De internationale zeeMenstalÉt. ?o'> Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgeriyke Stand. Scheepvaart Handelsberichten. Amsterdamsche Effectenbeurs P/» d9sv" 18 Juli. 19 Juli. 20 Juli. f 7% 78'/, NEDERL. en KOLON. Ned.- Am. S.-M. A. 167 130 BUITENL. Int. Merc. Mar. A. 5 dito Pref. dito 177x6 637a 4901/a dito Cert, v. Pr, A, Spoorwegen, Prolongatie Rente 47a ny« 1578 27. brandberiehten opgenomen en overeenkomstig de voorstellen van het college van brandmeester door middel van alarmschellen en telefoons ken baar gemaakt aan het voor ieder stadsdeel aan gewezen brandweer- en politiepersoneel en de betrokken takken van gemeentedienst. Gistermorgen is de staking der voerlieden te Amsterdam, welke, gelijk bekend is, voornamelijk was bedoeld als een uiting van solidariteit met de stakende haven-arbeiders, opgeheven. Reeds hadden verscheidene voerlieden zich weder bij hun stallen aangemeld de plaatsen van anderen waren ingenomen door voerlui van eldersde staking was in een woord aan het verloopen, zoodat het bestuur gistermorgen na afloop van een vergade ring, het verder voortzetten van den strijd als onbegonnen werk beschouwend, besloten heeft haar op te heffen. Dat dit van eenigen directen invloed zal zijn op het verdere verloop der zeelieden- en boot- werkersstaking, laat zich niet aanzien. Het ver voer per as heeft door de voerliedenstaking fei telijk slechts weinig stoornis ondervonden, zoodat het niet waarschijnlijk is, dat de opheffing van deze staking in het havenbedrijf sterk merkbaar zal zijn1 Men was het er, ook in de kringen van sta kende bootwerkers en zeelieden, algemeen over eens, dat de voerlieden, die slecht georganiseerd zijn, zich in een onbezonnen avontuur hebben begeven, dat hun trouwens ten sterkste afgeraden was. Hoe het staat met de vraag of alle stakers weder worden aangenomen bij de vroegere pa troons, wist men niet mede te deelen. Aan de Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij hadden zich gistermorgen reeds allen aangemeld41 man werden weder in dienst genomen, doch een twin tigtal zag zijn plaatsen door anderen ingenomen. En dit is het geval op verschillende stallen. Inzake de zeelieden- en bootwerkersstaking is er weinig nieuws. De Hebe en de Atlas van de Kon. Ned. Stoombootmij. zijn van de Middelland- scbe Zee teruggekomende bemanningen hebben zich bij de stakers gevoegd, wier aantal dus nog steeds groeiende is. Van de Holl. Stoombootmij. vertrokken gisteren de Rijnstroom naar Huil en de IJstroom naar Londen. De schuitenvoerders hebben gistermorgen weder een vergadering gehouden. Omtrent het op deze huishoudelijke bijeenkomst besprokene, wenschte men niets mede te deelen dan dat er geen besluit genomen was, en dat de toestand volkomen dezelfde blijft, zoodat de sta king wordt voortgezet. Een aantal schuitenvoer ders zijn intusschen eergisteren en gister weder aan het werk gegaan. Eergisteravond en gister zijn wederom ongeveer 150 werkwilligen aangekomen, terwijl 40 vreemde werklui gisteravond aan het Weesperpoortstation weder naar hun vaderland terugkeerden. Gistermorgen kwamen te Amsterdam 50 rijks veldwachters aan. Het garnizoen, dat in gewone tijden bedraagt plm. 500 man, is versterkt tot 3500 man. Het meerendeel dezer vindt huisvesting in de kazernes, eenigen in het Passantenhuis op de Lauriergracht, en de bereden manschappen ook in de stallen van het abatoir. Hoe