange richte schade is aanzienlijk. Te Kecske is het stadhuis onbruikbaar gemaakt. Uit Boedapest wordt nader gemeld Blijkens de waarnemingen van het observatorium, heeft de aardbeving twaalf minuten geduurd. Te Kaes- kemet is de infanteriekazerne onbewoonbaar ge worden. Een kerktoren, een synagoge, een gen darmeriekazerne, etc., zijn ingestort, terwyl de gebouwen van justitie, de Escomptobank en de schouwburg zwaar geleden hebben, Uit alle dee- len van liet land komen berichten over de aard beving. Bij het invallen van een muur te Nagy Koekoes, zouden twee personen zijn gedood. Het Rembrandthuis. Jozef Israels heeft een zestal belangrijke etsen van Rembrandt aan gekocht en de stichting Rembrandthuis ten ge schenke gegeven. (N. R. Ct.) ROTTERDAM, 10 Juli. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming stil. Rogge, per 2100 kg. 72 kg. Helena stoomend f 1539 pud 10/15 Taganrog f 148. Gerst, per 2000 kg. 61£ kg. Zwarte Zee f 153 f 154; 59/GO kg. dito dag. gew. f 150 a f 151. Haver, per 100 kg. 55/56 kg. Windau f 7.90; 49,50 kg. Petersburger f 6 90. Boekweit, per 2100 kg. Canada f 167. Erwten. Petersburger f 6.25; dito Juli en Aug. afl. f6 25. Ma is, per 2000 kg. Amerik. mixed Kilndried f 144; dito freshshelled f 142|dito perst. Pots dam, Woensdag vertrekdag, f '143; dits Juli/Oct. afl. f 141Servische mixed uit zeeboot f 139 a f 139£grove Donau stoomend *137; Cherson stoomend f 135Odessa stoomend f 133 a f 135. Publieke veiling. Verkocht zijn de geannonceerde ca. 60 tons Odessa Mais f 118 a f 118£ per 2000 kg. en de circa 10 ton hennipkoeken f 21 a f 27 per 1000 kg., alles contant plus 2 pet. veiling- kosten, boordvrij langs lichter alhier. Voor de deelneming ons betoond bij het over lijden van onzen onvergetelijken Echtgenoot, Vader,Behuwd-en Grootvader,den heer GERARDUS REBERS, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. G. REBERS, Timmermans. Schiedam, '11 Juli 1911. het gezondste en smakelijkste voedsel is. Vrijdag 14 Juli, 8 uur, Schiedams Mannenkoor „Orplieus" en Stedelijk Muziekkorps. Toegang niet-Leden 50 cents. Bij ongunstig weder in de zaal. 2e en 3e klasse, Inlichtingen aan de Stations en Seis bureaux. Zie de aanplakbiljetten. Van Den Haag t/m. Dordrecht 2e kl. f 1.80, 3e kl. f 1.20. Overige Stations: 2o kl. f 1.50, 3e kl. f 1.00. 2e en 3e klasse, Inlichtingen aan de Stations en Seis- bureaux. Zie de aanplakbiljetten. 2e klasse fl.50; 3e klasse fl.OO. in de Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Eisclit van uwen Winkelier ZÜIVEHE SODA in 1'4 JKilo pakje. Het beste en voordeeligste Waschnsiddel voor AI^JLK huishoudelijk: gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. 1 ito. f Ei.— in vierkante gedecoreerde Bussen van 1/S2 Ko. 1/4 Iïo. 1/10 lio. 10.55 O.Ü3 Koninklijke Nederïandsche Cacaofabriek Helmond. Indien U Maïzena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door bandelaars verpakt en roet een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eiscben, die men aan zuivere Maizena moet stellen Controle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", aan de Zaan. v.h. ft K HONIG. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. Of Of f Haarlem» Amsterdam D. C. KOK Jr., Effecten Coupons Wissels. THERMOGENE GONO NATRON HELM OflANJE-CACAO GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4