zwaar de dienst is, welke van de soldaten gevergd wordt (van gemeente en rijkspolitie valt natuurlijk hetzelfde te zeggen), mag blijken uit deze opgave, welke ons van offici- eele zijde werd verstrekteen man die op wacht komt 's avonds om zes uur, houdt die wacht tot den volgenden morgen zes uur, waarna hij nog de karren der niet-stakende voerlieden moet be geleiden. Uit Antwerpen: Het geschil met Je Red Star Line duurt voort. De stokers vragen, dat zij" telkens voor 25 of 26, in stede van voor 20 a 21 dagen uitbetaald zouden worden. De heen- en terugreis Antwerpen New-York duurt 20 a 21 dagen. Door meerdere dagen te betalen wordt ongeveer het loon der Engelsche schepen bereikt. Maar tot het leveren van bootwerkersdiensten bij het verblijf in de havens zijn de stokers, ook uit solidariteit met de dokwerkers, niet te vinden. Een aantal Duitsche »gelen" zijn gisteren weg- geloopen, toen ze vernamen dat er hier gestaakt werd. Hun condities waren: 5 frs., logies en voeding. Een staking onder de ijzerertsmannen is na 36 uren opgeheven geworden. Chapelle's arrestatie werd bekrachtigd. Ongelukken. Op de beton-ijzerfabriek van de firma Sanders, te Diemen, is Woensdag de werkman Snel tusschen betonringen, welke vervoerd werden, bekneld geraakt, zoodat hij zware kneuzingen beliep. Na vervoerd te zijn naar een ziekenhuis te Amsterdam, bleek, dat twee van zijne ribben gebroken waren en een heupbeen zwaar gekneusd. Woensdag-namiddag is op den Gronauschen ■Weg bij Enschedé de kaashandelaar H. ter Horst, aldaar, door de electrische tram aangereden, tengevolge waarvan hij zeer ernstig aan 't hoofd en een der beenen werd verwond. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opge nomen. De te Amsterdam gedetacheerde huzaren luitenant, De R., is in zijn hotel door een mis- siap van de lift gevallen en had het ongeluk twee ribben en een sleutelbeen te breken. Ter verple ging werd hij in het militair hospitaal opgenomen Gisternamiddag ongeveer 6 uur is een Amster damsche wielrijdende dame nabij Halfweg door de electrische spoor aan- en overreden. Het ver minkte lijk werd in den volgwagen opgenomen en meegenomen naar Amsterdam. I nbraken. Men meldt uit Deventer dd. 20 Juli Gisteravond laat is in het naburge dorp Gors- sel ingebroken. Tusschen tien elf uur was de familie van den slager Scholten afwezig, toen on- genoode gasten door middel van een ladder en na verbrijzeling van een dakraam zijn binnengedron gen. Het geheele huis is doorzocht, kasten zijn open gebroken enz. Ongeveer f 150 aan geld, een gouden horloge met dito ketting en eenige gouden ringen hebben de dieven meegenomen. Toen de familie S. weer terugkwam, vond ze haar huis in onbeschrijflijke wanorde. Hoewel het pand midden in het dorp staat, is er tijdens de inbraak niets van vernomen. Van de daders geen spoor. Een scheepsramp. Men meldt ons uit IJmuiden Ter hoogte van paal 4, tusschen IJmuiden en Zandvoort, zijn diverse goederen aangespoeld, als een reddingboei gemerkt Sulten Rochester, kin derspeelgoed, fijn fruit, petten, busjes, flleschjes en een ticketboekje Dovre - Calais. Vermoedt wordt dat een ongeluk heeft plaats had. Een Hollander te Brussel veroor deeld. Men zal zich herinneren, dat een Hol- landsch fabrikant van automobielen, de heer Ch. S., uit Hilversum, op de Liedtsplaats te Schaar beek, een jongentje overreed, waarna het jongentje spoedig na het ongeval overleed. Hij werd gearresteerd en na veel moeite door bemiddeling van den consul weder op vrije voeten gesteld. Door de rechtbank te Brussel is hij thans naar het ïHbl. v. Antwerpen" mededeelt - ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Aan de ouders van het slachtoffer werd 5000 frs. schade vergoeding toegekend. De heer S. was verzekerd tegen geldelijke ge volgen van toebrengen van letsel aan derden. Uit de gevangenis ontvlucht. Men meldt uit L'en Bosch De twee nog voortvluchtige uitbrekers blijven nog steeds onvindbaar. Gisternacht hebben vlak bij 's-Hertogenbosch een paar vreemd uitziende mannen op bloote voeten iemand om geld voor logies gebedeld, waarna zij in de Vuchterheide zijn verdwenen. De politie heeft den geheelen nacht naar die twee gespeurd, doch niet ontdekt, kan niet aannemen, dat de twee nog voortvluch- tigen zoo brutaal dicht bij Den Bosch durven komen. Door de rijkspolitie wordt nog steeds langs en in den omtrek der spoorlijn BoxtelBest gesur veilleerd. Tot op heden zonder resulttaat. Noodlottige les. De directeur van de chr. Normaalschool te Putten was Maandagavond met zijne vier leerlingen bezig met het doen van een natuurkundige proef. Plotseling had er eene ontploffing plaats. Met een hevigen knal sloeg het toestel uit elkander en allen kregen de bij tende vloeistoffen over gelaat en handen. De di recteur en zijn zoon zijn er het ergst aan toe. Eerstgenoemde werd gewond aan zijne oogen, zoodat hij den volgenden morgen naar Utrecht moest. Zijn zoon ligt met een dik gezwollen ge zicht te bed. De overigen kregen brandwonden aan hoofd en armen, van twee meisjes verbrandde zelfs gedeeltelijk de bovenkleeding. De ontstelte nis was natuurlijk buitengewoon. (Hand.) Interessante proefneming. Een zeer merkwaardige proef zal met den Eiffeltoren wor den genomen, die reeds gediend heeft voor vele proefnemingen op het gebied der wetensch. Een Fransche geleerde, De Beauchamp, heeft hem nl. uitverkoren om Parijs zelf en wellicht nog een belangrijk deel van de omgeving voor hagelschade te beschermen. De onderzoeker heeft te voren proeven genomen, met kleine zuilen van 30 M. hoogte, die hij electriseerde. Daardoor deed hij hagelwolken over een omgeving van meer dan 3 K.M. verdwijnen. Wanneer dit resultaat eenvou dig kan vermenigvuldigd worden zouden door den 300 M. hoogen Eiffeltoren dus dezelfde resultaten kunnen worden bereikt over een gebied van 30 K.M. Hierdoor zouden de landerijen en tuinen in de omgeving van Parijs voor veel schade wor den behoed. Hoe de electriseering van den Eif feltoren moet plaats hebben, wordt niet nader medegedeeld. Noodlottige b r a n d. De Lokal Anzeiger verneemt uit Posen Het dorp Sjwaowo bij Xions is volkomen in de asch gelegd. 31 boerderijen met ongeveer 80 gebouwen zijn verbrand. Vermoede lijk is brandstichting de oorzaak. Spionage. Aan het »Frankische Volksblatt" wordt uit Hammelberg gemeld, dat op het ecei' citie-terrein daar ter plaatse een schildwacht een Japandsch majoor, die bij het artillerieregiment was gedetacheerd, 's nachts tusschen 1 en 2 u. betrapt heeft, terwijl hij met een dievenlantaarn de nieuwste Dreadnoughtkanonnen onderzocht en bestudeerde. Verschrikkelijk ongeluk. Naar uit Geneve wordt bericht, is te Gossonay een ontzet tend ongeluk gebeurd. Op <jen plein werd een circus opgeslagen. De middenpaal werd met een stuk staaldraad vastgemaakt. Dit staaldraad kwam te dicht bij een electrische kabel, die een span ning van 18 000 volt had, en vijf arbeiders, die het vasthielden, werden op slag gedood. Twee andere werklieden zijn zwaar gewond. Boschbran dje)n. Tweehonderd ervaren woudloopers hebben in Amerika het door de jongste boschbranden geteisterde gebied afgezocht Zij zijn tot de slotsom gekomen, dat vele lieden, die men aanvankelijk had opgegeven, er het leven afgebracht moeten hebben. De mensehen, die men op de wegen door de bosschen heeft zien liggen-en die men voor dood hield, blijken nu te zijn gaan liggen. Zij hebben den brand over hun hoofden laten wegtrekken en hebben daarna veilige plaatsen bereikt. Men neemt nu aan, dat er niet meer dan honderd menschenlevens te betreuren zijn. M ij n r a m p. In de steengroeven van Carrara worden vijftien arbeiders door een steenval bedol ven. Nadat men zes uur bezig was geweest met het reddingwerk, werden zes der slachtoffers dood en vier gewond naar boven gebracht. De reddings- arbeid wordt voortgezet. v De schuld aan het spoorwegon geluk te Mullheim schijnt toch op den machinist van den D-trein te zullen neerkomen. Alvorens de trein van Bazel vertrok werd een proef met het remtoestel genomen, en bleek dit volkomen in orde te zijn. De machinist geeft dan ook toe dat zijn eerste verklaring als zouden de remmen op het critieke oogenblik geweigerd hebben, niet waar is. De ramp schijnt alleen toe te schrijven aan een veel te snel rijden. Uit een onderzoek der rails bleek, dat de kolenwagen reeds ontspoord was op aanmerkelijken afstand van de plaats, waar de nieuwe tunnel gebouwd werd. Uit Rotterdam. Men seint ons uit Rotterdam Aan boord van het s.s. »Grangersberg," liggende in de Maashaven, ontstond gisteravond een twist tusschen de bootwerkers V. en P. De twist ont stond doordat P. den ander vlak bij het geopende ruim tegen het lijf liep en W. viel. Eensklaps trok P. zijn mes en bracht V. verschillende ern stige steken in hoofd en schouder toe. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd. P., die met zijn hoofd op het dek viel, werd eveneens zoodanig verwond dat men hersen schudding vreest. Ook zijn toestand is bedenkelijk. Geboren: 19 Juli. Johannes, z. v. W. Scheur kogel en E Putters, Strijenschestraat. Liduina Maria, d. v. J. F. den Brinker en M. M. Prein, Nieuwe Haven. 20. Maria Catharina, d. v. A. v. d. Ende en C. M. van der Helm, Noorderlaan. Overleden: 20 Juli. Een levenloozedochter van L. Maagdenburg en E. M. Ostkamp, Laan. Ondertrouwd: 20 Juni. P. J. M. Vrijen- hoek, 31 j., en N. Barnouw, 29 j. J. Kramer, 23 j., en F. M. de Lange, 24 j. J. Bitter, 26 J., en E. J. van Krugten, 25 j. Leith, 19 Juli. Vertrokken naar Schiedam s.s. »Westland" met steenkolen. BEURS VAN SCHIEDAM, 21 Juli 1911. Officieeie noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Montwpi 21 Juli. f 8 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. JVITTKAMPF. Distillateurs i 171/3 f 73/4 Bond van M o u t w ij n Je never: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenwillig. 20 Juli 9t/2 13'/, 15— 1.20. 21 Juli. 9i/, 13'/, 15— 1.30 PARIJS, 20 Juli. Spiritus zeer kalm per hectoliter: per Juli fr. 54.25 a 54 betaald, per Aug. fr. 54.25 dito, per Sept. fr. 53.75 a 54.25, per 4 laatste md. fr. 49.25 a 49.50, per 3 md. van Oct. fr. 47.75 a 48, per 4 eerste md. fr. 48.75 betaald. NEW-YORK. Mais: Western in loco. 20 Juli 70— 19 Juli 67-. CHICAGO. Mai s Juli Sept. Dec. 20 Juli. 631/2 643/4 62 19 Juli. 6I3/4 623/4 597/g Rogge prijsh. Loco 20 Juli. 81 19 Juli. 81— Mei 64 61 Vs van Vrydag 21 Juli. Staatsleeningen. V. K. Heden. NEDERL. Ned. W. S. Obl.3 dito Obl3 dito dito Cert3 dito dito Cert. .2{ Tl"/,, 7U/a HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1910 O. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier dito in Zilver5 Bel. vr Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 i Obl. Ie serie3 RUSL. Obl. 1906 5 O. Iwang. Dombr. 4| Oliligatiën 1905 4£ Obl. Nicolai 67/69 20. .4 Obl. Nicolai 67/69 100. 4 Zuidw. Z. R. 125 4 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Scliatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1,2,3, 4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Ree. v. O. .5 95"/i6 841/4 S3"/16 935/g 911/a 96 V8 96i/a 9*7x6 9oi/s 665/i6 IOI1/4 971/4 997/8 941/2 y-i'Vis 889/lg 96'3/16 49Vl6 10271S Bank- en Cred.-Instellingen. A. NED. en KOL. Amst. Bk. A. Lab. Oyens Co. s. A. Nederl. Bank. A 200 997/a 2103/4 Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 Ned. H.-B. Veend. .4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. .f 971/4 99 1693/4 62.10 Industr. Ondernemingen. NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car &F.C.V.A. Am. Hide Leather Anglo Am. Tel. Co. New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A S. Iron Steel, gew. A. idem pr. A United Cigar U. S. Steel C. C. g. A. dito C. v. Pr. dito 295 139i/g 25Vs 253/4 33 70 2ll/ic 56'!/g Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. Koloniale Bank A. Nederl. Handelm. resc. A. N.-I. Handelsb. A. 1591/2 132 183 236 Mij nbouw-Maatschappij en. NED.enKOL. Ketahoen,gew.A. IO81/2 dit» pref. Aand168 Paleleh gew. Aand. 591/4 idem pref. A133 Redj. Lebong A. 6861/2 BUITENL. Gr. Cobar Rec. v. A. 773/4 Pittsb. Coal A203/lg Petroleum-Ondernemingen NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. Sum. Pal. P.-M. A. j Z. Perlak P. pref. A. 448 2071/j 107'5/i6 1 GO Vj in 4111/4 205 1603/g Rubber-Maatschappijen. Aand. Amsterd. Rubber Amsterd.-Java Deli-Batavia Nederl. Rotterd. Tapan. Serbadjadi 223 90 1403/4 123 26 L/x6 BUITENL. Intercont. A. Scheepvaart-Maatschapp. Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dito pref. Aand. Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. 4 Deli Cult.-Maatsch. A. s Krapoh. Tab. Maatsch. A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A. —otterd. Deli-Maatscb. A. BDITENL, Un. Lk. PIC.v.g.A. 715 355 4291/2 48 114 993A IO31/2 65 237 633/s 489 475 993/4 Diversen, BUITENL. Maxw. Land Grant Cert, van Aand. Cert. v. Inc. bds. Pei. Corp. C. v. A. dito C. v. Pr. A. j Transv. L. Ex C. v. A. s NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. O. 5 ENGEL. Underground .44 POLEN. Warschau-Weenen A. AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. ot Mexico 2e pr. A. N.-York Ontario A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. South. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmq. gew. A. Wab. Pittsb. Term. O. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy, Cert. v. gew. Aand. 103/4 103/g 411/a IOI/4 15 8H/3 927/g 1001/a 2131/2 H2i7,g 297x6 367x« 35'/i6 673/4 367x6 301/3 451/s 327x6 122i3/x6 3278 187l7xe 167x6 3Vxa 307s 27s II21/3' 28u/i6 367x6 357x6 361/4 327x6 1227„ 321/a 1871/2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3